5 ikdienišķi ieradumi, kas palielina infarkta risku nākotnē

Infarkta jeb sirdslēkmes cēlonis ir sirds artēriju nosprostošanās, kā rezultātā viena sirds daļa nesaņem asins apgādi, un mirst daļa sirds šūnu. Ja asins plūsma netiek ātri atjaunota, var iestāties nāve.

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

5 padomi stipriem un veseliem kauliem

Vāji un trausli kauli spēj būtiski ietekmēt tavas dzīves kvalitāti un ierobežot darbaspējas. Lai pasargātu kaulus no saslimšanām, par to veselību nepieciešams rūpēties jau laikus.

Osteoporoze

Kādas pasakas piemērotas atšķirīga vecuma bērniem? Stāsta psiholģe

Neskaitāmi pētījumi liecina – pasaku lasīšana jau no mazotnes bērnam bagātina valodu, attīsta iztēli un kritisko domāšanu, kā arī spēju tikt galā ar savām emocijām.

Pediatrija / bērnu veselība

Našķi, kas palīdzēs īstenot apņemšanos ēst veselīgi

Par to, kā ēst veselīgi, neatsakoties no našķiem, konsultē diētas ārste Lolita Neimane.

Veselīgs uzturs

10 faktori, kas ietekmē tavus sapņus

Pastāv uzskats, ka mūsu sapņus rada zemapziņa, apstrādājot dienas laikā notikušo, risinot problēmas vai atklājot apslēptās vēlmes. Tomēr sapņus, ko redzi miegā, var ietekmēt dažādi ārpasaules faktori un stimuli.

Medicīna

5 kļūdas, kuras tu pieļauj, žāvējot matus ar fēnu

Lai gan matu fēns var būt neaizstājams palīgs steidzīgajā ikdienā, ievērojami atvieglojot matu kopšanas un ieveidošanas rutīnu, daudzas daiļā dzimuma pārstāves, žāvējot matus ar fēnu, pieļauj kļūdas.

Triholoģija / matu veselība

Melanoma: No senatnes līdz mūsdienām

Kas ir melanoma, kā to ārstēja senatnē un kādas ir izredzes kļūt veselam mūsdienās, atklāj medicīnas zinātņu doktore, onkoloģe imunoloģe Simona Doniņa.

Dermatoloģija

6 simptomi, kas var liecināt par barības vada vēzi

Barības vada vēzis Latvijā sastopams salīdzinoši reti, taču pacientu vidū reģistrēta augsta mirstība. Atšķirībā no vairākiem citiem ļaundabīgu audzēju veidiem, barības vada vēzim raksturīgi vairāki specifiski simptomi.

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Ārste: Mācoties ēst patstāvīgi, bērns apgūst vairākas attīstībai svarīgas iemaņas

Bērna pieredze veidojas ar ožas, garšas, redzes, dzides un taustes palīdzību, un ēšanas process ir viens no tiem, kuros tiek izmantotas visas šīs maņas.

Pediatrija / bērnu veselība

Tendences zobu implantātu jomā 2017. gadā

Arvien lielāks pieprasījums zobārstu kabinetos ir pēc zobu implantātiem. Pēdējo gadu laikā to popularitāte ir teju revolucionāra, tāpēc zobu protezēšanas joma joprojām turpina attīstīties straujiem soļiem.

Zobārstniecība / mutes veselība

7 fakti, kas jāzina par grūtniecību pēc 35 gadu vecuma

Plānojot mazuli pēc 35, topošajai māmiņai jāpārzina iespējamās komplikācijas un jāievēro papildu piesardzība.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības