Dempinga sindroms: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Dempinga sindroms ir traucējumu komplekss, kas var rasties pēc kuņģa operācijas (daļējas kuņģa izgriešanas), kā arī attīstīties tiem, kam veikta barības vada operācija. To sauc arī par ātru kuņģa iztukšošanos. Lielākajai daļai cilvēku ar dempinga sindromu apmēram pusstundas laikā pēc ēšanas var parādīties tādi simptomi kā vēdera krampji un caureja, citiem tie var izpausties vēlāk – vienas līdz trīs stundu laikā. Citi izjūt gan agros, gan vēlos simptomus.
Kā aizvadīt veselīgu Lieldienu svētku maltīti? Iesaka speciālisti
Svētki ir laiks, tad atļaujamies apēst vairāk un uzturā iekļaut vairāk svētku našķu. Lieldienas nav izņēmums! Taču vai zinām, kā galveno Lieldienu ēdienu – olas –, pagatavot droši un pareizi? Un kā to atbilstoši uzglabāt? Kā aizvadīt svētku maltīti veselīgi un bez pašpārmetumiem nākamajā dienā?
Kādas olas vislabāk lietot uzturā? Stāsta uztura speciāliste
Lieldienas nav iedomājamas bez olu ripināšanas, krāsošanas un arī ēšanas. Taču – kādas olas izvēlēties un vislabāk lietot uzturā? Kam pievērst uzmanību, iegādājoties olas, un kura izvēle ir labāka, stāsta sertificētā uztura speciāliste Anita Baumane.
Jauna uztura tendence – bifido jogurta un biezpiena kombinācija: Kāpēc tā ēst ir dubultvērtīgi?
Visi zina, ka skābpiena produkti ir veselīga un sabalansēta uztura sastāvdaļa. Taču, vai esam aizdomājušies, kādu labumu gūstam, ja vienā ēdienreizē apvienojam uzreiz divus liesus raudzēta piena produktus, piemēram, jogurtu ar biezpienu? Plašāk šo tēmu komentē Latvijas piena pārstrādes uzņēmums sadarbībā ar uztura speciālisti.
9 neierastas dabas veltes ķermeņa spēcināšanai: Iesaka farmaceite
Pēc garās ziemas un tumšajiem vakariem cilvēki bieži izjūt pavasara nespēku un izteiktu nogurumu. Vienlaikus pavasaris ir īstā sezona, lai dabīgā veidā stiprinātu imunitāti un ar uzviju atgūtu enerģiju. Farmaceite piedāvā izmēģināt viegli pieejamas un efektīvas dabas veltes, kas ir teicams resurss vitamīnu un minerālvielu uzņemšanai.
Kā neapjukt Omega taukskābju produktu izvēlē?
Par Omega taukskābju lielo nozīmi tiek runāts daudz, taču kā neapjukt plašajā piedāvājumā un informācijas daudzumā? Kāda ir Omega-3, Omega-6 un Omega-9 taukskābju loma mūsu organisma veselībā? Kā tās uzņemt ar pārtiku? Kuras no tām ieteicams uzņemt papildus un kā izvēlēties sev piemērotākās? Konsultē farmaceite.
Kā pareizi plānot maltītes un uzturēt sevi labā formā, strādājot no mājām?
Šobrīd lielākā daļa laika tiek pavadīta mājās, bieži vien darba zona tiek iekārtota virtuvē, attālinātās tikšanās notiek turpat, arī izklaides tiek organizētas mājās. Ņemot vērā, ka, uzturoties savā dzīvesvietā, ēdiens lielākoties ir teju rokas stiepiena attālumā, ir svarīgi izvērtēt, kāda pārtika ik dienu ir pieejama, lai ieviestu veselīgus ēšanas paradumus.
Kur gūt enerģiju? 10 veselīgas alternatīvas kafijai
Lielākie kafijas patērētāji pasaulē ir somi, tomēr arī Latvijā kafija ir visnotaļ iecienīts dzēriens, kas lielākoties ietekmē cilvēka ķermeni pozitīvi. Farmaceite uzskaita vairākus ieguvumus, ko sniedz smaržīgais dzēriens, kā arī norāda situācijas, kad no kafijas lietošanas būtu jāizvairās. Lai saglabātu enerģiju visas dienas garumā, kafijai ir iespējamas arī vairākas citas veselīgas alternatīvas.
Diedzējumi: Ar ko tie vērtīgi, un kā veikt diedzēšanu mājas apstākļos?
Gaidot pavasari, ne vien mūsu acis ilgojas pēc pirmā košā zaļuma dabā! Arī mūsu organismam ļoti noderētu uzņemt vērtīgās vielas un dabas spēku, ko satur jaunie zaļumi. Ienest pavasara sajūtu mājās un sarūpēt organismam svarīgos vitamīnus un mikroelementus var palīdzēt diedzētie graudi un sēklas.
Nenovērtētais vitamīns E: Būtiskākie ieguvumi veselībai un skaistumam
Pēdējo pāris gadu laikā strauji augusi cilvēku interese par vitamīnu D, kam ir daudz vitāli svarīgu funkciju, taču vitamīnu klāstā ir arī daudzi citi organismam vērtīgi vitamīni. Mazāk novērtēts, tomēr veselībai un labam izskatam svarīgs ir vitamīns E, ko mēdz dēvēt par skaistuma vitamīnu un antioksidantu.