Alergoloģe: Mazuļa alerģijas gadījumā produktu izslēgšana nodara vairāk posta nekā laba
Teju ikkatrs maza bērna vecāks saskāries ar jautājumiem par alerģijām. Kā attīstās bērna alerģija, un kā no tās tikt vaļā? Kas īsti ir alerģija, un kā tā atšķiras no pārtikas nepanesamības? Ko darīt, ja bērnam ir alerģiska reakcija pret kādu produktu, un ar ko to aizstāt? Kā rīkoties, ja bērnam ir alerģija pret piena produktiem?
Glutēna nepanesamība un ar to saistītās slimības: Ko svarīgi zināt?
Vēdera pūšanās, vēdersāpes, šķidra vēdera izeja, mazasinība vai ādas problēmas, lietojot miltu produktus? Iespējams, tev ir kāda no slimībām, kas saistīta ar glutēna nepanesību, – celiakija, alerģija pret kviešu olbaltumu vai neceliakijas glutēna sensitivitāte. Bet vai vienmēr šo sūdzību gadījumā vainojams tikai un vienīgi glutēns?
Kā pasargāt sevi no gremošanas traucējumiem Lieldienās? Iesaka farmaceite
Lieldienas ir priecīgi un pavasarīgi svētki, kad gandrīz nevienā mājā neiztikt bez krāsotām olām. Cik daudz drīkst apēst, lai vēderu nemocītu smaguma sajūta, kā prātīgi patērēt Lieldienu gardumus, un ko darīt, ja tomēr gadījies apēst par daudz, stāsta farmaceite.
Kas jāzina, izvēloties olas Lieldienu galdam?
Neatkarīgi no tā, vai Lieldienas svinam etnogrāfiskās tradīcijās vai kristīgās noskaņās, šie svētki nav iedomājami bez olām, bet kas jāzina, izvēloties olas Lieldienām? Nacionālais pārtikas mazumtirdzniecības tīkls piedāvā īsu apskatu, kam, jāpievērš uzmanība, lai, pērkot olas svētku galdam, sarūpētu pašu labāko!
Veselīgs dzīvesveids arī svētkos jeb – kā izvairīties no diabēta?
Daudzas nopietnas saslimšanas sakņojas neveselīgā dzīvesveidā – mazkustīgumā un neveselīgā uzturā. Viena no saslimšanām, ko var izraisīt neveselīgs uzturs un pārlieku liels cukura patēriņš, ir diabēts. Tā pacientu skaits visā pasaule pieaug ik gadu. Tādēļ svētku priekšvakarā der atcerēties, ka svētki nav zaļā gaisma nesamērīgam saldumu un našķu patēriņam, bet gan laiks, ko varam veltīt veselīgām aktivitātēm.
Kāpēc gaļa ir vērtīga cilvēka veselībai? Stāsta ārste
Lai gan pasaulē veģetārisms turpina aizraut jaunus sekotājus, Latvijā par veģetāriešiem sevi atzīst vien 5% Latvijas iedzīvotāju, liecina pētījuma centra "SKDS" pērn veiktās aptaujas dati. Tas nozīmē, ka gaļa joprojām ir svarīga ne tikai uztura zinātnes teorijā, bet arī ikdienas ēdienkartē, jo satur virkni svarīgu vitamīnu un minerālvielu, bez kuriem cilvēka organisms nespēj pilnvērtīgi funkcionēt.
Kādus vitamīnus un mikroelementus ieteicams uzņemt grūtniecības laikā? Skaidro ginekoloģe
Grūtniecība ir fizioloģisks process, kuras laikā nepieciešamais uzturvielu patēriņš palielinās, tomēr tas nenozīmē, ka sievietei visu grūtniecības laiku papildus jāuzņem multivitamīni. Grūtniecības laikā ir svarīgi, lai ar uzturu (!) uzņemtais un pārstrādātais vitamīnu, mikroelementu un citu uzturvielu daudzums atbilstu pieaugošajām organisma prasībām.
3 ieteikumi, kā uzlabot aknu veselību
Sēdošs darbs, treknas, neveselīgas maltītes, nepietiekamas fiziskās aktivitātes un brīvdienu izklaides ar pārmērīgu alkohola lietošanu – šāds dzīvesveids ne tikai nelabvēlīgi ietekmē mūsu organismu, bet arī rada lielu slodzi aknām, kuras vairs nespēj sekmīgi pildīt savas pamatfunkcijas.
Kā sagatavoties skriešanas maratonam, lai gūtu sportiskus panākumus? Praktiski ieteikumi ģimenēm
Jau 18. maijā "Tet" Rīgas maratona ietvaros notiks tradicionālie "Rimi Bērnu dienas" skrējieni, kas ļaus izbaudīt skriešanas priekus rekordlielam mazo dalībnieku skaitam – sagaidāms, ka šogad dažādās distancēs spēkus izmēģinās līdz pat 13 000 skrējēju.
Pavasara brīnumlīdzekļi lieliskai pašsajūtai – dīgsti un bērzu sulas
Kad gribas ātri uzveikt pavasara hipovitaminozes jeb pazemināta vitamīnu daudzuma izraisīto sagurumu, roka tā vien stiepjas pēc sintētiskajiem vitamīnu kompleksiem. Ir situācijas, kad tie patiešām vajadzīgi, taču, pirms ķerties pie kapsulām, ir vērts celt galdā vērtīgās dabas veltes – Latvijai ir pašai savi "superfūdi", atgādina farmaceite.