
Bērnam atkal sāp galva: Kā rīkoties?
Pusei bērnu pirmsskolas vecumā un 80% pusaudžu vecumā jeb līdz 15 gadiem ir bijusi vismaz viena galvassāpju epizode, liecina Pasaules Veselības organizācijas dati. Turklāt daļai bērnu galvassāpes atkārtojas vismaz reizi nedēļā. Daudzos gadījumos var palīdzēt dzīvesveida korekcijas, taču citkārt galvassāpes var liecināt par nopietnām saslimšanām.

7 veidi, kā sajust Ziemassvētku noskaņu, pirms svētki klauvē pie durvīm Reklāmraksts
Ziemassvētku sezona ir kaut kas maģisks, kas piepilda mūs ar prieku un gaidīšanas sajūtu. Bet kāpēc gan gaidīt līdz 24. decembrim, lai izbaudītu svētku noskaņu? Šeit ir 7 sirsnīgi un skaisti veidi, kā iegrimt Ziemassvētku priekā jau pirms lielās dienas pienākšanas.

Kā uzmirdzēt svētkos? Ieteikumi tvirtai sejas ādai un mirdzošam skatienam
Ziemassvētki tuvojas ar svinīgiem mirkļiem ģimenes, draugu un kolēģu lokā – ikkatrai no mums svētkos gribas patiesi uzmirdzēt, turklāt ne viens vien foto iemūžinās kopā pavadīto laiku un to, kā bijām saposušies svinībām par godu.

Mandarīni: Kā un kāpēc tos droši izvēlēties gadu mijas laikā? Stāsta speciālisti
Protams, ka Ziemassvētki smaržo pēc piparkūkām un mandarīniem! Brīnišķīgais, košais auglis ir kā veselīguma simbols – ne velti vitamīniem bieži vien piešķir tieši citrusaugļu garšu. Turklāt mandarīns apgāž samēra izplatīto mītu, ka viss veselīgais ir ne īpaši garšīgs – reti kurš nievās burvīgi dzirkstošo mandarīnsprādzienu uz mēles!

Svaru nozīme medicīnas nozarē
Svari medicīnā ir kritiski svarīgi instruments, kas nodrošina precīzu un uzticamu svara noteikšanu, kas ir nepieciešams daudzās medicīniskās procedūrās un pētījumos. Precīzi svari ir būtiski, lai garantētu pareizu pacientu aprūpi un medicīnisko izpēti.

Malnutrīcija jeb uzturvielu nepietiekamība: Kas jāņem vērā, lai ārstēšana noritētu veiksmīgi?
Ārsti mēdz teikt – vislabākā operācija ir tā, kura nav notikusi. Tomēr nereti, lai uzlabotu cilvēka dzīves kvalitāti, no tās izvairīties nevar. Veiksmīgas operācijas pamatā ir ne tikai pati procedūra, bet arī sagatavošanās posms, kā arī pēcoperatīvā atkopšanās. Viens no šo procesu galvenajiem draudiem ir uzturvielu nepietiekamība jeb malnutrīcija.

Kā asins pārliešana dzemdībās izglāba jaunās māmiņas dzīvību? Pieredzes stāsts
“Atceros, ka vecmāte man turēja roku un teica: “Viss būs labi. Turies!”" savu dzemdību stāstu iesāk Evija Geide. Viņai aptuveni divas stundas pēc dzemdībām sākās spēcīga asiņošana. Tika zaudēts 1,5 litrs asiņu, tad sekoja bezsamaņa, pulsa zaudēšana.

Kā izvairīties no traumām slidenā laikā? Iesaka ergoterapeite
Pēc Pasaules Veselības organizācija datiem katru gadu tiek reģistrēti 37 miljoni kritienu, pēc kuriem cilvēkam nākas vērsties pēc medicīniskas palīdzības. Šobrīd laika prognoze vēsta – laiku pa laikam būs atkusnis, tad atkal sals. “Esiet uzmanīgi uz slidenām ietvēm!” brīdina ergoterapeite un dalās padomos, kā izvairīties no traumām, ko var gūt paslīdot.

Skaists smaids labākai dzīvei!
Skaists smaids ir viens no punktiem ceļā uz kvalitatīvu dzīvi. Pievēršot uzmanību mutes dobuma veselībai, mēs ne tikai uzlabojam savu izskatu, bet arī iegūstam labāku un pilnvērtīgāku dzīvi.

Laiks plānot Ziemassvētku dāvanas: 10 idejas veselīgākai un skaistākai ikdienai
Kā ik gadu laiks paskrējis nemanot un tikpat nemanāmi piezogas dažkārt tik sarežģītais jautājums: ko dāvināt? Turklāt vēl jo izaicinošāk, ja vēlies sarūpēt dāvanu veselīgākai un skaistākai ikdienai. "Apotheka" sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane dalās ar idejām, kā palutināt tuviniekus, un, kāpēc gan ne, arī sevi.