3 elpošanas tehnikas un 9 padomi saldākam miegam: Iesaka speciālisti
Miegs ir kritiski svarīgs, lai smadzenes un ķermenis varētu pilnvērtīgi atjaunoties – lai “pamodinātu” izziņu un mēs spētu skaidri domāt, būt modri un noturēt uzmanību, kā arī regulēt emocijas un kontrolēt pašsajūtu. Vasarā mēdzam “grēkot” ar miega režīma neievērošanu un ...
Vairākaugļu grūtniecība: Kā tā veidojas un kas jāņem vērā?
Vairākaugļu grūtniecība rodas, ja vienlaikus apaugļojas vairākas olšūnas vai arī atipiski dalās viena apaugļota olšūna. Šāda veida grūtniecības cēloņi nav vēl pilnīgi noskaidroti, tomēr zināma nozīme ir iedzimtībai: vairākaugļu grūtniecība parasti vērojama vienas ģimenes vairā...
Jaunākie dati: Kā pusotra gada laikā mainījušies iedzīvotāju iedzeršanas paradumi?
Kopumā 17% Latvijas iedzīvotāju atklāj, ka Covid-19 laikā alkoholu ir sākuši lietot biežāk (5% – izteikti biežāk, 12% – nedaudz biežāk), 42% izmaiņas alkohola lietošanas paradumos nav novērojuši, 13% alkoholu šobrīd lieto mazāk nekā pirms tam, 24% alkoholu nelieto vispār, 2% Covid-19 laikā alkohola lietošanu ir atmetuši pilnībā, savukārt vē...
4 viegli ieviešamas izmaiņas ikdienas uzturā veselības un izskata uzlabošanai
Uzturs un gremošanas traktā esošās baktērijas būtiski ietekmē veselību, darba spējas, ādas izskatu un vispārējo emocionālo un fizisko pašsajūtu, tāpēc ir svarīgi tiem pievērst īpašu uzmanību.
Vairogdziedzeris: Kāda tam loma organismā un kā rūpēties par tā veselību?
“Bez vairogdziedzera vielmaiņa ir neiespējama, tādēļ to patiešām var uzskatīt par organisma mazo ģenerāli. Šajā trauksmainajā pandēmijas laikā ģenerālim neklājas viegli – biežāk nākas konstatēt vairogdziedzera slimības, turklāt visās pieaugušo vecuma grupās,” secina endokrinoloģe.
Aptauja: Šogad iedzīvotāji ar fiziskajām aktivitātēm nodarbojas mazāk nekā pērn
Gandrīz puse (45%) Latvijas iedzīvotāju nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm vismaz vienu divas reizes nedēļā, katru dienu to dara 10% respondentu, trīs četras reizes nedēļā – 13%, vienu divas reizes nedēļā – 22%, bet retāk – 29%. Ar sportu un citām līdzīgām fiziskām aktivitātēm nenodarbojas 19% aptaujāto iedzīvotāju, bet 6% nevarēja paust ...
RAKUS: Covid-19 pacients pēc smagas cīņas ar vīrusu izdzīvo un pakāpeniski atgriežas ierastajā dzīvē
Aleksejs Saveļjevs (58 gadi) ir viens no retajiem jeb kā saka mediķi – īsts brīnums – kuram izdevies atgriezties dzīvē. Decembra beigās vīrietis saslima ar Covid-19. Slimībai progresējot un tās gaitai strauji pasliktinoties, pacients guva plaušu bojājumu 100% apmērā.
Aptauja: Puse Latvijas iedzīvotāju izjūt locītavu un muskuļu sāpes, bet palīdzību meklē vien retais
Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka pēdējā pusgada laikā izjutuši locītavu sāpes un muskuļu spazmas, taču piektdaļa iedzīvotāju šīs problēmas ignorē, liecina iedzīvotāju aptauja.
Jauns bezmaksas krīžu tālrunis – 116 123
Latvijā jau vairāk kā 20 gadus darbojas biedrības “Skalbes” krīžu tālrunis, kur visu diennakti iespējams saņemt emocionālu atbalstu un uzzināt par psiholoģiskās palīdzības iespējām. Turpmāk šis pakalpojums būs pieejams zvanot uz tālruni 116 123.
Balantidiāze: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Balantidiāze ir reta zarnu invāzijas slimība, ko ierosina vienšūnas parazīts zarnu balantīdija (Balantidium coli), ar ko bieži inficējas mājas cūkas, bet retos gadījumos arī cilvēki. Dažos gadījumos inficētiem cilvēkiem var nebūt simptomu vai tie var būt viegli, bet citiem var rasties smagā...
Sēnīšu akne: Kā to atpazīt un ārstēt?
Piņņu un izsitumu rašanās iemesls uz sejas var būt dažāds, un tā ne vienmēr ir akne, jo arī citas saslimšanas var radīt aknei līdzīgus izsitumus, piemēram, periorāls dermatīts vai rozācija. Viena no ādas problēmām, kas izskatās līdzīgi parastajai aknei, ir sē...
Efektīvākai iesniegumu izskatīšanai stiprinās Nacionālo veselības dienestu
Lai padarītu efektīvāku iedzīvotāju, kuri vakcinējušies ārvalstīs un vēlas saņemt digitālo Covid-19 sertifikātu Latvijā, iesniegumu izskatīšanas procesu, stiprinās Nacionālo veselības dienestu.
Vakcināciju pret Covid-19 varēs pabeigt arī ar cita ražotāja vakcīnu
Šodien, 17. augustā, valdība apstiprināja izmaiņas Ministru kabineta noteikumos*, saskaņā ar kuriem Latvijā tiek sniegta iespēja pabeigt vakcināciju pret Covid-19 ar cita ražotāja vakcīnu un iegūt sadarbspējīgu digitālo Covid-19 sertifikātu.
Kā sagatavot bērnu jaunajam mācību gadam? Stāsta speciālisti
Drīz klāt jau 1. septembris – laiks, kad bērniem no vasaras bezrūpīgā ikdienas ritma vajadzēs pielāgoties noteiktam grafikam, uzsākot skolas gaitas. Šādas straujas pārmaiņas bērnos var radīt neizpratni un pat bailes, kā arī grūtības pielāgoties.
Diabēta izraisītas sāpes cīpslās: Kāpēc tās rodas un kā tās ārstēt?
Ja ir diagnosticēts diabēts, līdztekus padziļinātai izpratnei par savu slimību, ir jāņem vērā, ka uzmanība papildus jāpievērš arī locītavu veselībai.
Ginekoloģe: Slimību pamatā ir veselīga dzīvesveida trūkums (INTERVIJA)
Ilzes Dekeres (Decker) stāsts ir diezgan neparasts. Visiem ierasts, ka latvieši dodas peļņā uz Vāciju, mēģina iekārtoties dažādos darbos, taču Ilze ir šajā valstī atzīta ginekoloģe, Vācijas ginekoloģijas prakses līdzīpašniece.
SPKC: Pēdējo divu nedēļu laikā Latvijā inficēšanās ar Covid-19 pieaugusi visās vecuma grupās
Aizvadītās nedēļas laikā, no 9. līdz 15. augustam, atklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 34,3%; dienā tika veikti vidēji 7 900 testi (iepriekš – 7 451) un dienā tika atklāti vidēji 100 jauni gadījumi (iepriekš 75).
Jaunieši un seniori aicināti pieteikties bezmaksas mākslas terapijas nodarbībām
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) aicina pieteikties jauniešus, kuri šogad saskārušies ar depresiju, un seniorus, kuriem ir demence vai citi kognitīvi traucējumi, uz unikālām mākslas terapijas nodarbībām, kas no 10. septembra līdz 28. novembrim, piektdienās, norisināsies LLMC veidotajās izstādēs, Rīgā.
Greivsa slimība: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Greivsa slimība ir autoimūna slīmība – simptomu kopums, ko izraisa tauriņa formas vairogdziedzeris kakla apakšējā daļā. Vairogdziedzera uzdevums ir izstrādāt hormonus, kas palīdz organismam regulēt plašu dzīvībai svarīgo funkciju klāstu, tai skaitā augšanu, attīstību, ķermeņa temperatūru, svaru, un citas. Greivsa slimī...
Ģimenes ārsti un prakšu ārstu palīgi aicināti piedalīties konferencē “Vakcinācija pret Covid-19: aktualitātes un izaicinājumi”
No šā gada 18. augusta līdz 15. septembrim Veselības ministrija, Slimību profilakses un kontroles centrs un Nacionālais veselības dienests organizē konferences “Vakcinācija pret Covid-19: aktualitātes un izaicinājumi”, kurās aicināti piedalīties ģimenes ārsti un prakšu ārstu palīgi.
Saules un ūdens bojāti mati: Kā atgūt to veselīgumu un mirdzumu?
Katra atrašanās saulē vai pelde sāļā jūras ūdenī nodara kaitējumu matiem. Ja mati kļuvuši sausi, aplūzuši vai izbalējuši, tad steidzami nepieciešams uzsākt to “atdzīvināšanas” procesu, lai uzlabotu matu stāvokli, veselīgumu un mirdzumu. Kādas pazīmes liecina par bojātiem matiem, kā tās ...
Aptauja: Gandrīz katru 5. Latvijas iedzīvotāju joprojām regulāri pārņem bezcerība un bezspēcība
Kopumā 18% Latvijas iedzīvotāju pēdējo 12 mēnešu laikā regulāri pārņem bezcerības un bezspēcības sajūtas (4% tās ir nepārtraukti, 14% – bieži), secināts aptaujas rezultātos, aptaujājot vairāk nekā 2300 respondentus.
Mirdzošas ādas noslēpums Reklāmraksts
Skaista un maiga āda ir katras sievietes sapnis. Lai būtu patīkama pieskārienam, svaiga un starojoša, tā liek mums ik dienas par sevi rūpēties. Ādas attīrīšana ir pirmais solis ceļā uz skaistu un maigu ādu. To vislabāk veikt, izmantojot skrubi.
Tiešsaistes sarunu cikla turpinājumā atbildēs uz pacientu un iedzīvotāju jautājumiem par vakcināciju pret Covid-19
NVD Vakcinācijas projekta nodaļa sadarbībā ar Veselības ministriju turpina tiešsaistes sarunu ciklu par vakcināciju pret Covid-19, lai sniegtu iedzīvotājiem atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem.
Pētījums: Par 10% pieaugusi iedzīvotāju pārliecība par savu veselību
Par desmitdaļu pieaudzis to Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri uzskata, ka tiem ir laba veselība, liecina jaunākais pētījums. Pārliecība par savu veselību visstraujāk pieaugusi to cilvēku vidū, kuri savu dzīvesveidu vērtē kā kopumā neveselīgu, kādēļ eksperti iezīmē satraucošu tendenci – iedzīvotāji nesaista ...