Ko varētu nozīmēt kreisās kājas tirpšana vairākas dienas?
Labdien!

Trešo dienu pēc kārtas ir notirpusi kreisās kājas priekšējā daļa no ceļa uz leju. Ar ko tas varētu būt saistīts?

Paldies!
Atbild:
Agris Briedis, "Tehniskā ortopēdija", SIA
Labdien!

Rekomendēju konsultēties pie neirologa. Izklausās pēc radikolopātijas kāda nospiesta nerva dēļ mugurkaula jostas daļā. Ļoti iespējams, neirologs rekomendēs arī korseti. Tad droši dodoieties pie tehniskā ortopēda - www.ortopedija.lv - piemeklēsim visatbilstošāko korseti: https://www.medi.de/en/products/lumbamed-basic/
Pēc neirologa apmeklējuma, domāju, ka saņemsiet arī rekomendāciju uz nodarbībām pie fizioterapeita: https://www.ortopedija.lv/specialisti#IrinaBelusova

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kā palīdzēt bērnam iemācīties staigāt?
Labdien!

Manai meitai uz doto brīdi ir jau 1 gads un 10 mēneši, bet viņa nestaigā. Rāpot arī sāka vēlu. Un tagad kājas ceļās, kāpj. Tagad sākām staigāt pie fizioterapeita, uz nodarbībām mūs nosūtīja rehabilitologs, lai viņu mācītu staigāt, bet viņa nedodās fizioterapeitam, raud un viss. Un fizioterapeits negrib viņu traumēt. Ko tālāk darīt?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Bez fizioterapeita būs grūti. Jums vajadzētu atrast tādu fizioterapeitu, kuru bērns pieņem, un fizioterapeits var mierīgi darīt savu darbu.

Cieņā,

Pediatrija / bērnu veselība

Vai ir pamats satraukumam, ja, nodarbojoties ar seksu un sasniedzot kulmināciju, neizdalās sperma?
Labdien!

Man ir 30 gadi, vīrietis. Ir viena problēma - nodarbojoties ar seksu, kad sasniedzu kulmināciju, orgasms ir, taču, kad beidzu, spermas nav. Vai tas ir nopietni? Nekādas slimības nav slimotas, tā man ir visu laiku, bet gribētos zināt, vai no medicīniskā viedokļa tas ir normāli? Vai ir pamats satraukties, ja seksa laikā beidzot neizdalās sperma?

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Artūrs Vāvere, Vāveres A. ārsta seksologa-seksopatologa privātprakse
Labdien!

No fizioloģiskā viedokļa tas netiek uzskatīts par normu. Fizioloģiski, sasniedzot kulmināciju, ir jānotiek sēklas noplūdei, lai to varētu uzskatīt par pabeigtu ciklu. Iemesli tam, kāpēc, sasniedzot kulmināciju, nenotiek sēklas noplūde, var būt daudz un dažādi (retrogrādā ejakulācija, aizauguši sēklas vadi utt). Tāpēc, lai noskaidrotu cēloni un to risinātu, vajadzētu apmeklēt urologu.

Vai pamats satraukties - atkarīgs no paša. Ja viss apmierina un neplānojiet pēcnācējus, tad jau var nesatraukties un dzīvot tālāk. Tomēr, ja ir doma par pēcnācējiem, tad gan būtu vieta satraukumam.

Seksoloģija / seksuālā veselība

Kā ārstē Peironi saslimšanu?
Labdien!

Manam vīrietim (58 gadi) pēdējo 2 gadu laikā sāk liekties dzimumloceklis uz augšu erekcijas laikā. Internetā meklēju, kas tas varētu būt. Es saprotu, ka diagnozi uzstāda ārsts, bet, visticamāk, tā varētu būt Peironi saslimšana, kas varētu būt līdzīga kā Dipitrēna kontraktūra. Tātad - pie kāda ārsta griezties? Varbūt varētu ieteikt ārstu Rīgā, kas specializējies šajā jautājumā? Kādi ir ārstēšanas veidi un kurš ir visefektīvākais? Vai cēlonis varētu būt gadiem ilga masturbācija, tādējādi traumējot delikātos audus?

Paldies!
Atbild:
Artūrs Vāvere, Vāveres A. ārsta seksologa-seksopatologa privātprakse
Labdien!

Ļoti pareizi - diagnozi uzstāda ārsts, tāpēc vīram, ja viņam tas traucē, būtu jāvēršas pie urologa un jārisina pašam šo jautājumu.

Runājot par Peironi slimību, kas tiek uzskatīta par autoimūnu saslimšanu, kur galvenās sūdzības ir laika gaitā progresējoša dzimumlocekļa deformācija un sāpes erekcijas laikā, jāsaka, ka šī slimība nav bieži sastopama, kaut gan ļoti bieži jebkuru dzimumlocekļa izliekumu daži dēvē par Peironi slimību, tai skaitā arī jauni vīrieši.

Tātad, gan diagnozi, gan labāko ārstēšanas veidu noteiks ārstējošais urologs.

Attiecībā par masturbāciju - nevajadzētu visas Pasaules nelaimes novelt uz masturbāciju, tai šajā sakarā būs vismazākā loma.

Uroloģija / nefroloģija

Grūtības komunicēt ar cilvēkiem - kā ar to tikt galā?
Labdien!

Man ir 20 gadi un man ir problēmas komunicēt ar cilvēkiem. Es visu saprotu, ko man saka, bet nezinu, ko teikt pretī, visu laiku man galvā visādas domas un grūti koncentrēties. Man ir ļoti zems pašnovērtējums un ir grūti uzticēties cilvēkiem. Nekādas traumas man arī nav bijušas, atskaitot sirds asinsvadu operāciju, kad man bija 3 gadi.

Es esmu gājis pie psihologa, bet tas man vispār nekā nepalīdzēja. Pirms 3 gadiem es sāku lietot marihuānu, un tad man kaut cik paliek labāk - es spēju koncentrēties un komunicēt ar cilvēkiem, bet bez tā es esmu nekas, vienkārši melna bilde galvā un visādas paranojas un bailes. Tas arī bija, pirms sāku lietot. Ko Jūs varētu man ieteikt?

Paldies!
Atbild:
Inese Melne, "Rodain", SIA
Labdien!

Ieteiktu Jums vērsties pie psihiatra un pārrunāt šīs sajūtas un traucējumus. Narkotiku lietošana var tikai pasliktināt gan atmiņu, gan koncentrēšanos, gan spriešanas spējas.

Ar cieņu,

Psihoterapija / psihiatrija

Vai sāpes un duršana kreisā sāna ribu rajonā var būt saistītas ar veģetatīvo distoniju?
Labdien!

Man ir 28 gadi, un man ir diagnosticēta veģetatīvā distonija. Ir parādījušā sāpes/duršana kreisajā sānā ribu rajonā uz kādu asāku kustību (reizēm ne tik asu), lielākoties tās uzreiz pazūd, bet reizēm paliek uz vairākām minūtēm (gadās, strauji pieceļoties no gultas). Sāpes atkal parādās arī uz dziļāku ieelpu. Daudz mazāk šīs sāpes/duršanu izjūtu, kad sēžu krēslā uz kreiso pusi.

Vai veģetatīvās distonijas gadījumā kas tāds varētu būt? Kāds varētu būt ieteikums/izskaidrojums?

Paldies!
Atbild:
Dace Simsone, "Klīnika Dzintari", SIA
Labdien!

Jūsu aprakstītās sūdzības ir ļoti tipiskas veģetatīvai distonijai.
Ieteicams būtu:

1) stiprināt organismu kopumā, pievēršot uzmanību veselīgam uzturam. Trenēt sirds-asinsvadu sistēmu, iekļaujot ikdienas ritmā sporta aktivitātes, elpošanas vingrinājumus, kontrastdušas (var palīdzēt fizioterapeits, jogas terapijas speciālists),
2) mācīties atpazīt savas emocijas un dažādo emocionālo stāvokļu laikus ar izmaiņām fiziskajā pašsajūtā (var palīdzēt dienasgrāmatas rakstīšana, meditācija, psihoterapija).

Ar cieņu,

Psihoterapija / psihiatrija

Kā noskaidrot, kas izraisa tūskas sajūtu kaklā?
Labdien!

Esmu 39 gadus veca sieviete.

Kas varētu izraisīt tūskas sajūtu kaklā? Fiziski ir sajūta, ka pat grūti elpot. Nav ne temperatūras, ne sāpošs vai iekaisis kakls, ne klepus, ne saaukstēšanās pazīmju. Visbiežāk šādi simptomi - elpas trūkums - rodas miera stāvoklī, piemēram, darbā, strādājot monotonu darbu.

Esmu vērsusies vairākkārt pie ģimenes ārsta, bet vienmēr manas sūdzības tika "norakstītas" uz panikas lēkmēm. Es tam nepiekrītu un gribētu izmeklēties kaut vai par saviem līdzekļiem, bet nezinu, ar ko sākt un kur meklēt palīdzību, padomu. Šādas epizodes atkārtojas jau aptuveni mēnesi un pārsvarā miera stāvoklī.

Nesen veicu asins analīzes pilnu ainu - viss normas robežās, arī CRO neuzrāda iekaisumu.

Vai ir kādi ieteikumi, ko man iesākt?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Pēc Jūsu apraksta spriežot, tās varētu būt panikas lēkmes, kas ir saistītas ar veģetatīvās nervu sistēmas darbību, bet nevar izslēgt arī alerģiskas balsenes tūskas, balsenes iekaisumu sakarā ar kādu infekciju.

Konkrētāk neko pateikt nevaram, jo nezinām neko par Jūsu kopējo veselības stāvokli, nodarbošanos utt.

Varam piedāvāt veikt vispārējo organisma izmeklēšanu šūnu līmenī mūsu medicīnas iestādē, jo, ja patiešām pie vainas būs visas iepriekš minētās veselības problēmas, tad tās mēs visas varēsim konstatēt.

Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877, vai mājaslapā www.vs888.lv.

Ar cieņu,

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Vai neliels sāpīgs bumbulis sēkliniekā var liecināt par vēzi, un kā to nosaka?
Labdien!

Labajā sēkliniekā ir neliels sāpīgs bumbulis. Ultrasonogrāfijā neko reredz, sēklinieki ir normāli. Tomēr ir nedaudz palielināts piedēklis. Pēc informācijas, kuru atradu internetā, saprotu, ka tas var būt arī ļaundabīgs audzējs (vēzis), turklāt diezgan agresīvs. Urologs lika uztaisīt spermas uzsējumu, kura rezultātus vēl gaidu (asins analīžu rezultāti - Alfa feto proteīns 1.5 <6.1 ng/mL; Brīvais beta HCG (Roche)<0.324 <0.336 mIU/mL).

Jautājums - kā nosaka, vai tas ir vēzis? Vai jātaisa biopsija? Vai ir kādi citi veidi, kā to noteikt? Ja tas ir vēzis, kur man jāgriežas un kas man jādara tālāk? Vai ir iespēja saglabāt spermu pēcnācējiem, ja tiek konstatēts vēzis?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Visus Jūs interesējošos jautājumus rekokmendējam noskaidrot pie sava urologa. Atgādinām, ka internetā ir pieejama tikai vispārīga informācija.

Ar cieņu,

Onkoloģija / ļaundabīgas saslimšanas

No kā var rasties sirds pārsitieni, ja nav nekādu citu sūdzību par sirdi?
Labdien!

No kā var rasties sirds pārsitieni (tie ir katru dienu), ja nav nekādu citu sūdzību par sirdi? Vai tie var rasties dēļ palielināta kālija līmeņa asinīs (kālija līmenis 5.50)? Vai varbūt tie mēdz būt saistīti ar kuņģi?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Sirds pārsitieni var būt saistīti ar nervu sistēmas regulācijas traucējumiem. Nav izlsēgts arī kardioviscerālais reflekss, kur piepildīts kuņģis caur nervu sistēmu provocē sirdi. Pārsitieni var būt saistīti arī ar vairogdziedzera ietekmi uz sirds ritmu.

Tomēr caur internetu nevar precīzi atbildēt uz Jūsu jautājumu, jo visas nianses nav iespējams aprakstīt.

Ar cieņu,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai ceļgala pietūkums un stipras sāpes ir saistītas ar ceļgala deformāciju, un kā rīkoties, lai atbrīvotos no sāpēm?
Labdien!

Vecmammai ir pietūcis celis, un sāpes ir tādas it kā grieztu ar nazi. Ne smēres, ne zāles nelīdz. Arī kāposta kompreses nepalīdz un nenoņem pietūkumu. Vakaros vecmammai parādās arī temperatūra.

Vai ir kādi ieteikumi, kā rīkoties, vai kāda smēre, kas noņems sāpes un pietūkumu? Varbūt tas ir kā saistīts ar deformāciju? Jo iepriekš vecmammai tika konstatēta ceļu deformācija, kā rezultātā kājas vairs nav taisnas, bet gan līkas.

Paldies!
Atbild:
Agris Briedis, "Tehniskā ortopēdija", SIA
Labdien!

Tehniskais ortopēds var palīdzēt, piemeklējot kādu no ceļa ortozēm, lai atslogotu ceļa locītavu, tādējādi mazinot pietūkumu un sāpes: https://www.ortopedija.lv/kajas-ortozes#&gid=1982669239&pid=1

Protams, nepieciešama konsultācija pie ārsta-traumatologa-ortopēda, lai konstatētu visus apstākļus un spriestu, vai var ko līdzēt ķirurģiski vai tomēr konservatīvi - ar ortozēm un fizioterapiju.

https://www.ortopedija.lv/specialisti#OskarsGainutdinovs

Traumatoloģija / ortopēdija