medicine.lv skaitļos

Lietotāji online171
Aktīvie uzņēmumi12792
Nozares raksti12402
Ekspertu atbildes21477
VM: No bīstamo infekcijas slimību saraksta izņem Covid 19 : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

VM: No bīstamo infekcijas slimību saraksta izņem Covid 19

Freepik.com/ freepik
Foto: Freepik.com/ freepik

Ņemot vērā infekcijas slimību izplatības apjomu un slimības gaitu, no bīstamo infekcijas slimību saraksta tiek svītrota Covid 19 infekcija.

Šodien, 24. oktobrī, valdības atbalstītais projekts* paredz no bīstamo infekcijas slimību saraksta svītrot kopumā divas infekcijas slimības – Covid-19 un pērtiķu bakas. Covid-19 izraisītājs vairs nav radījis apdraudējumu sabiedrības veselībai, kā arī nav radījis smagāku slimības gaitu, savukārt situācija ar pērtiķu baku uzliesmojumu ne pasaulē, ne Latvijā nav pasliktinājusies, riska grupu personām ir pieejama vakcinācija, kā arī pacientu ārstēšanai ir pieejami pretvīrusu līdzekļi.

Infekciju slimību sarakstā kopumā ir 13 bīstamās infekcijas slimības un 5 infekcijas slimības. Speciālisti sabiedrības veselības jomā seko līdzi situācijai, lai pārvaldītu infekcijas slimību gadījumus, uzliesmojumus un epidēmijas un nodrošinātu sabiedrības veselības aizsardzību epidemioloģiskās drošības jomā, nepieciešamības gadījumā veicot personu laboratorisko izmeklēšanu, ārstēšanu, izolēšanu.

Pasaules Veselības organizācija (turpmāk – PVO) šā gada maijā saistībā ar Covid 19 paziņoja par starptautiski nozīmīgas sabiedrības veselības ārkārtas situācijas atcelšanu, norādot, ka laiks pāriet uz Covid-19 pandēmijas ilgtermiņa vadību. Latvijā 2024. gadā spēku zaudēs Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likums, bet, lai nodrošinātu sabiedrības veselībai svarīgu normu nepārtrauktību, daļu iekļaus Epidemioloģiskās drošības likumā un Pacientu tiesību likumā.  

Banner 280x280

PVO paziņoja, ka ir vērojama Covid-19 izraisīto nāves gadījumu skaita samazinājuma tendence, ar Covid-19 saistīto hospitalizāciju un stacionēšanas intensīvās terapijas nodaļās skaita samazināšanās, kā arī iedzīvotājiem ir augsts imunitātes līmenis pret SARS-CoV-2 vīrusu. Arī Latvijā personu skaits ar apstiprinātu Covid-19 infekciju un veikto testu skaits 2023.gadā, kā arī pacientu skaits stacionāros ar pamata diagnozi Covid-19 turpina samazināties. 

Slimību un profilakses kontroles centrs stingri rekomendē vakcinēties pret Covid 19 šajā sezonā: iedzīvotājiem vecumā no 65 gadiem;  ārstniecības personām un ārstniecības atbalsta personām, kuras, pildot darba pienākumus, ir tuvā kontaktā ar pacientiem;  pieaugušos ar nopietnām hroniskām blakusslimībām;  vidējas vai augstas imūnsupresijas pacientus, t.sk. pusaudžus un bērnus no 6 mēnešu vecuma; grūtnieces.

*Grozījumi Ministru kabineta 2005. gada 14. jūnija noteikumos Nr. 413 "Kārtība, kādā veicama personu obligātā medicīniskā un laboratoriskā pārbaude, obligātā un piespiedu izolēšana un ārstēšana infekcijas slimību gadījumos"

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Hidratācija kā ikdienas veselības pamats

Hidratācija kā ikdienas veselības pamats

Miegs, uzturs, fiziskās aktivitātes, stresa līmenis un atjaunošanās tiešā veidā ietekmē pašsajūtu un dzīves kvalitāti. Tomēr starp šiem faktoriem ir viens pamatelements, ko daudzi joprojām mēdz novērtēt par zemu – pietiekama organisma hidratācija. 

Jauna sezona – jauna kopšana: kas ādai nepieciešams pavasarī

Jauna sezona – jauna kopšana: kas ādai nepieciešams pavasarī

Pavasarī īpaši labi darbojas sistēmiska pieeja: āda saņem pietiekami daudz mitruma no iekšpuses, savukārt ārēji tiek atbalstīta ar līdzekļiem, kas palīdz šo mitrumu saglabāt un atjaunot ādas aizsargbarjeru. Uzzināsim vairāk par Hydro Boost maskām, kas paredzētas intensīvai ādas mitrināšanai un atjaunošanai!

Cietie ķermeņa sviesti: kāpēc šī ir nākamā līmeņa pašaprūpe tavai ādai?

Cietie ķermeņa sviesti: kāpēc šī ir nākamā līmeņa pašaprūpe tavai ādai?

Pareizi lietoti dabīgie ķermeņa sviesti ne tikai mitrina, bet arī palīdz ādai atjaunoties dziļākā līmenī. Uzzini, ko tavai ādai patiesībā dod tīras, dabīgas sastāvdaļas!

Video

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.

Produktu testi

Testa rezultāti: kad ķermenis prasa vairāk nekā ignorēšanu

Testa rezultāti: kad ķermenis prasa vairāk nekā ignorēšanu

Medicine.lv sadarbībā ar Acorus Balance piedāvāja testēt šķiedrvielu kompleksu – izvēloties sev piemērotāko virzienu, vai tas būtu līdzsvars ar Slim Detox vai mērķtiecīgāks atbalsts ar Colon Detox.

Ēģiptes rukolas eļļa (Eruca sativa)

Ēģiptes rukolas eļļa (Eruca sativa)

Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ZAptieka" jūnijā piedāvā testēt auksti spiestu Ēģiptes rukolas eļļu, kas ir bioloģiski aktīva augu eļļa ar augstu taukskābju, antioksidantu, sēru saturošu savienojumu un fitouzturvielu koncentrāciju. 

FITY pulveri – koncentrēts dabas spēks tavai labsajūtai

FITY pulveri – koncentrēts dabas spēks tavai labsajūtai

Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Perfecto" maijā un jūnijā piedāvā testēt FITY dabas pulverus pēc izvēles – Mežrozīšu, Upeņu vai Pieneņu pulveri.

NATEO D + Omega-3 – efektīva kombinācija

NATEO D + Omega-3 – efektīva kombinācija

Medicine.lv portāls sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu “Sagitus” aicina pieteikties NATEO D+ Omega-3 produkta testam. NATEO D+ Omega-3 produkta sastāvā ir dabisks D vitamīns (4000 SV) un īpaši augstas koncentrācijas zivju eļļa ar neaizstājamajām Omega-3 taukskābēm (300 mg) EPA un DHA vienā kapsulā. 

Izstāsti Latvijai veselības receptes

CyberKnife Sigulda – pacienta pieredze: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

CyberKnife Sigulda – pacienta pieredze: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dažkārt viss sākas gandrīz nemanāmi – ar sajūtu, ka viena auss dzird mazliet sliktāk nekā agrāk. Bez sāpēm. Bez dramatiskām pazīmēm. Tieši tā savu stāstu sāk mūziķis un mūzikas skolotājs Mārtiņš Bergmanis, kurš pirmo reizi publiski dalās pieredzē par diagnozi, kas mainīja viņa dzīvi – dzirdes nerva audzējs.

CyberKnife tehnoloģija – pacienta pieredze: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

CyberKnife tehnoloģija – pacienta pieredze: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūziķis Mārtiņš Bergmanis pirmo reizi atklāti dalās savā pieredzē pēc diagnozes – dzirdes nerva audzējs jeb vestibulārā švannoma (dzirdes nerva neirinoma).