Vai man ir tiesības atteikties no pirmsdzemdību atvaļinājuma?
Labdien!

Vēlos uzzināt 2 lietas, kas saistītas ar ginekoloģiju.

Vai man ir tiesības atteikties iet pirmsdzemdību atvaļinājumā, ja es uzskatu, ka mans darbs nav kaitīgs bērnam (es esmu bibliotekāre)?

Vai tiešām valsts apmaksātam ginekologam, pie kā esmu uzskaitē, "nav pienākums pateikt gaidāmā mazuļa dzimumu"? Biju uz 2. skrīningu, kad saņēmu šādu atbildi.

Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien!
1)neviens to nevar liegt!
2)pienākums norādīt uz dzimumu nav, bet ja sieviete to grib zināt, tad atteikt to nevar. Starp citu par dzimumu ne vienmēr var spriest pēc USG rezultāta, ne vienmēr bērniņi parāda, kas viņš ir...


Ar cieņu,

JV klīnikas dr. Juris Vītols

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā rīkoties, jūtot sāpes vienā krūtī?
Labdien.

Man ir jautājums. Esmu 33 gadus jauna sieviete, kurai ir bijušas 2 grūtniecības. Jau kādu laiku viena krūts (labā) ir sāpīga, liekas, ka kaut kas iekšā sāp un traucē. Biju uz krūšu USG, tur aprakstā parādās sekojošais:
Āda, zemāda bez īpatnībām. Prevalē iniciāli fibrozēti fibrogranduālie audi, izteiktāk sānu kvadrantos (lb>kr). Pārliecinoši norobežotus veidojumus, pataloģisku limfadenopātiju intramammāri, padusēs US nekonstatē. Slēdziens: iniciālas fibrozas izmaiņas krūts dziedzeros (lb>kr) (R2)

Saprotu, ka nekā slikta nav. Bet nesaprotu, kas tad tur ir? Kāpēc sāp? Uz ko tās izmaiņas velk (vai uz ko tās var vilkt - kādu saslimšanu, audzēju vai ko)?
Ko man būtu jādara? Vai papildus vēl kādu pārbaudi taisīt (mamogrāfiju)? Negribētos, lai kaut kas veidojas un nokavēju.

Jau iepriekš paldies. Ļoti gaidīšu atbildi.
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien!

Iesaku parunāt ar ģimenes ārstu. Varbūt šīs sāpes saistītas ar starpribu nervu problēmu.


Ar cieņu,
Dr.Juris Vītols,
JV klīnika.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc radās pēkšņa temperatūra?
Labdien!

Man bija tāda jocīga problēma. Pēcpusdienā pēkšņi pacēlās temperatūra līdz 39 grādiem, viss sāka sāpēt, visu nakti mocījos. Nākamajā dienā, tā ap pusdienlaiku iedzēru coldrexu un pārgāja uzreiz. Vairs nekas nesāpēja, un temperatūra neatgriezās. Bet kas tas varēja būt tik pēkšņi?
Atbild:
Iveta Līce, Līces I. ģimenes ārsta prakse
Labdien.

Temperatūra var paaugstināties ļoti daudzu iemeslu dēļ, taču tas, ka tā tik ātri pārgāja, liecina, ka visticamāk nekāds nopietns iemesls tam nebija. Varbūt pārkaršana, saules dūriens, vīrusa infekcija. Temperatūras paaugstināšanās ir organisma aizsargreakcija pret kaut kādu organismam nelabvēlīgu faktoru.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kā atbrīvoties no ziliem lokiem zem acīm?
Labdien!

Vai ir kāds kosmētisks, ķirurğisks veids, kā atbrīvoties no permanentiem ziliem lokiem zem acīm?
Atbild:
"Lāzerplastikas klīnika", "Lāzerplastikas klīnika", SIA
labdien!
Viens no zilo loku iemesliem ir plāna acu zonas āda, kurai cauri saskatāmi tuvu ādas virsmai izvietoti asinskapilāri. Apstrādājot šos asinsvadus ar lāzeru, acu zonas krāsu var uzlabot, padarot gaišāku, veselīgāku. Būtiska arī pareiza acu zonas ādas kopšana - maiga attīrīšana un kosmētisku līdzekļu lietošana, kas mazina tūsku un uzlabo asinsriti.

Dermatoloģija / ādas veselība

Vai veģetatīvās distonijas gadījumā ir droši lidot ar lidmašīnu?
Sveiki!

Pirms 2 mēnešiem man tika atklāta veģitatīvā distonija, kā arī sirds aritmija - pārsitieni, lai gan esmu tikai 19 gadus jauns.

Tas, ko gribēju noskaidrot, ir, vai man būtu droši lidot ar lidmašīnu pirmo reizi dzīvē? Jo nešaubos, ka mani sāks vajāt dīvainas domas...
Atbild:
Inese Melne, "Rodain", SIA
Labdien. Veģetatīvā distonija nav par iemeslu, lai nelidotu, jo tie ir funkcionāli traucējumi, bez izmaiņām orgānos un sistēmās, bet protams, tas neizslēdz panikas lēkmes, tāpēc, ja jūtaties satrauks, iesakām pirms lidojuma iedzert nomierinošos līdzekļus. Ar cieņu, Veselības salons 888

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai var būt, ka, stāvoklī esot, 4 mēnešus bijušas mēnešreizes?
Labdien!

Vai varētu būt, ka esmu stāvoklī 4 mēnešus, bet katru mēnesi parastajā laikā ir bijušas mēnešreizes? Kāda ir varbūtība, ka bērns manas nezināšanas dēļ ir cietis?
Atbild:
Gita Ruttasa, "Klīnika Piramīda", SIA
Labdien!
Ir iespējama asinošana, kura līdzinās mēnešreizēm. Lai precizētu diagnozi- nepieciešama ginekologa konsultācija, kurš arī izlemj par tālākiem nepieciešamiem izmeklējumiem un Jums visu izskaidros!

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai matu izkrišana saistāma ar hormonu trūkumu?
Labdien!
Man ir 46gadi, izoperēts vairogdziedzeris ir liekais svars. Pēdējos divus gadus ļoti izkrīt mati. Visi iespējamie vitamīni un serumi ir lietoti, bet bez rezultātiem.
Vai tas nevarētu būt zems progesterona vai citu hormonu trūkums? Kādas analīzes jānodod, lai uzzinātu, vai hormoni nav pie vainas?
Atbild:
Ausma Grīnfelde, MFD Veselības centrs "Iļģuciems"
Labdien,

Lai precīzi noteiktu iemeslus, es rekomendētu griezties pie speciālista - ārsta endokrinologa vai internista, lai veiktu vairogdziedzera hormonu TSH. FT4. pārbaudi, kā arī citus izmeklējumus, ko nosaka ārsts izanalizējot konkrētu gadījumu.
Kā arī papildus būtu ieteicams griezties pie ginekologa, kura konsultācijas laikā tiek nozīmēts izmeklējums, lai pārbaudītu ginekoloģisko hormonu līmeni.
Veselības Centrā "Možums-1" Bruņinieku ielā -8 , pieņemšanu veic ārsts endokrinologs Dace Teterovska trešdienās no pl.16.00 - 19.00. Jūs varat pierakstīties pie ārsta uz konsultāciju, zvanot pa tālruni 67271234 vai 67273435.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai pilieni ietekmē saberzēto asinsvadu tīklojumu?
Sveiki!
Man bija vīrusu saslimšana, iekaisis kakls u.tml. Vīrusa laikā sāka izpausties arī konjuktivīts. No rīta acs niezēja un nedaudz satrinu, kā rezultātā acij ārējā malā izpletās sarkans asinsvadu tīklojums, kas, acis mirkšķinot, sāp.. Tajā dienā gimenes ārste izrakstīja acu pilienus TobraDex.
Jautājums tāds - vai tie negatīvi neietekmē to sarkano vietu acī? Jo pirmās 2. dienas likās, ka ir labāk, bet šodien 3. diena un tik un tā acs sarkana un, mirkšķinot sāp, vakar sāpes nejutu.
Paldies jau iepriekš par atbildi.
Atbild:
Iveta Lārmane, "Latvijas Amerikas Acu centrs", SIA
Labdien!

Vai TobraDex pilieni ir piemēroti Jums, to nevar pateikt, Jūs neredzot. Ja tas ir akūts vīrusa konjunktivīts, tad nav piemēroti, bet, ja reaktīvs konjuntivīts, kas radies deguna gļotādas iekaisuma dēļ, tad ir pat ļoti piemērots. Jebkurā gadījumā iekaisums nevar pāriet uzreiz, tikko uzsākat pilināt pilienus. Ja tomēr jūtat pasliktinājumu, tad būtu vēlams apmeklēt acu ārstu, lai konkretizētu iemeslu un koriģētu terapiju, ja nepieciešams.

Acis, optika / acu veselība

Kādus izmeklējumus vajadzētu veikt?
Labdien!

Man ir 22. Fizisks darbs, lietou B vitamīnu, jo aprīlī un maijā cīnījos ar augoņiem, neko citu ārsts nelika darīt. Šodien uztaisīju analīžu rezultātus. Ģimenes ārsts mēnesi ir atvaļinājumā. Ko man papildus vajadzētu izmeklēt, ja rezultāti ir:

10/37.A Neitrofīlie % 40.2 --> 48 - 72 %
11/37.A Neitrofīlie abs. 1.69 --> 1.92 - 8.00 10x9/L

6/37.A MCHC-vid. Hb konc. Er 312 --> 315 - 360 g/L

18/37.A Monocīti % 16.2 --> 2.0 - 11.0 %

26/37.A ASAT 38 --> <37 U/L 15 / 15.03.13

27/37.A ALAT 31 --> <41 U/L 12 / 15.03.13
28/37.A KFK - Kreatinkinēze 378 --> <190 U/L

Pārējie rezultāti normas robežās.
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!
Ir neiespējami analizēt atsevišķus parametrus no analīzēm, nezinot pacientu. Analīžu rezultāti ir tikai papildu informācija objektīvās izmeklēšanas datiem un anamnēzei ( pacienta slimības vēsturei). Tāpēc nekādus secinājumus izdarīt nav iespējams.
No atsūtītajiem rezultātiem var teikt, ka jums ir neitropēnija ( samazināts neitrofīlo balto asins šūnu skaits), kas pats par sevi nav izvērtējams. Sarkano asinsšūnu hemoglobīna koncentrācija ir nedaudz zemāka. Ir procentuāli vairāk monocītu, iespējams, ka absolūtais šo šūnu skaits ir normas robežās. Aknu prove ASAT ir nedaudz paaugstināta, bet ALAT atbilst normai. Iemesli var būt dažādi, grūti komentēt. Iespējams, ka ASAT paaugstinājums ir sasitīts ar KFK palielināšanos, iespējams, muskuļu trauma, liela fiziska slodze, medikamenti, sirds muskuļa bojājums u.c.
Furunkulozei bieži celoni atrast neizdodas, un tā spontāni pāriet. Vērts pievērts uzmanību ādas kopšanai vai konsultēties ar dermatologu.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāpēc sāp žoklis? Pie kāda ārsta vērsties?
Sveiki!
Vēlējos uzzināt, pie kāda ārsta man doties, ja ir problēmas ar žokli (sāp zokļa locītava un viss uz augšu līdz pat deniņiem un arī zobi)?
Jautāju tāpēc, ka pie zobārsta jau biju, pie ģimenes ārsta biju, antibiotiku kursu izdzēru, bet izmaiņu nav. Situācija ir dīvaina, jo pirms 2 nedēļām sāpēja kreisā puse, tagad sāp labā. Un ne jau visu laiku, bet pārsvarā, kad apguļos vakarā. Nesaprotu, ko darīt un pie kāda ārsta vērsties, jo īsti nesaprotu, kur ir problēma.
Atbild:
Iveta Līce, Līces I. ģimenes ārsta prakse
Labdien!
Problēma var būt pašā žokļa locītavā, jo tur kā visās citās locītavās var būt iekaisums. To var konstatēt, veicot rentgenogrāfiju šai locītavai.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri