Kad cits citam vēlam priecīgus Ziemassvētkus, tad it kā paredzam, ka šiem svētkiem vajadzētu būt priecīgiem, bet vai tas patiešām tā vienmēr ir? Un vai vajadzētu kaut kā īpaši veicināt prieku Ziemassvētkos?
Kaut arī svaigi spiestās augļu un dārzeņu sulas ir lielisks šķidruma, enerģijas, vitamīnu, minerālvielu, antioksidantu un citu bioloģiski aktīvo vielu avots, pārspīlēt ar sulu lietošanu nevajadzētu.
Piektdaļai Latvijas bērnu ir liekais svars, un aptaukošanās proporcija bērnu vidū turpina pieaugt. Starptautiskajā pārtikas dienā, 16. oktobrī, ir vērts atgādināt, cik svarīgi ir lietot veselīgu pārtiku un ievērot veselīga dzīvesveida paradumus ģimenē, jo tas ietekmē gan pieaugušo, gan bērnu veselību.
Bērnu drošība ir aktuāls jautājums sabiedrības dienaskārtībā – ir svarīgi atpazīt bīstamas situācijas un attiecīgi reaģēt, ja kaut kas noticis. Tikpat svarīgi ir arī prast izskaidrot bērnam, kas nav drošas situācijas. Kā ar bērnu runāt par drošību? Kā izaudzināt drošu bērnu, tajā pašā laikā pasargājot viņu no briesmām?
Pasaules Veselības organizācija ziņo, ka 1,4 miljardu pieaugušo veselību apdraud fizisku vingrinājumu trūkums. Tas attiecas uz teju visiem biroja darbiniekiem Latvijā, jo tie, kuri, veicot darba pienākumus, sēž vismaz sešas stundas, ir sēdoša darba darītāji un, sēžot ilgas stundas, ķermenī netiek nodrošināta pilnvērtīga asinscirkulācija.
Mūsdienās bez datora un interneta neiztikt. Tos izmantojam, mācoties valodas, plānojot ceļojumus, dibinot biznesa kontaktus utt. Problēma rodas tad, kad tiek pārkāpta trauslā robeža, kur beidzas datora lietošana un sākas atkarība no datora.
Sievietes veselību menopauzē ietekmē ne tikai izmaiņas hormonālajā
sistēmā, bet arī dzīvesveids un uzturs. Dietoloģe aicina sievietes mainīt sliktos
paradumus un stāsta par ieteicamo uzturu menopauzes laikā, lai saglabātu
dzīves kvalitāti un izvairītos no saslimšanas ar sirds asinsvadu
slimībām, osteoporozes un aptaukošanās.
Drudzis bērniem bieži ir iemesls vecāku bažām un viens no
visizplatītākajiem iemesliem, kāpēc vecāki vēršas neatliekamās
palīdzības nodaļās slimnīcā un apmeklē ģimenes ārstu. Speciāliste stāsta, kas izraisa drudzi bērniem un kā rīkoties vecākiem.
Vīrusu laikā, kad cilvēki arvien lielāku uzmanību pievērš savai
veselībai un tās stiprināšanai, tiek izmantoti ne tikai aptiekās
pieejamie vitamīni un preparāti, bet arī dažādi augi un to aktīvās
vielas.
Apkārtējās vides dažādi faktori ietekmē mūsu veselību, tāpēc ir svarīgi
saprast, kuri no tiem ir bīstami un kā mazināt to ietekmi. Bīstamākie
faktori ir gaisa, ūdens piesārņojums, paaugstināts trokšņu līmenis,
psihoemocionālie faktori, piemēram, paaugstināts stress, kā arī
ergonomiskie riska faktori.
Artrīts bieži tiek saistīts ar vecākiem cilvēkiem, taču tas var ietekmēt jebkuru, arī jaunus cilvēkus, un tas var izpausties dažādos veidos. Kāpēc rodas artrīts un kādi ir tā izraisītāji? Kā ortozes palīdz artrīta simptomu mazināšanā?
Tev arī liekas, ka informācijas par sejas ādas kopšanu ar visiem “pareizi”, “nepareizi” ir tik daudz, ka kļūst grūti orientēties? Kļūtu taču vieglāk, ja būtu viens špikeris ar visu, ko darīt un ko nedarīt, lai pasargātu sevi no informācijas pārbagātības un maldinošiem faktiem, ne tā? Pēc neskaitāmām sarunām ar kosmetoloģijas un citiem ādas kopšanas speciālistiem esam sagatavojuši sarakstiņu ar 10 zelta likumiem sejas ādas kopšanā.
Populārais aktieris Jānis Jarāns intervijā atklāj, ka ne tik sen ir nācies cīnīties ar “krabi”. Tas kož arī sportistiem, saka Jānis, jo pats vienmēr ir bijis sportiski aktīvs. Savā saslimšanā Jānis vaino savu nevērību pret vitamīnu lietošanu profilaksei, sevišķi D vitamīnu. Uzzināsim par D vitamīna papildus uzņemšanas nepieciešamību un tā lomu imūnsistēmas veselībai!
C vitamīnu daudzi pazīst kā imūnsistēmas galveno atbalstītāju jeb “būsteri” un profilaksei cenšas ēst vairāk citrusaugļu vīrusu un saaukstēšanās sezonā. Tomēr C vitamīna loma ir daudz plašāka nekā tikai imunitātes atbalsts. Esam apkopojuši 5 oriģinālus faktus par C vitamīnu, kas palīdzēs jums labāk izprast tā funkcijas un maksimāli efektīvi izmantot veselībai.
Informēt sabiedrību par esošo situāciju medicīnas nozarē, pastāstīt un parādīt, kā notiek nozares attīstība, kā tiek domāts par pacientu un ārstu labklājību, nākotni un digitalizācijas formām – tāds ir raidieraksta “Kas notiek Medicīnā” galvenais mērķis.
Janvārī Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu Coral Club piedāvā testēt Ultimate Max — sabalansētu vitamīnu, minerālvielu un augu komponentu kompleksu, kas palīdz papildināt pamatuzturvielu deficītu organisma harmoniskai darbībai un veicināt ilgdzīvošanu.
Janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "MV Health" piedāvā testēt uztura bagātinātāju Anti-Stress Complex stresa mazināšanai un vispārējās labsajūtas veicināšanai.
2024. gada 12. septembrī, Elbas slimnīcā, kas atrodas Vācijas pilsētā Štādē (Lejassaksija), tika atklāta Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pirmā ārvalstu filiāle.