medicine.lv skaitļos

Lietotāji online230
Aktīvie uzņēmumi12505
Nozares raksti4510
Ekspertu atbildes20489
Jautājumi un atbildes | atbild ārsts (eksperts) | medicine.lv
Vai ir kāds cits veids, kā dabūt pulsu zemāku?
Labdien!

Esmu 21 gadus vecs vīrietis. Man ir uzstādīta veģetatīvā distonija. Esmu 2 gadus pēc kārtas pārbaudījis sirdi un nekādas problēmas nav atrastas, ir tikai ātrs pulss. Esmu izgājis eho, holteru, ekg, vairogdziedzera analīzes un parastās asins analīzes.

Man ģimenes ārsts izrakstīja "Nebilet 5mg" (1/4 tabletes dienā). Vai tas nozīmē, ka man visu mūžu būs jālieto šīs zāles? Vai tomēr var palietot tikai kādu laiku? Es prasīju ģimenes ārstam par to, un viņš atbildēja - kāda problēma dzert viņas? Tāpēc uzdodu jums šo jautājumu.

Vai nav kāds cits veids, kā dabūt pulsu zemāku? Un man asinsspiediens vienmēr ir bijis normas robežās 120/80, 130/80, 119/78 - vai šīs zāles neietekmēs arī asinspiedienu?

Paldies!
Atbild:
Dace Simsone, "Klīnika Dzintari", SIA
Labdien!

Iespējams, Jūsu paaugstinātais pulss ir veģetatīvās distonijas dēļ. To stabilizēt var, izmantojot psihiskās veselības higiēnas ievērošanas principus, kas paredz sabalansētu darba un atpūtas režīmu, regulāras pilnvērtīgas ēdienreizes, labu miegu, regulāru aktīvu sportošanu, hobiju, kas iepriecina, apzinātības vingrinājumus. Ja tas viss nelīdz, jādodas pie psihiatra, iespējams, vajag kādus citus medikamentus.

Ar cieņu,

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Kā rīkoties, ja zīdainim naktī pēkšņi parādās temperatūra?
Labdien!

Bērniņam 7 mēneši un naktī pēkšņi uzcēlās temperatūra 37.5. Pa dienu viss bija kārtībā, bijām ārā staigāties. Aizgāja gulēt, kā ierasts, taču naktī pamanīju, ka ir temperatūra. Ar ko tas varētu būt saistīts un kā šādās situācijās rīkoties?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Jādod daudz dzert. Ja bērns ir nemierīgs, var iedot paracetamolu, atbilstoši vecumam. Ja nemierīgs prāts, izsauciet ārstu.

Pediatrija / bērnu veselība

Gļotaina kaka zīdainim - vai tas ir mana uztura dēļ?
Labdien!

Manam 2 mēnešus vecajam zīdainim jau no pirmajām nedēļām ir šķidra, reizēm putojoša vēdera izeja, pēdējo mēnesi tā ir palikusi arī tāda kā staipīga / gļotaina. Bet nav ne zaļa, ne ar asinīm un ne ar izteiktu skābu smaku. Vienkārši šķidra, dzeltana un gļotaina. Kādu laiciņu viņš naktīs negulēja, bet spieda un purkšķināja, ļoti mocījās. Ārsts lika dzert 1/4 laktrazes kapsulu pirms ēšanas un izslēgt piena produktus. Pagājušas 3 nedēļas, vairs nemokās ar gāzēm naktīs, bet kaka vēl aizvien ir šķidra un gļotaina. Kakā apmēram 4-5 reizes dienā. Vai pie vainas ir kas cits vai man vēl ilgāk jānogaida, kamēr viss vēderā sakārtojas? Svarā ņemas ļoti labi, ap 1.2 kg mēnesī, un pa dienu ir smaidīgs, neraud daudz. Varbūt tas ir no auzu pārslu putras, ko ēdu katru rītu, jo konsistence putrai ir tādi pati staipīga kā viņa vēdera izeja?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Ja es pareizi sapratu, tad ar krūti Jūs nebarojat. Varētu ieteikt probiotikas, piemēram, "Biogaija", kas varētu uzlabot zarnu floru, bet vislielākā uzmanība Jums jāpievērš, ko Jūs bērnam dodat ēst, jāraksta ēšanas dienasgrāmata, tas ir, kas ir dots ēst, kāda ir vēdera reakcija.

Pediatrija / bērnu veselība

Trauksme, bezmiegs, slikta duša un caureja - kā to ārstēt?
Labdien!

Vīrietis, 25 gadi, svars 75 kg.

Jau ir pagājis vairāk nekā gads, kopš es mokos ar šādu problēmu: katru rītu es jau ap kādiem pulksten 5:00 no rīta esmu augšā no trauksmes sajūtas, stresa. Jūtu, kā man sirds sitas un parādās drebulis, kam seko slikta dūša, arī caureja. Dažreiz sanāk izvairīties no sliktās dūšas un tieku sveikā cauri tikai ar caureju. Tāpat pieceļoties man ir sajūta, ka saules pinumā ir tāds kā kamols vai it kā kas smags būtu virsū. Pēdējos trīs mēnešos vemjot jau sāk nākt ārā siekalas kopā ar asinīm. Pirms gulētiešanas speciāli neko neēdu, zinot, ka no rīta būs slikti. Lai būtu vieglāk izvemties, no rīta iedzeru ūdeni vai tēju. Kad esmu izvēmies, paliek labāk, lai gan nekas tā arī netika izvemts. Aizejot uz darbu, jau pēc kādām divām stundām sāk parādīties apetīte, ēdu es kārtīgi, alkoholu vispār nelietoju un nu jau kā divus gadus arī nesmēķēju. Pie kādiem ārstiem man vērsties un kādas zāles lietot?

Zinu, ka tas viss ir galvā, cīņā ar stresu esmu mēģinājis meditāciju, relaksēties, sportot, ievērot pareizu uzturu, bet nekas nepalīdz.

Paldies!
Atbild:
Inita Goldšteina, Goldšteinas I. ārsta - psihoterapeita prakse
Labdien!

Jums jādodas pie psihiatra vai pie ārsta- psihoterapeita. Šādā gadījumā būtu nepieciešams lietot antidepresantu, kuru ārsts Jums izrakstītu.

Psihoterapija / psihiatrija

Hemangioma zīdainim uz kaunuma lūpām - kas to izraisījis un kā ārstēt?
Labdien!

Manai meitai ir 5 mēneši un kopš dzimšanas parādījās maza hemangioma uz kaunuma lūpiņām. Šobrīd tā ir jau izaugusi lielāka un sākusi sulot, kā arī palikusi jēla un tas jēlums izplešas. Ir jau bijusi konsultācija ar ģimenes ārstu, bet šobrīd labāk nepaliek. Ko darīt, un ar ko tas varētu būt saistīts?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Jums vajadzētu vērsties pie pediatra vai pie bērnu ķirurga.
Domāju, ka no hemangiomas būs jāatvadās, kad tā būs sadzijusi.

Pediatrija / bērnu veselība

Paaugstināti aknu rādītāji, slikta dūša, apetītes zudums un vēdera sāpes, pūšanās - vai pie vainas aknas vai aizkuņģa dziedzeris?
Labdien!

Biju nodot analīzes, un aknu rādītāji sākumā bija asat 31 un alat 45. Tagad, pēc divām nedēļām, asat ir 79, bet alat 136, lipāze 62. Lietoju tikai magniju, D vitamīnu, C vitamīnu šad tad un naktssveces eļļu jau ilgi. Simptomi - slikta dūša, smaguma sajūta, nav apetītes, sāpes vēderā un uzpūšanās. Nesaprotu, vai tā ir aknu problēma, vai varbūt aizkuņģa dziedzera vaina? Alkoholu nelietoju.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Jums ir jāizmeklē visa gremošanas sistēma, ieskaitot aknas. Jāveic arī mikrobioloģiskā izmeklēšana. Ja nav veiktas B un C hepatīta analīzes, tad tās ir jāuztaisa. Sīkāk neko pateikt nevaram, jo caur internetu ir ļoti grūti atbildēt uz jautājumiem, nezinot neko sīkāk par cilvēka vecumu, anamnēzi.

Ar cieņu,

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Kā efektīvāk ārstēt migrēnu?
Labdien!

Man ir 36 gadi. 10 gadus atpakaļ man tika uzstādīta diognoze migrēna un tika izrakstītas speciālas zāles, bet man tās nepalīdz. Tableti jādzer, kad jūtu lēkmes tuvošanos, bet es jau no rīta pamostos ar sliktu pašsajūtu. Vienīgais, kas kaut cik glābj situāciju, ir ibumetīns un gulēšana. Galvassāpes, slikta dūša ilgst 3 dienas, tad pāriet.

Ilgu laiku strādāju par pārdevēju, kur bija garas darba stundas un fiziska slodze. Kolēģi bija neapmierināti, jo man nācās ar kādu mainīties, kad nespēju iet uz darbu. Pašlaik nestrādāju un lēkmes ir tikai vienu reizi mēnesī - mēnešreižu laikā. Agrāk tās bija 2-3 reizes mēnesī, pa trīs dienām.

Man ir grūti atrast piemērotu darbu, kur varētu strādāt ar migrēnu, jo ne katrs darba devējs to saprot. Dzīvoju mazā pilsētiņā, kur visi ir pazīstami, un mani neviens negrib ņemt darbā. Šī migrēna ir sarežģījusi visu dzīvi, pat nevaru saņemties dzemdēt bērnu, jo man vienmēr jādzer zāles, nevaru plānot ceļojumu, nevaru braukt strādāt uz citu pilsētu. Vai ir kāda izeja no šīs situācijas?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Ja diagnoze migrēna ir uzstādīta 10 gadus atpakaļ, tad vajadzētu veikt atkārtotas pārbaudes, lai varētu apstiprināt, ka tā ir migrēna. Biežas galvas sāpes, īpaši, ja tās ir saistītas ar hormonālo sistēmu, var izsaukt arī vairogdziedzera vai sieviešu hormonu disbalanss, veģetatīvās nervu sistēmas problēmas un arī kakla skriemeļu osteohondroze.

Varam piedāvāt veikt mūsu medicīnas iestādē vispārēju organisma pārbaudi šūnu līmenī, izmeklējot visu organismu un mēģinot noskaidrot sūdzību iemeslus.

Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877, vai www.vs888.lv

Ar cieņu,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Nieze un sāpes urinējot - kas tas varētu būt?
Labdien!

Šobrīd pie ārsta doties nav iespējas, tādēļ lūdzu šeit pēc palīdzības.

2 nedēļas atpakaļ ar savu mīļoto partneri bija sekss, viss bija kārtībā. Bet pēc pēdējas mīlēšanās reizes ļoti sūrsteja un sāpēja maksts iekšienē, bija sāpīga urinēšana un nedaudz asins plankumi uz apakšveļas. Domāju pāries. Bet nu jau pagāja nedēļa, un joprojām urinēšanas beigās ir tāda sāpīga un kuteklīga sajūta, ir neliela nieze maksts apvidū, bet izdalījumu nav daudz vai gandrīz vispār nav, ir vāja smaka. Kas tas varētu būt? Vai varētu profilaksei ko nopirkt no aptiekās pieejamiem bezrecepšu līdzekļiem?

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Jūsu aprakstītās pazīmes liecina par maksts infekciju, kas skar arī urīnceļus. Vajadzīga ārstēšana. Dodieties pie ginekologa vai ģimenes ārsta.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai tas ir normāli, ka, lietojot kontracepcijas tabletes, mēnešreizes ir tikai 3 dienas?
Labdien!

Sāku lietot kontracepcijas tabletes, un mēnešreizes ilgst tikai 3 dienas, bet pirms tam, nelietojot zēles, tās bija 7 dienas. Vai tas ir normāli, ka tagad mēnešreizes ir tikai 3 dienas?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Lūdzu, izlasiet medikamenta instrukciju. Viens no to pozitīvajiem efektiem ir īsas mēnešreizes.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc trīc roka, ēdot kopā ar svešiem cilvēkiem?
Labdien!

Ko darīt, ja, ēdot ar svešiem cilvēkiem, notrīc roka? Tas varētu būt no uztraukuma? Par to arī daudz domāju un ēdot arī, tikko kā iedomājos, tā viss notrīc un ir grūti par to nedomāt. Varbūt padzert kādas zāles? Tas no stresa, no nerviem?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Pēc apraksta spriežot, Jums problēmas rodas nervu sistēmas dēļ, bet, lai kaut ko ieteiktu, ir nepieciešama ārsta-neirologa vai psihiatra konsultācija.

Ar cieņu,

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas