Neirologs: Pārslimotām vīrusu infekcijām var būt neiroloģiskas sekas
Vīrusa infekcija ne vienmēr beidzas brīdī, kad pārciests akūtais slimības posms. Pēc pārslimošanas nereti mēdz parādīties neiroloģiskas sekas. Šīm problēmām pastiprinātu uzmanību pievērsa Covid-19, taču arī citas vīrusu infekcijas var radīt neiroloģiskas komplikācijas, kas risināmas ilgtermiņā.
Kādēļ telpaugus mājoklim jāizvēlas ļoti uzmanīgi? Stāsta farmaceita asistente
Istabas augi spēj ne tikai izdaiļot interjeru, bet arī attīrīt, mitrināt gaisu un labvēlīgi ietekmēt veselību. Vienmēr pastāv iespēja, ka uz labu laimi iegādāts vai mantots augs, var izraisīt alerģiju, galvassāpes un citas īpatnējas organisma reakcijas.
Ārstniecības augi kakla iekaisuma ārstēšanai un profilaksei: Iesaka farmaceite
Drēgnie laikapstākļi, gaisa temperatūras svārstības, nepiemērota apģērba izvēle, kā arī emocionāla pārslodze var mazināt organisma aizsargspējas, kā rezultātā tas kļūst uzņēmīgāks pret dažādiem vīrusiem un ir lielāka iespēja saaukstēties.
10 biežākās kļūdas, ārstējot saaukstēšanos: Stāsta farmaceite
Aizlikts deguns, kakla sāpes un paaugstināta temperatūra ir lielai daļai pazīstami saaukstēšanās simptomi. Laiku pa laikam paši jūtam un pieredzam, ka kāds no tuviniekiem ir saaukstējies. Ziemas sezona, straujās laikapstākļu maiņas un bērnu atgriešanās skolā pēc brīvlaika ir veicinājušas lielāku dažādu vīrusu izplatību.
Medikamentu trūkums Latvijā: Kā rīkoties? Skaidro farmaceite
Līdzīgi kā Eiropu arī Latviju šobrīd īslaicīgi skar medikamentu deficīts, kas nozīmē to, ka farmācijas nozarē trūkst zāles, kas var palīdzēt mazināt dažādus gripas, Covid-19 un saaukstēšanās simptomus, piemēram, paaugstinātu temperatūru, aizliktu degunu un kakla sāpes.
Dažādi augšējo elpceļu vīrusi: Ko darīt veselības uzlabošanai?
Šosezon turpina strauji izplatīties dažādi augšējo elpceļu vīrusi – gan tie, ko saucam par parastu saaukstēšanos, gan tie, kas pievērš vairāk uzmanības un rada nopietnākas problēmas, piemēram, gripa vai mazuļiem bīstamais respiratori sincitiālais vīruss.
Ko svarīgi zināt par respiratori sincitiālo vīrusu? Skaidro speciālisti
Respiratori sincitiālais vīruss (RSV) ir izplatīts elpceļu vīruss, kas parasti izraisa vieglus saaukstēšanās simptomus. Lai gan lielākā daļa cilvēku atveseļojas nedēļas vai divu laikā, RSV var izraisīt arī smagu saslimšanu, īpaši zīdaiņiem, gados vecākiem cilvēkiem un hronisko slimību pacientiem.
Pelējums – apdraudējums veselībai: Kādiem simptomiem pievērst uzmanību un kā mazināt tā ietekmi?
Neraugoties uz to, ka pelējuma sporām, kas atrodas visapkārt, ir nozīmīga loma zemes ekoloģijā, jo tās nodrošina bojā gājušo augu organisko sastāvdaļu sadalīšanu apkārtējā vidē, cilvēka veselībai pelējums var radīt nopietnas veselības problēmas.
Sausa, sāpīga deguna āda un pastiprināta acu asarošana: Kā mazināt saaukstēšanās simptomus?
Klepus, iesnas, paaugstināta temperatūra – vīrusu sezona rit pilnā sparā, un saslimšana var piezagties, gluži nemanot. Vienas no nepatīkamākajām saaukstēšanās blaknēm ir sausa un sāpīga deguna āda un pastiprināta acu asarošana, kas rada diskomfortu, būtiski apgrūtina slimības gaitu un vēl vairāk pasliktina jau tā nelāgo pašsajūtu.
Zaļi, brūni un pat melni: Par ko var liecināt deguna izdalījumu krāsa?
Katram no mums kādreiz ir bijis tā, ka ārsts vaicā, kādā krāsā ir mūsu deguna izdalījumi, ko ikdienā dēvējam par iesnām. Šāds jautājums nav bez pamata, jo katrai krāsai ir sava nozīme, kas var palīdzēt saprast, kā rīkoties tālāk un ātrāk atveseļoties.