Kā nodrošināt higiēnu veselīgākam miegam? Iesaka alergoloģe
Gulta ir vieta, kur pavadām lielu daļu no savas dzīves. Parasts, lietots matracis var saturēt no 100 000 līdz 10 miljoniem putekļu ērcīšu. Tāpēc aptuveni 65 % no visām mājoklī sastopamajām putekļu ērcītēm “dzīvo” mūsu gultā.
Kā palīdzēt aizliktam degunam un kā saaukstēšanos atšķirt no alerģiskā rinīta? Skaidro farmaceits
Iesnu rašanās iemesli var būt dažādi un, atkarībā no tiem, ir svarīgi iesnas pareizi ārstēt, lai gan gūtu vēlamo efektu, gan nenodarītu ļaunu veselībai, piemēram, pārāk ilgi un nevietā lietojot deguna aizlikumu samazinošu līdzekli.
Gaisa kondicionēšana: Kā atsvaidzināties, bet izvairīties no veselības likstām?
Vasaras dienās iekštelpas un automašīnas salonu nav iespējams izvēdināt un pašiem pietiekami atvēsināties, lai justos komfortabli, tāpēc parasti palīgā nāk gaisa dzesētājs – kondicionieris. Taču prieks par atsvaidzinošo un patīkamo vēsumu var būt īss.
Gripa un saaukstēšanās vasaras priekšvakarā: Kā sevi pasargāt?
Lai arī, tuvojoties vasarai, par gripu un saaukstēšanos parasti mēdzam satraukties mazāk, šobrīd šo saslimšanu skaits ir netipiski augsts. Ko darīt, lai pasargātu sevi no gripas un saaukstēšanās vai atvieglot atlabšanas laiku, ja gadījies saslimt? Stāsta ģimenes ārste un klīniskā farmaceite.
Hroniskā saslimšana astma: Ko svarīgi zināt?
Ik gadu maija sākumā tiek atzīmēta Pasaules astmas diena, tādējādi informējot par astmas saslimšanas riskiem un ārstniecības iespējām. Astmas pacientu skaits visā pasaulē turpina pieaugt, taču joprojām valda daudz aizspriedumu un mītu par astmas simptomiem un ārstēšanas iespējām.
Kā mazināt saaukstēšanās riskus pavasara mainīgajos laikapstākļos?
No rīta pavisam dzestrs un vēss, bet dienā saule sasilda gaisu un šķiet pavasarīgi, pat vasarīgi silts! Nav viegli izdomāt, kā tik mainīgos laikapstākļos pareizi ģērbties, tāpēc pavasarī bieži nākas piedzīvot saaukstēšanos un slimot. Kā mazināt saaukstēšanās riskus pavasarī, tai skaitā, rūpējoties par organisma imunitātes stiprināšanu, padomus sniedz aptieku tīkla farmaceite Madara Krišjāne.
Katru gadu palielinās ar alerģijām slimojošo cilvēku skaits: Kā varam sev palīdzēt?
Klāt ir pavasaris – sezonālo alerģiju pīķa laiks, kurā daudzi priecājas par plaukstošajiem pumpuriem un ziediem, kamēr citiem nopietnu izaicinājumu rada nebeidzamas iesnas, acu nieze, asarošana un apsārtums, kā arī citi alerģiju simptomi.
Alerģijas pavasarī: 5 biežāk uzdotie jautājumi un atbildes
Ja ir alerģija pret ziedputekšņiem, nemaz nevajag daudz – pietiek ielikt vāzē bērzu zarus plaucēšanai un, lūdzu – šķaudīšana, klepošana, acu asarošana klāt! Atbildes uz apkopotajiem visbiežāk cilvēku uzdotajiem jautājumiem par alerģijām pavasarī sniedz farmaceite.
Aizsmakusi balss: Iemesli, ieteikumi un ārstēšana
Laikā, kad gaisā jau jūtam tuvojamies pavasari, un saule spīd arvien spožāk, tā vien gribas atstāt cepures un šalles mājās, atpogāt jaku vai mēteli un ļauties pavasara dvesmām. Tomēr, kamēr laika apstākļi ir mainīgi un joprojām izplatīti ir vīrusi, nedrīkstam būt pārgalvīgi, jo tas var veicināt balss aizsmakumu un balsenes iekaisumu.
Nepatīkamās kakla sāpes: Cēloņi un ārstēšana
Gada aukstajā sezonā kņudināšana kaklā, aizsmakums vai pat kakla sāpes mēdz būt ierasta parādība, no kā pasargāts nav neviens. Visbiežāk nepatīkamos simptomus izraisa dažādi augšējo elpceļu vīrusi, taču dažkārt pie vainas var būt arī bakteriālā infekcija, kas ir cēlonis angīnai.