
Kāpēc vasarā paaugstinās kuņģa skābes līmenis un ko iespējams darīt? Stāsta farmaceite
Vasaras ogu, augļu un dārzeņu sezona Latvijā ir ļoti īsa, un šai laikā tā vien kārojas tos saēsties pilnām saujām un nodrošināt tik nepieciešamo vitamīnu devu pirms rudens un ziemas sezonas. Šie produkti ir bagāti ne tikai ar vitamīniem, bet arī ar antioksidantiem un šķiedrvielām, tomēr ne visi tos drīkst baudīt pēc sirds patikas, jo šīs dabas veltes var radīt kairinājumu kuņģī, izraisot dedzināšanu un citus nepatīkamus simptomus.

Kā izvairīties no pārēšanās ceļojuma laikā? Skaidro uzturzinātniece
Vasara ir atvaļinājumu sezona, kurā ierasti mēdzam doties ceļojumos. Neatkarīgi no tā, vai tas ir tikai uz nedēļas nogali vai ilgāka laika periodu, cilvēkiem ir grūti pieturēties pie sava ēšanas ritma un veselīga uztura, bieži vien pārēdoties. Tas var radīt dažādas veselības problēmas, kas neļauj pilnvērtīgi izbaudīt atvaļinājumu, kā, piemēram, vēdera sāpes vai vēdera pūšanos, sliktu dūšu, skābes refluksu vai nogurumu.

Kā cīnīties ar gremošanas sistēmas problēmām vasarā? Skaidro speciālisti
Vasara bez grilēšanas un gardu ēdienu baudīšanas nav iedomājama, bet var gadīties, ka no neveselīgu ēdienu baudīšanas, pārēšanās un vēl dažādu citu iemeslu dēļ rodas gremošanas sistēmas problēmas. Kādi ir biežākie gremošanas sistēmu problēmu cēloņi un kā no tiem izvairīties, stāsta ģimenes ārste un farmaceits.

Kairinātu zarnu sindroms: Kā nonākt pie diagnozes un kontrolēt slimības simptomus?
Kairinātu zarnu sindroms ir bezgala traucējošs un mokošs. Tāpēc ir svarīgi pēc iespējas ātrāk konsultēties un noskaidrot diagnozi, tātad – arī saņemt vajadzīgo ārstēšanu un kontrolēt simptomus.

Zarnu trakts un āda – kā tie savā starpā saistīti? Skaidro uztura zinātnieks
Mikrobioma pētniecībā tiek lietots tāds termins kā "ass" (ang. axis) - tas ir apzīmējums, kas saista mikrobiomu ar kādu konkrētu organisma daļu un to starpā notiek komunikācija ar iekšējiem signālceļiem.

Kā rīkoties, ja gadās saslimt ar apgrūtinošo vēdera vīrusu? Stāsta speciālisti
Lai gan sliktās komēdijās mēdz izmantot “humoru” ar trakām vēdergraizēm, reālajā dzīvē tas nepavisam nav smieklīgi. Tāpat nav nekādu joku ar norovīrusu, kas, strauji izplatoties, var pamatīgi novājināt saslimušo.

Ārsts: Gremošanas trakta saslimšanas – iemesli jāmeklē gan vēderā, gan “galvā”
Vemšana, slikta dūša, smaguma sajūta vēdera augšdaļā, atraugas, ātra pilnuma sajūta un barības vada dedzināšana var liecināt par dažādām gremošanas trakta saslimšanām, un viena no populārākajām mūsdienu saslimšanām ir dispepsija. Šo slimību noteikti var definēt kā vienu no modernā dzīvesveida negatīvajām blaknēm, kuras iemesli ne vienmēr ir meklējami tikai vēderā, bet arī “galvā”.

Kā organismam var palīdzēt probiotikas? Skaidro farmaceits
Vīrusu un slimošanas periods var atstāt dažādas nepatīkamas sekas, kas var būt saistītas ar izmaiņām zarnu mikroflorā. Tādēļ ir būtiski rūpēties par to, lai organisms spētu atjaunot veselīgu līdzsvaru. Te talkā nāks probiotikas. Kā tās darbojas un kā tās pareizi lietot, stāsta farmaceits.

10 padomi, lai ikdienas gaitām netraucē uzpūties vēders: Iesaka farmaceite
Uzpūties vēders rada spiedošu pilnuma sajūtu un diskomfortu, ko var veicināt arī ikdienas stress, smēķēšana un hormonālās izmaiņas. Simptomi var būt pārmērīga gāzu veidošanās, vēdergraizes, burkšķēšana. Šāds stāvoklis var ilgt no 24 stundām līdz pat dažām dienām atkarībā no iemesla, ko būtu svarīgi noskaidrot. Kā tikt galā ar šīm traucējošajām sajūtām?

Kā izvairīties no pārtikas saindēšanās svētkos? Skaidro farmaceite
Svētku laiks rit pilnā sparā, un neatņemama tā sastāvdaļa ir bagātīgi klāti galdi – roka tā vien stiepjas pēc papildporcijas, un pagatavotais cienasts nereti tiek baudīts pat vairākas dienas pēc kārtas. Tomēr, lai svinības noritētu bez raizēm, pret ēdienu nedrīkst izturēties vieglprātīgi – ar vienlīdz lielu rūpību jāpievēršas ne vien ēdienu pagatavošanai, bet arī pareizai to uzglabāšanai.