Vai drīkst lietot alkoholu nedēļu pēc dzemdes dobuma abrāzijas?
12 nedēļā ar sāpēm un nelielu asiņošanu nonācu slimnīcā, konstatēja, ka auglim apstājusies sirds. Iedeva tableti, viss sāka tīrīties, vakarā ginekoloģe apskatīja, kā viss izskatās USG, un drošības pēc vēlējās veikt tīrīšanu arī zem narkozes. Nedēļu notika viegla smērēšanās, šodien izdalījumu vairs nav nemaz. Vai drīkstu iedzert labu konjaku?
Paldies!
Labdien! Ja pēc procedūras pagājis laiks, nav sūdzību, neliela stiprā alkohola deva ir atļauta....
Vēlos uzzināt, kādas zāles lietot, jo atkārtoti pie ārsta aiziet nevaru dēļ darba. Saņemu analizes ar šādu rezultātu: gn trihomonas gardnerellas sēnītes. Cik saprotu, tā ir kaut kāda infekcija. Vēlētos zināt, ko man lietot, kādus medikamentus, lai ātrāk no tā tiktu vaļā?
Paldies!
Labdien! Jūsu nosauktie mikrobi liecina par seksuāli transmisīvu saslimšanu. Ir jāārstējas abiem partneriem. Medikamenti to ārstēšanai iegūstami ar recepti, tādēļ būs jāatrod laiks ārsta apmeklējumam....
Man jau ir pilngadība, esmu izgājusi dažādus ārstus saistībā ar skoliozi, no pirmās pakāpes esmu pārgājusi jau uz nopietnāku, jostas daļā mugurkaulam izspiedušies kauli un mugura ik pa brīdim par sevi atgādina, uz muguras kaulu vietā ir uzmetušies sarkani pleķi - veseli 3, kas no sākuma šausmīgi niezēja. Mugurkauls ir izgājis no vietas, kurā tam būtu jābūt. Kādi ieteikumi no Jūsu puses un vai tas liecina par ko nopietnu?
Paldies!
Labdien! Pēc Jūsu apraksta spriežot, sarkani pleķi - vai nu nogulēts vai varbūt no kādām smērēm, bet skoliotiskai deformācijai iesaku osteorefleksoterapiju un ārstnieciskos vingrojumus, baseinu. Skatiet aprakstu un speciālistus, kas pieņem, www.osteorefleksoterapija.lv Ar cieņu,...Labdien! Ja Jums ir skolioze, Jums vajadzētu būt ortopēda uzraudzībā - ja nepieciešams, jālieto speciālā ortoze (23 st. diennaktī). Protams, regulāri jāvingro (fizioterapeita ierādītie vingrojumi). Labi rezultāti ir vingrošanai pēc Šrotas metodes (pēc šīs metodes strādā vairāki fizioterapeiti)....
Manai meitai ir 14 gadi. Viņas teiktā informācija:
"Mans augums 168 cm, svars- 75 kg. Slimoju ar gastrītu. Pēdējās dienās, kad eju uz tualeti pa lielam, man pie fēcēm ir gļotu piejaukums. Reizēm jūtamas sāpes lejasdaļā. Reizēm pēc tualetes jūtams nepietiekams urīna iztukšojums. Reizēm jūtams nogurums, kauli sāp. Šodien jutu savus sirdspukstus labajā kājā. Kāja pat viegli kustējās. Mēle ir tādās kā plaisās un ir tādi mazi sarkani punktiņi. Nevaru aizmigt, pirms neaizeju uz tualeti. Ja aizeju uz tualeti un pēc 5 minūtēm gribu gulēt, nevaru aizmigt, pirms neesmu vēlreiz aizgājusi uz tualeti. Mēnešreizes jau ir 2 gadus, bet nav regulāras. Bieži ir ar mēneša pārtraukumu. Tagad pēdējās bija tikai 5. septembrī. Mēnešreizes parasti ir ļoti asiņainas. Paketes mainu ik pēc stundas, jo tās visas ir asinīs."
Vai man par viņas veselību ir jābaidās? Un ko man ar meitu darīt?
Paldies!
Labdien! Es Jums ieteiktu apmeklēt ginekologu, kā arī fizioterapeitu....
Ja mātei 4. negatīva asinsgrupa, tēvam 1. pozitīva, vai abiem bērniem var būt 3. pozitīvā asinsgrupa?
Paldies!
Labdien! Jā, tā var būt. Māte - 4. grupa: AB antigēni
Tēvs - 1. grupa: 00 antigēnu;
Bērni - 3. grupa: 0B (0 - no tēva, B-no mātes) Māte - RhD negatīva (RhD-/RhD-)
Tēvs - RhD pozitīvs (RhD+)
Bērni - RhD pozitīvi (RhD- no mātes, RhD+ no tēva)...Labdien! Īsi – var būt. Katram no mums ir divas ABO asinsgrupas alēles, jo mēs katrs mantojam vienu asinsgrupas alēli no savas bioloģiskās mātes un vienu no sava bioloģiskā tēva. Mūsu DNS alēļu pāra aprakstu sauc par genotipu. Tā kā ir trīs dažādas alēles, cilvēka ABO ģenētiskajā lokusā kopumā ir seši dažādi genotipi. Dažādi iespējamie genotipi ir AA, AO, BB, BO, AB un OO.
Asins analīzi izmanto, lai noteiktu, vai asins paraugā ir A un/vai B raksturlielumi. Precīzu genotipu nav iespējams noteikt pēc A vai B tipa...
Esmu 5. grūtniecības nedēļā. Vai ir normāli, ka katru dienu ir velkošas sāpes vēderā? Tās nav visu laiku, bet nu dienā 2 - 3 reizes, vai tomēr jāsāk uztraukties?
Paldies!
Labdien! Šajā grūtniecības laikā nelielas sāpes var būt. Ja uzskatāt, ka tās ir pārāk biežas, ejiet pie ārsta....
Man ir 45 gadi. Vēlējos uzzināt, pie kāda ārsta man ir jāvēršas, ja man ir sekojoša problēma pēdējos 4 gadus. Nekādas traumas, traģēdijas nav dzīvē notikušas, kas varētu izraisīt kaut ko tādu, tāpēc esmu nesaprašanā.
Es alkoholu lietoju ļoti reti, - 3-4 reizes gadā, bet, kad iedzeru, vienā vai divās reizēs no tām, alkohola reibumā PĒKŠŅI izpaužas šausminošs ļaunums pret apkārtējiem cilvēkiem, draugiem, neadekvāta rīcība, nesakarīga runa, gan latviešu valodā, gan krievu, pēc draugu sacītā - acīs parādoties tukšums, it kā tas neesot es, it kā es pretī stāvošo draugu nepazīstu un gribētu iznīcināt. Pats es to neatceros, bet, kad draugi stāsta, es vienkārši tam nespēju noticēt. Pēc dabas esmu ļoti draudzīgs un miermīlīgs. Tie ir kaut kādi robežstāvokļa personības traucējumi vai kaut kādā stadijā šizofrēnija, vai kas cits?
Paldies!
Labdien! Jūsu ļaunums, kas izlaužas, ir veids, kā alkohols ietekmē Jūsu psihi, tādēļ visprātīgākais būtu nelietot alkoholu. Alkohols veicina regresiju un iedarbojas katram citādāk - cits kļūst priecīgāks un atraisītāks, citam izlaužas skumjas, citam - agresija. Ja vēlaties to izprast labāk, ieteiktu Jums vērsties pie dr. Velgas Sudrabas. Viņa ir gan narkologs, gan psihoterapeits....Labdien! Alkohols var veicināt šādus stāvokļus. Būtu vēlams alkoholu nelietot daudzumos, kas rada atmiņas zudumus, bet aprobežoties ar 1-2 alkohola devām, tajās dažās reizēs gadā, kad to lietojat. Vēl būtu vēlams apmeklēt psihologu vai godīgi aprunāties ar sevi - kā tad patiesībā jūtaties ikdienā? Iespējams, ka alkohols noņem ikdienā viegli "nēsājamu" psiholoģisku bloku dusmām, aizvainojumam, nepiepildītām vēlmēm, kas alkohola iespaidā izlaužas uz āru. Vēlams pastrādāt ar personību, saprast, ko...
Bija saaukstēšanās. Ārsts uzrakstīja antibiotikas, kuru lietošanas laikā pazuda oža. Jau pagājušas 3 nedēļas, bet ožas nav. Kovida nebija, visu laiku pārbaudes tika veiktas. Ko darīt?
Paldies!
Labdien! Iespējams, ka tā ir zāļu lietošanas blakne, jo dažām antibiotikām tāda ir novērojama. Ožai pēc laika būtu jāatjaunojas. Ja tas līdz šim nav noticis, tad būtu jāvēršas pie ārsta. No homeopātiskajām zālēm varētu mēģināt "Kalium bichromicum" graudiņus....
Kas varētu palīdzēt pret vēdera burbuļošanu, pūšanos? Vēdera lejas daļā spazmas sāpīgas, kuras jūtu arī mugurā. Kādus dabīgus līdzekļus varu palietot? Biju nodevusi asins analīzes - paaugstināts Alat un bilurbīns.
Paldies!
Labdien! Pēc Jūsu apraksta spriežot, Jums ir problēmas ar gremošanas traktu. Iespējams, ir kādi iekaisumi, patogēnās mikrofloras (sēne, parazīti, vīrusi) klātesamība organismā, kā arī disbakterioze. Lai kaut ko ieteiktu, arī no dabas preparātiem, ir jāveic izmeklēšana un jāsaprot, kas organismā notiek, un tikai tad var kaut ko ieteikt. Vienīgais, ko varat palietot, ir labās baktērijas, kas var mazināt disbakteriozi. Varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu mūsu medicīnas iestādē. Sīkāku...Labdien! No dabīgajiem līdzekļiem varētu līdzēt, pirmkārt, dabīgi raudzēti produkti (skābēti kāposti, tējas sēnes dzēriens jeb kombuča, bezpiedevu jogurts). Bet, tos lietojot, sāciet ar mazām devām. Otrkārt, aknas attīroši produkti, piemēram, aknu tēja, mārdadžu preparāti vai homeopātiskais līdzeklis "Arnica cpl.", kas uzlabo gremošanu un labvēlīgi iedarbojas uz aknām un žultsceļiem. Jo, ņemot vērā izmaiņas ALAT un bilirubīnā, vaina varētu būt žults izdalē (aknās). Taču vislabāk būtu sākt ar...
Jau, esot grūtniecei, 2020. gada decembrī man abās krūtis konstatēja vairākas fibroadenomas un cistiņas, ieteica konsultēties ar mamologu. 2021. gada janvārī devos pie mamologa, kas veica izmeklējumu, pievērsa uzmanību labajā krūtī esošajai fibroadenomai, bet kopumā aina esot Ok. Nākamā vizīte pēc instrukcijas bija pēc dzemdībām jūlijā. Dakteris konstatēja, ka kreisajā krūtī vairs nav atrodami nekādi veidojumi, labajā - nemainīgi. Aicināja turpināt barot ar krūti un nākt uz vizīti, kad beigšu barot ar krūti.
Pēc kovid vakcīnas bija aizdomas par probēmām ar sirdi, un ģimenes ārsts nosūtīja uz datortomogrāfiju. Veicu. Slēdzienā konstatēti vairāki akcentēti limfmezgli īsajā šķērsgriezumā līdz 0.7cm.
Ģimenes ārsts aicināja atkārtoti uztaisīt USG krūtīm. Šī gada oktobrī veicu atkārtoti USG krūtīm. Limfmezgli padusē - neizmainīti, izmērs līdz 1.3 cm x 0.4 cm (kreisā padusē). Kreisajā krūtī neko neatrada. Daktere pārsteigta, kur palika iepriekš it kā redzētas fibroadenomas. Slēdzienā vēl minēts, ka visos kvadrantos konstatē duktālas ekstāzijas līdz 3-4 mm, saturs parasts, anegogēnas (ko tas nozīmē?). Ar tausti varu sataustīt šos kreisajā padusē esošos limfmezglus. Periodiski mēdz būt tāda mazliet silta, dedzinoša sajūta. Pēc pēdējās vizītes oktobra sākumā sazinājos ar ģimenes ārstu, jo tie ir palikuši izteiktāki.
Ģimenes ārsts aicina atkārtoti iet uz USG krūtīm. Pēc sajūtām sāp mugura, kreisā puse, tāda velkoša sajūta, datortomografijā arī bija norādīts, ka problēmas ar muguru, bērnu ergo somu nēsājot, jutu, ka plaušas sekas. Viss šis - kreisā pusē.
Kā tikt galā ar tiem limfmezgliem?
Paldies!
Labdien! Limfas atteces uzlabošanai varētu mēģināt "Lymphomyosot" pilienus, kā arī "Aristolochia" vai "Conium" ziedi. Taču, lai vēl labāk varētu izprast situāciju un piemeklēt zāles, ir vajadzīga vai nu farmaceita konsultācija aptiekā vai arī vizīte pie ārsta-homeopāta....
Reizēm (pāris reizes mēnesī) ir mēreni stipras sāpes vēdera lejasdaļā neatkarīgi no stāvokļa, bet drīzāk pastiprinās sēžot, pie kaunuma kaula un labās gūžas. Biju uztraukta, ka tā ir kāda orgānu problēma. Veicot vēdera USG, nekādas pataloģijas atklātas netika. Radiologs atbildēja, ka tā esot muguras vaina. Gan fizioterapeits, gan ģimenes ārsts arī domā, ka tā tas varētu būt. Man ir skolioze, un izliekums tieši uz labo pusi - to, kur reizēm parādās sāpes. Bieži sāp muguras lejasdaļa un dažreiz arī vēders un mugura pretī viens otram labajā pusē. Sāpes nepavada slikta dūša vai temperatūra. Bieži ir piepūties vēders un arī aizcietējumi. Vai vaina tiešām risināma, ārstējot skoliozi, vai USG neatklāj kaut ko apslēptu un papildus būtu jāveic MRI? Jāsaka, ka daudzus gadus esmu ieturējusi fizioterapijas pauzi, bet šovasar esmu to atsākusi. Būtu noderīgi uzklausīt vēl kādu viedokli un to, kādēļ tas tā ir radies.
Paldies!
Labdien! Ticamāk, ka sāpes Jums varētu būt muguras dēļ.
Fizioterapija (rehabilitācija) ir nepieciešama, ja vēlaties justies labāk....Labdien! Iesaku konsultēties pie tehniskā ortopēda un pārbaudīt, vai skolioze ir saistīta ar atšķirīgu kāju garumu (varbūt fizioterapeits jau ir konstatējis, ka nē.) Mēdz būt, ka neliels ķīlītis zem īsākās kājas var būtiski atrisināt problēmu. Skolioze attiecas uz visu stāju kopumā - var noderēt arī individuāli izgatavotas ortopēdiskās zolītes: https://www.ortopedija.lv/pedu-diagnostika Der painteresēties par ēdienkarti atbilstoši Jūsu ķermeņa konstitūcijai. Ir dažādas ķermeņa konstitūcijas...Labdien! Uzklausot Jūsu sūdzības, jāpiekrīt arī radiologa secinājumam. Jūsu gadījumā var palīdzēt osteorefleksoterapija. Skatīt speciālistu mājaslapā www.osteorefleksoterapija.lv. Ar cieņu...
Vēlos pajautāt par Covid poti grūtniecības laikā. Esmu 29. nedēļa un domāju, kā ir labāk bērniņam. Mazulim ir cista abās galvas pusēs, kreisai nierei nav labi īsti. Ja es tagad potēšos, vai tas var kaitēt mazulim ar šādiem rezultātiem, ko ārsts atrada?
Paldies!
Labdien! Manuprāt, pote mazulim nekaitēs, tomēr jautājiet savam ginekologam, kas zina visu par Jūsu grūtniecību....
Esmu meitene, man ir 22 gadi. Jau divas dienas pēc kārtas (parasti no rītiem) esmu ievērojusi, ka man no maksts izdalās asinis uzreiz, kā nokārtojos pa lielam. Pēc tam asiņu vairāk nav, ir tikai uzreiz pēc nokārtošanās. Par ko tas varētu liecināt? Man ir nedaudz bailes, ka tas varētu būt kaut kas nopietns. Varbūt tas ir saistīts kaut kādā veidā ar nevainības zaudēšanu, jo pirms 5 dienām es zaudēju nevainību.
Paldies!
Labdien! Jā, tas tiešām var būt saistīts ar nevainības zaudēšanu. Pēc pirmā dzimumakta mēdz būt neliels jaunavības plēves ieplīsums. Defekācijas laikā rodas spiediens uz starpeni un mazā rētiņa var asiņot. Parasti tas pāriet, bet, ja turpinās ilgstoši, jāiet pie ārsta....
Es lietoju antidepresantus ("Paroxetin actavis 20 mg") jau 8 gadus un dēļ grūtniecības man tos liek mest nost, ko arī daru. Bet, samazinot devu, man jau parādās pirmie simptomi kā viļņveida sajūtas, pulsēšana visā ķermenī, tāda kā elektrības sajūta galvā. Esmu jau 11. grūtniecības nedēļā un man bail, ka atmešanas gadījumā man paliks tikai sliktāk.
Es ļoti baidos par antidepresantu ietekmi uz grūtniecību un esmu tikai “pret antidepresantu “ lietošanu. Vai šīs sajūtas (sākot samazināt antidepresantu devu ) pāries pēc kāda laika? Vai tā varētu būt tikai kā atkarība no tabletēm, kam jātiek pāri?
Paldies!
Labdien! Ieteicama konsultācija ar savu psihiatru, jo ir medikamenti, kas ir grūtniecībā drošāk lietojami. Ar cieņu,...Labdien! Šādi simptomi tieši parādās pie medikamentu atcelšanas, tos var mēģināt pārvarēt, dodot sev laiku, papildus var lietot kādus dabīgus nomierinošus preparātus (baldriānu pilienus u. c.) un turpināt medikamentu pakāpenisku atcelšanu. Dažkārt kādu 1/4 no tabletes var iedzert pēc 2-3 dienu pārtraukuma un atkal nelietot, kamēr ķermenis tik asi nereaģē. Ar cieņu,...
Pie kāda ārsta vērsties, ja ir sāpes cirkšņu rajonā sievietei abās pusēs? Sāpes izteiktas vakaros, apguļoties, ir savilkuma sajūta. Vai iespējams uztaisīt ultrasonogrāfiju un atrast problēmas cēloni? Vai jādodas pie ginekologa, urologa, traumatologa, kamēr atrod cēloni?
Paldies!
Labdien! Tā ir grūti atbildēt, bet parasti vajadzētu sākt ar ģimenes ārstu, kurš zina Jūsu slimības vēsturi, izmeklējumus utt. Ar cieņu,...
Pienācis laiks padomāt par mazuli, taču mani nomoka dažādas šaubas. Pirmkārt, jau tāpēc, ka abi ar dzīvesbiedru smēķējam gadiem ilgi, bet pēdējo mēnešu laikā cenšamies ļoti šo briesmīgo kaiti atmest, kas, protams, nav viegli. Tas, ka jābeidz smēķēt, ir vairāk nekā skaidrs. Bieži pat uznāk tāds emocionāls un fizisks apnikums/nogurums smēķēt, bet organisms prasa savu...
Zobi jau visi ir salaboti (dzirdēju, ka potenciālajai māmiņai vēlams, lai būtu salabotas visas zobu problēmas).
Šaubas vēl ir tāpēc, ka man ir dažādas hroniskas veselības problēmas (aizdomas par kubitālā kanāla sindromu, iespējams, sēnīti kuņģī u. c.), bet nezinu, vai tās ko ietekmēs mazuļa ieņemšanas un mazuļa veselības ziņā, tāpēc gribētos saprast - kādas analīzes, izmeklējumus jāveic, lai varētu būt droša, ka nekādu šķēršļu grūtniecībai, mazuļa attīstībai manas veselības dēļ nebūs?
Vēl jautājums - tā kā man ir liekais svars (31 gads, 89 kg, 1,69 m augums), tad gribu saprast - līdz kādam rādītājam šis liekais svars ir jānomet, lai tas netraucētu grūtniecībai?
Tāpat interesē - kādi veselības rādītāji ir jāpārbauda vīrietim, lai mazuļa ieņemšana būtu iespējami veiksmīgāka? Problēma slēdzas tajā, ka dzīvesbiedrs bieži vakaros pēc darba dzer alu (pa 5 x 0,5l), un maksimums, cik no tā atturas, ir nedēļa, bet lielākoties starplaiks ir viena divas dienas, par ko ir ļoti daudz strīdu. Meklēju argumentus, ar ko viņu pārliecināt/motivēt atturēties no alkohola krietni ilgāk un dzīvot kā visi normāli cilvēki - iedzerot vien reizi divas mēnesī, svētkos u. tml. Cik ilgi viņam būtu jāatturas pilnībā no alkohola, lai nebūtu raizes, ka tas varētu ietekmēt vēlamā mazuļa attīstību?
Ļoti ceru sagaidīt atbildes uz visiem mani nomokošiem jautājumiem, lai beidzot varam sākt strādāt pie īstas ģimenes veidošanas.
Paldies jau iepriekš!
Labdien! Jūs savā jautājumā jau esat ietvērusi virkni faktoru, kas bez speciālām pārbaudēm rada apdraudējumu grūtniecībai un bērna veselībai. 1. Ir pierādīts, ka smēķēšana grūtniecības laikā saistīta ar nopietniem sarežģījumu riskiem. Smēķējošām grūtniecēm ir lielāks spontāna aborta, priekšlaicīgu dzemdību risks, bērni dzimst ar samazinātu svaru, ir palielināts augļa un zīdaiņa bojāejas risks, biežāk attīstās ārpusdzemdes grūtniecība un ir nepareizs placentas novietojums (priekšguloša...
Man ir tāda dīvaina situācija. Vēders kādu laiku ir ciets pēc sajūtām, īpaši nabas apvidū, kad piespiež, tad sāp nedaudz; arī tāda sajūta, it kā kaut kādi puksti tur ir. It kā stāvoklī neesmu, lietoju kontracepcijas tabletes un lietojam prezervatīvus. Nesen biju pie ginekologa, viss esot kārtībā, nekā ar sieviešu “līniju” nav saistīts. Nesaprotu - kas notiek?
Paldies jau iepriekš!
Labdien! Jums jākonsultējas ar ģimenes ārstu, jo, visticamāk, sūdzības saistāmas ar kunģa, zarnu darbību....
Man ir 33 gadi. Es vēlētos vakcinēties pret Covid-19, diemžēl ģimenes ārste uz maniem jautājumiem atbildi sniegt nevarēja, kā arī nokļūt uz vizīti pie reimatologa uzreiz tagad nav iespējams.
Man ir reimatoīdais artrīts, šobrīd tiek lietots tikai "Medrol 4mg" un veģetatīvās distonijas ārstēšanai palicis "Zoloft 2,5mg". Septembrī bija ķeizargrieziens, bērns tiek barots ar krūti. Vai drīkstu vakcinēties? Vai pirms vakcīnas būtu jāveic kādas analīzes? Kāda vakcīna būtu man piemērota?
Paldies!
Labdien! Sarežģīti atbildēt, esmu osteorefleksoterapeits. Varbūt šajā jautājumā var palīdzēt Dr. Zavadska. Ar cieņu,...
Parādījusies dedzinoša sajūta ap urīnizvadkanālu un kaunuma lūpām ap to. Uz paša urīnizvadkanāla ir tādas kā rievas
un arī pats izvadkanāls liekas palielināts. Ar urinēšanu problēmu nav. Nav bieža vajadzība iet uz tualeti, nav sāpes urinējot. nav izdalījumu sliktu. Lietoju "Klotrimazol" krēmu nedēļu, domājot, ka piena sēnīte, bet nepalīdz. Jau pierakstījos pie ginekologa, bet gaidot vizīti, vēlētos zināt, kas tas varētu būt?
Paldies!
Labdien! Jādodas pie ginekologa, jo neklātienē nevar noteikt diagnozi....
1,5 mēnesi pēc dzemdībām ginekologs izrakstīja OK "Azalia". Sāku lietot un jau pāris dienu laikā atsākās mēnešreizes 5 dienu garumā, kā man tas jau bija pirms tam. Tabletes izlietoju 2 mēnešus, mēnešreizes neatgriezās. Tagad nelietoju jau 3. mēnesi, mēnešreizes kā nav, tā nav. Grūtniecība iestājusies nav. Vai tā ir norma un mēnešreizes atsāksies pēc laika? Zīdu arī bērniņu.
Tabletes pārtraucu lietot, jo krūtī parādījās sabiezējums zem ādas/bumbulis (zāļu instrukcijā tieši bija šis punkts pie blaknēm), kuru USG speciālists, veicot biopsiju, atzina par labvēlīgu. Pie mamologa netieku valstī esošās situācijas dēļ. Ultrasonogrāfe pirmajā vizītē ieteica prātraukt lietošanu.
Vai drīkstu atsākt tās lietot vai tomēr konsultēties par šo situāciju ar savu ginekologu un izvēlēties citas tabletes?
Paldies!
Labdien! Iesaku tomēr konsultēties par šo situāciju ar savu ginekologu. Barojot bērnu, menstruāciju var nebūt pat gadu....
Esmu pamanījis dīvainu trīci stresa situācijās (pat minimālās) - bieži vien esot sabiedriskās vietās, uzstājoties publikas priekšā vai vienkārši sarunājoties ar svešiniekiem (mēģinot skatīties acīs), notrīc galva. Šī trīce izpaužas tā it kā ļoti sasprindzinātu kakla aizmugurējo daļu, kaut gan tas nenotiek, un tajā brīdī nedaudz notrīc galva un, liekas, arī acu daļa. Apkārtējiem tas it kā nav pamanāms, bet pats to izjūtu, arī rokas bieži vien trīc vairāk nekā, liekas, ka būtu normāli, piemēram, sabiedriskās vietās, zinot, ka kāds skatās virsū, paēst nevaru. Šis sāk kļūt ļoti traucējoši, jo pat apmeklējums pie friziera ir liels pārbaudījums. Ar ko šis varētu būt saistīts?
Paldies!
Labdien! Tas varētu būt saistīts ar pārmērīgu iekšēju psihisku sasprindzinājumu, kas neapzināti pārnesas uz fizisku muskuļu sasprindzinājumu. Varētu sākt ar meditatīvām aktivitātēm, apzinātu muskuļu sasprindzināšanu un atslābināšanu, elpošanas vingrinājumiem, lai novērstu uzmanību no spriedzi izraisošā iemesla. Ar cieņu,...
Es izjūtu sirds ritma traucējumus. Tie ir absolūti haotiski, ir dienas vispār bez tiem, ir dienas, kad vai katru minūti pa diviem. Sirds ir pārbaudīta - kardiogrammu ārsts uzskata par labu.
Holesterīns un cukura līmenis - normas robežās. Brīdī, kad ritms "nojūk", jūtu saules pinuma rajonā tādu kā nodrebēšanu.
Vai tas varētu būt saistībā ar veģetatīvās sistēmas traucējumiem? 2019. gadā ar to bija lielas problēmas. Tagad bija it kā labi par 90%. Nezinu, pie kāda ārsta griezties, jo kardiologs neko īpašu neteica.
Paldies! Labdien! Tas varētu būt saistīts ar veģetatīvo distoniju. Vēlams vērsties pie psihiatra....Labdien! Pie veģetatīvās sistēmas var būt sirds ritma traucējumi. Ar veģetatīvo distoniju strādā ārsts - psihiatrs. Ar cieņu,...
30 gados man mutē vēl ir piena zobs (izrādās!!!). 3. no priekšas. Nu tas ir galīgi beigts un salūzis. Vai zoba implants ir vienīgais variants (zobu tiltu neizskatu kā variantu)?
Paldies!
Labdien! Vienīgais variants - zoba implants. Ar visu cieņu,...Labdien! Vispirms vajadzētu uztaisīt zobam rentgenu, lai saprastu, vai zem šī piena zoba nav īstā zoba aizmetnis. Ja nav, tad principā zoba implants būtu vienīgais variants. Šo gadījumu noteikti vajadzētu redzēt klātienē un tad attiecīgi saprast, kāda būtu piemērotākā ārstēšana Jūsu gadījumā....
Vēlējos uzzināt, kā pareizi dzert kontracepcijas tabletes, kad šobrīd ir pagriezts pulkstenis par stundu atpakaļ. Visu laiku dzeru kontracepcijas tabletes vienā laikā plkst. 21:00. Gribu uzzināt - vai man turpināt dzert plkst. 21:00 vai 20:00? Jo pēc vecā laikā sanāk plkst. 21:00. Kontracepcijas tabletes dzeru jau 6 mēnešus.
Paldies!
Labdien! Kontracepcijas tabletes jālieto regulāri, lai starplaiks būtu apmēram vienāds. Tomēr fanātiski uz minūti šis laiks nav jāievēro. Izvēlieties, kā Jums ērtāk, jo 1 stundas nobīde traucējumus neradīs....
Sieviete, 22 gadi. Vēlējos pajautāt, kā rīkoties, jo pieejamā informācija ir ar pretējiem viedokļiem. Doties pie ārsta vai nepievērst uzmanību?
Esmu pamanījusi, ka pēc ilgākas darbošanās, stāvot kājās, tās paliek pleķainas (zilganas un redzami spilgti sarkani plankumi). Apsēžoties pēc neilga laika pleķi pazūd. Nereti ir ledaini aukstas pēdas, neskatoties uz to, ka pašai ir silti vai istabas temperatūra ir normāla. Karstā laikā kājas piepampst. Dažreiz pat karsts ūdens dušā šķiet par vēsu, kaut gan neesmu nosalusi.
Vecmammai bija problēmas ar vēnām un asinsriti, tāpēc pastiprināti tam pievēršu uzmanību.
Paldies jau iepriekš!
Labdien! Jums, iespējams, ir problēmas ar kāju vēnām. Nepieciešams veikt kāju vēnu USG izmeklējumu....