Pie kāda ārsta vērsties, lai noteiktu izsitumu cēloni?
Labdien!

Aptuveni pirms divām nedēļām sāka mesties sarkani, niezoši pleķi pa visu ķermeni. Ātri uzmetas un tik pat ātri pāriet, bet tad atkal parādās. Vizuāli izskatās pēc nātrenes, bet ģimenes ārsts tā nedomāja - nosauca citu diagnozi, kuru pat neatceros, arī neko nepaskaidroja. Nozīmēja špricēt kaļķi, taču tas arī nepalīdz."Zyrtec" tikai noņem niezi. Pie kāda ārsta labāk vērsties?
Atbild:
Medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Jūsu aprakstītie simptomi var liecināt par dažādām saslimšanām, un noteikt diagnozi bez apskates nav iespējams.

Jums jāvēršas pie dermatologa, kurš, veicot izmeklējumus, spēs noteikt precīzu diagnozi un nozīmēt Jums piemērotu ārstēšanu.

Dermatoloģija / ādas veselība

Pie kāda ārsta vērsties?
Labdien!

Pie kāda ārsta vērsties, ja vēlos pārbaudīt joda līmeni un smago metālu daudzumu organismā, kā arī izmeklēt candida, EBV/BARR vīrusa iespējamību?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Vispirms būtu jādodas pie sava ģimenes ārsta un jāvienojas par analīžu veikšanu. Gan smagos metālus, gan vairogdziedzera funkciju var noteikt asinsanalīzēs.

Ebšteina - Barra vīrusa antivielas arī būs nosakāmas asinsanalīzēs.

Candida albicans normāli dzīvo uz visu cilvēku gļotādām un ādas. Ja ir kādas sūdzības kādā konkrētā ķermeņa daļā, tad no turienes ņem paraugu Candida albicans noteikšanai. Parasti ārstē, vadoties no klīnikas, un izmeklējumus neveic.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai pie vainas ir zāļu nesaderība?
Labdien!

Man ir vai nu veģetatīvā distonija vai depresija, neviens ārsts tieši nemāk pateikt, kura no slimībām dominē. Problēma turpinās nu jau 3 gadus. Zāles ir problemātiski lietot, jo daudzas nepanesu. Pašlaik lietoju pustableti "Concor" 5 mg no rīta un vienu tableti "Coaxil" 12,5 mg vakaros, bet uz pusnakti sirds sāk dauzīties un rodas kamola sajūta kaklā, kā arī labais plecs it kā ņemas nost. Spiediens parasti zems, dažreiz paaugstināts. Domāju, varbūt šīs zāles nesader kopā?
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Jūsu aprakstītie simptomi atbilst veģetatīvai distonijai, kurai protams var pievienoties arī depresīvie simptomi. Visticamāk, ka Jūsu gadījumā tablete "Coaxila" ir par maz, lai cīnītos ar aprakstītiem simptomiem. "Concor" darbojas ne tikai uz pulsu, bet arī uz asinsspiedienu, tāpēc būtu jāizvērtē viņa lietošana. Ieteiktu Jums griezties pie sava ārsta un pārrunāt situāciju, un mēģināt rast labāko risinājumu. Mūsu medicīnas centrā arī ir iespējama psihiatra konsultācija.

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Ko iesākt ar pastāvīgi augstu asinsspiedienu?
Sveicināti!

Mani tikko palika 55 gadi. Esmu lielā satraukumā. Jau aptuveni 5 gadus ir problēma ar asinsspiedienu un pulsu. Teicu gan ģimenes ārstei, gan biju pie kardioloģes. Bet man tikai izrakstīja "Perindopril" un "Con cor" 2.5 ml. Tagad parādījušies arī citi simptomi - slikti guļu naktī, moka sirds klauves - brīžiem pat tik stipras, ka no tām pamostos.

Pa dienu arī - asinsspiediens visu laiku ne mazāks kā 80 vai vairāk. Esmu jau ļoti nogurusi no šīs sliktās pašsajūtas, reiboņiem, pastāvīgām pulsa izmaiņām. Nevaru saprast, ko darīt, pagājušajā gadā biju pie kardioloģes, bet viņa nepalīdzēja.

Vai Jūs, lūdzu, varētu man ko ieteikt?
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien, Iveta.

Vispirms, lai sekmīgi ārstētu asinsspiedienu, ir nepieciešams uzzināt asinsspiediena iemeslu (sirds asinsvadu sistēmas, nieres, vairogdziedzeris, hormonālās sistēmas izraisītas svārstības, veģetatīvā distonija). Bez izmeklēšanas nekādu terapiju caur internetu ieteikt nevaram. Varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu šūnu līmenī.

Sīkāku informāciju var apskatīt www.vs888.lv, vai zvanīt pa tālruni: 27088877.

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Kāds var būt iemesls nepatīkamām sajūtām kaklā?
Labdien!

Kaut kas kairina kaklu, kutina iekšā, ķeras, liekas ka ir apaukstēts. Biju pie ģimenes ārsta, pateica, ka kaklā viss sarkans un ar pumpām. Temperatūras nebija. Izrakstīja antibiotikas 6 dienām.

Nu jau nedēļu nedzeru antibiotikas, bet tik un tā kaklā ir nepatīkamas sajūtas. Kaklā iekšā redzamas 3 pumpas ar baltu galu. Ievelkot straujāk elpu, liekas, it kā kakls būtu apaukstēts. Klepus un temperatūras nav. Tā jau turpinās jau vairāk nekā mēnesi.

Viss sākās ar sāpošu zobu apakšā, kas netika ārstēts 3 nedēļas. Vai tā var būt sakritība? Pie lora biju gadu atpakaļ darba vajadzībās. Arī plaušu rentgens tika taisīts gadu atpakaļ, un rezultāti bija normāli.

Kāds varētu būt iemesls šai problēmai? Zinu, ka jādodas pie lora, bet pašlaik netieku.
Atbild:
Diāna Stafecka, MFD Veselības centrs "Iļģuciems"
Labdien!

Pēc jūsu simptomu apraksta nav iespējams noteikt saslimšanas iemeslus. Iesaku Jums apmeklēt gan zobārstu, gan otolaringologu (LORs).

Tikai apskatot pacientu dzīvē, veicot izmeklējumus un analīzes, ārsts spēj noteikt slimības diagnozi, saslimšanas iemeslus un noteikt tālāko ārstēšanu.

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Vai pie vainas ir atviļņa slimība?
Labdien!

Man ir grūti ievilkt elpu jau kādus četrus mēnešus, un ēdot man aizsit ciet barības vadu, vēderā dur un dedzina. Sportojot un pie jebkādas slodzes man ir grūti elpot.
Vai tas var būt saistīts ar to, ka man ir konstatēta atviļņa slimība?
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Iespējams, ka tas ir saistīts ar atviļņa slimību, bet var būt arī citi iemesli: gremošanas, elpceļu un citas problēmas.

Varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu šūnu līmenī mūsu medicīnas iestādē. Izmeklēšanas laikā mēs varam konstatēt: iekaisumus, funkcionālus traucējumus kā arī sēnes, parazītus, baktērijas, vīrusus, kas var būt sliktās pašsajūtas cēloņi.

Sīkāku informāciju var uzzināt mājas lapā www.vs888.lv, vai zvanot pa tālruni 27088877.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kur var nodot ģenētiskās analīzes?
Labdien!

Kur var nodot ģenētiskās analīzes uz FBN1 (marfona sindroms)? Nekur nevarēju atrast par to informāciju.
Atbild:
Liene Ņikitina-Zaķe, "GenEra", SIA
Labdien!

Marfāna sindroma diagnostikai nepieciešama gēna FBN1 sekvences un, nepieciešamības gadījumā, arī delēciju/duplikāciju izmeklēšana, kas sindroma gadījumā uzrāda mutācijas 90-93% gadījumos. Latvijā šobrīd šī gēna sekvences analīzi vēl nav iespējams veikt, bet analīzi ir iespējams veikt ārzemēs vairākās laboratorijās (Centogene, Asper Biogene u.c.). Cena atkarīga no izvēlētas laboratorijas. Parasti nepieciešams arī ārstējošā ārsta nosūtījums.

Ģenētika

Kā rīkoties muskuļa sastiepuma gadījumā?
Labdien!

Man ir 18 gadi. Nedēļu atpakaļ, taisot špagatu, sastiepu dibena muskulatūru. Sāpes un kustību traucējumi pārgāja 4 dienu laikā.

Vakar, braucot ar longbordu, nokritu un sastiepu tās pašas kājas hamstringa muskuli. Šodien ir manāms un jūtams piepampums, bet ziluma nav. Kāju var saliekt, bet ir grūti iztaisnot. Kā rīkoties, ko smērēt, kādas kompreses likt? vai varētu būt muskuļa vai saišu plīsums?
Atbild:
Medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Neveicot apskati klātienē, nav iespējams noteikt diagnozi, tāpēc Jums jāvēršas pie traumatologa-ortopēda.

Traumatoloģija / ortopēdija