Kā nepieļaut kļūdas antidepresantu lietošanā? 9 speciālistes ieteikumi
Ne viens vien gada tumšākajos, vēsākajos mēnešos nonāk depresīvā stāvoklī. Vēršoties pēc palīdzības pie ārsta, bieži vien tiek izrakstīti antidepresanti.
Sejas ādas kopšanas padomi pēc 40: Iesaka kosmētikas speciāliste
Ādas novecošana ir neizbēgams process. Katram tas ir individuāls un atkarīgs no vairākiem faktoriem: iedzimtības, dzīvesveida, kaitīgiem ieradumiem, vides un daudziem citiem. Ar gadiem kolagēna daudzums organismā arvien samazinās, savukārt sievietēm, sasniedzot 40 gadu slieksni, organisms aizvien mazāk ražo estrogēnu, kas saukts arī par “skaistuma hormonu”.
Svarīgākais, kas jāzina pa osteoporozi un tās profilaksi: Stāsta speciālisti
Osteoporozes risks pieaug ar vecumu, taču tās profilakses pasākumus ir svarīgi veikt visa mūža garumā, jau no jauniem gadiem. Kādi ir galvenie osteoporozes iemesli un attīstības riski, kāda ir kalcija un D vitamīna loma un kādi ir galvenie profilakses pasākumi, stāsta ģimenes ārste un klīniskā farmaceite.
Kā nostabilizēt miega režīmu pēc pārejas uz ziemas laiku? Iesaka eksperte
Vairāk nekā puse (63%) Latvijas iedzīvotāju diennaktī guļ sešas līdz septiņas stundas, bet bez pamatota iemesla bieži nogurumu izjūt daudzi, liecina "Samsung Electronics Baltics" veiktā aptauja*. Nekvalitatīvs miegs, pulksteņu rādītāju griešana un no tā izrietošie miega – nomoda režīma traucējumi tiek asociēti ar dažādām saslimšanām.
Miega ekspertes padomi jaunajām māmiņām: Kā tehnoloģijas var palīdzēt sakārtot miega režīmu?
Kad ģimenē ienāk jaundzimušais, tās ir pārmaiņas ikvienam, it sevišķi jaunajām māmiņām, kuru ēšana, aktivitātes un arī miega režīms jāpielāgo mazulim. Miega laikā organisms funkcionē citādi nekā tad, kad esam nomodā.
Kā mērķtiecīgi pārvarēt sezonālo vīrusu jeb saaukstēšanos? Iesaka farmaceite
Labi zinām, ka sezonālā vīrusa infekcija jeb, kā to ierasts dēvēt, saaukstēšanās ir slimība, kas tipiski izpaužas ar sāpošu kaklu, iesnām, klepu. Visbiežāk saaukstēšanās ir nekaitīga – nerada sekas ilgtermiņā, taču tā nav vienmēr, tādēļ ir svarīgi izvairīties no saslimšanas un arī zināt, ka rīkoties, ja tomēr vīruss jūs ir “noķēris”.
6 biežāk pieļautās kļūdas mutes dobuma kopšanā, kas kaitē veselībai
Pret mutes dobuma higiēnu vajadzētu izturēties tikpat rūpīgi, cik vispārējo ķermeņa kopšanu. Mutes dobuma iekaisumus un citas ar to saistītas saslimšanas var savlaicīgi novērst, ja ievēro svarīgākos higiēnas pamatprincipus.
GASTRO CENTRS izstrādājis unikālu personalizētu sagatavošanās plānu kolonoskopijas procedūrai Reklāmraksts
GASTRO CENTRS ir pirmais medicīnas centrs Latvijā, kas saviem pacientiem piedāvā iespēju saņemt personalizētu digitālu plānu, lai sagatavotos kolonoskopijas procedūrai. Plāns ir publicēts GASTRO CENTRA mājaslapā, un tas nodrošina precīzāku zarnu sagatavošanu kolonoskopijas izmeklējumam, lai iegūtu kvalitatīvu izmeklējuma rezultātu, ietverot sevī gan diagnostiku, gan terapiju.
Pīlinga procedūras mirdzošai ādai: Kā izvēlēties piemērotāko?
Lai āda būtu veselīga un mirdzoša, to nepieciešams rūpīgi kopt, pilnvērtīgi attīrot, mitrinot un aizsargājot no apkārtējās vides nelabvēlīgās ietekmes. Viens no svarīgākajiem soļiem ādas kopšanas rituālā ir pīlings – procedūra, kas ļauj atbrīvoties no atmirušajām ādas šūnām un netīrumiem, kā arī veicina ādas šūnu atjaunošanos.
Ja nevar aizbēgt, jāmācās sadzīvot – demence
Mūsu sabiedrībā diagnoze demence jebkādā tās izpausmē joprojām ir stigmatizēta. Tā neveicina savlaicīgu došanos pie ārsta, diagnozes uzstādīšanu, terapiju, kā arī līdzcilvēku attieksmi un izpratni, kas palīdzētu slimības skartajam cilvēkam būt pieņemtam, saprastam un būt starp savējiem.