SPKC: Saslimstība ar gripu Latvijā visbiežāk novērota Daugavpilī un Ventspilī
Iepriekšējā nedēļā, no 6. marta līdz 12. martam, gripas vidējā intensitāte Latvijā turpināja samazināties. Kopā reģistrēti 78,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem (iepriekš – 83,9).
Neirologs: Pārslimotām vīrusu infekcijām var būt neiroloģiskas sekas
Vīrusa infekcija ne vienmēr beidzas brīdī, kad pārciests akūtais slimības posms. Pēc pārslimošanas nereti mēdz parādīties neiroloģiskas sekas. Šīm problēmām pastiprinātu uzmanību pievērsa Covid-19, taču arī citas vīrusu infekcijas var radīt neiroloģiskas komplikācijas, kas risināmas ilgtermiņā.
Aptauja: Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju pēdējā gada laikā sākuši iegādāties veselīgākus pārtikas produktus
Vairāk nekā puse (52%) Latvijas iedzīvotāju pēdējā gada laikā sākuši iegādāties veselīgākus – ekoloģiskus, bioloģiskus, minerālvielām un vitamīniem bagātus – pārtikas produktus: augļus, dārzeņus, graudaugus, zivis u. c., liecina aptauja.*
Kā bērnam paskaidrot, kā viņš piedzimis? Stāsta psihoterapeits
Aptuveni četru līdz sešu gadu vecumā mazos pasaules izzinātājus sāk interesēt jautājumi par to, kā viņi piedzimuši, kā radušies. Ārste-psihoterapeite uzsver – bērnam tas ir tikpat ikdienišķs jautājums kā, piemēram, ko mēs šodien ēdīsim pusdienās. Tādēļ speciāliste aicina pārvarēt mulsumu ...
Kā atšķirt saindēšanos ar pārtiku no vēdera vīrusa?
Sāpes vēderā, slikta dūša, caureja un vemšana – šie simptomi raksturīgi vairākām saslimšanām, tomēr visbiežāk pie vainas ir vēdera vīruss vai saindēšanās ar pārtiku. Kā atpazīt saslimšanas cēloni un kas jādara, lai atvieglotu nepatīkamās sajūtas, stāsta aptieku ...
Pacientu organizācijas: Ierēdņu nozīmēta terapija ignorē bērnu tiesības
"Diemžēl medikamentu nodrošināšanā patlaban mums valstī ir tāda kārtība, kas ignorē ārstu lēmumus un ieteikumus, tādējādi liekot ciest bērniem ar retām slimībām un nonākot pretrunās gan starp valsts normatīviem, gan ar starptautiskajām normām, Eiropas Savienības Pamattiesību hartu un ...
5 vērtīgi vitamīni sejas kopšanas līdzekļos: Stāsta farmaceite
Mūsdienās liela daļa cilvēku apzinās, ka organisma imunitātei un labsajūtai ir nepieciešams ikdienā uzņemt, piemēram, D un C vitamīnu, taču mazāk aizdomājas, ka arī ādas kopšanas līdzekļu sastāvā ir dažādi vitamīni, kas sejas ādas problēmu risināšanai var lieti ...
ZVA: Aptiekās realizēto zāļu apgrozījums pērn palielinājies par 11%
Pērn vispārēja tipa aptiekās realizēto zāļu apgrozījums palielinājies par 11%, salīdzinot ar 2021. gadu, un tas bija 429,88 milj. EUR (bez PVN), liecina Zāļu valsts aģentūras apkopotie valsts statistikas pārskati par aptieku darbību.
Testa rezultāti: "Green Wing" Citronzāles eļļa ķermenim – izmēģini dabas svaigumu un maigumu! Reklāmraksts
Februārī Medicine.lv sadarbībā "Green Wing Paleo Skincare" piedāvāja testēt Citronzāles eļļu ķermenim.
Testa rezultāti: HealthAid® Vegan B Complex normālai enerģijas ieguves vielmaiņai Reklāmraksts
Februārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt B vitamīna kompleksu normālai enerģijas ieguves vielmaiņai.
Farmaceite: Ādas kopšanas līdzekļi ir efektīvi tikai tad, ja tos lieto pareizi
Kāds teiks: kas tur ko nezināt? Tomēr tā nav – ādas kopšanas process, kas izpildīts saskaņā ar rekomendācijām, noteikti sniegs ādai lielāku labumu, turklāt tas nebūt nav sarežģīti. Gluži otrādi – tas atvieglos ikdienu un, iespējams, arī ietaupīs naudu.
Pērn Bērnu slimnīcā par 30% audzis bērniem sniegto ambulatoro psihiatra konsultāciju skaits
Nepieciešamība pēc psihiskās veselības aprūpes speciālistu palīdzības bērniem un jauniešiem ir tik liela, ka šobrīd rindā uz pirmo konsultāciju pie bērnu psihiatra Bērnu slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikā nākas gaidīt gandrīz sešus mēnešus, ja vien pacients nav ...
5 padomi, lai izvairītos no insulta: Iesaka speciālisti
Insults ir pēkšņs galvas smadzeņu asinsrites traucējums, asinsizplūdumam vai trombam nosprostojot asinsvadu. Lai gan pirmajās stundās pēc insulta iespējama efektīva ārstēšana, tas joprojām ir viens no biežākajiem invaliditātes un nāves iemesliem pasaulē. Ieteikumus insulta profilaksei atgādina neiroloģe un farmaceite.
Panākta vienošanās par darba samaksas paaugstināšanu veselības nozares darbiniekiem
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir panākusi vienošanos ar Veselības ministriju par darba samaksas paaugstināšanu veselības nozares darbiniekiem no 2023. gada 1. aprīļa. Vienošanās ir nostiprināta Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sadarbības formātā.
Kā saglabāt un atjaunot veselību, izmantojot aromterapijas eļļas – eļļas čakru sabalansēšanai Reklāmraksts
Aromterapija ir viena no vibrāciju medicīnas nozarēm, kas izmanto augu dzīvības enerģijas spēku cilvēku veselības atjaunošanai un saglabāšanai. Kā izvēlēties sev piemērotāko aromterapijas eļļu?
Kariņš: Prasīgākais būšu pret veselības un izglītības ministriju!
“Četru gadu laikā man nav bijis veselības ministra, kurš būtu gribējis pat pieļaut domu, ka kaut kas sistēmiski būtu jāmaina. Viņi bija pret reformām,” TV24 raidījumā “Nedēļa. Post scriptum” atzina ministru prezidents Krišjānis Kariņš.
Top 5 produkti, kurus iekļaut pavasara ēdienkartē: Iesaka speciālisti
Pēc garās un tumšās ziemas esam zaudējuši vitamīnu un enerģijas krājumus, tādēļ pavasarī ir laiks tos atjaunot ar produktiem, kuros ir nepieciešamie vitamīni un minerālvielas. Kādus produktus izvēlēties pavasara ēdienkartē, stāsta sertificēta uztura speciāliste un klīniskā farmaceite.
ZVA: Pērn Latvijas zāļu ražotāju apgrozījums palielinājies par 12%
Zāļu valsts aģentūra informē, ka 2022. gadā Latvijas zāļu ražotāju kopējais saražotās produkcijas, medikamentu un citu preču realizācijas apgrozījums bija 358,68 milj. eiro (bez PVN). Tas ir par 12% vairāk nekā 2021. gadā, liecina zāļu ražotāju iesniegtie valsts statistikas pārskati.
Kāpēc šķidruma uzņemšana ir tik svarīga medikamentu lietošanas laikā?
Lietojot dažādus medikamentus tablešu, kapsulu formā, ierasts uzdzert šķidrumu. Tomēr nereti cilvēki pieļauj kļūdas, uzdzerot nepietiekamu daudzumu ūdens vai arī izvēloties kādus citus dzērienus – sulas, tēju, kafiju.
Nieru veselība – kāpēc par to rūpēties jau profilaktiski? Reklāmraksts
Šogad Pasaules Nieru diena tiek atzīmēta 9. martā ar mērķi vērst sabiedrības uzmanību uz nieru veselību, veicināt izpratni, kā arī mazināt nieru slimību un ar tām saistīto veselības problēmu risku biežumu un ietekmi visā pasaulē.
5 padomi konfliktu risināšanai: Iesaka eksperte
“Konflikti ne vienmēr ir vērtējami kā kaut kas negatīvs un klaji nepatīkams, tie var arī būt atbalstāmi, pat vajadzīgi, un var palīdzēt stiprināt attiecības starp abām pusēm. No konfliktiem nevajag bēgt un to risināšanu atlikt, tas var problēmu tikai pastiprināt, ir jā...
Eksperti: Investīcijas veselības aprūpē un farmācijā ir veselas sabiedrības un ekonomiskās izaugsmes priekšnoteikums
9. martā notika pirmā plaša mēroga konference par veselības aprūpes un farmācijas nozīmi valsts ekonomikā “Veselība. Drošība. Farmācija” ar lēmumu pieņēmēju un ekspertu dalību.
Ceturtdien uz Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu jau trešo reizi tika atvesti Ukrainas karā smagi cietušie karavīri
Lai palīdzētu Ukrainas karā cietušajiem karavīriem novērst un mazināt kropļojošo kara ievainojumu sekas, 9. martā uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīniku tika atgādāti kopskaitā 25 Ukrainas karā smagi cietušie.
Kādēļ telpaugus mājoklim jāizvēlas ļoti uzmanīgi? Stāsta farmaceita asistente
Istabas augi spēj ne tikai izdaiļot interjeru, bet arī attīrīt, mitrināt gaisu un labvēlīgi ietekmēt veselību. Vienmēr pastāv iespēja, ka uz labu laimi iegādāts vai mantots augs, var izraisīt alerģiju, galvassāpes un citas īpatnējas organisma reakcijas.
Latvijas vēža pacientu aprūpē gaidāmas pārmaiņas
Latvijas iedzīvotājus sagaida uzlabots vēža skrīnings, personalizētāka medicīna, uzlabota piekļuve mērķterapijai, paliatīvajai aprūpei, un plašākas pacientu iespējas.