Ārste: Pie imunologa cilvēki nonāk tad, kad nevar atrast slimības cēloņus

Cilvēka imūnsistēma ir kā smalki noausts zirnekļa tīkls. Tajā iekrītot kādai lietus lasītei, zirnekļa tīkls sasvārstās, taču neplīst. Tieši tāpat funkcionē vesela cilvēka imunitāte.

Imunoloģija

12 simptomi, kas liecina par hronisku plaušu saslimšanu

HOPS rezultātā rodas hronisks iekaisums un progresējoši sašaurinās elpceļi. Ja saslimšana netiek laikus diagnosticēta, plaušās veidojas neatgriezeniski bojājumi un tiek veicinātas citas saslimšanas.

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Padomi, kā tikt galā ar pēcdzemdību depresiju

Ikvienā ģimenē bērniņa piedzimšana ir ārkārtīgi nozīmīgs dzīves notikums. Tomēr ne visas emocijas, kas rodas līdz ar bērna piedzimšanu, ir pozitīvas.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

8 iemesli, kāpēc tu pastāvīgi mosties nakts vidū

Tieši nakts laikā tavā organismā norisinās virkne svarīgu procesu, tāpēc miega traucējumi spēj būtiski ietekmēt tavu pašsajūtu un dzīves kvalitāti.

Medicīna

6 jautājumi, kas jāuzdod farmaceitam, lai efektīvi ārstētu saaukstēšanos

Līdz ar auksto un ziemīgo laiku, klāt ir arī saaukstēšanās sezona, kad palielinās augšējo elpceļu iekaisumi. Tad talkā tiek likti dažnedažādi medikamenti iesnu, sāpoša kakla un klepus mazināšanai.

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Profesore: Labie vīrusi ir medicīnas nākotne (VIDEO)

RSU profesore Juta Kroiča stāsta par tā sauktajiem labajiem vīrusiem - baktēriju ēdājiem, norādot, ka nākotne pieder medicīnai, kurā izmantos individuālu terapiju ar baktēriju vīrusiem jeb bakteriofāgiem.

Medicīna

10 ieteikumi veselīgam miegam

Pilnvērtīgs miegs nenoliedzami ir viena no labas veselības atslēgām, kas uzlabo mūsu pašsajūtu un izskatu kā īstermiņā, tā ilgtermiņā. Taču, ko darīt, ja reizēm nākas saskarties ar grūtībām aizmigt?

Medicīna

7 simptomi, kas var liecināt par sirds veselības problēmām

Sirds-asinsvadu slimības vēl joprojām ir izplatītākais nāves cēlonis Latvijā. Parasti saslimšanas attīstās pakāpeniski, līdz ar to ir svarīgi pievērst pienācīgu uzmanību simptomiem.

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

5 svarīgi padomi drošam treniņam ziemas apstākļos

Lai, pienākot ziemai, nav jāpārtrauc treniņi āra apstākļos, Latvijas rekordiste septiņcīņā - vieglatlēte Laura Ikauniece-Admidiņa uzskaita svarīgāko, kas jāņem vērā trenējoties vēsākos laikapstākļos un ziemas sezonā.

Sports veselībai, sporta centri

Pazīmes, kas ļauj atpazīt ēšanas traucējumus

Anoreksija un bulīmija ir nopietnas psihiskas saslimšanas, ko nepieciešams laikus diagnosticēt un atbilstoši ārstēt. Nesaņemot palīdzību no līdzcilvēkiem, slimnieks var nodarīt neatgriezenisku kaitējumu savai veselībai.

Medicīna

Speciāliste: Neārstēts cukura diabēts var beigties pat ar aklumu

14.novembrī, visā pasaulē atzīmē Diabēta dienu. Paaugstināts cukura līmenis asinīs pavisam tieši ietekmē arī asinsvadu veselību, tostarp smalkos kapilārus acs tīklenē.

Acis, optika / acu veselība