Orhīts: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Orhīts ir sēklinieka iekaisums, kas visbiežāk ir dažādu infekciju slimību (epidēmiskā parotīta, gripas, plaušu karsoņa, tuberkolozes, un citu) komplikācija. Dažkārt infekcija sēkliniekā ar asinīm un limfu var iekļūt no sēklinieka piedēkļa, priekšdziedzera un urīnizvadkanāla iekaisuma. Orhīts izraisa sāpes un var ietekmēt auglību.
9 ieteikumi urīnpūšļa veselībai: Iesaka farmaceite
Kā palīdzēt urīnpūslim būt veselam un ko darīt, ja tas niķojas – padomus apkopojusi farmaceite. Urīnpūslis ir orgāns, kurā uzkrājas urīns, tādējādi filtrējot nevajadzīgās un kaitīgās vielas, un izvadot tās no organisma. Problēmas šī svarīgā orgāna darbībā var būt ļoti traucējošas, tādēļ labāk tajās neiedzīvoties.
Kaheksija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Kaheksija ir slimība, kas izraisa ārkārtēju ķermeņa svara zudumu un muskuļu samazināšanos. Kaheksija ir saistīta ar daudzām smagām slimībām, piemēram, vēzi, hronisku nieru mazspēju, HIV, multiplo sklerozi un citām. Lai arī pastāv citas slimības, kuru dēļ cilvēks zaudē svaru, tie, kas sirgst ar kaheksiju, ķermeņa taukus un muskuļu masu zaudē pat ēdot pietiekami.
Cistaļģija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Cistaļģija, vairāk zināma kā intersticiālais cistīts, ir sindroms, kam raksturīgas sāpes un iekaisums urīnpūslī, kas ilgst vairāk nekā sešus mēnešus. Šo saslimšanu dēvē arī par urīnpūšļa sāpju sindromu. Vairumā gadījumu tas tiek diagnosticēts sievietēm. Šīs stāvoklis var būt grūti diagnosticējams un ārstējams.
10 pazīmes, kas var liecināt par nieru problēmām: Stāsta farmaceits
Bieži vien par to, ka ar nierēm kaut kas nav kārtībā, cilvēks uzzina novēloti, jo nav justas sāpes, kādi citi simptomi, vai arī signāli ir bijuši, taču tie mudinājuši domāt par citām kaitēm. Pandēmijas apstākļos arī farmaceiti novēro nevēlamu tendenci ārstu apmeklējumu atlikt. Tādēļ farmaceits atgādina, kādas pazīmes signalizē par to, ka nieres nejūtas labi.
Iegurņa pamatnes fitness: Kā tas noder un kad jāķeras pie citām metodēm?
"Fitness – tas skan pārāk skarbi. Tēma ir delikāta un tikpat maigi ir arī iegurņa muskuļi un iesaistītās sistēmas. Ar tām saistītās problēmas nekur neizgaist, bet, novārtā atstātas, tikai samilzt. Pirms uzsākt vingrošanu, rūpīgi jāizvērtē, vai un kas tieši ir nepieciešams. Tātad – pareizi jādiagnosticē problēma," teic proktoloģe.
5 veidi, kā sevi pasargāt no urīnceļu saslimšanām
Slapjš sniegs, peļķes, auksts vējš un dzestri rīti bieži vien cilvēkiem pazemina imūnsistēmu, aktivizējot dažādus iekaisuma procesus organismā. Viena no nepatīkamākajām kaitēm – apsaldēts urīnpūslis. Baktērijas, kas izraisa urīnceļu iekaisumu, ap urīnpūsli un dzimumorgāniem mitinās visu laiku, taču mitrā, vēsā laikā tās biežāk ierosina iekaisumu.
Klainfeltera sindroms: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Klainfeltera sindroms ir ģenētisks stāvoklis, kas rodas, zēnam piedzimstot ar papildu X hromosomu, un tas bieži netiek diagnosticēts līdz pat dzimumbrieduma sasniegšanai. Klainfeltera sindroma tipiskās pazīmes ir dažādas, un ne visiem tās ir vienādas: tas var nelabvēlīgi ietekmēt sēklinieku augšanu, būt par iemeslu samazinātai muskuļu masai, kavētai sekundārā apmatojuma augšanai un ginekomastijai.
Prostatas palielināšanās: Kā to laikus atpazīt un ārstēt?
Prostatas palielināšanās var negatīvi ietekmēt vīrieša dzīves kvalitāti un izraisīt virkni veselības problēmu. Tāpēc – izmēram nav nozīmes tikai tad, ja tas atbilst normai un nekaitē veselībai!
5 aizspriedumi, kas traucē vīriešiem rūpēties par savu veselību
No 2010. līdz 2017. gadam 9054 Latvijas vīriešiem diagnosticēja prostatas vēzi [1]. Kaut gan agrīnajā stadijā šī slimība ir ārstējama, 10 gadu laikā tā paņēma 3126 vīriešu dzīvību [2]. "Šie ir gadījumi, kad laicīga vizīte pie ārsta varēja izglābt dzīvību, tāpēc mūsu fonda mērķis ir panākt, lai katram Latvijas vīrietim ikgadējā vizīte pie urologa kļūtu par pašsaprotamu veselības pārbaudi.."