Kam jāpievērš uzmanība dzimtas slimību vēsturē? Skaidro ārste

Zināt pirmās pakāpes radinieku anamnēzi jeb slimības vēsturi ir teju tikpat svarīgi kā pārzināt savu, jo vairums slimību mēdz būt iedzimtas.

Ģenētika

8 simptomi, kas var liecināt par smadzeņu audzēju (1)

Lai gan smadzeņu audzējs dzīves laikā skar tikai 1% pasaules iedzīvotāju, tā attīstība nereti noris bez izteiktiem simptomiem, kā rezultātā vēzis tiek diagnosticēts novēloti.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Urologs: Ikvienam vīrietim pēc 40 būtu jāveic analīzes prostatas vēža diagnostikai (VIDEO)

Kaut arī prostatas vēzis biežāk sastopams vecāka gadagājuma vīriešiem, RSU profesors un urologs Vilnis Lietuvietis aicina arī vīriešus pēc 40 gadu vecuma doties pie ārsta veikt vienkāršu asins testu.

Diagnostika

5 izplatītas kļūdas, ko nepieļaut pēc aktīva treniņa

Lai fiziskās aktivitātes sniegtu vēlamo efektu, nepieciešams ne tikai pareizi veikt vingrinājumus un ievērot slodzes sadalījumu, bet arī nepieļaut kļūdas treniņa noslēgumā.

Sports veselībai, sporta centri

Kāpēc bērnam sāp auss? Skaidro ārste (VIDEO)

Ne tikai rudens un ziemas sezonā, kad ir izplatītas dažādas infekcijas, bet arī vasarā bērni nereti sūdzas par sāpēm ausīs. Lai nerastos komplikācijas, ir svarīgi noskaidrot sāpju cēloni.

Otorinolaringoloģija

Kad iet pie ārsta, bet kad pie farmaceita?

Nereti ikdienas steigā, kad sašūpojas veselība, mēdzam doties pie nepareizā veselības aprūpes speciālista. Viens no acīmredzamākajiem iemesliem, kāpēc tā notiek, ir laika taupīšana.

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

10 iemesli, kāpēc tu pastāvīgi jūti izsalkumu

Ja tev pēkšņi šķiet, ka nekādi nespēj sasniegt sāta sajūtu un tu pastāvīgi jūties izsalcis, pie vainas, iespējams, ir nepareizi ēšanas paradumi vai veselības problēmas.

Medicīna

Vai pareizs uzturs pasargā no vēža un palīdz izveseļoties? Skaidro ārste (VIDEO)

Ir zināms, ka uzturs var mazināt iespēju saslimt ar vēzi līdz pat 30%, bet kāda ir uztura nozīme ārstēšanās laikā un pēc tās?

Onkoloģija / ļaundabīgas saslimšanas

6 ieteikumi, kā pareizi uzglabāt pārtikas produktus

Pārtikas produktiem ir noteikts derīguma termiņš, taču bieži vien tie sabojājās ātrāk, īpaši tad, ja tiek nepareizi uzglabāti. Pieļaujot kļūmes, rodas labvēlīga vide baktērijām, kas var izraisīt virkni veselības problēmu, piemēram, saindēšanos.

Veselīgs uzturs

Kādos gadījumos jādodas pie matu ārsta? Atbild speciāliste

Kaut matu un galvas ādas veselība bieži vien šķiet atkarīga no matu kopšanas līdzekļiem, to artava matu kopējā veselības stāvoklī ir salīdzinoši niecīga. Ja mati ir slimi - tie jāārstē ar pareiziem līdzekļiem.

Triholoģija / matu veselība

Kā pasargāt bērnu no vēdera vīrusa? Skaidro infektoloģe

Vai zināji, ka dažādie vēdervīrusi ir pat lipīgāki par saaukstēšanās slimībām? Turklāt aukstajā gadalaikā tie uzdarbojas ar īpašu intensitāti.

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma