
3 ieteikumi, kā uzlabot aknu veselību
Sēdošs darbs, treknas, neveselīgas maltītes, nepietiekamas fiziskās aktivitātes un brīvdienu izklaides ar pārmērīgu alkohola lietošanu – šāds dzīvesveids ne tikai nelabvēlīgi ietekmē mūsu organismu, bet arī rada lielu slodzi aknām, kuras vairs nespēj sekmīgi pildīt savas pamatfunkcijas.

Kā sagatavoties skriešanas maratonam, lai gūtu sportiskus panākumus? Praktiski ieteikumi ģimenēm
Jau 18. maijā "Tet" Rīgas maratona ietvaros notiks tradicionālie "Rimi Bērnu dienas" skrējieni, kas ļaus izbaudīt skriešanas priekus rekordlielam mazo dalībnieku skaitam – sagaidāms, ka šogad dažādās distancēs spēkus izmēģinās līdz pat 13 000 skrējēju.

Pavasara brīnumlīdzekļi lieliskai pašsajūtai – dīgsti un bērzu sulas
Kad gribas ātri uzveikt pavasara hipovitaminozes jeb pazemināta vitamīnu daudzuma izraisīto sagurumu, roka tā vien stiepjas pēc sintētiskajiem vitamīnu kompleksiem. Ir situācijas, kad tie patiešām vajadzīgi, taču, pirms ķerties pie kapsulām, ir vērts celt galdā vērtīgās dabas veltes – Latvijai ir pašai savi "superfūdi", atgādina farmaceite.

Sabalansēts uzturs fiziski aktīviem cilvēkiem: Iesaka eksperti
Lai gūtu iecerētos sporta rezultātus, būtiski ievērot sabalansētu uzturu, nodrošinot organismu ar nepieciešamo enerģijas daudzumu. Svarīgi ir gan tas, ko ēd pirms treniņa, gan tas, kas tiek lietots uzturā pēc fiziskas slodzes.

5 vērtīgākie pavasara dārzeņi
Klāt pavasara dārzeņu sezona – veikalu plauktos jau gozējas smaržīgi redīsi, sulīgi salāti, loki un citi pavasara gardumi, kas ir tieši tādi paši, kā šis gadalaiks – zaļi, viegli un svaigi! Visi pavasara zaļumi ir ļoti vērtīgi, satur daudz vitamīnu, minerālvielu un šķiedrvielu, tāpēc, tos ēdot, varam būt droši – lutinām sevi ne vien ar svaigu un garšīgu ēdienu, bet arī veselīgu uzturu.

Vai latvieši var kļūt par ilgdzīvotāju nāciju? 4 padomi, kā dzīvot ilgāk un kvalitatīvāk
Ilgāks mūžs jau izsenis ir bijis viens no lielākajiem cilvēces izaicinājumiem. Ilgdzīvotājiem, kuri pārkāpuši 100 gadu slieksni, bieži vaicā veiksmes formulu ilgākam mūžam, meklējot pieeju, kas ļautu ikvienam to atkārtot. Vai latvieši var kļūt par ilgdzīvotāju nāciju – tas ir viens no galvenajiem jautājumiem, ko aktualizē pašmāju biohakeru kustība.

Svara korekcija: Ko svarīgi zināt, pirms mainīt uztura paradumus?
Tuvojoties vasarai, aizvien vairāk cilvēku rūpīgāk izvēlas ēdienkarti un atsāk sportošanu, lai gada siltajos mēnešos justos viegli, brīvi un pievilcīgi. Lai ar sportošanu un uzturu saglabātu veselīgu ķermeni, līdzās citām aktivitātēm ieteicams ievērot enerģijas balansu – cik daudz enerģijas tiek patērēts, tikpat daudz jāuzņem ar uzturu.

Kāpēc ir vērts papildināt savu ikdienas ēdienkarti ar burkāniem?
Starp svinamajām dienām esam raduši redzēt gan nacionāli nozīmīgas piemiņas dienas, gan tradicionālos un kristīgos svētkus, bet, ja veic izpēti interneta resursos, ik dienas var atrast kādu iemeslu svinībām un par ko priecāties. Šodien, 4. aprīlī, visā pasaulē atzīmē Starptautisko Burkānu dienu.

Cik veselīgas ir bērzu sulas? Skaidro speciālisti
Pavasarī bērzu sulas tecina teju ikviens, kam ir iespēja to darīt, gan laukos, gan pilsētā. Pat ja sulas netecinām paši, tās bieži vien uz darbu vai kā ciemakukuli atnes kolēģi un draugi. Vai bērzu sulas tik tiešām ir veselīgas un cik daudz tās ikdienā ir ieteicams patērēt – konsultē uztura speciāliste, un farmaceite.

Vitamīnu trūkums pavasarī: Kā to novērst?
Nogurums, vājums, miegainība vai šķietami uz neatgriešanos zudis skaistums… Kurš gan pavasarī nav izjutis kādu no šīm problēmām! Viens no galvenajiem cēloņiem ir hipovitaminoze – viens no vitamīnu disbalansa veidiem, nepietiekams vitamīnu daudzums organismā, kura cēlonis un vienlaikus arī risinājums meklējams galvenokārt uzturā.