Vai ir kādi sporta veidi vai dejas, ar ko nedrīkstētu nodarboties, ja zīdaiņa vecumā bijusi gūžu displāzija?
Labdien!

Meitai zīdaiņa vecumā bija gūžu displāzija, kas tika izārstēta, izmantojot abdukcijas biksītes. Šobrīd meitai ir 10 gadi, uzsāka apmeklēt baleta nodarbības. Bet aizdomājos, vai viņa drīkst veikt to pašu, ko citas meitenes, piemēram, sēsties špagatā? Arī skolotājs mēdz spiest un stiept, lai varētu sēdēt špagatā. Vai ir kaut kādi sporta veidi vai dejas, ar ko nedrīkstētu nodarboties, ja zīdaiņa vecumā bijusi gūžu displāzija?

Paldies!

Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Ja displāzija zīdaiņa vecumā ir izārstēta, tad varētu nodarboties ar jebkuru sporta veidu, vienīgi mēģināt veikt kādu fizisku vingrinājumu ''par katru cenu'' gan nebūtu prātīgi.

Cieņā,

Traumatoloģija / ortopēdija

Bērnam pampst acs iesnu laikā - vai tas ir normāli?
Labdien!

Manam bērnam gada un 10 mēnešu vecumā, kā arī tagad (2 gadi 2 mēneši), saķerot iesnas, vienlaicīgi sāk pampt kreisā acs. Vai tā ir normāla parādība vai arī mums vajadzētu vērsties pie ārsta? Kāpēc tas tā varētu būt? Un pie kāda ārsta būtu jāvēršas?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Tā varētu būt, bet labāk Jums apmeklēt LOR speciālistu, lai viņš sniedz profesionālu konsultāciju. Vēlams, protams, bērnu LOR speciālists.

Cieņā,

Pediatrija / bērnu veselība

Bērns negrib iet uz poda - kā rīkoties?
Labdien!

Manam trīsgadīgajam dēliņam ir aizturēšanas problēma - negrib iet uz podiņa. Kad bērnam vajag pakakāt, aizskrien kaut kur stūrītī, sakrusto kājas un nelaiž kaku ārā. Paldies Dievam, nesanāk aizturēt, un tā kaka tomēr iznāk, neskatoties uz to, ka kājas ir krustām. Mokamies ar šo problēmu jau kādu pusotru gadu. Kā piemin podiņu - nē un viss. Pusmēnesi staigāju pakaļ, mēģināju pierunāt, lai iet uz podiņu, aizgāja, apsēdās, bet, tiklīdz jūt, ka kaka nāk ārā, rodas histērija un bļaušana. Likās, ka ar to pat vairāk atbiedēju iet uz podiņa.

Ģimenes ārsts saka, ka tas visdrīzāk pats pāries, bet ir ļoti grūti ar dēlu iziet ārā vai uz veikalu, jo pēkšņi var aizskriet trīs līkumos, sakrustot kājas un aizturēt kaku. Apkārtējie, nesaprotot, kas notiek, skatās uz viņu, redzu, ka dēls jūtas neaizsargāts, ka visi uz viņu skatās. Lūdzu Jūs, iesakiet, ko man darīt vai pie kā vērsties! Kliegt gribās, ka nevaru dēliņam palīdzēt. Ļoti, ļoti gaidīšu Jūsu atbildi.

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Varētu būt, ka viņam šis defekācijas akts ir sāpīgs. Vēl varētu būt, ka šī lieta saistīta ar nervu sistēmas traucējumiem vai ir abi šie momenti kopā.

Es Jums ieteiktu aiziet pie normāla pediatra un saņemt viņa rekomendācijas.

Cieņā,

Pediatrija / bērnu veselība

Vai šie simptomi ir raksturīgi kuņģa dedzināšanai?
Labdien!

Reizēm man kaklā ir tāds kā kamols, kas traucē, rijot siekalas. Kā arī dažkārt pa barības vadu uznāk atpakaļ skābas atraugas un ēdiens pēc ēšanas. Tāpat arī kaklā un krūškurvī ir tāda kā spiedoša, sāpoša sajūta, liekas itkā tur kaut kas iestrēdzis, stāv un nekustas prom. Vai tie varētu būt kuņģa dedzināšanas simptomi? Un vai no kuņģa dedzināšanas var sāpēt mugura starp lāpstiņām?

Man ir veikta žultspūšļa operācija. Internetā atradu informāciju, ka pēc šīs operācijas var būt gremošanas trakta problēmas.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Kuņģa dedzināšana pats par sevi ir simptoms, kurš raksturīgs pie erozīviem gastrītiem, kuņģa čūlas, gastroezofogālā refluksa (kad pastiprināti izdalās skābe, kas var apdedzināt barības vadu un balseni). Atsevišķos gadījumos tā var būt arī neirozes izpausme. Iespējams, ka Jums ir gremošanas trakta problēmas, jo Jums jau tādas ir bijušas saistībā ar žultspūsli.

Ar cieņu,

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Vai pastāv cerība, ka dzimumfunkcijas atjaunosies?
Labdien!

Pirms pusgada sākās problēmas, samazinājās urīnstrūkla, bija dedzinoša sajūta pēc dzimumakta. Atklājās sēnīte, no kuras tiku vaļā, bet atklāja arī palielinātu prostatu. Četrus mēnešus regulāri braucu uz dažādām manipulācijām pie urologa, prostata stāv uz vietas, bet dzimumfunkcija nav atjaunojusies. Tuvība nav bijusi sešus mēnešus. Urologs sola sūtīt uz kaut kādu aparātu, uz kuru šobrīd gaidu.

Vai ar mūsdienu medicīnas palīdzību ir cerība, ka dzimumfunkcijas atjaunosies? Saprotu, ka vispirms ir jānosaka, kāpēc tā noticis.

Paldies!

Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Visticamāk jums ir iekaisums un adenoma. Šādas problēmas nevar atrisināt pa 3-4 mēnešiem. Ja Jūs vēlaties mūsu viedokli, tad varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu šūnu līmenī, lai noskaidrotu iekaisuma procesus un patogēno mikrofloru (sēnes, parazīti, baktērijas, vienšūņi utt.) organismā, tai skaitā arī prostatā. Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877 vai www.vs888.lv

Ar cieņu,

Uroloģija / nefroloģija

Vai balti izdalījumi bez smakas ikdienā var būt kā vienīgais simptoms piena sēnei?
Sveiki!

Vai balti izdalījumi bez smakas ikdienā var būt kā vienīgais simptoms piena sēnei?

Mēnešreizes ir regulāras, pēdējos 2 mēnešu pat vispār bez sāpēm vai nepatīkamām izjūtām. Itkā prieks, bet tajā pašā laikā bail, ka tas ir saistīts ar baltajiem izdalījumiem.

Meitiņai drīz būs 2 gadi, pēc dzemdībām mēnešreizes jau kļuva daudz nesāpīgākas un bija tikai nedaudz nepatīkamas.

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Balti izdalījumi var būt kā izpausme dažādu izsaucēju radītam iekaisumam. Ir jādodas pie ginekologa, lai veiktu izmeklējumus.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai ataugs nags, ja mazliet nolūzusi tā daļa, kur nags sāk augt?
Labdien!

Ir stipri traumēts nags. Uzpampusī vieta saplīsa, zem tās esošās asinis izplūda, naga sākuma daļa ielūzusi un nāk nost mazliet.

Vai ir iespējams, ka nags no jauna ataugs? Ir palikusi no naga aptuveni 80% beigu daļa.

Ārsta palīdzība netika laikus meklēta ierobežotu finansu dēļ.

Paldies!
Atbild:
Ģirts Mauriņš, "Flebomedika", SIA
Labien!

Jums noteikti jāvēršas pie podologa, kas varētu izvērtēt naga bojājumu un ieteikt, kā rīkoties tālāk.

Dermatoloģija / ādas veselība

Kāpēc atškiras asinsspiediens sēdus un guļus stāvoklī?
Labdien!

Ko varētu nozīmēt, ja jaunam vīrietim (35 gadi) sēdus stāvoklī asinsspiediens ir 180/110, bet, guļus mērot, spiediens ir normas robežās?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Ortostatiska hipertenzija ir saistīta ar asinsvadu pastiprinātu jutīgumu uz adrenalīna izdalīšanos. Arī nekontrolēts cukura diabēts var būt kā iemesls šādai asinsspiediena reakcijai, šajā gadījumā mehānisms ir atšķirīgs. Parasti pēc laika asinsspiediens pats no sevis atkal samazinās. Šī problēma medicīnā ir maz pētīta, bet, neskatoties uz to, jākonsultējas ar ģimenes ārstu vai kardiologu. Jāveic asins analīzes un izmeklējumi. Asinsspiediena ārstēšanā tiek ievērotas vadlīnijas, kuras ārsti zin un kurām seko. Nepieciešamības gadījumā tiks nozīmēta medikamentoza ārstēšana.

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Kāpēc jau vairākus gadus var būt paaugstināts glikozētais hemoglobīns?
Labdien!

Man jau vairākus gadus glikolizētais HGB ir pāri 30, pēdējā analīzē - 32,8. Esmu centusies noskaidrot iemeslu, bet bezcerīgi. Esmu bijusi gan Asins centrā, gan pie endokrinologa, bet visi tikai izbrīnā rausta plecus. Man pat ir teikts, kā ar šādu rādītāju es vēl staigājot pa zemi!? Analīzes ņemtas dažādās laboratorijās. Parastā glikoze (NaF) vienmēr ir normas robežās, pēdējā analīzē 4,94.

Lūdzu, sniedziet padomu, ko man darīt? Kāpēc tāds rādītājs?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Varbūt noslēpums meklējams mērvienības? HbA1 jeb glikētā hemoglobīna IFCC vienības norma ir zem 42 mmol/mol vai zem 6 DCCT %. Šajā gadījumā 32,8 mmol/mol atbilst normai.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai šie vitamīni ir droši un efektīvi?
Labdien!

Sakiet, lūdzu, vai "Amway Nutrilite" vitamīni ir droši un efektīvi lietošanai?

Paldies!
Atbild:
Ilze Paegle, "Inta", SIA, Aptieka
Labdien!

"Amway Nutrilite" vitamīni netiek tirgoti aptiekās. Tos izplata ar interneta stapniecību. Tie ir reģistrēti Latvijas PVD, kur ražotājs iesniedz nepieciešamo dokumentāciju, bet paši produkti pārbaudīti netiek, proti, nav pārbaudīts, vai norādītā informācija atbilst saturam.

Es ieteiktu vitamīnus iegādāties aptiekās, kas ir licencēti farmaceitiskās darbības uzņēmumi. Tur strādājošie farmaceiti ieteiks konkrēti Jums vispiemērotākos vitamīnus ar atbilstošu sastāvu.

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas