Bērnu ginekoloģe: Atlikta vakcinēšanās pret CPV palielina riskus un izdevumus (INTERVIJA)
Ģimenēs raksturīga ir kavēšanās izmantot valsts apmaksāto vakcīnu pret cilvēka papilomas vīrusu (CPV), kas pasargā no saslimšanas ar vēzi un dzimumorgānu kondilomām. Taču atlikšana palielina inficēšanās risku, kā arī tā var nokavēt valsts apmaksātas vakcīnas periodu, un tad jaunietei būs jāmaksā pašai, brīdina bērnu ginekoloģe.
Kā vecāku trauksme var ietekmēt bērnu? Skaidro psihoterapeite
Būt vecākiem nav vieglākais uzdevums, īpaši ja domājam par bērna labsajūtas un neatkarības veicināšanu. Tomēr tieši vecāki ir atbildīgi par to, cik droši bērns jutīsies šajā pasaulē – vai viņš braši ies pretī mērķim, vai, gluži pretēji, no visa baidīsies un katru soli spers tikai vecāku pavadībā.
Tējas bērna uzturā: Vai un kādas dzert?
Lai arī tēja ir viens no visplašāk lietotajiem dzērieniem pasaulē gan pieaugušo, gan bērnu vidū, vecākiem nereti aktuāls kļūst jautājums – vai tējas maz ir piemērotas bērnam? Un ja ir, tad kādas? Par to, vai visas tējas bērna organismam ir vienādi labas, stāsta sertificēta uztura speciāliste.
Bērns grib sportot: Kas jāņem vērā vecākiem?
Bērna vēlmi sportot vecāki parasti novērtē atzinīgi, tomēr ne vienmēr ir tikpat atbalstoši arī tad, ja mazais aktīvists uz sportu sāk lūkoties kā uz profesionālu nodarbi, kurā veidot karjeru. Fitnesa treneris brīdina – noniecinot jaunā cilvēka vēlmes, tiek sagrauta viņa ticība saviem spēkiem.
Radoši uzdevumi, lai bērna rokas stiprinātu rakstīšanai un citiem skolas darbiem
Pirmsskolas vecuma un jaunākiem bērniem ir ļoti svarīgi attīstīt plaukstu un pirkstu muskuļus, lai bērnam būtu vieglāk rakstīt, zīmēt, griezt ar šķērēm un veikt citus darbus. Jo vairāk bērns darbojas ar sīkiem priekšmetiem, jo labāk attīstās un stiprāki kļūst sīkās motorikas muskuļi.
Dišēna muskuļu distrofija: Kādiem simptomiem pievērst uzmanību?
Dišēna muskuļu distrofija (DMD) ir reta, ģenētiska neiromuskulāra slimība, kas galvenokārt skar zēnus, bet kopumā ietekmē visu ģimeni. Latvijā tā parasti tiek diagnosticēta bērniem vecumā no trim līdz četriem gadiem.
Piena zobu šķilšanās: Mīti un fakti
Piena zobu šķilšanās ir svarīgs posms bērna attīstībā. Pirmo zobiņu vecāki gaida gan ar lielu nepacietību, gan ar bailēm pēc dzirdētajiem šausmu stāstiem par negulētām naktīm un augstu temperatūru. Pastāv daudz mītu saistībā ar šo periodu, kas bieži liek vecākiem nevajadzīgi uztraukties vai tieši otrādāk, norakstīt visas problēmas uz zobiem un nepamanīt kādas saslimšanas simptomus.
Obstruktīvā miega apnoja bērniem: Kā tā izpaužas un kā ārstēt?
Miegs ir viens no enerģijas avotiem nākamajai dienai. Tas ir laiks, kad ķermenis aug, organisms atpūšas un atjaunojas, kā arī tiek izvadīti vielmaiņas gala produkti. Kvalitatīvs miegs ir būtisks faktors smadzeņu attīstībai. Tomēr, ja miegs ir traucēts vai nekvalitatīvs, atpūtas vietā organisms turpina intensīvi strādāt un tērēt enerģijas resursus, cenšoties nodrošināt adekvātu gāzu apmaiņu.
Kāda ir slimības gaita Covid-19 gadījumā bērniem, un kā rīkoties vecākiem? Skaidro speciālisti
Turpinoties augstam Covid-19 saslimstības līmenim bērnu un jauniešu vidū, Bērnu slimnīcas speciālisti skaidro, kāda ir slimības gaita un kā vecāki var palīdzēt bērnam jau mājās apstākļos.
Vai ar uztura palīdzību var stiprināt bērna zobus? Stāsta uztura speciāliste
Uztura paradumi izveidojas bērna pirmajos dzīves gados. Ja vecāki pieradina bērnu pie cukuru saturošiem produktiem, nav brīnums, ka paaugoties bērnam ir kāre pēc saldumiem, kas ilgtermiņā negatīvi ietekmēs veselību, tai skaitā zobus.