
Nevaru atcerēties!
Nevajadzētu uzskatīt, ka vecums nenovēršami iet roku rokā ar sliktu atmiņu.

Pret saaukstēšanos jācīnās gudri
Tiklīdz kļūst aukstāks, cilvēki dodas uz slimnīcu ar diagnozi ARVI, akūto elpceļu slimību, ko parasti dēvē par saaukstēšanos. Simptomi ir pazīstami ikvienam: sāpes locītavās, aizlikts deguns, iekaisis kakls, acu asarošana, iesnas un vispārējs vājums. Vispopulārākie no izrakstītājiem zāļu veidiem diemžēl paliek antibiotikas. Ir pieradīts, ka lietošanas laikā organisms pierod pie tām, un galu galā, lai iegūtu vēlamo efektu, ir nepieciešams palielināt savu devu.

Padomi, kā izvairīties no nepilnvērtīga uztura izraisītām slimībām
Ņemot vērā cilvēku straujo un aizņemto dzīvesveidu, bieži vien tiek aizmirsts par veselīgu uzturu un vielām, kuras organismam ir nepieciešams uzņemt. SIA G.Miežis Ārsts sadarbībā ar ģimenes ārsti un pediatri Gerdu Lielausi sniedz dažus vienkāršus padomus, kādus produktus ikdienā vēlams iekļaut ēdienkartē, lai izvairītos no dzelzs deficīta anēmijas, folskābes anēmijas un citām nepilnvērtīga uztura izraisītām veselības problēmām.

Kā aukstumā un salā rūpēties par bērnu?
Kamēr pieaugušie tikai novērtē gadalaiku maiņas skaistumu, mazie ķipari to izdzīvo, nereti piemirstot par savu pašsajūtu, kad pirmais spelgonis dzeļ degungalā.
Uztura bagātinātāji nav veselības garants
No uztura bagātinātāju izplatītājiem pat ir dzirdēta frāze, ka nākotnē veseli būs tikai tie, kuri varēs atļauties lietot šos produktus. Vai tiešām var uzskatīt, ka cilvēks var saglabāt nevainojamu veselību daudzu gadu garumā, ja cītīgi lieto vitamīnus, uztura bagātinātājus?

Mediķi konferencē diskutēs par celiakijas izplatību un ārstēšanu Latvijā
Nākamnedēļ, 25.novembrī, Rīgā notiks konference "Vai šobrīd ir celiakijas epidēmija?", kuras mērķis ir pievērst medicīnas profesionāļu un sabiedrības uzmanību celiakijas aktualitātei, šīs saslimšanas izplatībai Latvijā un pasaulē, diagnostikas iespējām un pacientu aprūpei.

Kad vērsties pie ģimenes ārsta un kādos gadījumos tomēr zvanīt "ātrajiem"?
Jebkurā veselības pasliktināšanās gadījumā cilvēkam būtu jāvēršas pie ārsta. Tomēr ir brīži, kad veselība negaidīti apmet kūleni un palīdzēt sākotnējā stāvokļa atgūšanā var tikai kvalificēts neatliekamēs medicīniskās palīdzības (NMP) mediķis. Tāpēc šoreiz par to, kad, kā un kāpēc vērsties pie NMP brigādes jeb "ātrās palīdzības" mediķiem.
Bērni biežāk slimo ar eplceļu slimībām
Piecas stundas dienā pie datora un čipsi no lielās pakas, kas tiek noskaloti lejup ar dzirkstošu, gāzētu dzērienu. Tam sekojošas brilles, līka mugura un aptaukošanās, kas nereti brīdina par diabēta draudiem. Tādus bērnus un skolēnus savos kabinetos ierauga ārsti. Daudz biežāk nekā agrāk viņiem atklāj arī dažādas elpceļu saslimšanas, tostarp astmu, kuras cēloņi meklējami visapkārt -- plastmasas logu rāmjos, sadzīves ķīmijā un auto izplūdes gāzēs.

Diabētiskās pēdas – profilakse var pasargāt no amputācijas!
14.novembrī atzīmē Pasaules Diabēta Dienu. Starptautiskā diabēta federācija šī gada aktivitātēm ir izvēlējusies kopīgu tēmu "Diabēta profilakse un izglītošana". Šajā rakstā atradīsiet vienkāršus padomus un informāciju par diabētisko pēdu aprūpi un komplikāciju profilaksi, kas būtu jāzina katram diabēta slimniekam un viņa līdzcilvēkiem.

StressLux - esi mierīgs!
Nemiers? Trauksme? Aizkaitinātība? Nervozitāte? Spriedze? Uzbudinajums? StressLux – esi mierīgs!