Vai depresija var izraisīt baiļu pazušanu?
Labdien!

Man ir diagnosticēta vidējas pakāpes depresija ar somatizāciju. Ir tukšuma sajūta, nav prieka emociju, nomoka skumjas un izmisums. Ir pazudušas bailes - vairs nebaidos ne no pērkona, ne braukt ar automašīnu. Vai tiešām šo bezjūtību izraisa depresija? Vai tā ir novēršama tikai ar psihoterapiju?

Paldies!
Atbild:
Inese Melne, "Rodain", SIA
Labdien!

Visi simptomi liecina par depresiju, būtu vēlama psihiatra konsultācija un iespējama medikamentoza terapija.

Ar cieņu,

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Kāpēc jau pāris mēnešus limst ceļi?
Labdien!

Man ir 30 gadi. Nu jau kādus pāris mēnešus ļimst ceļi. Tas uznāk pēkšņi un ātri pāriet, bet šī nepatīkamā sajūta ir tik spēcīga, ka drošības labad kaut kur pieturos vai apsēžos, ja iespējams. Esmu divu bērnu mamma (vecākajam 2 gadi, jaunākajam 4 mēneši, kuru arī pati baroju), tāpēc kārtīgi izgulētas naktis man ir retums. Varbūt mana problēma varētu būt ar to kā saistīta?

P.S. Ģimenes ārsts norīkoja uz analīzēm, bet tajās viss bija normas robežās (pilna asins aina, Leikocitārā formula, dzelzs, feritīns, D vitamīns, C reaktīvais olbaltums, Reimatoīdais faktors), tāpēc tālākas darbības neiesaka.
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Lai arī analīzes ir labas, tomēr iesaku meklēt cēloni. Iespējams, ka vērts konsultēties ar neirologu.

Osteopātija

Vai šāda vēdera izeja bērnam 2 gadu vecumā var liecināt par kādām veselības problēmām?
Labdien!

Uztraucos par sava dēla vēdera izeju. Dēlam šobrīd ir 2 gadi un 4 mēneši. Vēdera izeja vienmēr (nepārspīlējot) ir putras veidā. Daudz kas no ēdiena nepārstrādājas - bietes, zirnīši, rozīnes, kukurūza u. c. Nekad dēlam nav bijusi vēdera izeja “desiņas” formā. Agrāk vēl bija vēdera izejas sākumā cietāki bumbuļi, bet tie jau ilgāku laiku ir pazuduši. Pēdējā laikā fēcēs ir parādījušās arī gļotas. Caurejas viņam nav. Vēdera izeja ir 1-2 reizes dienā. Kad dēls bija zīdainis un lietoja maisījumu, tad vēdera izeja bija šķidra un tumši zaļā krāsā. Nekad nav licies, ka viņam būtu vēdera sāpes vai cits diskomforts. Vēders nepūšas. Svarā pieņēmies labi - +13 kg. Ir tikušas taisītas fēču analīzes, bet ģimenes ārsts tajās problēmas nesaskatīja. Pie kura ārsta man būtu jāvēršas? Vai tāda vēdera izeja šādā vecumā ir normāla vai norāda uz problēmām?

Paldies jau iepriekš par atbildi!

Ar cieņu,
Inga
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Īsi sakot, šāda vēdera izeja nav normāla! Domāju par kāda produkta vai produktu grupas napanesību. Jums vajadzētu apmeklēt zinošu pediatru.

Cieņā,

Pediatrija / bērnu veselība

Vai "Doxylan" antibiotikas var izraisīt šādas blakusparādības?
Sveicināti!

Es lietoju "Doxylan" jau 4. dienu, un uz sejas rodas tādi kā apdegumi un sāpes. Dermatologs teica arī nopirkt 50SPF krēmu, ko smērēt uz sejas, ko es arī daru, bet nesen, ejot uz mājām, neizbēgami sanāca nedaudz pabūt karstajā vasaras saulē. Kā man rīkoties? Varbūt pārtraukt "Doxylan" lietošanu?

P.S. Paralēli "Doxylan" antibiotikām arī lietoju krēmu "Treclinac".

Paldies!
Atbild:
Ilze Paegle, "Inta", SIA, Aptieka
Labdien!

Gan "Doxylan", gan "Treclinac" - abi ir ļoti nopietni medikamenti, kuriem raksturīgi izraisīt palielinātu jutību pret sauli. Tadēļ ļoti pareizi ir lietot saules aizsargkrēmu. Lietojot "Treclinac" krēmu un uzturoties saulē, var pat rasties saules apdegumi.

Es ieteiktu konsultēties ar ārstu, jo šos medikamentus nedrīkst lietot kopā. Nezinot visu situāciju, nevar pateikt, no kura medikamenta atteikties. Būtu jāizvērtē, kuru medikamentu lietot ir svarīgāk. Varbūt izlietot vienu un pēc tam otru.

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

Vai un kā var palīdzēt alkoholiķim izārstēties, pašam nezinot?
Labdien!

Esmu izmisumā. Civilvīrs, mūsu bērnu tēvs, dzer katru dienu un jau divus mēnešus neiet uz darbu. Nodzer pēdējo, kas mums ir. Ir jau gājis divreiz tīrīties no alkohola, vienreiz kodējās, bet viss velti - atkal atsāk dzert. Pats saprot, ka bez alkohola vairs nevar un ārstēties oficiāli neiešot, jo tas uzrādīšoties viņa datos. Gribu iet prom no viņa ar bērniem, bet baidos, ka nodzersies vai vēl trakāk - ar sevi kaut ko izdarīs. Gribu jautāt - vai un kā var viņam palīdzēt, pašam nezinot?

Paldies!
Atbild:
Marģers Funka, Funka M. ārsta osteorefleksoterapeita prakse
Labdien!

Jā, var palīdzēt, bet vajag sarunu ar pacientu. No Jūsu rakstītā saprotams, ka pacients vēlas mainīt savu dzīvi. Pacientam nezinot, nekas nesanāks.

Skatiet osteoterapija.mozello.lv un gaidu uz pieņemšanu. Ārstēšana ir individuāla un nekādos reģistros netiek fiksēta.

Ar cieņu,

Narkoloģija / atkarību ārstēšana

Zaļas krēpas kaklā sportojot - kas var būt par iemeslu, ja citu sūdzību par veselību nav?
Labdien!

Esmu it kā vesels, bet vienmēr, aktīvāk sportojot, pēdējā gada laikā kaklā parādās biezas zaļas krēpas, kas traucē elpot, un sāpes krūškurvja apvidū. Iepriekš tā nav bijis. Kas varētu būt par iemeslu šādām veselības stāvokļa izmaiņām un ko iesākt?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Lūdzu, dodoieties pie sava ārsta, lai izmeklētos. Iemesli minētajiem simptomiem var būt dažādi.

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Cik liela ir iespēja, ka man varētu pārmantoties resnās zarnas vēzis?
Labdien!

Sākšu ar to, ka vectēvam, kas nelikās par mani ne zinis, pārāk vēlu atklāja resnās zarnas vēzi (nezinu precīzu datumu). Pagājušogad viņš diemžēl nomira 60+ gados, sīkāk neko nezinu, jo man neviens neko nestāsta. Bērēs viņu vairs nepazinu -ar lielām pumpām uz sejas un zaudējis svaru pa pāris gadiem.

Mans jautājums ir šāds: Cik liela iespēja, ka man var pārmantoties šis vēzis?

Man ir 18 gadi. Mans uzturs ir salīdzinoši veselīgs, sportoju katru dienu. Nesmēķēju un nelietoju alkoholu.

Ko man tālāk dzīvē būtu ieteicams darīt, kādas pārbaudes veikt, lai izslēgtu pārmantotības iespēju?

Paldies Jums!
Atbild:
Liene Ņikitina-Zaķe, "GenEra", SIA
Labdien!

Ja Jūsu ģimenē ir vēža gadījumi, un Jums ir aizdomas, ka tie varētu būt pārmantoti, tad ieteiktu Jums konsultēties Onkoloģijas (Pārmantotā vēža) institūtā Stradiņos - tur speciālisti izvērtēs, vai Jūsu ģimenes anamnēze liecina par pārmantotu vēzi, un, ja jā, tad arī pastāstīs, ko tālāk darīt un kādas analīzes veikt.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kā ārstēt nieres cistu, lai tā nepaliktu lielāka?
Labdien!

Man labajā nierē ir konstatēta 2 cm liela cista. Vai par to ir jāuztraucas un kā šādu cistu var ārstēt, lai tā nepaliktu lielāka? Nieru laboratoriskie rādītāji (kreatinīns, GFĀ, urea, cistatīns, nav izmainīti, t.i., tie ir normas robežās). Urīna analīzē (ar teststripu) jau ilgāku laiku uzrāda nedaudz paaugstinātus eritrocītus, taču mikroskopijā eritrocīti ir normas robežās. Citu sūdzību nav.

Jau iepriekš paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Šobrīd nav īpaša iemesla satraukumam, bet regulāri ir jātaisa sonogrāfija, lai sekotu līdzi cistas izmēriem.

Ar cieņu,

Uroloģija / nefroloģija

Kāpēc, iesāpoties sirdij, rodas jocīgas sajūtas kreisajā rokā un plecā?
Sveiki!

Esmu 20 gadus jauns jaunietis.

Man jau otro dienu pēc kārtas ik pa laikam ieduras/iesāpas sirds. Šodien pēc sāpēm palika jocīga sajūta kreisajā rokā un nedaudz plecā. Nav tirpoša sajūta un nav izteiktas sāpes, vairāk sajūta, ka roka būtu nospiesta.

Man ir nenoskaidrota sinusa tahikardija. Ekg neko sliktu neuzrāda, arī eho netika konstatēti nekādi defekti. Asins, vairogdziedzera analīzes ir labas. Viss normas robežās.

Kas varētu būt pa vainu? Pašlaik gaidu Holtera monitorēšanu, kas būs pēc mēneša. Ir bijuši panikas lēkmju simptomi.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Izejot no izmeklējumu rezultātiem un Jūsu aprakstītajām sūdzībām, visdrīzāk tā ir veģetatīvā distonija. Ja vēlaties sīkāku informāciju un precizēt diagnozi, tad varam piedāvāt veikt vispārēju organisma pārbaudi šūnu līmenī.

Ar cieņu,

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Vai šie simptomi liecina par problēmām ar sirdi vai tomēr ar nerviem?
Labdien!

Esmu 29 gadus jauna sieviete un patreiz esmu 14. grūtniecības nedēļā. Jau aptuveni 3 nedēļas periodiski velk kreiso roku, padusi un pirkstus (izņemot mazo pirkstiņu), sāp kreisā lāpstiņa, abi pleci, duras mugurā pie mugurkaula, sāp spranda, dur un ir smagums krūtīs. Ir veikta kardiogramma šo 3 nedēļu laikā, kura ir laba. Spiediens arī regulāri ap 110/70. Ir nemitīgi iekšēja trauksme, liekas, ka kaut kas ar sirdi. Naktī mostos, jo ir trauksmes sajūta un velkošas sāpes krūtīs. Maijā arī veikta ehokardiogramma, viss bija kārtībā, kā arī pirms 5 mēnešiem Holtera monitorēšana, kurā arī viss kārtībā. Piebildīšu, ka līdzīgas sajūtas krūtīs tikai bez kreisās rokas sāpēm ir jau bijušas iepriekš, ģimenes ārsts saka, ka tas no nerviem. Bet tagad dēļ rokas sāpēm esmu ļoti sabijusies. Maija mēnesī bija sūdzības arī par pastiprinātu svīšanu krūšu rajonā naktī, bet tas pats no sevis pārgāja, ir trūkusi elpa, pārsitieni, kamola sajūta kaklā, skaļi sirdspuksti kaklā utt. Vai man vajadzētu uztraukties? Ko vēl es varu darīt? Un vai tiešām varu izslēgt sirds vainu šajā brīdī?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Izejot no tik daudziem izmeklējumiem, tiešām var izslēgt sirdi. Visdrīzāk tā ir veģetatīvā distonija. Ir jāstiprina nervu sistēma, staigājiet svaigā gaisā, uzņemat pozitīvas emocijas.

Ar cieņu,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri