Pasliktinās redze pēc "Oftan Dexa" lietošanas, ko darīt?
Labdien!

Man ir tuvredzība: -1 kreisajai acij un -1,75 labajai. Jau kādus 3 gadus redze nav pasliktinājusies
(Pēdējā redzes pārbaude tika veikta 2012.gada vasarā).

Šī gada janvāri izslimoju konjuktevītu ļoti smagā veidā, bija ļoti stiprs iekaisums veselu mēnesi. Vēlāk pēc iekaisuma izārstēšanas acis stipri turpināja migloties un ārste teica, ka tas ir dēļ radzenes apduļķojumiem (ceru, ka pareizi izteicos). Lai ārstētu šos apduļķojumus ārste izrakstīja "Oftan Dexa" pilienus.

Problēma tāda, ka miglošanās ir pat palielinājusies. Kaut gan redze nav kļuvusi sliktāka, es tagad ar grūtībām spēju skaidri saredzēt pat rokas stiepiena attālumā esošus priekšmetus, kaut senāk tā nebija un redze neesot mainījusies. Šādi palielinājusies miglošanās kopš aktīvi sāku lietot zāles. Vai ir iespējams, ka šīs zāles man neder? Vai varbūt tas ir kāds blakusefekts? Diemžēl ar savu ārsti nevaru pakonsultēties, jo viņa ir atvaļinājumā.
Atbild:
Iveta Lārmane, "Latvijas Amerikas Acu centrs", SIA
Labdien!

Lietojot Dexachlora pilienus var paaugstināties acu spiediens, būt nedaudz sausākas gļotādas vai ilgstoši lietojot, veidoties katarakta. Tāpēc, neredzot jūsu acis, man būs grūti atbildēt, kāpēc miglojas redze.

Ar cieņu,
Dr.Strautmane

Acis, optika / acu veselība

Kādus medikamentus lietot, lai redze uzlabotos?
Labdien!

Man ir 44 gadi. Vienā dienā sāku slikti redzēt. Redzes pasliktināšanās progresēja. Kādus medikamentus Jūs ieteiktu lietot, lai redze atkal uzlabotos?

Paldies
Atbild:
Iveta Lārmane, "Latvijas Amerikas Acu centrs", SIA
Labdien!

Tam, ka redze pasliktinās, var būt dažādi iemesli, kuri jānoskaidro, lai varētu ieteikt ārstēšanu.
Jums vispirms noteikti jāveic acu pārbaude.

Acis, optika / acu veselība

Kādas analīzes jānodod, lai pārbaudītu aizkuņģa dziedzeri?
Labdien!

Sakiet, lūdzu, kādas analīzes jānodod, lai pārbaudītu aizkuņģa dziedzera darbību? Sāpes izjūtu ap jostas vietu.

Paldies jau iepriekš
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Aizkuņģa dziedzeri var pārbaudīt veicot vēdera orgānu ultrasonogrāfiju un nosakot asins analīzē Alfa amilāzi, cukura daudzumu. Ap jostas vietu sāpes var radīt  - kuņģis, aizkuņģa dziedzeris, 12pirkstu zarna, žultspūslis, akna, nieres, sievietēm ginekoloģiskās problēmas.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Deguna dobuma iekaisums, vai alerģija?
Labdien!

Man iesnas ir jau vairākus mēnešus. Kad biju pie ārsta, tad ārsts konstatēja, ka tā ir alerģija, jo bija bieža šķaudīšana arī. Izrakstītās zāles, kuras arī palidzēja, bet pavisam netiku no tām vaļā. Tagad zāles nelietoju. Iesnas ir laiku pa laikam. Pāriet, bet pēc īsa brīža atkal parādās. Tagad tās ir parādījušās- deguns ir aizprostots. Izšņaukties ir ļoti grūti, vajag to darīt ļoti spēcīgi. Izšņauktās iesnas ir ļoti staipīgas un tās nav šķidras. Tās ir baltā krāsā. Dažreiz, bet reti ir arī dzeltenas. Vienreiz biju izšķaudījusi dzeltenu kunkuli. Vai tas varētu būt deguna dobuma iekaisums, vai alerģija?
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Visticamāk tā varētu būt alerģija, bet nav izslēgts arī  deguna dobuma iekaisums, bet nezinot izmeklējuma rezultātus diagnozi uzstādīt nevar.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai analīžu rādītāju dēļ ir vērts uztraukties?
Labdien!
Esmu grūtniece. Saņēmu savus asins analīžu rezultātus: "Eritrociti 4,50, hemoglobīns 126, hematokrīts 39, MCV 87, MCH 28, MCHC 321, rdw 14.0, trombocīti 297, leikocīti 8.31, ferritīns 12,3, glikoze plazmā 5,04". Tā kā līdz nākamajai ārsta vizītei vēl krietns laiciņš ir jāuzgaida, vēlējos uzzināt, vai man ir iemesls uztraukties? Paldies!
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien!
Esiet mierīga, droši gaidiet vizīti pie sava ārsta.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai leikocītu daudzums norāda uz nieru darbības traucējumiem?
Labdien!
8. un 9. grūtniecības mēnesī analīžu rezultāti uzrādīja 500 (leikocītu atzīme). Ārste norādīja, ka jālieto Urinal, jo dzemde spiež uz nieri, kurai savukārt ir diezgan liela slodze. Tā kā man bija arī Bstreptokoks, kuru atklāju tikai pēc dzemdībām, mazulim bija paaugstināts Creaktīvais olbaltums. Ārsti novēla vainu uz Bstreptokoku, taču es sāku aizdomāties, vai leikocītu daudzums arī nenorādīja uz kādu infekciju, kuru bija jāārstē. Vai 500 leikocīti ir saistīti ar iekaisumu vai arī tas norāda uz nieru darbības traucējumiem grūtniecības stāvoklī? Līdz 8. mēnesim leikocīti bija 25.
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!
Palielināts leikocītu skaits liecina par iekaisumu. Nieru darbības traucējumi ir iekaisums, kas tika pareizi ārstēts. Iesaku savas aizdomas izteikt ārstei, jo viņa vislabāk spēs atbildēt uz Jūsu jautājumiem, jo viņa ir vislabāk informēta par Jūsu grūtniecības gaitu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc piedzīvoju spontāno abortu?
Labdien!
Pirms neilga laika man nācās piedzīvot spontāno abortu (8. grūtniecības nedēļā). Tagad esmu saņēmusi izrakstu no slimnīcas un histoloģijā teikts: materiālā horiona bārkstiņas, endometrija stromas audi ar deciduālu patomorfozi, fibrionīdas nekrozes perēķļiem, sincitiotrofoblasts. Vai Jūs, lūdzu, varētu palīdzēt saprast, ko šis histoloģijas slēdziens nozīmē un vai tas varētu būt saistīts ar tādiem faktiem, ka nezinādama, ka esmu stāvoklī, pirmajās grūtniecības nedēļās revakcinējos pret ērcēm, kā rezultātā grūtniecības 5/6 nedēļā piedzīvoju smagu deguna blakus dobumu iekaisumu. Protams, ar šo slēdzienu vērsīšos pie savas ginekoloģes, bet viņa šobrīd ir atvaļinājumā, tāpēc lūdzu palīdzību Jums. Būtu ļoti pateicīga par izvērstu atbildi.
Atbild:
Marina Čēma-Ozoliņa, "A. Klīnika", SIA
Labdien!
90% no visām grūtniecībām, kas aiziet bojā līdz 12 nedēļām ir ģenētiska patoloģija. Histoloģija parāda, ka grūtniecība ir bojā gājusi, bet nevar noteikt iemeslu.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāpēc piedzīvoju lēkmes?
Sveiki!

Man ir 32 gadi (vīrietis), augums - 170cm, svars - 70 kg. Reizi mēnesī uznāk tāda kā lēkme, kas izpaužas šādi: elpas trūkums, sāk lēnām tirpt sejas daļa - lūpas un piere. Ilgst aptuveni 20 minūtes. Vakardien simptomi izpaudās spēcīgāk - tirpa viss ķermenis un visi muskuļi lēnām savilkās - bija grūti runāt (kustināt lūpas), izplest pirkstus (grūti bija uzspiest numuru uz klausules). Kad tas lēnām pārgāja, sareiba galva. Biežāk šādas lēkmes uznāk autobusos, karstumā vasaras sezonā.

Periodiski 15 gadus esmu smēķējis cigaretes, tagad esmu atmetis. Plaušu rentgenu veicu pāris gadus atpakaļ, rezultāts - pozitīvs. Pirmo reizi ar šādiem simptomiem saskāros 10 gadus atpakaļ, kad strādāju nakts maiņās. Mainīju darbu, pārbaudīju sirdi, bet izmeklējumu rādītāji - pozitīvi. Sēdoša darba dēļ, dažreiz reibst galva un brīžiem jūtos ļoti noguris, lai gan cenšos gulēt 7 stundas.

Bērnībā esmu pārcietis smagas traumas - satiksmes negadījumā guvu smagu smadzeņu satricinājumu, citā - guvu smagus kājas kaulu lūzumus. Mans tēvs agrāk slimoja ar astmu. Jau vairākus gadus vairs ar to neslimo. Mani ļoti nomāc šī problēma, vēlētos uzzināt pie kāda ārsta man griezties un kādas veselības pārbaudes veikt? Mans ģimenes ārsts nav diezko zinošs šajos jautājumos.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!
Iesakām griezties pie neirologa, lai viņš izvērtē Jūsu sūdzības un iesaka nepieciešamos izmeklējumus.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Ko nozīmē "dominantā folikula"?
Labdien!
Man ir 27 gadi un ir Pco pazīmes. Ārstējos ar hormonu tabletēm (ilgstoši). Tā kā plānoju grūtniecību, ārste lika cikla 15. dienā ierasties uz USG. Tā iekrita brīvdienās, tāpēc aizgāju uz USG cikla 12. dienā. Usg slēdzienā izlasīju, ka man nav dominantā folikula, kā arī ir saskatāmi ieslēgumi. Ko tas nozīmē?
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien!
Tas nozīmē, ka Jūsu olnīcas "nestrādā" hormonālo tablešu lietošanas dēļ, līdzīgi kā tas ir PCO gadījumā, tādēļ laipni lūdzam "JV klīnikā". Mēģināsim palīdzēt tikt pie bēbīša. Starp citu mēs strādājam roku rokā ar klīniku "Embrions".

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai ir ļaundabīgs audzējs?
Labdien!

Šodien saņēmu mamogrāfijas atbildi. Tā kā konsultācija ar mammologu notiks jūlija beigās, vēlējos noskaidrot vai esmu vesela:

"Apraksts: Kr. struktūras blīvums samērā augsts, fibroglandulārie audi ar taukaini šķiedrainās homogēnizētam ēnām lokalizēti visos kvadrātos, slīpajā projekcijā nedaudz asimetriski prepektorāli iezīmējas dzidzeraudu daiva vai veidojums ar viegli lobulētām kontūrām ~1.7 cm šķērsgr. Malignus mikrokalcinātus nediferencē. MG limfmezglus nevēro. SECIN. Mērena fibroza krūšu struktūra, asimetrija kreisajā krūtī."

Vai varu būt mierīga vai ar steigu nepieciešams griezties pie ārsta? Paldies!
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien!

Domāju, ka satraukties nav pamata, bet piesardzība nekad nenāk par ļaunu. Tiešus norādījumus par ļaundabīgumu neredzu. Iespējams, ka atrastais veidojums ir dabīga parādība. Var veikt arī krūšu dziedzeru ultraskaņas izmeklējumu un tad jau būs pienākusi diena, kad doties uz konsultāciju pie mammologa.

P.S. Būtu bijis labāk, ja Jūs būtu "atzinusies", norādījusi savu vecumu, jo arī tam ir nozīme.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības