Olšūnu donori: gandrīz, kā eņģeļi...
Viņu spēkos ir izmainīt kāda dzīvi, piepildīt sapni – palīdzēt kļūt par māmiņu!
Kāpēc sievietes piedalās donoru programmā? Vai tā ir vēlme paveikt labu darbu, justies vajadzīgai un nest labumu citiem, varbūt labot karmu :), vai tomēr virsroku ņem vēlme nopelnīt?
Droši vien katrai sievietei radīsies savi, individuāli, motīvi, taču šāda veida žests piepilda citas sievietes neizdzīvotu sapni – sapni kļūt par māmiņu!
Jāņem vērā, ka sievietei, kura vēlas kļūt par olšūnu donoru, jābūt gan fiziski, gan garīgi veselīgai sievietei vecumā no 18 līdz 34 gadiem. Mūsu speciālisti veic rūpīgu izmeklēšanu, kuras laikā tiek nozīmētas konsultācijas un veiktas nepieciešamās analīzes, līdz tiek nonākts līdz slēdzienam, par to, vai esat piemērota donora programmai. Izmeklēšanas ilgums, analīžu rezultātu sagatavošana un apkopošana, kopumā var ilgt līdz 3 nedēļām. Ja viss norit veiksmīgi, Jūsu dalība tiek apstiprināta un jūs veiksmīgi varat piedalīties Olšūnu donoru programmā.
Pēc Latvijas likumdošanas, donori ir pilnīgi anonīmi – topošie vecāki nevar sastapt savu donoru vai redzēt viņa fotogrāfijas, izvēle notiek pēc fenotipiskām pazīmēm: matu un acu krāsa, svars, augums, asins grupa, Rh-faktors, vecums, izglītība, hobijs, aizraušanās un intereses.
Seši soļi, kā kļūt par olšūnu donoru
1. Pierakstīties uz konsultāciju pie viena no ginekologiem iVF Riga klīnikā.
2. Atnākt uz konsultāciju, kuras laikā ārsts pastāstīs, kā kļūt par donora programmas dalībnieku, veiks ginekoloģijas un ultrasonogrāfijas apskati, ņems mikrobioloģiskās un onkocitoloģiskas uztriepes un sniegs savu slēdzienu, vai sieviete ir piemērota dalībai programmā (konsultācijas ilgums - 1 stunda).
3. Aizpildīt visus nepieciešamos dokumentus.
4. Uzreiz pēc konsultācijas jānodod asins analīzes uz infekcijām (sifiliss, AIDS, Hepatīts B un C, gonoreja, trihomoniāze, hlamidioze), kā arī ģenētiskajai testēšanai (kariotips, CFTR).
5. Ja visi analīzes rezultāti atbilst normām, tad seko konsultācija pie ģenētika.
6. Rezultātu atbilstības gadījumā seko psihiatra-narkologa konsultācija.
Veiksmīgi noslēdzot iepriekšminētos soļus, jūs tiekat uzņemti donoru programmā, bet informācija par jauno olšūnu donoru nonāk mūsu Donoru bankā!
Olšūnu savākšanas procedūra (punkcija) – kā tas notiek?
Donēšanas ietvaros tiek veikta donora stimulācija (vidēji 10 dienu laikā), kas veicina vairāku olšūnu nobriešanu. Šajās dienās sievietei jāveic injekcijas. Stimulācijas laikā būs jāierodas klīnikā 2 reizes uz ultrasonogrāfisko kontroli. Stimulācijas noslēgumā tiek iegūtas olšūnas jeb notiek punkcija. Punkcija parasti notiek 12. dienā no stimulācijas sākuma un ilgst aptuveni 10–15 minūtes.
Punkcijas dienā jādodas uz klīniku noteiktā laikā (parasti agri no rīta), tukšā dūšā. Olšūnu savākšanai nepieciešama īslaicīga intravenoza narkoze, bet pēc procedūras būs jāatpūšas palātā ap 2-3 stundām. Ja nepieciešams, mēs noformējam mūsu donoriem slimības lapu uz 3 darba dienām. Divu nedēļu laikā pēc olšūnu savākšanas ir jāveic kontroles ultrasonogrāfija, pierakstoties pie ginekologa.
Mēs vērtējam un taupām mūsu donorus – tāpēc viņiem mūsu klīnikā ir paredzēta bezmaksas ginekologa konsultācija reizi gadā!
Kāds ir rezultāts?
Par dalību donoru programmā sieviete saņem padziļinātu veselības pārbaudi, pateicību un atlīdzību no klīnikas, kā arī psiholoģisku apmierinājumu – jo viņa ir izdarījusi kādu laimīgu!
Kā ar mums sazināties?
🔎 Rīga, Zaļā iela 1, 2. stāvs; tālrunis: +371 67 111 117;
📧 E-pasts: ivfriga@ivfriga.eu; https://www.ivfriga.lv/
Aizpildīt pieteikumu dalībai donoru programmā: https://www.ivfriga.lv/informacija-potencialiem-donoriem.html