medicine.lv skaitļos

Lietotāji online128
Aktīvie uzņēmumi12815
Nozares raksti1619
Ekspertu atbildes21477
Urīnceļu infekcija: Riska faktori, profilakse un ārstēšana : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Urīnceļu infekcija: Riska faktori, profilakse un ārstēšana

Tāpat kā pašsaprotama šķiet karsta buljona dzeršana saaukstējoties, tāpat akūtas urīnceļu infekcijas gadījumā roka teju pati sniedzas pēc dzērveņu sulas glāzes. Bet vai tā patiešām palīdzēs?

Pirms atbildēt uz šo jautājumu, vispirms jānoskaidro, ko zinām par urīnceļu infekciju (UCI)! Tātad – tā var ieperināties jebkurā urīnceļu sistēmas daļā — nierēs, urīnvados, urīnpūslī un urīnizvadkanālā. UCI parasti izceļas, kad baktērijas caur urīnizvadkanālu iekļūst urīnceļos un sāk vairoties. Lai gan urīnizvades sistēmu daba ir veidojusi, lai tā būtu iespējami norobežota no baktēriju invāzijas, šī aizsardzība dažkārt nenostrādā. „Ja UCI izplatās uz nierēm, sekas var būt patiešām nopietnas, tādēļ, piedzīvojot simptomus, pareizāk būtu vērsties pie ārsta. Biežāk gan infekcija skar apakšējos urīnceļus – urīnpūsli un urīnizvadkanālu. Taču arī šajā gadījumā tas mēdz būt sāpīgi un traucējoši, un mēs, farmaceiti, cilvēkus ar simptomiem aptiekā redzam bieži, jo sevišķi vasarās – arī baktērijām patīk siltums!” stāsta „Mēness aptiekas” farmaceite Gunita Petrovica.

Simptomi

Urīnceļu infekcijas ne vienmēr izraisa pazīmes, bet, kad tās rodas, parasti tās ir šādas:

  • spēcīga, nepārtraukta vajadzība urinēt;
  • dedzinoša sajūta urinējot;
  • bieža, neliela urīna daudzuma izdalīšanās;
  • urīns šķiet duļķains un tam var piemist atšķirīga, nepatīkama smarža;
  • asinis urīnā;
  • sāpes iegurnī sievietēm – īpaši iegurņa centrā un ap kaunuma kaulu.

Katrs UCI veids var izraisīt specifiskākas pazīmes un simptomus atkarībā no tā, kura urīnceļu daļa ir inficēta. Tā, piemēram, ja skartas nieres (akūts pielonefrīts) tās var būt sāpes mugurā vai sānos, drudzis, slikta dūša un vemšana. Cistīta gadījumā (skarts urīnpūslis) var just spiedienu iegurņa daļā vai diskomfortu vēdera lejasdaļā, sāpes urinējot, kā arī var parādīties asins pēdas urīnā. Savukārt, ja skarts urīnizvadkanāls (uretrīts) visbiežāk ir jūtama dedzināšana urinējot un nepārtraukta vajadzība urinēt, tai skaitā ir neliela daudzuma nekontrolējama urīna izdale. Jāpiezīmē, ka gados vecākiem pieaugušajiem UCI var palaist garām neievērotu vai sajaukt ar citiem stāvokļiem.

Riska faktori

Banner 280x280

Urīnceļu infekcijas biežāk rodas sievietēm, un daudzas dzīves laikā piedzīvo vairāk nekā vienu infekciju. Tas tādēļ, ka taisnā zarna, kurā ir daudz baktēriju, sievietēm anatomiski ir daudz tuvāk urīnpūslim un urīnizvadkanālam nekā vīriešiem.

Sievietēm raksturīgie UCI riska faktori ir:

Anatomija. Sievietes urīnizvadkanāls ir īsāks, tādējādi saīsinot attālumu, kas baktērijām jāveic, lai sasniegtu urīnpūsli.

Seksualitāte. Seksuāli aktīvām sievietēm UCI ir biežāk. Attiecību uzsākšana ar jaunu partneri arī palielina risku.

Daži dzimstības kontroles veidi. Sievietēm, kuras lieto diafragmu, var būt lielāks risks, nekā, piemēram, tām, kas izmanto spermicīdus.

Menopauze. Estrogēna līmeņa pazemināšanās izraisa izmaiņas urīnceļos, padarot  neaizsargātāku pret infekcijām.

Citi UCI riska faktori ir:

Anomālijas. Zīdaiņiem ar urīnceļu anomālijām, kas neļauj urīnam normāli izplūst no ķermeņa vai izraisa urīna atplūdi urīnizvadkanālā, ir paaugstināts UCI risks.

Urīnceļu nosprostojumi. Nierakmeņi vai palielināta prostata var aizturēt urīnu un palielināt UCI risku.

Nomākta imūnsistēma. Cukura diabēts un citas slimības, kas nomāc organisma aizsardzību pret mikrobiem, var palielināt UCI risku.

Katetri. Cilvēkiem, kuri paši nevar urinēt un spiesti lietot caurulīti (katetru), UCI risks ir paaugstināts.

Izmeklējumi un procedūras. Urīnceļu ķirurģiskās operācija vai urīnceļu izmeklēšana, kas ietver medicīniskos instrumentu lietošanu, var palielināt urīnceļu infekcijas attīstības risku.

Profilakse

Ātri un pareizi ārstējot, apakšējo urīnceļu infekcijas reti izraisa komplikācijas, bet neārstēta var izraisīt nopietnas sekas. Vislabāk būtu šo kaiti „nenoķert”, tādēļ nozīme ir profilaksei.

Dzer daudz šķidrumu, īpaši ūdeni, jo tas palīdz atšķaidīt urīnu un nodrošina biežāku un spēcīgāku urinēšanu, izskalojot baktērijas no urīnceļiem.

Pēc urinēšanas apslaukies virzienā no priekšpuses uz aizmuguri. Tā tiek novērsta baktēriju „aiznešana” no anālās zonas uz maksti un urīnizvadkanālu.

Pēc dzimumakta iztukšo urīnpūsli. Tāpat atceries izdzert vismaz glāzi ūdens, lai palīdzētu izskalot baktērijas.

Izvairies no potenciāli kairinošiem kosmētikas līdzekļiem. Dezodorantu aerosolu vai citu produktu, piemēram, dušas želeju un pūderu lietošana dzimumorgānu rajonā var kairināt urīnizvadkanālu. Farmaceite iesaka intīmo zonu higiēnai līdzekļus iegādāties aptiekā, jo aptiekā nopērkamie ir droši un izstrādāti tā, lai iespējami mazāk izjauktu normālo maksts mikrofloru, to aizsargātu un nodrošinātu nepieciešamo PH vidi. Tie veidoti, lai PH būtu aptuveni 5, ko nodrošina sastāvā esošā pienskābe. Daudzu intīmās higiēnas kopšanas līdzekļu sastāvā ir arī ārstniecības augi, kas palīdz mazināt kairinājumu, piemēram, kumelītes ekstrakts. Svarīgi atcerēties, ka traumējoša ir ne tikai nepietiekoša /nepiemērota higiēna, bet arī pārmērīga tīrība, kas var izsausināt gļotādu un radīt normālās maksts mikrofloras izmaiņas.

Daudzos padomos tiek ieteikts arī dzert dzērveņu sulu. Lai gan pētījumi, ka dzērveņu sula novērš UCI, nav pārliecinoši, tā, visticamāk, nav kaitīga un ir droši lietojama. Bet ir vērts par šo izplatīto mītu parunāt plašāk!

Kā dzērveņu sula iederas urīnceļa infekciju ārstēšanā?

Izrādās, dzērvenes satur ķīmisku savienojumu, ko sauc par proantocianidīnu. Tas padara urīnpūšļa sienas, tēlaini runājot, tādas kā „slidenākas”, neļaujot UCI izraisītājām – E. coli baktērijām – tām pieķerties, vairoties, tādējādi samazinot iespējamību infekcijas attīstībai.

Šķiet, ka tad jau ogu sula derēs zāļu vietā! Diemžēl tā nebūs vis, jo dzērveņu sulā šīs vielas ir pavisam maz.

„Tā kā šis ir ļoti izplatīts mīts, tad arī visai labi pētīts un ir patiešām liels skaits pētījumu, kas meklē atbildes, vai dzērveņu sula patiešām palīdz akūtas urīnceļu infekcijas gadījumā,” apliecina farmaceite. Kāds pētījums gan atklāj, ka dzērveņu sula var samazināt E. coli adhēziju līdz astoņām stundām pēc lietošanas. Taču nesenā vairāku pētījumu pārskatā tomēr tika secināts, ka dzērveņu sulai akūtas urīnceļu infekcijas gadījumā nav ietekmes uz simptomātikas mazināšanos. Aprēķinot, cik daudz dzērveņu sulas būtu jāizdzer, lai tā terapeitiski iedarbotos uz urīnceļa infekciju, rodas šaubas, vai tas patiešām varētu būt brīnumlīdzeklis. "Ir nepieciešami 36 miligrami proantocianidīna, lai novērstu baktēriju „pieķeršanos” urīnpūšļa sieniņām," skaidro farmaceite. "Dzērveņu sulā, atkarībā no sulas veida, ir dažāds šī savienojuma daudzums, bet jebkurā gadījumā, tas tajās būs absolūti nepietiekams.” Dažos uz dzērveņu bāzes gatavotajos, veikalos pirktajos dzērienos, noteikti būs daudzkārt vairāk pievienotā cukura nekā vielas, uz kuru liktas cerības par izārstēšanos. Tad varbūt liekam mierā sulu, bet, lai iegūtu efektu, ēdam pašas dzērvenes saujām vien? „Daudzi pacienti, kam būtu jālieto medikamenti, patiešām arī stāsta, ka ēdot tīras dzērvenes, ka tas ir dabiskāk, un, ka varbūt zāles vēl var pagaidīt,” stāsta speciāliste. Taču viņa ir pārliecināta, ka, lai iegūtu terapeitiski nozīmīgu ārstnieciskās vielas daudzumu, ar ogām vien būs pagrūti apēst, jo tās ir ļoti skābas: „Zobi nolobīsies ātrāk, nekā mazināsies mokoši UCI simptomi!” Atgriežoties pie sulām ir arī jāzina, ka proantocianidīna daudzums var samazināties atkarībā no tā, cik ilgi dzērveņu sula ir uzglabāta: "Jūs tiešām nevarat 100% droši zināt kāds ir proantocianidīna daudzums ne tai sulai, ko pērkat veikalā, ne tai, kuru gatavojat paši,” atzīmē farmaceite. „Var jau sacīt, ka es vienkārši jūtos labāk, dzerot koncentrētu dzērveņu sulu,” piebilst farmaceite, „taču, kaut arī tas var būt noderīgi vispārējās veselības uzlabošanai, tā noteikti nebūs panaceja akūtas urīnceļu infekcijas izārstēšanā un pat ne profilaksei.”

Taču uzņemot dzērveņu sulu, neatkarīgi no tās aktīvās vielas satura, tā dos savu labvēlīgo ietekmi papildus tam šķidruma daudzumam, kuru uzņemsi ar ūdeni. Ļoti svarīgi ir lietot pietiekami daudz šķidruma, kam ir milzīga nozīme nelabvēlīgo baktēriju mazināšanā akūtu urīnceļu iekaisumu gan profilaksē, gan ārstēšanās periodā. Svarīgi ir panākt nelabvēlīgo baktēriju „izskalošanos”, kur svarīgs ne tikai šķidruma apjoms, bet arī spēcīga strūkla.

Kā ar uztura bagātinātājiem?

Aptiekās nopērkamajiem uztura bagātinātājiem (UB), kas satur koncentrētu dzērveņu ekstraktu, ir zināma labvēlīga ietekme akūtas urīnceļa infekcijas ārstēšanā. Dzērveņu ekstrakts paskābina urīna PH vidi un neļauj nelabvēlīgajām baktērijām pieķerties pie urīnceļu sieniņām. Šajos UB ir pietiekami liela proantocianidīna deva, kas var palīdzēt infekcijas samazināšanā. Tie tāpat var būt viens no līdzekļiem, kā profilaktiski uzturēt urīnceļu veselību, jo īpaši cilvēkiem, kam nosliece uz akūtu urīnceļu infekciju. Simptomu mazināšanai farmaceite iesaka paplašināt skatījumu un nepalikt tikai pie dzērveņu ekstrakta. Viņa iesaka papildus lietot dažādas ārstniecības augu tējas (miltenes, bērzu lapas, brūklenes lapas), kam piemīt diurētiska, kā arī spazmolītiska darbība. Aptiekā ir pieejami arī dažādi ārstniecības augu ekstraktus saturoši preparāti. Kā bezrecepšu medikamenti nopērkami kombinēti ārstniecības augu preparāti – piemēram, pētersīļu sakņu ekstraktu saturoši, kuri var sniegt atvieglojumu iekaisuma gadījumā. Svarīgi piebilst, ka būtiska loma ir imunitātes stiprināšanai. Pazeminoties imunitātei, bieži pievienojas arī urīnceļu infekcijas. Tādēļ laba doma ir stiprināt imunitāti kā labas veselības pamatu, uzņemot pilnvērtīgu uzturu (atcerēsimies, ka tā pazeminās noteiktu faktoru ietekmē – stress/pārslodze/nepilnvērtīgs uzturs/), papildus apsverot par D vitamīna papildināšanu un noteiktu antioksidantu, piemēram, selēna, C, A un E vitamīnu uzņemšanu.

Svarīgi atcerēties, ka simptomu nemazināšanās gadījumā nepieciešama ārsta konsultācija.

„Tomēr, ka, vien dzērvenes ēdot, varēs izārstēt vai novērst urīnceļu infekciju, ir pārdroši teikts,” saka farmaceite. Viņa gan piebilst, ka zinātniskie dati ir arī pretrunīgi. Ir daži pētījumi, ka aptiekā iegādājamie dzērveņu produkti var samazināt infekcijas risku. Tomēr datos ir neatbilstības, kas apgrūtina salīdzināšanu, tostarp par izmantotā dzērveņu produkta veidu, uzņemto devu, pacientu blakusslimībām. Skaidrs ir viens – ja dzērveņu sula garšo, to var lietot, bet tās noteikti nav zāles, turklāt vienmēr pastāv risks pārforsēt ar cukura daudzumu. Vairāk cerību noteikti liekams uz aptiekā iegādājumu produktu, bet vēl labāk būtu taujāt pēc padoma savam farmaceitam vai ārstam.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Profilakse / vakcinācija":

Uzņēmumi nozarē "Profilakse / vakcinācija"

Dzelzceļa veselības centrs, SIA

Dzelzceļa veselības centrs, SIA

SIA "Dzelzceļa veselības centrs", kas ir daļa no Veselības centru apvienība (VCA)  piedāvā primāros un sekundāros medicīnas pakalpojumus pašā Rīgas centrā. Mūsu augsti kvalificētie ārsti un medicīnas personāls sniedz plaša profila ambulatoros pakalpojumus iedzīvotājiem savas dzīves vai darba vietas tuvumā, nodrošina pakalpojumus pilnā veselības aprūpes ciklā — no veselīga dzīvesveida uzturēšanas iespējām līdz diagnostikai un ārstēšanai. Pie mums ir pieejama:

Diagnostika - mamogrāfija, rentgens, ultrasonogrāfija,

Ārstniecība- ģimenes ārsti, ārsti speciālisti,

Profilakse-veselības pārbaudes - Obligātā veselības pārbaude, Šoferu un ieroču komisija, Check up programmas, vakcinācija,

 Rehabilitācija - rehabilitācijas unfizikālās medicīnas ārsti, fizioterapeiti, masieri, fizikālo procedūru kabinets.

Ar vairāk nekā 300 tūkstošiem pacientu pierakstu gadā elektroniskā pakalpojumu sistēma epoliklinika.lv kļuvusi par īpaši nozīmīgu posmu klientu apkalpošanas kultūrā VCA. 

Ārstniecības iestādes kods: 0100-54114

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika pēdējos gados ir kļuvusi populāra, un veiktie pētījumi un testi nepārtraukti pēta to efektivitāti un drošību. Tāpat arī tiek vērtēta kolagēna produktu ietekme uz ādas elastību, mitrināšanu un grumbu samazināšanos.

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Pēc smagas operācijas un ilgstošas rehabilitācijas Roberto Meloni ir atkal vesels, bet atzīst, ka daudzus mēnešus esot bijis ļoti norūpējies, vai spēs atkal normāli staigāt. Roberto stāsta par savu pieredzi, lietojot Latvijā ražotu produktu – Epsorīnu.

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ja, ilgstoši sēžot, jums nogurst un sāp mugura, pievērsiet uzmanību, kādu krēslu ikdienā izmantojat. Situāciju var uzlabot, parasta krēsla vietā izvēloties ergonomisku krēslu. Uzzināsim vairāk par Bambach ® Saddle Seat ergonomiskajiem krēsliem! 

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: “FlexiCor” locītavu un saišu veselībai

Testa rezultāti: “FlexiCor” locītavu un saišu veselībai

Martā Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvāja testēt “FlexiCor” locītavu un saišu veselībai.

Aknu sargs

Aknu sargs

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Fito preparāti” piedāvā izmēģināt dabīgu produktu aknu darbības veicināšanai.

Līga Nature SPA Hialuronskābes serums intensīvai ādas mitrināšanai

Līga Nature SPA Hialuronskābes serums intensīvai ādas mitrināšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Salons Līga" piedāvā izmēģināt Hialuronskābes serumu ar dabīgu aktīvo vielu komponenti Pentavitin® intensīvai ādas mitrināšanai.

Testa rezultāti: "Kaleja Silks" zīda matu ruļļi veselīgām salona kvalitātes lokām

Testa rezultāti:

Martā Medicine.lv sadarbībā ar "Kaleja Silks" piedāvāja testēt zīda matu rulli veselīgai matu ieveidošanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Vismaz reizi dzīvē ir jāpārbauda sava sirds! No aprīļa šo izmeklējumu veic arī Dinsbergas klīnikā ar jaunāko un modernāko aparatūru Latvijā. Izstāsti Latvijai dodas vizītē pie kardioloģes ar 20 gadu pieredzi - dr. Santas Vilteres.

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova:  Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Patrīcija Ivanova ir asinsvadu ķirurgs, flebologs, Dr.med., docente LU Ķirurģijas katedrā, Latvijas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Latvijas Invazīvās radioloģijas asociācijas biedre, Eiropas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Eiropas Kardiovaskulārās un invazīvās radioloģijas biedrības biedre, nokārtojusi eksāmenu asinsvadu ķirurģijā...

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Kontakti

  1. +371 67220335
  2. +371 67799977
  3. +371 67212806
  4. +371 67233151
  5. +371 67233923
  6. +371 67224758
  7. https://www.vca.lv/
  8. dzvcadmin@dzvc.lv
  9. https://www.vca.lv/vca-poliklinikas/dzelzcels.html
  10. https://vca.lv

Darba laiks

  • P.800-2130
  • O.800-2130
  • T.800-2130
  • C.800-2130
  • P.800-2130
  • S.800-1530
  • Sv.-

Juridiskie dati

  1. 40003292259
  2. LV40003292259
  3. "Luminor Bank", AS
  4. LV92RIKO0002013283792
  5. 26.04.1996
  6. 17.05.2003

Apraksts

SIA "Dzelzceļa veselības centrs", kas ir daļa no Veselības centru apvienība (VCA)  piedāvā primāros un sekundāros medicīnas pakalpojumus pašā Rīgas centrā. Mūsu augsti kvalificētie ārsti un medicīnas personāls sniedz plaša profila ambulatoros pakalpojumus iedzīvotājiem savas dzīves vai darba vietas tuvumā, nodrošina pakalpojumus pilnā veselības aprūpes ciklā — no veselīga dzīvesveida uzturēšanas iespējām līdz diagnostikai un ārstēšanai. Pie mums ir pieejama:

Diagnostika - mamogrāfija, rentgens, ultrasonogrāfija,

Ārstniecība- ģimenes ārsti, ārsti speciālisti,

Profilakse-veselības pārbaudes - Obligātā veselības pārbaude, Šoferu un ieroču komisija, Check up programmas, vakcinācija,

 Rehabilitācija - rehabilitācijas unfizikālās medicīnas ārsti, fizioterapeiti, masieri, fizikālo procedūru kabinets.

Ar vairāk nekā 300 tūkstošiem pacientu pierakstu gadā elektroniskā pakalpojumu sistēma epoliklinika.lv kļuvusi par īpaši nozīmīgu posmu klientu apkalpošanas kultūrā VCA. 

Ārstniecības iestādes kods: 0100-54114

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Veselibas centrs Rīgā, Diagnostikas pakalpojumi un speciālistu konsultācijas bērniem un pieaugušajiem, Ārstu komisijas.
Medicīniskā palīdzība, Veselības centrs, Veselības centri,
Ārsti, OVP, obligātās veselības pārbaudes, obligātā veselības pārbaude.
Zobārsti, Zobārstniecība, Protezēšana, Zobu higiēna, Ginekologs,
Ginekologi, Ginekoloģija, Ultrasonogrāfija, Grūtnieču aprūpe,
Urologs, Ķirurgs, Ķirurgi, Neatliekamā ķirurģiskā palīdzība,
Kardiologs, Holtera monitors, veloergometrija, Kardioloģija, Diagnostika,
Ārstniecība, Rehabilitācija, Neirologs, Neirologi, Endokrinologs,
Cukura diabēta pacienta ārstēšana, Gastroenterologs, Kuņģa
zarnu trakta slimību izmeklēšana, ārstēšana, Dermatologs, Dermatologi,
Ādas un seksuāli transmisīvo slimību ārstēšana, Oftalmologi,
Acu ārsti, Otorinolaringologi: ausu, deguna un kakla slimību ārstēšana,
Fizioprocedūras, Fizioterapijas kabinets, Masāža, fizikālā terapija,
Masāžas, Ultraskaņas terapija, gaismas terapija, ultrasonoskopija,
elektroforēze, elektromiegs, Arodslimību ārsts, Obligātās veselības pārbaudes,
Funkcionālā diagnostika, Obligātā veselības pārbaude, Transporta
vadītāju, autovadītāju, šoferu, transporta līdzekļu vadītāju
komisijas, ieroču nēsātāju medicīniskās pārbaudes, Elektrokardiogrāfija,
Rentgenogrāfija, Fibrogastroskopija, Procedūru kabinets, Vakcinācija:
difterija, ērču encefalīts, gripa, Fizioterapeits, ārstnieciskā vingrošana,
mīksto audu tehnikas, mamogrāfija ar tomosintēzi, Tatjana Zdančuka – ginekologs,
Dace Zolberga – ginekologs, Maksims Tjurins – acu ārsts, Anelija
Šugajeva – acu ārsts, Silva Rozenberga – LOR, Nijole Jaščišena – LOR,
Inna Kasterova – dermatologs, Kļims Ļeoņenko – urologs, Juris
Ročāns – ultrasonoskopija, Līga Liepa – kardiologs, Irēna
Barkovska – gastroenterologs, Viluis Sosārs – fibrogastroskopija,
Pauls Sīlis - bērnu kardiologs, ehokardoloģijas specialists, Olafs
Volrāts - bērnu ķirurgs.

Vairāk

Saistītie resursi

  • https://www.epoliklinika.lv/

Foto 24

EKG
Ginekologi
Ķirusrģija
Autovadītāju komisija
Nefrologs
Psihoterapeits
Topošo vecāku skola
Darba laiki
Endokrinologs
Kardioloģija bērniem
Kardioloģija
Kopleksā veselības pārbaude
Ķirurģija
Oftamoloģija, acu slimību ārsts
Otolaringoloģija
Traumotoloģija, ortopēdija
USG izmeklējums
VCA
Arodveselībasun arodslimību ārsts
Autovadītāju medicīniskā komisija
Bērnu kardioloģija
Ginekoloģija
Ģimenes ārsts
Ehokardiogrāfija bērniem

Mājas lapa internetā