Stress ir neatņemama dzīves sastāvdaļa
Kā definēt stresu? Kādas ir tā biežākās izpausmes?
Mazliet no kontracepcijas vēstures...
Jau izsenis tika meklētas dažādas iespējas, lai kavētu grūtniecības iestāšanos. Ir atrasts pat ēģiptiešu papiruss, kas datēts ar 1850.gadu pirms mūsu ēras, kur sniegts padoms sajaukt krokodilu mēslus ar eļļu, lai iegūtu ziedi, kas ievadāma sievietes makstī pirms dzimumakta. Vēlāk datētos papirusos minēti vaginālie tamponi ar akāciju uzlējumu.
Kas ir imunitāte?
Laba imunitāte ir tieši saistīta ar labu veselību, kas ir arī katra cilvēka labklājības pamats, uzsver Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas ārste-imunoloģe, nefroloģe Inese Mihailova. Kā stāsta Mihailova, ja cilvēkam ir laba imunitāte, viņam ir retāk dažādas veselības problēmu un viņš jūtas labāk, var strādāt un dzīvot pilnvērtīgāk.
Galvenās zobu pastu atšķirības. Kādiem gadījumiem katra pasta paredzēta?
Katram zobu pastas pircējam ir jāzina, kāda mutes dobuma problēma ir jārisina, un noteikti jāatpazīst zobu pastas sastāvā esošie komponenti, lai nenodarītu pāri saviem zobiemi.
Bērnu depresija
Tik bieži lietotais vārds depresija, pēdējā laikā kļuvis populārs. Psihiatriskais jēdziens iegājis mūsu ikdienas sarunā tik cieši, it kā mēs runātu par iepirkšanos veikalā. "Man ir nomākts garastāvoklis, laikam man ir depresija, to vai ik dienas dzirdam no kāda pieaugušā. Bet arī bērniem mēdz būt depresija, tikai bērns nemāk izteikt ar vārdiem to, kā viņš jūtās, nespēj apzināties to, kas viņu nomāc. Bērns vēl neizprot jēdzienu depresija un arī nespēj to attiecināt uz sevi. Tieši tāpēc mums – pieaugušajiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem uz signāliem, kas varētu liecināt par depresiju. Kas tieši ir bērnu depresija, kā tā izpaužas un kā ātri un efektīvi reaģēt uz to? Kādas ir palīdzības iespējas, ja ar depresiju saslimis bērns?
Svara zaudēšana sākas ar organisma attīrīšanu
Dr. Eva Peiča,Medicīnas sabiedrība ARS
Mēs esam mācīti rūpēties par sava ķermeņa higiēnu kopš bērnības: reizi dienā iet dušā vai vannā, vakaros un rītos tīrīt zobus utt. Vārdu sakot, mēs protam rūpēties par savu ķermeni no "ārpuses", taču reti aizdomājamies, ka mūsu ķermenim ir nepieciešama arī "iekšēja" higiēna.
Miega traucējumi
Psiholoģe Natālija Ņemiro
Izmaiņas miegā ir viena no paaugstināta stresa līmeņa pazīmēm. Visbiežāk cilvēki sastopas ar to, ka nevar aizmigt vakarā vai pamostoties nakts vidū ilgi paliek nomodā, kā arī ceļas no rīta agrāk, nekā bija paredzēts, kaut tas nav viņam raksturīgs.
MFD Veselības centrā "Pārdaugava" darbu ir uzsācis hepatologs-infektologs
2010. gada 17. decembrī – MFD Veselības centra "Pārdaugava" kolektīvam, Rīgā, Vienības gatvē 109, ir pievienojies ārsts hepatologs-infektologs Andrejs Rimša.
Saaukstēšanās laiks
Rudenī, pavasarī un ziemā biežāk nekā vasarā cilvēki mēdz sūdzēties par saaukstēšanās simptomiem un vidēji gada laikā cilvēks saaukstējas trīs reizes. Saaukstēšanos parasti pavada galvassāpes, šķaudīšana, aizlikts deguns, sāpes kaklā, slikta pašsajūta, nogurums un klepus. Ārsti šo slimību apzīmē kā ARS (akūta respiratorā saslimšana), bet tautā to sauc vienkārši par saaukstēšanos.
Lai aukstums neatstāj paliekošas sekas
Šogad Latvijā ziema iestājusies agrāk nekā citus gadus un uzreiz mediķiem jau bija jāsteidz palīgā, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri guvuši apsaldējumus vai arī cietuši no ķermeņa atdzišanas jeb hipotermijas. Ņemot vērā, ka arī brīvdienas sola atnākt ar pamatīgu salu, mediķi aicina cilvēkus rūpēties par savu veselību un neuzvesties pārgalvīgi.