
Bērnu psihologs – palīgs, nevis soģis?
Kā atrast savu bērnu psihologu un kā viņš jums var palīdzēt? Uz šiem jautājumiem palīdzēs atbildēt klīnikas Premium Medical psiholoģe un psihoterapeite Inese Ruka.

Psihoterapeite Aina Poiša: Latviešu sievietēm raksturīga pieticīga pašapziņa
Pārāk mazas krūtis, jaunas grumbas sejā, izteikts viduklis vai "riepa" – tie ir tikai daži no kompleksiem, kas šausta sievieti, neļaujot būt saskaņā pašai ar sevi. Speciālisti atklāj vairākus ieteikumus, kā sadzīvot ar savu ārējo veidolu un stabilizēt savu pašapziņu.

Pēcsvētku depresija - kas tā ir un kā ar to cīnīties?
Nereti svētku laikā piedzīvoto emociju augstais pacēlums un to kritums pēc svētkiem mums izraisa skumju un tukšuma sajūtu. Kā ar to cīnīties un vai tā tiešām ir depresija? Palīdzēs atbildēt klīnikas Premium Medical psiholoģe un psihoterapeite Inese Ruka.

Psihologs: "Sievietēm nepietiek ar vīriešiem, viņām ir nepieciešami supervīrieši"
Jaunas sievietes, izvēloties savu otro pusīti, uzstāda daudz augstākus standartus nekā vīrieši, norāda psihologs Julius Tilvikas.

Modernā laikmeta slimība - anoreksija
Viena no slimībām, kas pavada 21.gadsimtam raksturīgo skaistuma kultu, ir anoreksija – psihiski traucējumi, kas liek badoties, lai sasniegtu ideālo svaru. Kādas ir pazīmes, kas var liecināt par anoreksiju un kāpēc anoreksija ir dzīvībai bīstama, stāsta ārste psihoterapeite Ilze Sestule.

Liekais svars: psihiskie un emocionālie cēloņi
Pasaulē vairāk nekā 1,4 miljardiem pieaugušo, vecākiem par 20 gadiem, ir liekais svars. Vairāk nekā 200 miljoni vīriešu un 300 miljoni sieviešu cieš no aptaukošanās un tās izraisītām veselības problēmām.

5 padomi, kā palīdzēt bērnam uzsākt skolas gaitas
Lai atvieglotu bērna atgriešanos skolā, vecāki var ievērot dažas vienkāršas lietas, ko iesaka klīnikas Premium Medical psihoterapeite Sandra Pūce.

Ar šūpuļdziesmu iežūžotais piederības kods
Kad bijām mazi, mums dziedāja šūpuļdziesmas. Pieauguši tās dziedam saviem mazuļiem. Kad bērni paaugas, šūpuļdziesmas it kā aizmirstam. Bet tās vienmēr ir mūsos, un atmostas, kad mums tās vajag.

Psihiatrs: Depresija kļuvusi par laikmeta slimību
Depresija pēdējos gados ir kļuvusi gandrīz vai par tautas slimību. Neviens cits dvēseles dzīves traucējums nav tik plaši sastopams ka depresija, kura ir aptvērusi pilnīgi visus sociālos slāņus un vecuma grupas un kura skar tiklab vīriešus, kā sievietes. Ne velti tā kļuvusi par "laikmeta slimību."

Mīlestība vai atkarība no attiecībām?
"Bet es viņu mīlu" - tā nereti cilvēki attaisno savu dzīvi attiecībās, kurās jūtas nelaimīgi. Tomēr rodas jautājums – vai ar vārdu mīlestība netiek domāta atkarība no attiecībām?