8.-10. aprīlī studenti aicināti piedalīties sporta un aktīva dzīvesveida ideju hakatonā “SportLab 2022”
Latvijas Universitātes (LU) Inovāciju centrs LUMIC sadarbībā ar LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāti (PPMF) 8.-10. aprīlī attālināti organizē inovatīvu sporta un aktīva dzīvesveida ideju hakatonu “SportLab 2022”. Pieteikties aicināts jebkurš Latvijas augstskolas vai koledžas students, kurš studē vai interesējas par sporta pedagoģiju.
Viss par un ap zobu implantiem Reklāmraksts
Zobu implanti bieži tiek uzskatīti par visefektīvāko paņēmienu, kā aizstāt zaudētos vai bojātos zobus. Lai gan tas ir salīdzinoši dārgs un laikietilpīgs process, jūs nenožēlosiet paveikto. Kā arī būsiet priecīgi un laimīgi par iegūto smaidu, ko jebkad esat vēlējušies.
Nepatīkamās kakla sāpes: Cēloņi un ārstēšana
Gada aukstajā sezonā kņudināšana kaklā, aizsmakums vai pat kakla sāpes mēdz būt ierasta parādība, no kā pasargāts nav neviens. Visbiežāk nepatīkamos simptomus izraisa dažādi augšējo elpceļu vīrusi, taču dažkārt pie vainas var būt arī bakteriālā infekcija, kas ir cēlonis angī...
Eksperti: Atopiskā dermatīta pacientu diskriminācija ir jānovērš
Pieaugošā saslimstība ar atopisko dermatītu būtiski samazina pacientu darbspēju un dzīves kvalitāti, tādēļ svarīgi, lai arī Latvijā, tāpat kā citās attīstītajās valstīs, tiktu nodrošināta mūsdienīga ārstēšana un jaunāko medikamentu pieejamība, seminārā “Jaunas iespējas atopiskā dermatīta ārstēš...
Bērnu slimnīcu apmeklēs Igaunijas veselības un nodarbinātības ministrs un Latvijas veselības ministrs
Šī gada 18. martā Bērnu slimnīca vizītē uzņems Igaunijas veselības un nodarbinātības ministru Tanelu Kīku (Tanel Kiik) kopā ar Latvijas veselības ministru Danielu Pavļutu.
SPKC paziņo par gripas epidēmijas sākumu no 2022. gada 17. marta*
Monitoringa dati** liecina, ka 2022. gada 10. nedēļā vienā no desmit monitoringā iekļautajām teritorijām (Daugavpilī) pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs un kuriem noteikta diagnoze gripa sasniedzis 384,1 gadījumu uz 100 000 iedzīvotājiem.
Vairāk nekā pussimts Eiropas vēža pacientu organizāciju kongresā Rīgā pieprasīs mazināt nevienlīdzību vēža aprūpē
Vairāk nekā pussimts vēža pacientu organizāciju pārstāvji no 22 Eiropas valstīm 18.-19. martā Rīgā pulcēsies kongresā “Par vienlīdzību vēža uzveikšanā”, lai spriestu, kā novērst netaisnības un atšķirības vēža diagnostikas, ārstēšanas, jaunāko zāļu pieejamības u.c. jomās.
Impetigo uz sejas: Simptomi, cēloņi un ārstēšana
Cilvēka ādas virsma ir bagāta ar visdažādākajiem mikroorganismiem - vīrusiem, sēnītēm, baktērijām, taču par lielāko daļu no tiem, mēs teju neko nezinām. Tie ar cilvēka organismu sadzīvo īpašā līdzsvarā, mūsu ķermeņa virsma viņiem ir dzīvošanas un baroš...
Aptauja: Gada laikā iedzīvotāji biežāk sākuši lietot uztura bagātinātājus
Salīdzinājumā ar 2020. gadu pērn Latvijas iedzīvotāji biežāk sākuši lietot uztura bagātinātājus, secināts aptaujā. 2020. gadā uztura bagātinātājus ikdienā regulāri lietoja 14% respondentu, kamēr 2021. gadā šis rādītājs pieauga līdz 21%. Par uztura bagātinātāju atbildīgu lietošanu stāsta ģimenes ā...
Aptauja: 23% cieš no miegainības dienā, pat ja naktī ir izgulējušies
Aptaujā, izvēloties vairākus atbilžu variantus, noskaidrots, ka miegainību dienas laikā izjūt 23% respondentu arī tad, ja naktī ir gulējuši pietiekami. Turklāt starp tiem, kuri izjūt miegainību, sieviešu ir nedaudz vairāk nekā vīriešu, secināts aptaujā.
31. martā tiešsaistē notiks konference veselības aprūpes nozares ekspertiem "Nākotnes veselība"
Veselības aprūpes pieejamība, gaidīšanas rindu samazināšana, pakalpojumu daudzveidība šobrīd ir Latvijas veselības sistēmas izaicinājums. Sabiedrības veselības stratēģija līdz 2027. gadam paredz nozīmīgas darbības un iniciatīvas, tomēr finanšu, cilvēkkapitāla un tehnoloģiskie resursi ir nepietiekami, lai sasniegtu stratēģijā izvirzī...
NVD: 2021. gadā valsts apmaksātas medicīniskās apaugļošanas rezultātā notikušas 387 dzemdības
Atbilstoši Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotajiem datiem, valsts apmaksātas medicīniskās apaugļošanas rezultātā pagājušajā gadā ir notikušas 387 dzemdības, kas ir par 47 % vairāk nekā gadu iepriekš.
Rīgas Austrumu slimnīca aicina mediķus uz apmācību semināru
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas “Aslimnīcas mācību centrs” šī gada 18. un 19. martā (piektdien, sestdien) sākums plkst. 9:00, rīko apmācību semināru – “Biolitec lāzera izmantošanas histeroskopijā un ginekoloģiskajā laproskopijā”, kas tiks translēts Zoom platformā.
Podoloģija un ārstnieciskais pedikīrs – veselām un laimīgām kājām Reklāmraksts
Sagaidiet vasaru ar veselām, sakoptām un laimīgām kājām, pierakstieties uz konsultāciju pie pieredzējuša podologa! Jūsu pēdas ir to ir pelnījušas!
5 sēklas un sēklu eļļas, kas var palīdzēt uzlabot veselību: Iesaka farmaceite
Tuvojoties pavasarim, organisma vitamīnu un enerģijas rezerves parasti ir izsīkušas, tāpēc imunitātes stiprināšanai noteikti vērtīgs būs C un D vitamīnu kurss. Vienlaikus ieteicams bagātināt arī uzturu ar veselībai nepieciešamām vielām, iekļaujot tajā dažādas sēklas un no tām iegū...
Ar ES fondu finansējumu varēs attīstīt vēl 138 ģimenes ārstu prakses
Noslēgusies projektu vērtēšana Eiropas Savienības (ES) fondu programmā, kur ģimenes ārstu prakses vietu attīstībai pieņēma iesniegumus trešo – noslēdzošo reizi šajā plānošanas periodā, vērtēšanai Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA) tika iesniegti 92 projektu iesniegumi, paredzot ieguldījumus 171 ārstu praksē visā Latvijā.
Aptauja: 80% iedzīvotāju pēc izslimošanas ar Covid-19 radušās veselības komplikācijas
Lielākā daļa jeb 80% Latvijas iedzīvotāju pēc izslimošanas ar Covid-19 atzīst, ka ir saskārušies ar kāda veida veselības komplikācijām jeb tā saukto garo Covid-19, liecina aptauja.
Četras Eiropas bērnu slimnīcas un veselības organizācijas apvienojas unikālā projektā “VoiCEs”
Lai veicinātu bērnu un pusaudžu iesaisti veselības aprūpes uzlabošanā, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca sadarbībā ar labākajām bērnu slimnīcām Itālijā, Somijā un Nīderlandē un citām ar veselību saistītām organizācijām ir uzsākusi pasaulē unikālu projektu “VoiCEs”.
Dišēna muskuļu distrofija: Kādiem simptomiem pievērst uzmanību?
Dišēna muskuļu distrofija (DMD) ir reta, ģenētiska neiromuskulāra slimība, kas galvenokārt skar zēnus, bet kopumā ietekmē visu ģimeni. Latvijā tā parasti tiek diagnosticēta bērniem vecumā no trim līdz četriem gadiem.
Aptauja: 80% iedzīvotāju iecienījuši ātro ēstuvju ēdienus
Latvijas iedzīvotāju vidū saglabājas augsta ātro ēstuvju ēdienu popularitāte. Lielākā daļa jeb 80% aptaujāto kopumā uzturā iekļauj ātro ēstuvju ēdienus, secināts aptaujā.
Ukrainā no Rīgas piegādāta medikamentu krava dzemdību palīdzības sniegšanai
Sadarbojoties Rīgas Dzemdību nama un Centrālās laboratorijas kolektīviem, Ukrainai piegādāta apjomīga krava ar medikamentiem un medicīnas precēm dzemdību palīdzības sniegšanai.
Latvijas Medicīnas fonds aicina medicīnas studentus, rezidentus un jaunos ārstus pieteikties stipendijām
Latvijas Medicīnas fondu (LMF) profesori Bertrams un Kristaps Zariņi (ASV) tūlīt pēc Pirmā Vispasaules latviešu ārstu kongresa izveidoja ar ļoti konkrētu mērķi – atbalstīt Latvijas medicīnu un kolēģu izglītības iespējas, gūstot pasaules pieredzi dažādās veselības aprūpes nozarēs.
3A antioksidants – Pretnovecošanās formula Reklāmraksts
Martā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Muss" piedāvā testēt dabīgu imūnsistēmu stiprinošu produktu "3A antioksidants Pretnovecošanās formula".
Ceremonijā “Gada balva medicīnā 2021” godināti Latvijas izcilākie veselības aprūpes darbinieki (FOTO)
“Gada balva medicīnā” svinīgā ceremonija šogad notika jau 12. reizi un tajā tika pasniegts rekordliels balvu skaits – 22! Nozīmīgāko no balvām – “Balvu par mūža ieguldījumu medicīnā” šogad saņēma divas izcilas personības – Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķe, farmakoloģe un profesore Vija Zaiga Kluša un onkologs, pirmais ...
TOS iepazīstina veselības ministru ar slimnīcas gatavību uzņemt pacientus no Ukrainas
Šodien, 11.martā , tikšanās laikā ar veselības ministru Danielu Pavļutu, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas (TOS) vadība un ārsti skaidroja slimnīcas iespējas uzņemt un ārstēt ievainotos Ukrainas karavīrus un cilviliedzīvotājus. Slimnīca šobrīd šo pacientu ārstēšanai ir paredzējusi ap 40 vietas.