Plaukstoši un zaļojoši augi telpā – labvēlīga vide mentālajai veselībai
Ūdens, svaigs gaiss un saules gaisma – galvenie dzīvības avoti, kas mums visiem ir tik ļoti nepieciešami. Nav jābūt NASA zinātniekam, kurš meklē dzīvību uz svešas planētas, lai nojaustu svaiga gaisa un saules gaismas ietekmi uz visu dzīvo. Un mēs, iespējams, nemaz tik ļoti neatšķiramies no augiem.
Kā atbrīvoties no utīm? Iesaka farmaceits
Rudenī bērni daudz vairāk laika pavada telpās – bērnudārzos un skolās –, kas paaugstina risku iegūt utis un pārnest tās mājās. Kā atpazīt pedikulozi, kādus līdzekļus izvēlēties, lai vislabāk tiktu galā ar utīm, un kāda ir iespējamā profilakse, stāsta farmaceits.
Viedoklis: Lai attīstītu veselības aprūpi, Latvijai ir nepieciešams Biobanku likums
Biobankas, kuru galvenais uzdevums ir uzglabāt bioloģiskos paraugus un datus pētniecības un ārstniecības nolūkos, ir kļuvušas par galveno infrastruktūru biomedicīnas pētījumu un veselības aprūpes jomā. Biobankas nodrošina bioloģisko paraugu, piemēram, asiņu, audu un DNS, glabāšanu, kas parasti ir papildināti ar ...
Kas ir dzemdes mioma? Vai, kad un kā to ārstēt Reklāmraksts
Dzemdes mioma – tā ir viena diagnoze, bet atšķirīgs ir katras sievietes stāsts. Ārsts speciālists informēs un izskaidros piemērotākās ārstēšanas metodes, bet lēmums jāpieņem pašai sievietei, kuru no tām izmantot.
Aptauja: Latvijas jaunieši bieži skolā piedzīvo savstarpējas neiecietības gadījumus
Katrs ceturtais Latvijas jaunietis vismaz reizi nedēļā vai biežāk skolā piedzīvo apcelšanu vai novēro, kā skolas biedri apceļ citus, liecina "Samsung" “Solve for Tomorrow” konkursa ietvaros veiktā pusaudžu aptauja.*
VM: Saeimas deputātus informē par veselības nozares budžeta projektu
Veselības ministrs Hosams Abu Meri šodien, 25. oktobrī, Saeimā tikās ar Zaļo un zemnieku savienības frakcijas deputātiem, lai iepazīstinātu ar savām prioritātēm amatā un 2024. gadā veselības nozarei plānoto finansējumu.
Molekulārie vēža konsīliji – onkoloģijas nākotne (INTERVIJA)
Precīzu ģenētisko datu iegūšana, uzglabāšana un analizēšana, rezultātā nosakot precīzāku terapiju molekulārā līmenī, ir ceļš uz tādu nākotni, kurā vēzis nebūtu letāla diagnoze, un, ja to nebūtu iespējams izārstēt pavisam, tad – hroniska slimība, ar kuru var sadzīvot.
Ukrainas ārsti Austrumu slimnīcā gūst pieredzi rekonstruktīvajā ķirurģijā
Šonedēļ Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīca) oficiālā apmācību un pieredzes apmaiņas vizītē ieradās trīs Ukrainas ārsti ķirurģijas specialitātē, lai papildus apgūtu mikroķirurģijas operāciju iemaņas, pilnveidojot tās operāciju zālē.
Kā nepieļaut kļūdas antidepresantu lietošanā? 9 speciālistes ieteikumi
Ne viens vien gada tumšākajos, vēsākajos mēnešos nonāk depresīvā stāvoklī. Vēršoties pēc palīdzības pie ārsta, bieži vien tiek izrakstīti antidepresanti.
Veselības ministrija Ukrainai ziedo neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnas
Veselības ministrija Ukrainai ziedos 61 lietotu neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu. Medicīnisko transportlīdzekļu nodošanu Ukrainai otrdien, 24. oktobrī, atbalstīja valdība.
VM: Veselības nozare saņem papildu finansējumu 30,87 miljonus eiro
Valdība šodien, 24. oktobrī, atbalstīja 30,87 miljonu eiro piešķiršanu valsts apmaksātās veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai iedzīvotājiem. Tā ir daļa no kopumā vairāk nekā 140 miljoniem eiro, kas tika rezervēti nozarei neatliekamu un prioritāru pasākumu finansēšanai vēl šī gada laikā.
LM: Valdībā akceptēta starpinstitucionālās sadarbības programmas “Bērna mājas” īstenošanas kārtība
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) būs iestāde, kas koordinēs starpinstitucionālās sadarbības programmas “Bērna māja” īstenošanu. Ir nostiprināti arī būtiskākie darbības principi, kas ņemami vērā visā programmas “Bērna māja” īstenošanās laikā.
LM: Valsts līdzfinansēs aprūpes mājās pakalpojumu bērniem ar invaliditāti
Valsts nodrošinās līdzfinansējumu 30% apmērā aprūpei mājās bērniem ar smagiem un ļoti smagiem funkcionāliem traucējumiem. Tas palīdzēs novērst bērnu ievietošanu ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās un atslogot pašvaldību budžetu, līdzfinansē...
VM: No bīstamo infekcijas slimību saraksta izņem Covid 19
Ņemot vērā infekcijas slimību izplatības apjomu un slimības gaitu, no bīstamo infekcijas slimību saraksta tiek svītrota Covid 19 infekcija.
Eksperte: Mentorprogramma jauniešiem ir par ilgtspējību – katra cilvēka vērtība pieaug (INTERVIJA)
Jauniešu atbalsta biedrība "Mentor Latvia" kopā ar veikalu tīklu "Rimi" jau sešus gadus ir īstenojusi kampaņu “Dalies ar iespēju augt”, aicinot ziedot un finansiāli atbalstīt mentorprogrammu jauniešiem, kuriem ikdienā trūkst ģimenes atbalsta.
Ar īpašu mākslas murāli vērš uzmanību - sirds veselība ir mūsu pašu rokās
Sirds un asinsvadu slimības (SAS) ir galvenais mirstības cēlonis Latvijā, 2022. gadā tās bija iemesls nāvei 52 % gadījumu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija[1].
Sejas ādas kopšanas padomi pēc 40: Iesaka kosmētikas speciāliste
Ādas novecošana ir neizbēgams process. Katram tas ir individuāls un atkarīgs no vairākiem faktoriem: iedzimtības, dzīvesveida, kaitīgiem ieradumiem, vides un daudziem citiem. Ar gadiem kolagēna daudzums organismā arvien samazinās, savukārt sievietēm, sasniedzot 40 gadu slieksni, organisms aizvien mazāk ražo estrogēnu, kas saukts arī par “skaistuma hormonu”.
Veselības ministrs tiekas ar pacientu organizāciju pārstāvjiem
Šodien, 24. oktobrī, veselības ministrs Hosams Abu Meri tikās ar Latvijas Pacientu tīkla organizāciju pārstāvjiem.
Vienojas par veselības pratības stiprināšanu izglītības saturā
Šodien, 24. oktobrī, veselības ministrs Hosams Abu Meri tikās ar izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu, lai pārrunātu turpmāko sadarbību iedzīvotāju veselības pratības veicināšanai, kā arī citus ministriju sadarbības jautājumus.
Veselības ministra vizītes laikā Jelgavā saņemts solījums sakārtot pacientu rindas jau 2024. gadā
Veselības ministrs Hosams Abu Meri pirmdien, 23.oktobrī, viesojās Jelgavas poliklīnikā. Kopā ar Jelgavas poliklīnikas vadītāju Kintiju Barloti un Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētāja vietnieci Ritu Vectirāni ministrs apmeklēja poliklīnikas reģistratūru, ģimenes ārstu prakses, kā arī rehabilitācijas nodarbību telpas.
Aptauja: Vairāk nekā pusei Latvijas iedzīvotāju pašsajūtu ietekmē maiņa no vasaras uz ziemas laiku
Saskaņā ar “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktās aptaujas datiem, 18% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju pašsajūtu ļoti ietekmē maiņa no vasaras uz ziemas laiku, 38% uzskata, ka tā drīzāk ietekmē. Tikai 13% iedzīvotāju ir pārliecināti, ka viņus pulksteņa pagriešana par stundu divas ...
Testa rezultāti: MARUSHA eļļa sejas attīrīšanai un masāžai Reklāmraksts
Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvāja testēt sejas attīrīšanas un masāžas eļļu ar rīsu, auzu un jojobas eļļām.
Precīzijas medicīnas tīklošanās forums “PMNET Forum 2023” pulcēja ekspertus no vairāk nekā 20 valstīm
Rīgā otro gadu norisinājās starptautisks pasākums “PMNET Forum 2023” – Precīzijas medicīnas tīklošanās forums, kas pulcēja pašmāju un ārzemju ekspertus no vairāk nekā 20 valstīm, kuri precīzijas medicīnā ir vadošie pasaulē.
Latvijas Ārstu biedrība ar veselības ministru pārrunā aktuālākos jautājumus veselības aprūpes jomā
Šodien, 23. oktobrī Latvijas ārstu biedrības (LĀB) valdes locekļi tikās ar veselības ministru Hosamu Abu Meri, lai pārrunātu aktuālākos jautājumus veselības aprūpes jomā. Tai skaitā par veselības budžetu un valdības rīcības plāna projektu veselības jomā, kā arī citiem jautājumiem.
Svarīgākais, kas jāzina pa osteoporozi un tās profilaksi: Stāsta speciālisti
Osteoporozes risks pieaug ar vecumu, taču tās profilakses pasākumus ir svarīgi veikt visa mūža garumā, jau no jauniem gadiem. Kādi ir galvenie osteoporozes iemesli un attīstības riski, kāda ir kalcija un D vitamīna loma un kādi ir galvenie profilakses pasākumi, stāsta ģimenes ārste un klīniskā farmaceite.