Atrast spēku nespēkā jeb – kā sadzīvot ar invaliditāti? Stāsta terapeite
Invaliditāte nav tikai pārejošas grūtības, bet zaudējums, ar ko jāsadzīvo visu atlikušo dzīvi. Kā pieņemt diagnozi, neiegrimstot bezcerībā, un kur atrast resursus dzīves kvalitātes uzlabošanai pat tad, ja tā ir ļoti ierobežota, pārdomās dalās kognitīvi biheiviorālā terapeite.
Latvijas Māsu asociācijas vadītāja: Zaudējam simtiem māsu gadā; nozare balstās uz entuziastiem
Pēdējā desmitgadē Latvijā ir strauji samazinājies māsu skaits – ja 2008. gadā bijām ap 12 000, pašlaik esam ap 8500. Desmit gadu laikā esam pazaudējuši teju trešdaļu mūsu māsu, un pašlaik Latvijā ir viens no zemākajiem māsu apjomiem Eiropas Savienībā (ES).
Kāpēc zivju eļļa ir svarīga ikvienam un jebkurā vecumā? Skaidro farmaceite
Rudens katru gadu atnes ne tikai zeltainu lapkriti un bagātīgu dārzeņu ražu, bet arī iezīmē sākumu gada tumšākajam un drēgnākajam laikam, kurā saasinās dažādu sezonālo slimību riski. Viens no efektīvākajiem imunitātes stiprināšanas veidiem ir pastiprināta Omega-3 taukskābju uzņemšana, uzturā iekļaujot treknās zivis vai lietojot zivju eļļu.
Kā labāk sagatavot dabas veltes ziemas krājumiem? Iesaka uztura speciāliste
Kuram gan negribētos paildzināt saulainās, bezrūpīgās vasaras dienas! Viens no vienkāršākajiem paņēmieniem, kā to izdarīt, ir saglabāt vasaras garšas un aromātus ziemai. Kā sagatavot uzglabāšanai ogas, augļus un dārzeņus, nemainot to garšu? Vai iespējams veidot krājumus bez sāls un cukura? Kā konservēt, nezaudējot produktu uzturvērtību, stāsta uztura speciāliste.
Eksperts: Cilvēkiem ar īpašām vajadzībām palīdzība nav jāmeklē vieniem
"Ar katru gadu arvien atvērtāki kļūstam sabiedrībai, kurā ir cilvēki ar īpašām vajadzībām, taču ar to vien nepietiek, lai šie cilvēki varētu uzsākt patstāvīgu dzīvi mūsu sabiedrībā, ir nepieciešama palīdzība vēl dažādās jomās," stāsta invalīdu un viņu draugu apvienības valdes priekšsēdētājs.
Kā pagatavot veselīgas un gardas dārzeņu maltītes?
Vasaras kulminācija un rudens sākums ir svaigu garšu, smaržu un košu krāsu laiks, kas sniedz iespēju mieloties ar svaigām ogām, augļiem un dārzeņiem, kā arī citām dārza un meža veltēm, kuras stiprina imunitāti, uzlabo pašsajūtu un nerada smaguma sajūtu. Par dārzeņu nozīmi ēdienkartē, konservēšanu un garšīgām dārzeņu ēdienu receptēm stāsta sertificēta uztura speciāliste un farmaceite.
Kalcijs - senioru palīgs stipriem kauliem
Viena no nozīmīgākajām cilvēka organismā atrodamajām minerālvielām ir kalcijs. Tas rūpējas par kaulu un zobu izturību, kā arī veicina normālu sirds, muskuļu un nervu sistēmas darbību. Kalcija uzņemšana īpaši ir vecāka gadagājuma cilvēkiem, jo, hormonālu izmaiņu dēļ, senioriem šī minerālviela uzsūcas sliktāk.
Vitamīnu un uzturvielu ABC veģetāram un vegānam dzīvesveidam
Veģetāram un vegānam uzturam gan Latvijā, gan pasaulē kopumā pievēršas aizvien vairāk cilvēku, jo tas palīdz saglabāt normālu ķermeņa svaru, normalizē holesterīna līmeni un asinsspiedienu, kā arī mazina dažādu slimību risku.
Kuras sēnes ir īpaši vērtīgas veselībai? Skaidro speciāliste
Kuras Latvijā sastopamās sēnes ir īpaši vērtīgas, kā tās pagatavot un cik daudz sēņu ēst ir veselīgi. Stāsta veselīgas ēšanas eksperte, sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina.
Pētījums: Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs neievēro regulāras ēšanas reizes
Katrs trešais jeb 32% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viens no viņu "kaitīgajiem ieradumiem" ir neregulāra ēšana, liecina jaunākais "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss".