Kā pareizi lietot dezodorantu Lavilin?
Labdien!

Lai novērstu pastiprinātu svīšananu, kas saistīta ar veģetatīvo distoniju, aptiekā iegādājos krēmveida dezodorantu Lavilin.

Kā pareizi lietot šo dezodorantu?

Paldies.
Atbild:
Ilze Paegle, "Inta", SIA, Aptieka
Labdien!

Lavilin krēmveida dezodorants jāuzsmērē 1 x nedēļā uz padusēm. Tā iedarbība ilgst līdz 7 dienām un saglabājas arī pēc mazgāšanās.

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

Ko darīt, ja sāp un tirpst roka, kam veikta karpālā kanāla operācija?
Labdien!

Pirms pusotra gada man veica operāciju ( karpālā kanāla sindroms). Mana ikdiena ir saistīta ar smagu darbu un slodzi tieši rokām.

Vienā dienā, nesot smagumu rokās, neveiksmīgi pagriezu plaukstu. Rezultātā notirpa visa roka, un pie slodzes sāp operācijas vieta. Notirpis viss ir ap operācijas vietu.

Ārsts man liek dzert ibumetīnu un atpūtināt roku, bet tas nav atrisinājums. Esmu gatava apmeklēt speciālistu un veikt izmeklējumus, ja tādi nepieciešami, lai varētu strādāt. Ko darīt?
Atbild:
Sandra Vestermane (ārste-neiroloģe), Vestermanes S. ārsta neirologa prakse
Labdien!

Slodze noteikti jāsamazina, ikdienā jālieto plaukstas ortoze.

Ieteiktu vērsties pie neirologa, lai nozīmētu papildus medikamentozo terapiju, iespējams fizioprocedūas un izmeklējumus, ja nepieciešams.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Ko nozīmē imūnglobulīna atkāpes no normas?
Labdien!

Šodien saņēmu analīžu rezultātus, tagad nesaprotu - jāsatraucas vai ne? (Analīzes nozīmēja neirologs. Sūdzības - kombinētas galvassāpes, reiboņi, tinnitus)

Viss normā, izņemot šīs:
Imūnglobulīns G pazemināts 665 (norma 800-1800)
Imūnglobulīns M paaugstināts 262 (norma 40-230)

Pie kāda ārsta jāiet (ja jāuztraucas)?

Paldies!
Atbild:
Sandra Vestermane (ārste-neiroloģe), Vestermanes S. ārsta neirologa prakse
Labdien!

No sākuma būtu jāiet pie tā ārsta, kurš nozīmēja analīzes.
Interpretēt analīžu rezultātus var tikai, redzot kopējo ainu.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Vai, dzerot Medrol, drīkst lietot alkoholu?
Labdien!

Man konstatēts atopiskais dermatīts. Dermatologs nozīmēja man dzert Medrol 16. mg. 2 reizes dienā.

Jautājums - man būs kāzas. Vai šajā dienā drīkstu lietot alkoholu? Protams, mazās devās.
Atbild:
Ilze Paegle, "Inta", SIA, Aptieka
Labdien!

Medrol instrukcijā nav minēts par šo zāļu mijiedarbību ar alkoholu. Tomēr, ņemot vērā, ka šis ir loti spēcīgs medikaments ar ļoti plašu iedarbību un daudz blakusparādībām, alkohola lietošana nebūtu vēlama.

Šajā gadījumā alkohola lietošana būtu pieļaujama piesardzīgi un ļoti mazā devā.

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

Kāda varētu būt diagnoze?
Labdien!

Slimoju jau 5 mēnešus un 10 dienas. Sākās viss ar iesnām, nonāca līdz haimorītam. Pastiprināti sāka sāpēt labā sejas daļa pēc vakuumatsūkšanas. Antibiotiku kurss bija pusotru mēnesi no vietas (Ospomax, Biodroxil, Ceftriaxone, Summamed). Bija izmetušies limfi, herpes infekcijas (2 reizes izgāju Heviran kursu), uz smaganām labajā augšžokļa pusē parādījās balti, cieti izsitumi - nav pārgājuši vel joprojām.

Visus mēnešus suberfīla temperatūra, un nu jau 3 nedēļas sāp arī kreisā sejas puse (abās pusēs vairāk locītavas un deniņi). Sāp truli, spiedoši, ir smaguma sajūta. Ir veiktas asinsanalīzes, viss daudz maz normāli. Rentgenā - akcentēts bronhovaskulārais zīmējums. MR apakšžokļa locītavām STIR T1 cor., T2, T1 slīpi sag. pēc k/v ievadīšanas T1 slīpi sag. un ar tauku signāla nospiedumu ax.

Minimāla gļotādas tūska priekšējās etmoidālās šūnās. Pēc k/v ievadīšanas minimāla fizioloģiska sinoviāla kontrastēšanās. MR neiegūst norādījumus par patoloģiju apakšžokļa locītavās. Skeleta scintigrāfija - Intensīvāk krāj sakroiliaka locītavas. Intensīvas preparāta krāšanās zonas kreisā pieres dobuma projekcijā, augšžokļa un apakšžokļa laterālās daļās abās pusēs. Usg vēdera orgāniem bez novirzēm. Nekur neviens ārsts neko neatrod.

Šobrīd ir sāpes sejā, suberfīla temperatūra, galvassāpes, palielināti limfi, cieti izsitumi uz smaganām, pakausis stīvs, sāpīgs, krakšķ kauli. Uz ādas izsitumi un mazi asins izplūdumam līdzīgi punktiņi. Esmu bijusi pie ģimenes ārsta, neirologa, imunologa, reimatologa, LOR, infektologa, kardiologa, žokļu un sejas kaulu profesores, homeopāta. Nezinu kur vel griezties pēc palīdzības. Esmu izmisumā.
Atbild:
Iveta Līce, Līces I. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Pie Jūsu problēmas domāju, ka būtu vērts atkārtoti doties pie reimatologa. Vajdzētu konsultēties ar stomatologu - varbūt vaina ir zobos? Vai esat pārbaudīta uz tuberkulozi?

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai tā varētu būt Laima slimība?
Labdien!

Man kājā bija iekodusi ērce. Pēc aptuveni 3 nedēļām, aptuveni šajā vietā, parādījās sīki niezoši ūdeņaini punktiņi. Vairākās vietās, grupā un sarkans riņķis ar pacēlumu, stīvums.
Temperatūra un galvassāpes nebija.

Daktere teica, ka esot roze un nozīmēja antibiotikas Doxylan un B grupas vitamīnus Neuromultivit, smēri Baneocin. Paralēli apmeklēju arī "tantiņu". Pēc 9 dienām pumpiņas tik pat kā nav un sarkanais pleķis arī.

Daktere nozīmēja analīzes 9. dienā pēc antibiotiku lietošanas un tajās uzrādījās Borrelia burgdrferi IgM 97.8 , IgG 8.3. Vai būtu vēl nepieciešamas papildus antibiotiku kurss? Jo analīzes uzrāda Laima slimību. Vai izlietotās antibiotikas bija piemērotas un šādiem rādītājiem nevajadzēja būt? Kāda piesardzība būtu jāievēro šādā gadījumā?
Atbild:
Lidija Vīgrieze, Vīgriezes L. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Jā, tā varētu būt Laimas slimība. Antibiotikas pietiekošā devā jādzer veselu mēnesi. Doxylan ir labs, plaša spektra antibiotiķis, bet nevar iet saulē, var būt ādas reakcija.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāds varētu būt iemesls apgrūtinātai elpošanai?
Labdien!

Man ir 22 gadi un jau no janvāra ir pagrūtināta elpošana. Taču ne visu laiku. Uztaisīju analīzes, parādīja, ka alerģijas līmenis ir drusku augstāks nekā vajag, bet es nedomāju, ka tur ir tā vaina.

Gada sakumā bija sliktāk - likās ka, kāds uzgūlies virsū un spiež, bet tagad tas ir drusku pārgājis. Taču vienalga nejūtos 100% labi. Domāju, ka esmu kaut kur kārtīgi apaukstējies un man nav izgājis ārā viss sliktais no krūškurvja. It kā nekas nečīkst, bet dažreiz, kad atklepo, liekas, ka kaut kas iznāk.

Paldies!
Atbild:
"Veselības salons 888", "Veselības salons 888"
Labdien!

Izejot no sūdzībām, iespējams, ka tā ir elpceļu alerģija, kura sākusies pēc infekcijas, bet, lai precizētu diagnozi, ir jāveic vispārējā organisma izmeklēšana - diagnostika, ko var veikt mūsu medicīnas iestādē. Sīkāku informāciju par mūsu pakalpojumu var uzzināt, zvanot pa tālruni 27088877 vai mājas lapā www.vs888.lv

P.S. Asins analīzes dod maz informācijas par alerģiskajiem procesiem.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai elektriskās strāvas trieciens ietekmē mazuli?
Labdien!

Śodien biju aizbraukusi uz laukiem, ejot pa pļavu, netīśām ar roku pieskāros elektriskā gana stieplēm, jutu nelielu strāvas triecienu labajā rokā. Nesatrauktos, ja nebūtu grūtniecības 17. nedēļā. Vēlos noskaidrot, cik nopietni tas var ietekmēt mazuli, vai ir iemesls nopietni satraukties vai doties pie ārsta?
Atbild:
Marina Čēma-Ozoliņa, "A. Klīnika", SIA
Labdien!

Drošības labad dodieties pie ginekologa, lai paklausītos augļa sirdstoņus.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības