
Mediķi mudina izvērtēt medikamentu lietošanas nepieciešamību
Kā liecina klīnikas "Premium Medical" speciālistu pieredze, ka neskatoties uz to, ka gandrīz katram četrdesmitgadniekam veicot ikgadējo profilaktisko veselības pārbaudi tiek konstatētas veselības problēmas, tās savlaicīgi apzinot un mainot dzīvesveidu - veselību ir iespējams atjaunot pat bez medikamentu palīdzības.

Urīnceļu iekaisums
Urīnceļu iekaisumu izraisa dažādi mikroorganismi. Atkarībā no izraisītāja cilvēku piemeklē vairāki urīnceļu iekaisumu veidi, bet biežāk sastopamie ir cistīts (urīnpūšļa iekaisums) un urīnizvadkanāla iekaisums – uretrīts. Mūsu urīnizvadsistēma veidota, lai spētu pasargāties no inficējošajiem mikroorganismiem, bet ir iemesli, kas var mazināt dabiskās aizsargspējas.
Arī negatīvas emocijas pazemina imunitāti
Ne tikai psihologi, bet arī pediatri atzīst, ka bērna imunitāti var vājināt arī slikts noskaņojums, satraukums vai kādi pārdzīvojumi. Pediatre Anna Birka stāsta, kāda tieši ir šī saistība, un kā savam bērniņam palīdzēt.
Izveidoti 10 vingrojumi veselām plaušām
Sabiedrisko attiecību kompānija "Divi gani" un Arho medicīnas centrs sadarbībā ar Latvijas Pediatru asociāciju, Latvijas Bērnu pneimonologu un alergologu biedrību un Latvijas Astmas un alerģijas biedrību izveidojuši 10 vingrojumu kompleksu, kas paredzēts, lai uzlabotu bērnu un pieaugušo plaušu veselību.

Ceļosim veseli - nebūsim vieglprātīgi pret profilakses pasākumiem
Sākas skolas brīvdienas un daudzas ģimenes, pagarinot vasaru, jau nolēmušas doties ceļojumā uz siltākām zemēm, citas ģimenes izvēlējušās doties uz tuvākajām kaimiņvalstīm, vai apceļot Latviju.

LIC speciālisti iesaka savlaicīgi vakcinēties pret gripu
Lai gan Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) epidemiologu apkopotā informācija liecina, ka saslimušo skaits ar akūto augšējo elpceļu infekciju šobrīd ir nedaudz samazinājies (tas gan nedaudz pieaudzis vecuma grupā virs 65 gadiem) un arī gripas monitoringa dati liecina, ka mūsu valstī gripas gadījumi pagaidām nav reģistrēti, tomēr patlaban ir piemērotākais laiks, lai vakcinētos pret gripu, uzskata speciālisti.

Kāpēc ir svarīgi zināt, kāds ir D vitamīna līmenis asinīs?
Kā zināms, osteoporozes pacientiem ir ļoti būtiski uzņemt kalciju un D vitamīnu. Daktere Mudīte Zvaigzne stāsta, kāpēc ir svarīgi zināt, kāds ir D vitamīna līmenis asinīs.

Labās baktērijas vēdera veselībai
Dabā nav sliktu baktēriju – tikai ne visas, kas var atrasties mūsu zarnu traktā, ir labas un vēlamas gremošanai. Tāpēc virkni baktēriju, kas nodrošina pareizu vēdera darbību, mēdzam saukt par labajām. Kādas tās ir un ko labu dara mūsu vēderā?

Saule – draugs vai ienaidnieks?
Mūsu platuma grādos saule mūs nemēdz lutināt visu gadu. Tāpēc, tiklīdz kļūst silti un saulīte parāda pirmos spēcīgos starus, tā dodamies tos ķert: vai tas būtu pilsētas zāliens, jūrmala vai burkānu vaga. Tomēr – uzmanību! Saule mums ir nepieciešama, bet pēdējos gados tā kļūst arvien ļaunāka, un ultravioletais starojums nekādā gadījumā nav mūsu ādas labākais draugs.

Probiotikas un sievietes veselība
Mūsdienās, kad dzīves kvalitāte ir izmainījusies, dažādu prasību iespaidā sieviete pievērš daudz lielāku uzmanību savai veselībai. Lai būtu pievilcīga, ikvienai sievietei jābūt veselai – gan fiziski, gan garīgi.