medicine.lv skaitļos

Lietotāji online195
Aktīvie uzņēmumi12450
Nozares raksti4386
Ekspertu atbildes20414
Jautājumi un atbildes | atbild ārsts (eksperts) | medicine.lv
Kā rīkoties, ja vēlos veikt abortu?
Labdien!

Mājās veicu grūtniecības testu, pēc kura rezultātiem sapratu, ka esmu stāvoklī. Kā rīkoties tālāk, ja vēlos veikt abortu? Vai varu vērsties pie jebkura ginekologa, bet pati izvēlēties vietu, kur veikt abortu?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Pirms pieņemat tik radikālu lēmumu, vēl un vēlreiz visu rūpīgi apdomājiet. Šī operācija var atstāt sekas uz mūžu. Jūs varat vērsties pie jebkura ginekologa, un pati izvēlēties vietu, kur veikt abortu. Atcerieties, ka tas jāveic iespējami agrākā laikā līdz 10 grūtniecības nedēļām.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai paaugstināts vīriešu hormons var būt pie vainas, ja neizdodas palikt stāvoklī?
Labdien!

Man ir paaugstināts vīriešu hormons - 5.26. Jau kādu laiku nevaru palikt stāvoklī, esmu veikusi visādas analīzes un tās ir labas. Arī draugam viss kārtībā. Vai iemesls varētu būt šis vīriešu hormons? Un vai tiešām to pazemināt var tikai ar hormonu zālēm?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Neauglības diagnostika ir ļoti sarežģīta. Cēloņus nevar noteikt neklātienē. Vai Jūsu partneris ir izmeklēts pie urologa? Viena izmainīta analīze nav kritērijs ārstēšanai.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai acij ar ļoti sliktu redzi var veikt operāciju, lai redzi uzlabotu?
Labdien!

Man ir 27 gadi. Jau no bērnības vienai acij bija slikta redze. Tikko atkal devos uz redzes pārbaudi un secināju, ka situācija ir patiesībā pavisam slikta. Ar kreiso aci es redzes pārbaudē neredzu pat pirmos milzīgos burtus. Ar otru aci varu redzēt pirmspēdējo rindiņu. Tā kā otra acs rāda labi, ikdienā nemaz nemanu, ka ar kreiso aci nekad pat nevarētu lasīt grāmatu, jo vispār neko ar to nevaru atšķirt. Sāku uztraukties, ka novecojot arī ar otru aci neredzēšu labi un redze kļūs arvien sliktāka, līdz vispār neko vairs neredzēšu. Vai kreisajai acij ar tik ļoti sliktu redzi var veikt operāciju, la redzi atgūtu? Ko lai daru?

Paldies!
Atbild:
Una Brūna, "Latvijas Amerikas Acu centrs", SIA
Labdien!

Pēc jautājumā aprakstītā jādomā, ka kreisā actiņa kopš bērnības nav skatījusies un ir kļuvusi vājredzīga. Par to liecina arī tas, ka Jūs ikdienā nemaz neizjūtat redzes traucējumus dēļ kreisās acs - tas nozīmē, ka redzes centri CNS, smadzeņu garozā, ir pieraduši pie monokulāras redzes. Tādā situācijā pieaugušam cilvēkam atgūt redzes asumu "slinkajā"/vājredzīgajā/ambliopajā acī parasti nevar (jo redzes funkcija CNS formējas agrīnā bērnībā - gk. līdz 3-5 gadu vecumam). Šādā gadījumā izoperēt vājredzību nevar, protams, ar nosacījumu, ka ir veikta pilna oftalmoloģiska pārbaude, un izslēgtas citas acu saslimšanas.

Acis, optika / acu veselība

Sarkans kakls un aizsmakusi balss zīdainim pēc stomatīta - kā ārstēties?
Labdien!

Zīdainim ir 6 mēneši un nu jau kā nedēļu viņam ir aizsmakusi balss. Bijām vizītē pie ārsta, kurš, apskatot kaklu, teica, ka tas ir sarkans. Lika knupi mērcēt "Borax" gricerīnā. Pagāja nedēļa, un jūtu, ka labāk nepaliek. Varbūt var lietot citas zāles?

P.S. Mums tieši pirms aizsmakušas balss parādīšanās bija stomatīts.

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Patreiz grūti kaut ko piebilst, jo tad ir bērns jāizmeklē. Domāju, ka vispareizāk būtu, ja Jūs turpinātu nozīmēto ārstēšanu, jo šādi simptomi var būt diezgan ilgi.

Pediatrija / bērnu veselība

Datortomogrāfija un grūtniecība: Kādas izredzes uz veselu, normālu grūtniecību un augļa veselību, attīstību?
Labdien!

Ir delikāts jautājums, kas saistīts ar grūtniecību. Pēdējās mēnešreizes bija no 14.06.-17.06. Savukārt 29.07. pēc asins analīzēm atklāju, ka esmu stāvoklī. Pa šo laiku man bija nepanesamas muguras sāpes, un sakarā ar to ģimenes ārsts nosūtīja uz datortomogrāfiju, kas notika 28.07. Gribētu zināt - kāds risks varēja notikt ar grūtniecību? Dakteris teica, ka vispareizāk būtu grūtniecību pārtraukt, bet es to nespēju! Cik auglim varētu būt nedēļas? Kādas izredzes uz veselu, normālu grūtniecību un augļa veselību, attīstību? Kādas sekas šī procedūra varēja astāt? Kā man rīkoties?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Jums jādodas pie ginekologa un klātienē gūsiet atbildes uz saviem jautājumiem.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Cik ilga ir spēcīgu pretsāpju zāļu, ko izrakstīja pēc iekaisuša zoba izraušanas, iedarbība uz organismu, un kad var plānot grūtniecību?
Labdien!

Man ir 46 gadi un neizslēdzu iespēju, ka gribētu vēl vienu bērniņu. Ginekoloģiski viss ir kārtībā, mēnešreizes - kā pēc grāmatas - ar 28 dienām ciklā (ir jau pārbudīts, ka ovulācija notiek utt.). Saprotu, ka nekas vairs nenotiek kā 20 gadus atpakaļ un tomēr cerība ir...

Bet jautājums ir par ko citu. Pēc iekaisuša zoba izraušanas man izrakstīja spēcīgas pretsāpju zāles"Ketanov", kur izlasīju, ka tās ietekmē grūtniecības iestāšanos. Tas, protams, sagrauj, jo saprotu, ka tik daudz laika man nav. Cik ilga ir šo zāļu iedarbība organismā?

Paldies par atbildi jau iepriekš!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Šo zāļu iedarbību var novērot 30 līdz 60 minūšu laikā pēc devas ievadīšanas. Zāļu iedarbība ilgst vidēji no 4 līdz 6 stundām.
Šīs zāles nav ieteicamas lietošanai grūtniecēm, ja vien tas nav absolūti nepieciešams.

Zobārstniecība / mutes veselība

Cik ilgi pēc nenotikuša (missed) aborta var turpināties asiņošana?
Labdien!

Gribēju uzzināt, cik ilgi pēc nenotikuša (missed) aborta var turpināties asiņošana? Aborts notika 14.07. un nākošajā dienā vēl deva oksitocīnu, lai dzemde savelkas, jo bija palikuši daži recekļi. Uz doto brīdi vēl ir smerēšanās.

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Smērēšanās var būt pat līdz nākošajām mēnešreizēm.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai šīs hormonālās tabletes var izraisīt svara pieaugumu un garastāvokļa svārstības?
Labdien!

Vēlējos zināt, vai zāles "BiPMSok", kuras ir izrakstījis ginekologs un kas skaitās kā hormonālās, var izraisīt svara pieaugumu un garastāvokļa svārstības? Tāpat vēlējos uzzināt, vai tās var iedarboties jau pēc 1 mēneša lietošanas, vai tomēr pēc visa kursa, kas ir 3 mēneši?

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Jūsu norādītās zāles ir uztura bagātinātājs. BiPMSok paredzēts sievietēm reproduktīvā vecumā. Viteksa ekstrakts palīdz atvieglot menopauzes un premenstruālos simptomus un uzturēt ģenitālo veselību. Tas nesatur hormonus.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai šie simptomi norāda uz to, ka man varētu būt veģetatīvā distonija?
Labdien!

Man ir 25 gadi, meitene. Esmu diezgan jūtīga, ir aizdomas, ka viss saistīts ar veģetatīvo distoniju. Ir ilgstoši paaugstināts pulss, ko pietam loti izteikti dzirdu, dažkārt pirms gulētiešanas dzeru māteres tinktūru, lai varētu iemigt. Tāpat nomoka sāpes sirds apvidū, spiešana. Esmu veikusi kardiogrammu - viss kārtībā, arī vairogdziedzera analīzes labas. Pēc alkohola lietošanas nākamajā dienā pulss ir nepārtraukti paaugstināts, pat ja tā bijusi viena vīna glāze. Ko ieteiktu darīt lietas labā?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Vispirms vajadzētu noskaidrot diagnozi, apstiprināt vai noliegt veģetatīvo distoniju. Varam piedāvāt veikt vispārēju organisma pārbaudi balstītu uz biorezonansi. Izmeklējuma laikā tiek pārbaudīts katrs orgāns un sistēma un noskaidrots, vai pie Jūsu sūdzībām ir vainīga tikai veģetatīvā distonija, vai tomēr ir problēmas arī kādā orgānā. Sīkāku informāciju var uzzināt www.vs888.lv, vai zvanot uz tālruni 27088877.

Ar cieņu,

Psihoterapija / psihiatrija