medicine.lv skaitļos

Lietotāji online233
Aktīvie uzņēmumi12809
Nozares raksti12114
Ekspertu atbildes21477
Aptauja: Puse Latvijas iedzīvotāju izjūt locītavu un muskuļu sāpes, bet palīdzību meklē vien retais : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Aptauja: Puse Latvijas iedzīvotāju izjūt locītavu un muskuļu sāpes, bet palīdzību meklē vien retais

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka pēdējā pusgada laikā izjutuši locītavu sāpes un muskuļu spazmas, taču piektdaļa iedzīvotāju šīs problēmas ignorē, liecina „Norstat” un „Mēness Aptieka” veiktā iedzīvotāju aptauja.

62% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka saskaras ar locītavu sāpēm, bet 46 % nomoka muskuļu spazmas jeb krampji. Tas ir mīts, ka šīs problēmas skar tikai seniorus – arī aptauja liecina, ka nav konkrētas vecuma grupas, kurās šīs problēmas ir vairāk izteiktas un visu vecumu iedzīvotāji vienlīdzīgi norāda, ka saskaras ar locītavu sāpēm un muskuļu spazmām.

Jautājot par profilaktiskām darbībām locītavu un muskuļu veselībai,  daļa jeb 14% atzīst, ka nerūpējas par muskuļu un locītavu veselību, un visbiežāk tā norāda iedzīvotāji vecuma grupā no 30-49 gadiem, lai gan tieši šajā kategorijā lielākā daļa strādā sēdošu biroja darbu.

Vairums aptaujāto iedzīvotāju tomēr norāda, ka rūpējas par locītavu un muskuļu veselību – puse jeb 51% aptaujāto cenšas daudz staigāt, 44% nesmēķē, 27% nelieto alkoholu.

Banner 280x280

Reizi dienā pus stundu fiziskām aktivitātēm ar sabalansētu slodzi velta 26% aptaujāto iedzīvotāju, bet, veicot sēdošu darbu, izkustēties atceras vien 17% iedzīvotāju.

Tāpat 25% iedzīvotāju norāda, ka ievēro sabalansētu un uzturvielām bagātu diētu, par uztura bagātinātājiem locītavu un muskuļu veselībai domā 17% iedzīvotāju, kā arī 9% no rīta vingro, bet 10% nodarbojas ar peldēšanu un vēl 4% skrien.

Visams Rafaels, traumatologs-ortopēds Veselības centru apvienībā un "Aiwa Clinic": “Darba pieredze liecina – lielākā daļa iedzīvotāju uzskata, ka minimālas fiziskas aktivitātes ir pietiekamas, lai nodrošinātu pilnvērtīgu locītavu un muskuļu veselību, taču tas tomēr ir mīts, it sevišķi gadījumos, kad novērojams locītavu nodilums un sāpes jau ir izteiktas. Lai neiedzīvotos problēmās, svarīgi būtu ievērot veselīgu un minerālvielām pilnvērtīgu uzturu, kā arī regulēt svaru, jo katrs kilograms atstāj ievērojamas sekas uz locītavu un muskuļu veselību. Ja sāpes locītavās un muskuļos ieilgst, noteikti aicinu vērsties pie ārsta, lai sīkāk pārrunātu turpmāko veselības saglabāšanas stratēģiju, rastu profilaktiskus risinājumus.”

Vadims Brižaņs, „Mēness aptiekas” farmaceits: „Tas, ka locītavas un kauli ar laiku nodilst, ir fakts, bet, ievērojot dažādas ārstu un farmaceitu ieteikumus, ir iespējams būtiski palēnināt šo procesu. Ikdienā var lietot arī uztura bagātinātājus, kas satur kolagēnu, glikozamīnu un magniju. Svarīgi, lai locītavas saņemtu pietiekami daudz kalcija un, lai tas labāk uzsūktos, papildus varētu būt jālieto arī D vitamīns; ja tā pietrūkst, kalcijs neuzsūcas organismā pietiekami un rodas veselības problēmas. Ja problēmas ar locītavām jau ir novērotas, ja tās sāp, fiksējoša ortoze palīdzēs pasargāt locītavu no traumas.”

Aptauja jūlijā veikta locītavu un muskuļu veselībai veltītās „Mēness aptiekas” akcijas „Kamēr lokans, tikmēr jauns!” ietvaros (aptaujāti 1003 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem).

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "heise marketing" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Kāpēc jūtamies noguruši, pat ja labi gulējām?

Kāpēc jūtamies noguruši, pat ja labi gulējām?

2024. gada rudenī “IKEA Group” uzdevumā tika veikta tiešsaistes aptauja 57 valstīs, tostarp arī Latvijā, lai noskaidrotu, kāda ir miega kvalitāte šo valstu iedzīvotājiem. Tika secināts, ka apmēram 40% Latvijas iedzīvotāju vismaz 3-4 dienas nedēļā pamostas noguruši. Tā ir kļuvusi par ikdienu daudziem – modinātājs noskan, ķermenis it kā ir pamodies, bet ir jūtams nogurums pēc miega. 

Raksta turpinājumā apskatīsim, kas ietekmē mūsu enerģijas līmeni un kāpēc pat “labs miegs” ne vienmēr nozīmē pilnvērtīgu atpūtu. 

Aktuālie piedāvājumi

Produkti un ieradumi, kas palīdz aknām tikt galā ar ikdienas slodzi 

Produkti un ieradumi, kas palīdz aknām tikt galā ar ikdienas slodzi 

Mūsu organisms katru dienu saskaras ar slēptu, taču ievērojamu slodzi. Taukvielām bagāta un pārstrādāta pārtika, medikamenti, slikta ekoloģija, hronisks stress, mazkustīgs dzīvesveids – tas viss iziet cauri mūsu ķermeņa galvenajam filtram: aknām. Tās nepārtraukti neitralizē toksīnus, sašķeļ taukus un regulē vielmaiņu. 

5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu 

5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu 

Gremošanas enzīmi un A un D vitamīni ir svarīgi palīgi cilvēka organismam. Tie ir iesaistīti pārtikas sadalīšanā, barības vielu asimilācijā un kuņģa-zarnu trakta veselības uzturēšanā. Ja pēc ēšanas bieži rodas smaguma sajūta, vēdera uzpūšanās vai citas gremošanas problēmas, iespējams, ka organismā trūkst šo komponentu. 

Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel ir ķermeņa neirokosmētiskā līnija, kas satur aktīvās sastāvdaļas un radīta, izmantojot progresīvas modernās biotehnoloģijas. Līnijas aktīvās sastāvdaļas veicina ādas tonizēšanu, piedalās šūnu antioksidantu mehānismā, palīdz atbrīvoties no celulīta un “pāraudzina” adipocītu vielmaiņu. 

Video

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.

Produktu testi

Kas ir SEIDIFERTY? 

Kas ir SEIDIFERTY? 

Augustā Medicine.lv sadarbībā ar SIA Green Pharma piedāvā testēt SEIDIFERTY – uztura bagātinātāju vīriešiem, kas veicina normālu auglību, reprodukciju un spermatoģenēzi.  

Jaunais LIVEO complex – papildu šķiedrvielas ātrākai iedarbībai 

Jaunais LIVEO complex – papildu šķiedrvielas ātrākai iedarbībai 

Augustā Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA “SAGITUS” piedāvā testam pavisam jaunu produktu vēdera labsajūtai – LIVEO complex. LIVEO complex ir uztura bagātinātājs, kas apvieno labās baktērijas Lactobacillus rhamnosus LGG® un Bifidobacterium BB-12® ar īpašajām šķiedrvielām – fruktooligosaharīdiem.

SOMNIFORCE triple action – pamosties izgulējies! 

SOMNIFORCE triple action – pamosties izgulējies! 

Augustā Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas uzņēmumu SIA Forcemed piedāvā testēt jaunu zīmolu un produktu – SOMNIFORCE triple action, kura aktīvās sastāvdaļas atbalsta centrālo nervu sistēmu un palīdz samazināt iemigšanai nepieciešamo laiku. Medicine.lv lasītājiem ir iespēja iepazīties ar šo produktu vieniem no pirmajiem. 

SILMACHY sejas attīrītāji – efektīva un videi draudzīga ādas kopšana jutīgai un taukainai ādai

SILMACHY sejas attīrītāji – efektīva un videi draudzīga ādas kopšana jutīgai un taukainai ādai

Jūlijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Silmachy remedies” piedāvā testēt cietos sejas attīrītājus – rozā mālu sejas attīrītāju normālai un jutīgai ādai un attīrītāju ar tējas koka eļļu kombinētai un taukainai ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

“TZMO Fonds Kopā mainām pasauli”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

“TZMO Fonds Kopā mainām pasauli”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Ar brīnišķīgām emocijām un jauku kopā būšanu 5. un 6. jūnijā LFF Sporta un atpūtas bāzē ir noslēdzies jau 19 Seni Cup 2025 futbola turnīrs, kuru TZMO Fonds rīko cilvēkiem ar īpašām vajadzībām no visiem Latvijas valsts un pašvaldību sociālās aprūpes centriem, kā arī dienas centriem.

LU RMK NRC Vaivari: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

LU RMK NRC Vaivari: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Ceļš uz masiera profesiju sākas LU Rīgas Medicīnas koledžā. Te nākamie masieri apgūst zināšanas, ko papildina reāla prakse – NRC "Vaivari" klīnikā. Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari" ir vieta, kur cilvēki ne tikai atveseļojas, bet arī iedvesmo. Te ir vajadzīgi aizrautīgi speciālisti – tādi, kas izvēlas masāžu kā sirdslietu.