Kāds iemesls var būt sūrstošām sajūtām virs anālās atveres?
Sveiki!

Man radies ļoti delikāts jautājums. Šodien sajutu, ka starp dibena vaigiem virs anālās atveres sāka sūrstēt un nedaudz bija arī asinis. Pēdējā laikā bija cieta vēdera izeja, sēdēju ilgi uz poda - vai tas varētu būt iemesls?

Paldies!
Atbild:
Ģirts Mauriņš, "Flebomedika", SIA
Labdien!

Pēc Jūsu sūdzību apraksta, ar lielāko varbūtību varētu būt anālās gļotādas plīsums, kura biežākais iemesls ir cieta vēdera izeja.

Pirmkārt, problēmas profilaksei un ārstēšanai nepieciešams panākt mīkstāku vēdera izeju ar dažādiem vēdera izeju mīkstinošiem produktiem, lielāku šķidruma uzņemšanu. Subjektīvo sūdzību likvidēšanai un plīsuma sadziedēšanai vēlams lietot ziedes vai svecītes ("Axol", "Procto-Glyvenol", smiltsērkšķu).

Laba sūdzības atvieglojoša procedūra ir silta sēdvanniņa pēc vēdera izejas. Bet tomēr precīzākas diagnozes un terapijas noteikšanai ieteiktu atnākt uz vizīti pie speciālista.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Ko vēl var papildus darīt, ja bērnam ilgstoši ir paaugstināta temperatūra un nogurums?
Labdien!

Meitenei 9 gadi. Jau otro mēnesi (vismaz, kopš konstatēju) ir temperatūra 37.2 un liels nogurums, dažreiz vakaros galva nedaudz sāp.

Asins analīzes labas, urīna analīzēs sākumā leikocītu rādītājs bija 50, tad pēc "Furamax" zālēm nokrita līdz 25, bet temperatūra un nogurums nepazūd. Klepus, iesnas un nekā cita nav. Vēdera dobuma sonogrāfijā neko sliktu pēc ārsta vārdiem neatrada. Slēdziens - aknu hemangioma.

Nezinu, ko iesākt, jo bērnam ar piepūli jāiet uz skolu. Ko vēl varētu pārbaudīt? Dzeram multivitamīnus.

Ar nepacietību gaidu atbildi. Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Es Jums ieteiktu vēlreiz pārbaudīt nieres, urīnceļus, jo, cik var saprast, "Furamax" Jums deva pozitīvu efektu. Vēl būtu jāpārbauda uz konkrētām infekcijas slimībām, bet tas jau būtu tā ārsta kompetencē, kurš Jūs ārstē. Vēl es ieteiktu dot bērnam D3 vitamīnu, konkrēti, "Vigantol", pa 2-3 pilieniem dienā. Tas būtu obligāti, jo D3 vitamīna trūkums Jūsu bērnam ir noteikti!

Cieņā,

Pediatrija / bērnu veselība

Pie kāda daktera griezties, ja ilgstoši nomoka stipra nieze ap anālo atveri un starpeni?
Labdien!

33 gadi, sieviete.

Iesakiet, lūdzu, pie kāda daktera griezties, ja ilgstoši nomoka stipra nieze ap anālo atveri un starpeni, pie proktologa vai dermatologa?

Spalīšu nav, ginekoloģiskas problēmas arī nav.

Paldies!
Atbild:
Ģirts Mauriņš, "Flebomedika", SIA
Labdien!

Ja ginekoloģisku problēmu nav, tad - pie proktologa un dermatologa. LMKL dermatoloģe par šo jautājumu - Dr. Kristīne Zabludovska un tad, ja dermatologs ieteiks, pie proktoloģes Ingas Melbārdes Gorkušas.

Dermatoloģija / ādas veselība

Vai tas ir iekaisums pēc aborta vai saaukstēšanās?
Labdien!

Pirms 11 dienām nonācu slimnīcā - spontānais aborts 8.-9. nedēļā. Tika veikta tīrīšana ar medikamentiem, 5 dienas dzēru arī antibiotikas. Ir pagājušas 11 dienas, asiņošanas nav, bet ik pa laikam vēl ir brūngani izdalījumi. Šodien parādījās temperatūra - ap 37. Vai man būtu jāuztraucas par iekaisumu, vai tā ir vienkārši saaukstēšanās? Jo kakls arī apsārtis un sāp. Ļoti uztraucos, ka varētu būt iekaisums. Izrakstot no slimnīcas, teica, ka augļa ola ir iznākusi ārā, palikuši vien recekļveidojumi.

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

No attāluma atbildēt nav iespējams. Lūdzu, dodieties pie ārsta.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā rīkoties, ja rodas durošas sāpes pieres rajonā pie straujas gaisa spiediena maiņas?
Labdien!

Lieta ir tāda, ka, esot pārlidojumā ar lidmašīnu, tieši pie nolaišanās, bet ne katru reizi, ir šausmīgas sāpes virs deguna, pieres rajonā un acī. Sāpes ir ļoti durošas. Sajūta tāda, ka liekas, ka pārplīsīs kāds asinsvads vai acs.

Sāpes pie nolaišanās ilgst apmēram 10 minūtes. Kad viss beidzies, tad šī vieta pieres rajonā ir tāda nedaudz jutīga.

Gribētu noskaidrot, vai tas apdraud mani un vai ir iespējams ko darīt lietas labā? Cik esmu lasījis, tad tas ir saistībā ar deguna sinusiem un ar kaut kādu sašaurināšanos pie spiediena maiņām.

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Jā, visticamāk gaisa spiediena maiņa rada diskomfortu. Jāveic deguna blakusdobumu izmeklēšana un jāapmeklē LOR speciālists. Iespējams, ka ir kāds iemesls deguna gļotādas tūskai (alerģija, piemēram), ko var palīdzēt novērst medikamenti.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Vai pārtraukt lietot kontracepcijas plāksteri?
Labdien!

Ko nozīmē, ja āda vietā, kur atrodas kontracepcijas plāksteris, niez un vietās, kur ir iepriekš bijis plāksteris, ir sarkana kontūra? Vai plāksteris ir jāņem nost un jāpārtrauc tā lietošana?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Iespējams, ka Jums ir alerģiska reakcija pret plāksteri. Ieteiktu konsultēties ar ārstu un nomainīt kontracepcijas veidu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai šie simptomi liecina par veģetatīvo distoniju?
Labdien!

Man bieži rodas sajūta, kad, kaut ko darot, liekas, ka smadzenes aptumšojas un vairs nesaprotu, ko daru un kur atrodos, bail "sajukt prātā" un sirds dauzās. Kā cīnīties ar šīm sajūtām? Ko būtu pareizi darīt? Ģimenes ārstam neesmu to teikusi, jo negribu, lai domā, ka neesmu "pieskaitāma" sabiedrībai.

Paldies!
Atbild:
Žanete Sebre, Sebres Ž. ārsta psihoterapeita prakse
Labdien!

Jā, tā varētu izpausties gan veģetatīvā distonija, gan emociju regulācijas traucējumi (parasti tie iet roku rokā), bet tas nebūt nenozīmē, ka esat "nepieskaitāma". Ģimenes ārstam kā reiz būtu vēlams to izstāstīt, lai izslēgtu kādas citas somatiskas saslimšanas. Tālāk vēlama vizīte pie psihoterapeita vai psihiatra.

Ar cieņu,

Psihoterapija / psihiatrija

Pie kāda speciālista vērsties, ja ilgu laiku sāp kakls un šķiet, ka kaklā izveidojies izaugums?
Labdien!

Jau ilgāku laiku kaklā jūtamas sāpes un liekas, ka izveidojies izaugums. Pie kāda speciālista man ir jāvēršas?

Paldies!
Atbild:
Medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Lai noskaidrotu Jūsu sūdzību cēloni, Jums jādodas pie ģimenes ārsta, kas nosūtīs uz tālākiem izmeklējumiem un, ja nepieciešams, pie otolaringologa (LOR) uz konsultāciju.

Ar cieņu,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāpēc ilgstoši nepāriet klepus, pat lietojot medikamentus?
Labdien!

Lūdzu padomu.

Ilgstoši mokos ar klepu (no novembra). Ģimenes ārsts nosūtīja uz rentgenu - tajā viss kārtībā. Ilgstoši lietoju dažādus pretklepus līdzekļus, ir bijuši divi antibiotikas kursi, klepus bez izmaiņām. Lūdzu ārstu nosūtīt pie alergologa. Viņš atklāja alerģiju pret putekļu ērcītēm, kas pāriet bronhiālā astmā. Vai tā var būt?

Izrakstīja inhalācijas pulveri "Symbicort", degunam "Budesonid Sandoz". Medikamentus lietoju jau vairāk nekā mēnesi, bet klepoju vienalga.

Vēl varu piebilst, ka tiku sūtīta uz asins analīzēm uz iekaisuma marķieriem, ASO rādītājs bija paaugstināts: 334.

Ģimenes ārsts nosūtīja uz Saulriešiem pārbaudīt bronhus un plaušas, bet līdz tam vēl kāds brīdis jāgaida.

Šodien sāka sāpēt kreisajā paribē vai mazliet augstāk, īsti nesaprotu, jo pieskaroties sāp, ieelpojot arī sāp. Par ko tas var liecināt?

Esmu izlasījusi gandrīz visu pieejamo informāciju Google, pat bail paliek iedomājoties, kas tas varētu būt.

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Pāvels Naumovs, Naumova P. ārsta otorinolaringologa un homeopāta prakse
Labdien!

Jūsu stāvokli var uzturēt daudzi faktorui - alerģija, auksts laiks un sakarā ar to - vitamīnu trūkums, vīrusi, mikrobi (par to liecina ASO, kas nav tikai streptokoka rādītājs, bet var liecināt arī par mikoplazmas, hlamīdiju “uzbrukumu”), kā arī psihosomatisko iemeslu esamība (stresi darbā, ģimenē, citās attiecībās utt).

Trīs mēnešu laiks esot pietiekošs, lai izveidotos, piemēram, atipiska pneimonija. Šādā gadījumā var parādīties arī sāpes, kaut šo simptomu pie ilgstošās klepošanas var radīt arī diafragma un blakus esošie saistaudi.

Varu Jūs konsultēt kā terapeits-homeopāts, izmeklējot subjektīvi un objektīvi, izskatīt organismu kā vienoto sistēmu, lai vieglāk atrastu slimības sakni.

Ar cieņu,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai tas ir čūlainā kolīta saasinājums vai komplikācijas?
Labdien!

Jau 2 gadus dzīvoju ar čūlaino kolītu. Lietoju zāles, taču svētku laikā sanāca izkrist no ierastā ritma zāļu lietošanā. Kopš oktobra esmu zaudējusi 8 kilogramus svara, taču ikdienā neesmu neko daudz mainījusi. Ģimenes ārsts to skaidroja ar muskuļu svara samazināšanos, jo tajā brīdī strādāju darbu, kur 8h dienā nācās sēdēt, taču centos tomēr pēc iespējas vairāk staigāt ar kājām.

Pašlaik vairs ne strādāju, ne mācos un pavadu laiku mājās, arī vēdera sāpes bija mazinājušās.

Nu jau 4 dienas, ejot uz tualeti, ir mīksts vēders ar asiņu piejaukumu. Sāku pārtikt tikai no putrām, tējas, olām vai tāda ēdiena, kas nebūtu pārāk smags, taču tas neko nedod. Vēders sāk sāpēt ik reizi, kad kaut ko apēdu vai izdzeru - ne pēc kāda laika, bet gandrīz uzreiz. Vai šādā gadījumā būtu jādodas uz slimnīcu vai jāapmeklē ģimenes ārsts, vai turpināt lietot zāles un cerēt, ka ģimenes ārsts izrakstīs kādus medikamentus, kas varētu palīdzēt ārstēt asiņošanu?

Pēdējo reizi, pirms 2 gadiem, braucu uz slimnīcu, jo asiņošanai nezināja iemeslu. Vai ir pamats uztraukumam, ka tā ir komplikācija, vai tas varētu būt saasinājums?

Paldies!
Atbild:
Jānis Ventiņš, "Homeopātija", SIA
Labdien!

Šajā gadījumā Jums ir javēršas pie sava ģimenes ārsta vai gastroenterologa.

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma