Kam jābūt mājas aptieciņā, ja mājās ir mazulis?
Mazulim ienākot ģimenē, ir svarīgi radīt drošu vidi, tāpēc lieti noder mājas aptieciņa, kurā iekļauti līdzekļi gan neparedzētu traumu novēršanai, gan pirmās palīdzības medikamenti.
Ārsts: Zāļu kompensācijas sistēmas pilnveidošana – instruments, kā samazināt cenas
Kāpēc medikamenti, salīdzinot ar kaimiņvalstīm, Latvijā ir tik dārgi? (1) Kā samazināt mājsaimniecību izdevumus par zālēm? Šie jautājumi arvien biežāk parādās masu mediju un sabiedrības uzmanības centrā un, cerams, būs vieni no pirmajiem, ko risinās jaunā valdība.
5 mīti un patiesība par dermatoloģisko kosmētiku
Pieejamais ādas kopšanas kosmētikas klāsts šobrīd ir tik plašs, ka izvēles priekšā var viegli apjukt. Netrūkst arī mītu par kosmētikas lietošanu un izvēli.
Kā palīdzēt organismam atgūties pēc antibiotiku lietošanas? Iesaka farmaceite
Antibiotikas ir viens no spožākajiem atklājumiem medicīnas vēsturē un joprojām daudzās situācijās vienīgais risinājums infekcijas slimību novēršanai, piemēram, gripai, angīnai, bronhītam. Tās spēj efektīvi iznīcināt baktērijas, kas izraisa saslimšanas, taču vienlaikus arī nogalina labās baktērijas, kas nepieciešamas normālai organisma funkcionēšanai.
Neiroķirurgs: Kāpēc tikai par ibuprofēnu gadā pārmaksājam divus miljonus eiro?
Kas jādara, lai Latvijā vēl vairāk samazinātu zāļu mazumtirdzniecības cenas? Jāmaina PVN likme? Jāmazina maksimālā cenu starpība līdzvērtīgas efektivitātes kompensējamajiem medikamentiem? Jādodas pieredzes apmaiņas braucienos uz Lietuvu, Igauniju vai varbūt Mozambiku? Jādomā, ka vismaz pirmās divas metodes nostrādātu.
Ārsts: Pret antibiotikām izturīgo baktēriju izplatībai caur pārtiku Latvijā pievērsta pārāk maza uzmanība
Izplatoties antibiotiku rezistencei jeb baktēriju spējai izdzīvot saskarsmē ar antibiotikām, ārstiem kļūst aizvien grūtāk noteikt slimības ierosinātāju baktēriju, līdz ar to arvien vairāk pieaug risks kļūdīties ar antibiotiku izvēli. Pacientam tas draud pat ar letālu iznākumu. Tiek prognozēts, ka 2050. gadā vislielākā mirstība pasaulē būs tieši no tām slimībām, ko izraisa pret antibiotikām nejutīgie mikrobi.
5 lietas, ko noskaidrot, pirms iegādāties dāvanā kopjošo kosmētiku
Aptieku kosmētika bieži nonāk dāvanu sarakstā, jo ir ne tikai eleganta, bet arī praktiska un noderīga dāvana, kuru iecienījušas dāvināt, gan meitas savām mammām, gan vīrieši savām sievām vai draudzenēm. Dāvanu top četriniekā ierindojas sejas krēmi un serumi, kas ir visiecienītākie produkti, tiem seko ķermeņa kopšanas līdzekļi, sejas tīrīšanas līdzekļi, kā arī matu kosmētika.
Noderīgas dāvanas veselībai un skaistumam: "Pēdējā brīža" idejas
Tuvojoties svētku laikam, aktuāla kļūst dāvanu iegāde – tā ir viena no jaukākajām svētku sastāvdaļām, kas mudina īpaši padomāt par saviem mīļajiem. Tomēr pirmssvētku laikā dažādu rūpju ir tik daudz, ka nereti dāvanu iegāde tiek atlikta uz pēdējo brīdi. Lieliskas, veselīgas un praktiskas dāvanas ir iespējams iegādāties gan piemājas pārtikas veikalā, gan arī tuvējā aptiekā.
Kādas ir aptieku kosmētikas priekšrocības?
Gada vēsais laiks prasa īpašas rūpes par sejas ādu. Katram ādas tipam un stāvoklim ir būtiski izvēlēties piemērotu kopšanu un kosmētiku, lai tā sniegtu vēlamo efektu. Mūsdienās šādas konsultācijas lieliski spēj sniegt farmaceiti – jau sen garām laiks, kad aptieka bija tikai medikamentu iegādes vieta.
7 svarīgas lietas, kas jāzina par antibiotikām
Katru gadu no 12. līdz 18. novembrim Pasaules Veselības organizācija, rīkojot dažādus pasākumus, aktualizē ar antibiotiku rezistenci saistītus jautājumus. Šī gada galvenais aicinājums ir nosargāt šos ļoti vērtīgos medikamentus, jo nepareiza to lietošana apdraud ārstēšanas iespējas nākotnē.