Pirmās palīdzības ABC: Kas ikvienam jāzina par pirmās palīdzības sniegšanu?
Ikdienas gaitās un rutīnā neaizdomājamies par to, ko darītu, ja nokļūtu situācijā, kurā vajadzētu sniegt pirmo palīdzību. Tikai 26% Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka spētu sniegt pirmo palīdzību nepieciešamības gadījumā, noskaidrots pērn aptaujā.
Kā un kāpēc samazināt pulsu miera stāvoklī?
Pulss miera stāvoklī ir sirds sitienu skaits minūtē (sit./min.), cilvēka ķermenim atrodoties miera stāvoklī ‒ parasti miegā vai guļot gultā pēc pamošanās. Veselam cilvēkam pulss miera stāvoklī ir aptuveni 60‒100 sit./min., atkarībā no dzimuma un vecuma.
NRC "Vaivari" iegūst starptautisku akreditāciju rehabilitācijas programmai pacientiem pēc apakšējo ekstremitāšu amputācijas
Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari" ieguvis starptautisko Eiropas Medicīnas specialitāšu apvienības Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas (UEMS PRM) sekcijas akreditāciju Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas programmai pacientiem pēc apakšējo ekstremitāšu amputācijas.
Aptauja: 30% respondentu nav darījuši neko, lai mazinātu alerģiju
Lai gan lielākā daļa respondentu (59%) norāda, ka viņi nav alerģiski, tomēr 13% atklāj, ka viņiem ir alerģija no putekļiem un putekļu ērcītēm, 12% – no sadzīves ķīmijas, 10% – no kukaiņu kodumiem, 10% – no ziedputekšņiem.
Cukura diabēta dienu ietvaros sniegs bezmaksas veselības konsultācijas
2. un 9. aprīlī ikvienam būs iespēja pārbaudīt savu veselību un konsultēties ar Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) medicīnas studentiem. Bezmaksas asinsspiediena un glikozes mērījumi, kā arī veselības konsultācijas tiks sniegtas RSU studentu jaunuzsāktas iniciatīvas Cukura diabēta dienas ietvaros.
Kā vīrietis ar mugurkaula traumu var kļūt par tēti? Skaidro ārsts
Pacienti pēc mugurkaula traumām, kuri pārvietojas ratiņkrēslos Latvijā ir dažādos vecumos. Vīriešiem reproduktīvā vecumā aktuāls jautājums ir, vai es varu kļūt par tēti, ja man ir mugurkaula trauma. Atbild klīnikas urologs andrologs.
Veselības ministrija uzsāk informatīvo kampaņu par bērnu traumatisma novēršanu
Ņemot vērā augsto bērnu traumatismu Latvijā, Veselības ministrija (VM) sāk sabiedrības informēšanas kampaņu “Pārvērt pārdrošību par drošību!”. Tās ietvaros no 30.marta līdz 2023. gada vidum notiks izglītojoši pasākumi bērniem un vecākiem par traumatisma riska faktoriem un to novēršanu.
Kā bērzu sulas, pumpuri un jaunās lapiņas var noderēt mūsu veselībai? Stāsta speciālisti
Bērzu sulas ir īsts pavasara vēstnesis! Turklāt mums noderīga ir ne vien bērzu sula, bet arī pumpuri! Kā pareizi ievākt un uzglabāt bērzu sulas un kā mūsu organismam var būt noderīgi bērzu pumpuri? Konsultē sertificēta uztura speciāliste un klīniskā farmaceite.
Meklēs risinājumus satraucošajai situācijai sirds un asinsvadu slimību jomā Latvijā
Lai meklētu risinājumus satraucošajai situācijai sirds un asinsvadu slimību jomā Latvijā, 1. aprīlī plkst. 12.00 tiešsaistē notiks biedrības “EAPN-Latvia” (Eiropas Pretnabadzības tīkla Latvijas organizācija) un biedrības “Rīgas aktīvo senioru alianse” rīkotā sirds un asinsvadu slimību darba grupas sēde.
9. aprīlī notiks konference sporta treneriem, sporta darbiniekiem, sportistiem un viņu vecākiem
2022. gada 9. aprīlī, atzīmējot starptautisko dienu “Par tīru sportu”, tiešsaistē notiks 4. “Patiess sports” sporta treneru, skolotāju, sporta darbinieku un sportistu vecāku konference “Kopā. Zinoši. Motivēti”.
Mazinoties Covid-19 izplatībai, darbu pārtrauks 8345 informatīvais tālrunis
Ceturtdien, 31. martā, pēdējo dienu darbosies vienotais informatīvais tālrunis par Covid-19 jautājumiem 8345. Kopš tālruņa izveidošanas 2020. gada 24. martā divu gadu laikā operatori ir atbildējuši uz gandrīz 300 000 iedzīvotāju zvaniem.
Bērnu slimnīcas fonds aicina piedalīties aptaujā vecākus, kuru bērni lieto tehniskos palīglīdzekļus
Lai uzlabotu valsts atbalsta sistēmu bērniem ar kustību traucējumiem, Bērnu slimnīcas fonds īsteno projektu “Es un Tu, Mēs”. Projekta ietvaros vecāki, kuru bērni ar kustību traucējumiem lieto tehniskos palīglīdzekļus, tiek aicināti piedalīties anonīmā interneta aptaujā par pakalpojumu kvalitāti un pieejamību!
Eiropas Zāļu aģentūra uzsāk vakcīnas "Covid-19 Vaccine HIPRA" paātrināto vērtēšanu
Zāļu valsts aģentūra informē, ka Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) Zāļu reģistrācijas komiteja (CHMP) ir uzsākusi vakcīnas "Covid-19 Vaccine HIPRA" (zināma arī kā PHH-1V) paātrināto vērtēšanu. Šo proteīnu daļiņu vakcīnu izstrādāja uzņēmums "HIPRA Human ...
Piešķir finansējumu norēķiniem ar ģimenes ārstiem par veikto vakcināciju un laboratorijām par testēšanu uz Covid-19
Ministru kabinets šodien, 29. martā, atbalstīja papildu līdzekļu piešķiršanu, lai varētu samaksāt ģimenes ārstu praksēm par sasniegtajiem vakcinācijas pret Covid-19 rādītājiem un laboratorijām par testēšanas jaudu palielināšanu pagājušā gadā.
Skrubji, sausā masāža un mitrināšana: Padomi ķermeņa ādas kopšanai pavasarī
Ne vien sejas, bet arī ķermeņa ādai nepieciešamas pienācīgas rūpes. Turklāt jāņem vērā, ka ķermeņa āda mums katram var būt ļoti atšķirīga, tādēļ līdzekļi tās kopšanai jāpiemeklē rūpīgi un pārdomāti. Viens no iecienītiem ķermeņa ādas kopš...
SIA "GenEra": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes
SIA „GenEra” - akreditēta klīniski diagnostiska laboratorija, kas specializējusies DNS izmeklējumos. Laboratorija jau 20 gadus specializējas molekulārās ģenētikas jeb DNS testēšanas jomā. Uzņēmuma misija ir palīdzēt uzlabot dzīves kvalitāti ar zināšanām, ko sniedz ģenētiskā informācija.
Aptauja: 70% pusaudžu labsajūta ir atkarīga no savstarpējas uzticības ģimenē
Aptaujā par pusaudžu labsajūtu mājās noskaidrots, ka 70% gadījumu pusaudžu labsajūtu ietekmē uzticēšanās ģimenē, savukārt ceturtdaļa aptaujāto pusaudžu novērtē brīvību un laiku vienatnē. Kā citus svarīgus faktorus pusaudži min māju sajūtu, drošību, komfortu un mājdzīvniekus.
Pētījums: Vitamīnus biežāk ir gatavi pirkt ļaudis ar ienākumiem līdz 550 eiro, kā arī precētie un mājsaimnieces
Ceturtdaļa Latvijas iedzīvotāju regulāri lieto vitamīnus un uztura bagātinātājus. Cik gadu ir šim vidusmēra Latvijas iedzīvotājam, kā viņš izskatās, kur dzīvo un ar ko nodarbojas? Tūlīt redzēsim! „Nesen veiktais pētījums* atklāj daudz interesanta. Droši vien pats galvenais, ka nav saistī...
Latvija Ukrainai ziedos 2 neatliekamās medicīniskās līdzības automašīnas un 200 nestuves
Latvija jau tuvākajā laikā Ukrainai nodos divas neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnas un 200 nestuves, kas paredzētas ievainoto pārvietošanai, šodien, 29. martā, lēma Ministru kabinets.
Tapis video “Vecākiem par hemofiliju”: Atbildes uz 20 bieži uzdotiem jautājumiem
Hemofilija - slimība, kas izpaužas kā asins recēšanas traucējumi, ir klātesoša daudzās ģimenēs, un vecākiem, kuru bērnam ir hemofilija, jāiemācās ar to sadzīvot ne tikai pašiem, bet jāiemāca to arī savam bērnam. Šajā procesā rodas daudzi jautājumi, jo katrā vecumposmā ir ...
Jutīgi zobi: Riska faktori un risinājumi
Nepatīkams zobu jutīgums parādās pat no auksta gaisa? Zobi necieš ne karstu, ne aukstu, ne skābu, un pat zobu tīrīšana ir mokoša? Zobārste un farmaceite skaidro, kāpēc tā un ko darīt, lai novērstu zobu jutīgumu.
SPKC: Latvijā turpina samazināties Covid-19 gadījumi
Pagājušajā nedēļā (21.-27.03) jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits samazinājās par 31,6%. Vidēji dienā slimnīcās nonāca 118 cilvēki, bet pacienti ar smagu Covid-19 slimības gaitu saglabājās 3,5%.
Aptauja: 73% Latvijas iedzīvotāju sliecas domāt, ka sliktākais Covid-19 posms ir aiz muguras
Covid-19 saslimstības un mirstības rādītāji pakāpeniski samazinās, kā rezultātā no 1. aprīļa tiks atcelta lielākā daļa Covid-19 ierobežojumu. Arī vairums Latvijas iedzīvotāju raugās optimistiski, uzskatot, ka sliktākais Covid-19 posms jau ir aiz muguras.
Northway klīnika – jauns pilna cikla sieviešu un vīriešu reproduktīvās veselības centrs Reklāmraksts
Northway klīnikā ģimenēm, kas vēlas tikt pie bērniņa, tiek sniegts viss nepieciešamais atbalsts – sākot no diagnostikas un ārstēšanas līdz pat mazuļa piedzimšanai.
Radoši uzdevumi, lai bērna rokas stiprinātu rakstīšanai un citiem skolas darbiem
Pirmsskolas vecuma un jaunākiem bērniem ir ļoti svarīgi attīstīt plaukstu un pirkstu muskuļus, lai bērnam būtu vieglāk rakstīt, zīmēt, griezt ar šķērēm un veikt citus darbus. Jo vairāk bērns darbojas ar sīkiem priekšmetiem, jo labāk attīstās un stiprāki kļū...