Attālinātais darbs: Kā parūpēties par acu veselību, daudz vairāk laika pavadot pie datora?
Attālinātais darbs nosaka, ka daudz vairāk laika pavadām pie datora – ierasto klātienes sapulču vietā tās noris tiešsaistē, bieži vien arī komunikācija ar kolēģiem "pārceļas" uz video zvaniem. Acu diskomforts, biežāka acu mirkšķināšana un pat galvassāpes – tās ir vien dažas no sekām acu veselībai, ko rada neskaitāmas stundas pie datora ekrāna.
Kā panākt, lai brilles neaizsvīst, lietojot sejas masku? Stāsta optometristes
Valstī ieviešot ārkārtas stāvokli saistībā ar Covid-19 izplatību, Latvijā sejas maskas nepieciešams lietot ikvienā sabiedriskā vietā. Tomēr ir bijis nepieciešams laiks, lai apgūtu veidus, kā valkāt brilles un sejas masku tā, lai briļļu lēcas neaizsvīstu, ieejot veikalā vai iekāpjot sabiedriskajā transportā. Par to, kā izskaidrojama briļļu svīšana un kādi "knifi" palīdzēs no tā izvairīties, stāsta optometristes.
Oftalmoloģe: Rudens laika apstākļi apdraud redzi
Rudens mūsu acīm ir grūts laiks. Pat cilvēki ar simtprocentīgu redzi bieži sāk izjust diskomfortu un acu nogurumu no visparastākajām slodzēm, piemēram, lasot vai strādājot pie datora. Daudzi cilvēki sūdzas par tādu nepatīkamu simptomu kā sausums, "smilšu" sajūta acīs. Kas būtu jādara, lai rudenī nodrošinātu rūpīgu acu kopšanu?
Acu plakstiņu koriģējošā operācija: Konsultē ķirurģe-oftalmoloģe
Acis ir dvēseles spogulis, un plakstiņu pamatfunkcija ir tās aizsargāt. Ar laiku, cilvēkam novecojot, plakstiņi zaudē elastību un var radīt diskomfortu un redzes traucējumus. Ar acu plakstiņu operāciju ir iespējams panākt ne tikai estētiskus, bet arī funkcionālus uzlabojumus. Konsultē ķirurģe oftalmoloģe.
Vilsona slimība: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Vilsona slimība ir reta ģenētiska slimība, kas izraisa vara uzkrāšanos aknās, smadzenēs un citos svarīgos orgānos. Lielākajai daļai cilvēku ar Vilsona slimību tā tiek diagnosticēta vecumā no pieciem līdz 35 gadiem, taču tā var skart arī jaunākus un vecākus cilvēkus. Agrīni diagnosticējot, Vilsona slimība ir ārstējama, un daudzi ar to sirgstoši cilvēki dzīvo normālu dzīvi.
Kādas ir izplatītākās acu saslimšanas un to profilakses iespējas?
12. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules redzes diena, kuras mērķis ir pievērst uzmanību redzes veselībai un tās profilaksei. Taču ikdienā reti kurš apzinīgi rūpējas par savu redzes veselību, arī profilaktiskās vizītēs pie oftalmologa jeb acu ārsta pacienti bieži vien dodas daudz retāk, nekā būtu nepieciešams.
Acu pilieni – labākais palīgs no datora nogurušām acīm Reklāmraksts
Saspringušas un pārpūlētas acis, ikdienā ilgstoši pavadot laiku pie datora vai citām viedierīcēm, ir viena no biežāk sastopamajām problēmām, ar ko saskaras lielākā daļa cilvēku.
6 pazīmes, kas liecina – laiks doties pie acu ārsta: Skaidro oftalmologs
Vai zināji, ka 80% no mūsu uztveres balstās uz redzi? Tā ir viena no svarīgākajām cilvēka maņām, kas ne tikai atbild par uztveri, bet arī stimulē pilnvērtīgu smadzeņu darbību. Diemžēl nereti dzīves gaitā cilvēki saskaras ar dažādām redzes problēmām. Laicīgi saņemot palīdzību, lielu daļu no tām ir iespējams veiksmīgi ārstēt, saglabājot pilnvērtīgu dzīves kvalitāti.
Acu spiediens – būtiskas izmaiņas, kuras ikdienā neizjūtam: Skaidro optometriste
Dodoties pie acu ārsta vai optometrista noteikti būsi dzirdējis tādu jēdzienu kā acu spiediens. Ne velti tam tiek pievērsta uzmanība, jo paaugstināts acu spiediens var izraisīt nepatīkamas sekas. Par to, kā sevi savlaicīgi pasargāt, stāsta optometriste.
Kā parūpēties par acu veselību, atgriežoties darba un mācību ritmā? Iesaka farmaceite
Ik gadu augusts ir laiks, kad pirms skolas atsākšanās tiek pievērsta īpaša uzmanība bērnu redzei, taču rūpes par acu veselību ir aktuālas ikvienam. Ja vasarā daudz vairāk laika tiek pavadīts svaigā gaisā, tad rudenī, atgriežoties ikdienas darba režīmā, acis tiek noslogotas vairāk, un ir vieglāk pamanīt, ka redze pasliktinājusies.