
Olu vērtība veselīgas pārtikas grozā: Skaidro speciālisti
Ola ir burtiski iekapsulēts ne tikai olbaltumvielu, bet arī makro un mikroelementu avots! Tai ir jāatbilst visām prasībām, lai attīstītu cāli līdz izšķilšanās brīdim. Ideāls līdzsvars un barības vielu daudzveidība, kā arī olu augstā sagremojamība un salīdzinoši pieņemamā cena ir izvirzījušas tās uzmanības centrā. Turklāt ne tikai Lieldienās, bet arī plānojot ikdienas veselīgas pārtikas grozu.

Populārākie mīti par olām un padomi veselīgām Lieldienām: Iesaka speciālisti
Lieldienu neatņemama sastāvdaļa ir olu ēšana un dažādas aktivitātes saistībā ar tām, taču vai zini, kādi ir populārākie mīti par olām un kuri no tiem ir patiesība? Kā pavadīt Lieldienas veselīgi un kas jāzina par olu ēšanu, stāsta sertificēta uztura speciāliste un farmaceite.

Pretalerģijas jeb antihistamīna līdzekļi – no pirmsākumiem līdz mūsdienām: Stāsta farmaceite
Sākoties ziedēšanas laikam, aktualizējas arī jautājums par alerģijām un to simptomu mazināšanu. Kā savu popularitāti guvuši antihistamīna līdzekļi un kāda bijusi to izgudrošanas gaita un nozīme mūsdienās, stāsta klīniskā farmaceite.

3 vienkāršas tehnikas, kas grūtniecības laikā palīdz mazināt stresu: Iesaka eksperte
Grūtniecība ir skaists laiks sievietes dzīvē, tomēr tas var būt arī ļoti satraucošs. Kā noritēs tikšanās ar mazuli, vai dzemdības būs vieglas, kādas lietas nepieciešamas bērniņam, kā grūtniecības laikā pārlieku nepieņemties svarā, vai mazulim viss ir labi, vai sportojot nedaru viņam pāri – šie un daudzi citi jautājumi nodarbina ne vienas vien topošās māmiņas prātu.

Mitruma magnēts ādai – hialuronskābe: Kā tā darbojas un kā to pareizi lietot?
Hialuronskābe ir populāra mitrinoša sastāvdaļa ādas kopšanas produktos. Kas īsti ir ar to saistītās lielās intereses pamatā? “Hialuronskābe ir disaharīdu polimēru molekula, kas dabiski sastopama ādā, locītavās un acīs,” skaidro farmaceite. “Šai molekulai ir želejveida tekstūra un piemīt spēja saistīt 1000 reizes vairāk ūdens par pašas svaru, tādā veidā uzbriedinot un mitrinot ādu.”

Kā dīgstus un zaļumus iekļaut bērna ēdienkartē? Uztura speciālistes padomi un receptes
Zaļumos ir daudz bioloģiski aktīvu vielu, kas palīdz organismam cīnīties pret dažādām vīrusu infekcijām, tāpēc ir ļoti vērtīgi šos produktus iekļaut ne tikai savā, bet arī bērnu ēdienkartē, atgādina sertificēta uztura speciāliste, Rimi Bērniem eksperte Olga Ļubina un iesaka konkrētas receptes.

Tulznas, nobrāzumi un muguras sāpes: Ko iesākt, ja dārza darbos gadījies iegūt traumu?
Sakoptāks pagalms, krāšņāki ziedi un vēl gardāki tomāti vasarā ir vien dažas no idejām, kādēļ līdz ar sniega atkāpšanos zaļie pirkstiņi tā vien niez ķerties pie āra darbiem. Kā parūpēties par sevi un neiedzīvoties tulznainās rokās, muguras sāpēs un citās ķibelēs, bet ko darīt, ja, rosoties dārzā, tomēr gadījies iegūt traumu, stāsta Apotheka sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane.

Kā mazināt oksidatīvo stresu un uzņemt antioksidantus?
Pēdējā laikā arvien biežāk dzirdam vārdu savienojumu “oksidatīvais stress”. Taču vai zinām, kas tas īsti ir un kā ietekmē mūsu organismu? Par oksidatīvā stresa cēloņiem, sekām un par izplatītākajiem antioksidantiem stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Paaugstināts Lp(a) līmenis: Maz zināms, bet izplatīts sirds un asinsvadu slimību riska faktors
Atzīmējot Starptautisko Lipoproteīna(a) atpazīstamības veicināšanas dienu 24. martā, biedrība ParSirdi.lv kopā ar kardiologiem vēlas vērst uzmanību šim mazpazīstamajam, bet izplatītajam sirds un asinsvadu slimību riska faktoram.

Aknes skartas ādas kopšana pavasarī un biežākās kļūdas: Skaidro speciālisti
Sagaidot pavasari, vēlamies justies labi, enerģiski un parūpēties par to, lai labi un mirdzoši izskatās arī mūsu āda. Taču jutīgas ādas īpašniekiem, kā arī cilvēkiem ar akni tas var sagādāt raizes. Kas ir biežākās aknes skartas ādas kopšanas kļūdas un kādus līdzekļus pavasarī izvēlēties aknes skartas ādas kopšanai, skaidro dermatoloģe un farmaceite.