Biežākās traumas vasarā – kā no tām izvairīties un kā rīkoties gūto traumu gadījumā?
Tiklīdz cilvēkam ir iespēja kustēties ātrāk par savu iešanas ātrumu, rodas traumu risks. Kādas ir biežāk sastopamās traumas vasarā, kā no tām izvairīties un kā pareizi rīkoties gūto traumu, brūču vai sasitumu gadījumā, stāsta traumatologs-ortopēds un klīniskā farmaceite.
Dakteris klauns dodas velomaratonā, lai atbalstītu bērnus slimnīcās visā valstī
Vakar, 24. augustā, viens no biedrības “Dr.Klauns” dakteriem klauniem – Jānis Taukulis – devās iespaidīgā velomaratonā: nepilna mēneša laikā viņš veiks 2 000 km, lai atbalstītu dakterus klaunus un pievērstu sabiedrības uzmanību viņu regulārajam darbam ar bērniem Latvijas slimnīcās.
Krampji: Kas tos izraisa un kā novērst?
Kad muskulis piedzīvo spontānas spazmas, rodas nelāgā sajūta, ko tautā dēvē par krampi. Karstā laikā to gadās piedzīvot biežāk, jo, svīstot zaudējam daudz elektrolītu, bet, neuzņemot pietiekami daudz šķidruma, muskuļi netiek pienācīgi apasiņoti, netiek pie vajadzīgajām barības vielām (minerālvielā...
Aptieka: Šogad dubultojies pieprasījums pēc mājas aptieciņas
Laika periodā no janvāra līdz augustam saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatību un karu Ukrainā, pieaudzis pieprasījums pēc noteiktiem bezrecepšu medikamentiem – pretsāpju, pretiekaisuma līdzekļiem, kā arī brūču kopšanai paredzētajiem produktiem.
Pētījums: Teju 50% bērnu netiek veikta redzes pārbaude, uzsākot skolas gaitas
Šī gada pavasarī kampaņas “Redzi, redzi, saredzi” ietvaros veikts redzes skrīninga pilotpētījums, lai noskaidrotu vai 1. un 2. klases bērnu redze atbilst normai. Pētījuma ietvaros vairāk nekā 500 bērniem Rīgas, Pierīgas un reģionu skolās tika veikts redzes skrīnings, kā rezultātā tika noskaidrots, ka tikai 53% bērnu pirms skolas gaitu ...
Aptauja: Atsākoties skolai, lielākais skolēnu drauds var būt iespēja saslimt ar Covid-19 un kustību un miega trūkums
Atsākoties skolai un palielinoties ikdienas slodzei, skolēni varētu saskarties ar vairākām grūtībām saistībā ar pašsajūtu un veselību; iedzīvotāju skatījumā biežākās no tām varētu būt iespēja saslimt ar Covid-19, kā arī kustību, miega un atpūtas trūkums, noskaidrots ...
Eksperti informēs par vakcināciju pret Covid-19 rudenī
Lai informētu sabiedrību par vakcināciju pret Covid-19 šobrīd un plānoto organizāciju rudenī, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) un Nacionālais veselības dienests (NVD) organizēs preses konferenci 26. augustā pulksten 14.00 klātienē SPKC, Duntes ielā 22, Rīgā.
Nepieciešamību darbiniekiem būt vakcinētam pret Covid-19 arī turpmāk varēs noteikt darba devējs
Mainoties pieejai vakcinācijai pret Covid-19 un vienkāršojot balstvakcinācijas shēmu, nepieciešamību darbiniekiem būt vakcinētiem pret Covid-19 turpmāk līdzīgi kā līdz šim izglītības un sociālajā jomā arī veselības nozarē strādājošajiem varēs noteikt darba devējs, paredz šodien valdībā pieņemtie ...
VM: Ieguldījums Latgales reģiona slimnīcās – vairāk nekā 31 miljons eiro
Latgales reģiona slimnīcu infrastruktūras attīstībai laika posmā no 2014. gada novirzīti vairāk nekā 31 miljons eiro, attīstot slimnīcu nodaļas, ambulatoros kabinetus, iegādājoties medicīniskās iekārtas un aprīkojumu, kā arī uzlabojot vides pieejamību pacientiem – šodien, 23. augustā, Ministru kabineta izbraukuma sēdē Ludzā uzsvēra veselības ministrs ...
14 pazīmes, kas var signalizēt par nepieciešamību padzerties: Stāsta farmaceite
Šķiet, ikviens ir saskāries ar slāpju sajūtu un izjutis tās remdēšanas baudu. Taču paļauties tikai uz to, ka organisms pats pateiks, kad vēlas ūdens malku, nav prātīgi, jo sevišķi karstumā. Tādēļ svarīgi zināt minimālo šķidruma daudzumu, kas būtu lietojams jebkuros apstākļos, kā ...
Aptauja: 48 % iedzīvotāju bieži strādā attālināti; lielākie izaicinājumi – ergonomika un privātā laika robežas
Darbs birojā, hibrīdrežīms vai attālinātais darbs – tās ir jaunās iespējas, ko liela iedzīvotāju daļa var izvēlēties savu ikdienas pienākumu veikšanai. Arī Latvijā arvien vairāk cilvēku izvēlas strādāt attālināti.
Smiltsērkšķis, mežrozīte un kale kāposts – vitamīniem un minerālvielām bagātākās vasaras veltes
Vasarā uzņemt organismam nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas ir pavisam vienkārši – dažādi sezonas augļi, ogas un dārzeņi pieejami plašā klāstā, turklāt tos iespējams ne vien iegādāties veikalā, bet arī izaudzēt piemājas dārzā vai vasarnīcā.
SPKC: Pagājušajā nedēļā Latvijā Covid-19 gadījumu samazinājums
Aizvadītajā nedēļā, no 15.augusta līdz 21.augustam, Latvijā pēc ilgāka laika perioda ir jaunatklāto Covid-19 gadījumu samazinājums par 14,6%. Vienlaikus Covid-19 pacientu skaita palielinājums turpinājās slimnīcās - iepriekšējā nedēļā stacionāros nokļuva par 16% vairāk pacientu, kuriem Covid-19 bija pamatdiagnoze.
Kā palīdzēt bērnam veiksmīgi uzsākt skolas gaitas? Skaidro speciālisti
Pirmā skolas diena ir satraucošs, prieka, satraukuma, gaidu un visdažādāko emociju pilns mirklis. Gan vecākiem, gan bērniem ir daudz domu un emociju, kā arī jaunu pienākumu. Kā palīdzēt bērnam veiksmīgi uzsākt skolas gaitas? Konsultē psihoterapeits un farmaceite.
Latvijas Zāļu lieltirgotāju asociācija turpmāk būs Latvijas nacionālās zāļu apgādes asociācija
Latvijas Zāļu lieltirgotāju asociācijas biedru pilnsapulcē 26. jūlijā ir pieņemts lēmums mainīt biedrības nosaukumu un turpināt darbu kā Latvijas nacionālās zāļu apgādes asociācijai (LNZAA), un šis izmaiņas ir 19. augustā reģistrētas arī Uzņēmumu reģistrā.
Atklāj sociālo kampaņu bērnu uzvedības problēmu aktualizēšanai “Draugi no citas planētas”
Agresija, dusmu lēkmes un noteikumu neievērošana mājās, bērnudārzā vai skolā – četrus līdz deviņus gadus vecu bērnu izplatītākās uzvedības problēmas būtiski ietekmē arī citus bērnus un skolotājus, liecina vecāku aptauja.*
Healthaid V-Vein® – skaistām un gludām kājām Reklāmraksts
Augustā un septembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvā testēt "Healthaid V-Vein®" – vērtīgas uzturvielas veselīgai asinsritei kājās un pēdās*.
Veselīga uztura pamats jeb – ko likt uz šķīvja? Stāsta uztura speciāliste
Mūsdienās ir pieejama dažāda veida informācija par to, ko un kā pareizi ēst, kādu diētu labāk ievērot, ko no uztura vajadzētu izslēgt, bet ko pielikt vairāk klāt un tamlīdzīgi. Varbūt tieši pretēji – nekas nav jāmaina, un ir labi tā kā ir?
Aptauja: Kopš janvāra samazinājusies iedzīvotāju uzticība Covid-19 vakcīnu drošumam
Kopš šī gada janvāra kopumā samazinājusies Latvijas iedzīvotāju uzticība Covid-19 vakcīnu drošumam – ja gada sākumā tam uzticējās 66% (jā – 28%, drīzāk jā – 38%), tad augustā šis rādītājs ir 58% (jā – 28%, drīzāk jā – 38%), tā secināts aptaujā, augustā aptaujājot vairāk nekā 1500 respondentu.
Eksperte: Liekais svars ir par tavu dziļāko būtību!
Šodienas aktuālākā tēma ir par slaidumu un laimi. Cilvēki bieži domā, ka starp šiem vārdiem ir liekama vienādības zīme. Atbildības nasta tiek uzlikta svaram, bet cilvēks pats iekāpj upura lomā. Viss, kas notiek ar ķermeni, ir mūsu pašu izvēle.
Par Veselības ministrijas rīkotajām Bērnu drošības dienas sporta spēlēm liela interese
Jūnijā un jūlijā vairākās Latvijas pilsētās notika Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltītas sporta spēles bērniem. Kopumā notika 12 Veselības ministrijas rīkoti pasākumi, pulcējot gandrīz 2000 dalībnieku.
EZA sāk vērtēt pieteikumu Covid-19 vakcīnas “Skycovion” reģistrācijai ar nosacījumiem
Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) Zāļu reģistrācijas komiteja (CHMP) ir sākusi vērtēt pieteikumu vakcīnas “Skycovion” reģistrācijai ar nosacījumiem. Skycovion ir vakcīna, kas paredzēta aizsardzībai pret Covid-19.
Aptauja: Vien 71% satiksmes dalībnieku vienmēr ņem vērā citu transporta līdzekļu "aklās zonas"
Latvijā ik dienu notiek vairāk nekā 60 ceļu satiksmes negadījumu (2021. gada dati) un daļa no tiem ir saistīti ar transportlīdzekļu “aklajām” zonām. Šī gada jūlijā autokluba LAMB veiktais pētījums liecina, ka tikai 71% satiksmes dalībnieku vienmēr ņem vērā citu transporta līdzekļu “aklās” zonas. Citi to ...
Bērnam slikta dūša automašīnā: Kādēļ tā un kā palīdzēt?
Pārbraucieni automašīnā vai sabiedriskajā transportā var izrādīties teju neiespējamā misija, ja izbraukuma laikā bērnam ikreiz sametas nelaba dūša vai sākas vemšana. Kāpēc tā, un vai šādos gadījumos var kā līdzēt, stāsta pediatre.
Kā lietot gaisa kondicionieri veselībai nekaitīgi? Iesaka farmaceits
„Mūsu imunitāti novājina kondicioniera radīta strauja organisma temperatūras maiņa, tā var provocēt arī saaukstēšanos. Lielākoties tas notiek tieši tad, kad temperatūra telpā ar kondicionieri būtiski atšķiras no āra temperatūras,” saka farmaceits, aicinot paturēt prātā, ka tik ierastais no karstuma glābjošais gaisa kondicionieris ...