Kā vēnu varikoze ietekmē sirds darbību, veselību?
Sveiki!

Lūdzu, sakiet - kā vēnu varikoze ietekmē sirds darbību, veselību? Problēmas ar vēnām bijušas ilgstošas, dikti ielaistas. Nesen veicu putu skleroterapiju.

Paldies!
Atbild:
Ģirts Mauriņš, "Flebomedika", SIA
Labdien!

Vēnu varikozei ir daudzveidīgas sūdzības: smaguma sajūta kājās, pietūkums vakaros un pat dienas laikā. Ielaistos gadījumos attīstās ādas iekaisumi, ādas pigmentācija un pat atrofija, attīstās vēnu iekaisumi un trombozes.

Izmainītas ādas mehāniska bojājuma gadījumā rodas hroniski dzīstoša brūce - čūla. Tādēļ svarīgi savlaicīgi atnākt pie flebologa, kurš izvērtēs saslimšanas pakāpi un ieteiks optimālu ārstēšanas plānu. Ārstējot vēnu saslimšanas, mēs pasargājam kājas no vēnu varikozes izraistītem sarežģījumiem.

Vēnu varikozes ārstēšana neietekmē sirdsdarbību un sirds veselību. Ja ir aizdomas par sirdsdarbības traucējumiem, jādodas pie kardiologa, kurš sniegs kvalificētus padomus, ieteiks nepieciešamos papildizmekējumus.

Fleboloģija / vēnu saslimšanas

Vai nepieciešama jauna briļļu recepte?
Labdien!

Mani moka jautājums, vai tas, ka optometrists izmaina briļļu recepti, gatavojot brilles, var būt pie vainas tam, ka tagad brilles nerāda kā vajag?

Es tālāk par 3-4 metriem skaidri neredzu. Attēls ir nedaudz šķībs, uz labo pusi sasvēries. Recepti izrakstījis ārsts, kuru apmeklēju jau 20 gadus.

Rādītāji receptē ir šādi: cilindrs labā acī -1.0, kreisā acs -0.75, ass labai acij 75, kreisai acij 80, bet taja papīrā, ko atdeva briļļu izgatavotājs, parādās labās acs sfēra -1.0 un cilindrs 1.0, kreisās acs sfēra -0.75 un cilindrs 0.75. Ass ir mainīta - tagad ir labai acij 165 un kreisai acij 170. Brilles paredzētas tālumam un ir fotohromās, pie stūres sēsties nevar.

Vai varētu būt, ka man brilles izgatavotas nepareizi? Vai tomēr nepieciešama jauna recepte?

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Iveta Lārmane, "Latvijas Amerikas Acu centrs", SIA
Labdien!

Briļļu receptei ir dažādi pieraksta veidi, t.i., ar - cyl stiprumu un ar + cyl stiprumu, šajā gadījumā receptes ir identiskas, tikai ar dažādu pierakstu.

Jautājums, vai tās ir pirmās brilles ar astigmātisko korekciju, ja jā, tad sākumā attēls var likties šķībs. Ieteiktu vēlreiz pārliecināties vai brilles izgatavotas precīzi pēc receptes.

Acis, optika / acu veselība

Kāpēc ir nelaba dūša, tiklīdz rodas izsalkuma sajūta?
Labdien!

Jau kādus 10 gadus man ir tāda īpatnība - līdz ko ir tukša sajūta kuņģī, tā man ir nelaba dūša. Ir bijis pat tā, ka reāli ir jāiet vemt un rīstīties. Nelabums pāriet, līdz ko tiek kaut kas apēsts. Nemitīgi cenšos glabāt somā kādu ledeni utt., jo ne vienmēr ir iespēja paēst, darba specifikas dēļ.

Ar ko tas varētu būt saistīts?
Atbild:
Inese Melne, "Rodain", SIA
Labdien!

Spriežot pēc Jūsu sūdzībām, visdrīzāk Jums ir problēmas ar kuņģi. Izsalkušam esot, izdalās skābe, tā sakairina un rada nelabumu. Ieteicams regulāri ēst un pārbaudīt gremošanas trakta orgānus. Varam piedāvāt veikt mūsu medicīnas iestādē vispārējo organisma pārbaudi, kuras laikā tiek izmeklētas visas orgānu sistēmas, tai skaitā gremošanas trakts. Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot pa tālruni 27088877 vai www.vs888.lv.

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Kā lietot nootropiskos līdzekļus?
Labdien!

Man ir 31 gads. Dzīvoju svešā valstī un nepieciešams iemācīties svešvalodu. Problēma tāda, ka man tas ir ļoti grūti. Spēju iemācīties vārdiņus, bet ir lielas grūtības uztvert valodu. Rezultātā, pat ieguldot lielu darbu, nesanāk apgūt valodu. Tajā pat laikā, citi cilvēki, kas ir blakus, mācoties daudz mazāk, apgūst un uztver valodu daudz vieglāk un ātrāk. Tāda problēma man ir bijusi vienmēr, arī bērnībā ar citām valodām, kuras tā arī nav sanācis pienācīgi iemācīties.

Jautājuns sekojošs. Esmu lasījis, ka palīdzēt var kādi nootropiskie līdzekļi. Kā, kādi un kādā veidā būtu tie jālieto? Varbūt ir vēl kāds veids kas palīdzētu manā gadījumā?
Atbild:
Ilze Paegle, "Inta", SIA, Aptieka
Labdien!

Ir cilvēki, kam vieglāk iemācīties svešvalodas un kam grūtāk, tomēr to var visi. Varbūt vajag izmantot citas mācīšanās metodes.

Nootropie līdzekļi paaugstina kognitīvās spējas- uzlabo atmiņu, veicina koncentrēšanos. Varu ieteikt lietot auga Ginko biloba saturošus preparātus, kā arī magniju un B grupas vitamīnus.

Veiksmi mācibās!

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

Kas var izraisīt šādas lēkmes?
Labdien!

Esmu 21 gadus vecs, šā gada janvārī notika pirmā lēkme, pēc kuras aizveda uz slimnīcu. Lēkme izpaudās kā bezsamaņas stāvoklis un krampji. Iepriekš esmu slimojis ar migrēnu, taču kādu laiku tā jau nav bijusi. Slimnīcā veica visus izmeklējumus - galvas, asins analīzes un mugurkaula šķidruma analīzes, taču tur neko neuzrādīja. Lēkme notika pēc alkohola lietošanas uz tām saucamajām paģirām.

Pēc lēkmes devos pie neirologa ar jautājumu, vai tā ir epilepsija, taču uz to viņš nespēja atbildēt un zāles arī nelika dzert ar domu, lai pārbaudītu vai lēkme atkārtosies.

Pēc 3 mēnešiem tā atkārtojās un atkal pēc alkohola lietošanas. Mani nosūtīja uz EEG un MRI, taču arī tur neparādījās nekādi epilepsijas simptomi. MRI pārbaudē rakstīja, ka ir savstarpēji jādiferencē neiroinfekcijas sekas no posttraumatiska rakstura pārmaiņām, ko sīkāk arī nepaskaidroja.

Neirologs izrakstīja zāles DEPAKINE, kas ir pret epilepsiju, lai gan tā nav atklāta. Deva bija vienu reizi no rīta. Par alkoholu teica, ka, neiedzerot zāles, to nelielās devās var lietot.

Tad pēc pusotra mēneša, pēc dzimšanas dienas svinībām un alkohola lietošanas atkal bija lēkme, bet nu jau 2 reizes trīs stundu laikā un miega laikā. Pēc otrās lēkmes atkal veda uz slimnīcu, nekādas pārbaudes neveica, tikai iedeva zāles. Ārsts teica, ka tas ir no alkohola un to nedrīkst vairāk lietot vispār. Zāļu devu arī palielināja līdz divām tabletēm dienā.

Tagad atkal došos pie neirologa, bet pie cita.

Vēlos noskaidrot, vai tās lēkmes ir tieši no alkohola un kāpēc tās sākās tik pēkšņi, jo viss iepriekš bija labi un nekādu problēmu nebija?
Vēl ir jautājums, vai tad, ja alkoholu nelietošu, lēkmes neatkārtosies vai tomēr risks pastāv?
Vai tā var būt epilepsija vai tikai ķermeņa reakcija pēc alkohola lietošanas un kapēc tā notiek?
Kāds process var izraisīt šādas lēkmes?
Vai ārsti medicīniskajos dokumentos var rakstīt,ka tā ir epilepsija, lai gan izteiktu pierādījumu tam nav?

Noteikti pēc pāris mēnešiem atkal došos uz MRI, jo to ieteica slimnīcā.

Ļoti ceru, ka spēsiet atbildēt uz kādu no šiem jautājumiem, jo esmu sašutis.
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Krampju lēkmes, kas atkārtojas, ir epilepsija. Zāles jālieto kā neirologs ir izrakstījis un no alkohola pilnībā jāatturas.

Noteikti jāveic atkārtoti MRI izmeklējumi, lai noskaidrotu, vai epilepsijas cēlonis nav kāds progresējošs smadzeņu bojājums vai veidojums, ko iespējams ārstēt ķirurģiski vai kā citādi. Ja nekas tāds netiks konstatēts, visticamāk zāles būs jāturpina lietot, lai procesu traucējumi tiktu novērsti un lēkmes neatkārtotos.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Cik droša, informatīva un ticama ir audu histoloģiskā izmeklēšana?
Labdien!

Satrauca neliels 4-5 mm liels, gaišs pigmenta veidojums uz ādas. Tas tika pārbaudīts pie dermatologa ar digitālo dermaskopu. Neviena ļaundabīga pazīme netika saskatīta. Vēlāk šis veidojums tomēr tika ķirurģiski izgriezts pie ķirurga-onkologa. Operējošais ārsts arī uzskatīja, ka veidojums ir labdabīgs. Izgrieztais veidojums tika nosūtīts histoloģiskai izmeklēšanai. Histoloģijas slēdzienā teikts, ka audu paraugā morfoloģiskas pazīmes nekonstatē. Vēlos jautāt, cik droša, informatīva un ticama ir audu histoloģiskā izmeklēšana? Vai tā šādu ādas veidojumu gadījumā ir visprecīzākā metode,lai noteiktu veidojuma dabu?

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Ģirts Mauriņš, "Flebomedika", SIA
Labdien!

Tieši morfoloģskā audu izmeklēšana (histoloģija) nosaka veidojuma dabu, izcelsmi, kā arī, vai veidojums ir labdabīgs vai ļaundabīgs.

Papildus Jūsu veidojums tika pārbaudīts ar dermatoskopu, kas ir droša un uzticama metode.

Līdz ar to, ņemot vērā, ka gan dermatoskopiski, gan histoloģiski netika atrastas patoloģiskas pārmaiņas, Jūsu veidojums ir labdabīgs.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Ko nozīmē eritematozā gastroduodenopātija?
Labdien!

Video gastroskopijas secinājumā ir rakstīts sekojošais: Eritematozā gastroduodenopātija. Ko tas nozīmē?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Gastroskopijā redzētā kuņģa gļotāda ir sārtāka nekā tai normāli vajadzētu būt. Pārējais jāsecina kontekstā ar simptomiem, slimības vēsturi (klīniku) un vērtējot visu aprakstu kopumā. Pareizi būtu ar gastroskopijas rezultātiem iet uz atkārotu konsultāciju pie ārsta, kurš nosūtīja uz šo izmeklējumu. Ārstam bija iemesls to darīt un izmeklējuma rezultātu viņš varēs izvērtēt un komentēt labāk par citiem.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kur vērsties pēc palīdzības?
Labdien!

Esmu otrās grupas invalīde kopš 2009. gada (ar multiplo sklerozi). Visu laiku jutos labi, lietoju zāles, bet šoziem radās problēma ar vienu kāju. Vairs nevaru normāli staigāt, jo spēcīgi sāp gan gūžas locītava, gan ceļi. Ir momenti, kad kāja saļimst un krītu. Ģimenes ārste sūta gan uz analīzēm, gan rentgena izmeklējumiem, gan pie endokrinologa, bet konkrētu atbildi, kas man kaiš, tā arī neesmu saņēmusi un kājai kļūst arvien sliktāk.

Lūdzu, iesakat, pie kā man vērsties pēc palīdzības?
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Multiplai sklerozei sāpes nav raksturīgas, bet kustību un jušanas traucējumi varētu būt. Varat konsultēties ar ortopēdu. Vēlama būtu magnētiskā rezonanse muguras jostas daļai, kā arī sāpošo locītavu rentgena uzņēmumi. Tāpat būtu nepieciešams vērsties pie neirologa, speciālista "Multiplās sklerozes centrā".

Fizioterapija

Vai drīkst turpināt lietot acu pilienus acu spiediena samazināšanai, ja kā blakusparādība ir acs zīlītes sašaurināšanās?
Labdien!

Vai drīkst turpināt lietot acu pilienus acu spiediena samazināšanai, ja kā blakusparādība ir acs zīlītes sašaurināšanās? Cik bīstama ir šī blakusparādība? Lietoju "Simbrinza" vienā acī pēc traumas.
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Medikamenti, ko pilināt acs spiediena mazināšanai, acs zīlīti sašaurina un pats par sevi tas bīstami nav. Tomēr, ņemot vērā glaukomas komplikāciju risku, labāk par ārstēšanu konsultēties ar acu speciālistu.

Acis, optika / acu veselība

Kāpēc 19 gados sirmo mati?
Labdien!

Vēlējos pavaicāt, kāpēc jau 19 gados ir ļoti daudz sirmu matu, esmu neizpratnē?

Paldies!
Atbild:
Medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Neveicot apskati klātienē, nav iespējams noteikt Jūsu simptomu cēloni, tāpēc Jums jāvēršas pie ārsta-trihologa.

Triholoģija / matu veselība