Šobrīd esmu grūtniecības 9. mēnesī, un radusies situācija, dēļ kuras visu laiku ir stress un raudāšana. Kādus dabīgos nomierinošos preperātus varētu palietot, lai mazinātu stresu un pārdzīvojumus?
Paldies!
Labdien! Šo jautājumu jums vislabāk apspriest ar savu ginekologu, vai arī aptiekā pajautājiet kādu nomierinošu dabas līdzekli, piemēram, baldriāna tabletes vai ko līdzīgu. Ar cieņu,...Labdien! No dabiskajiem līdzekļiem drīkst lietot homeopātiju (piemēram, Avena cpl. tabletes) un Baha ziedu esences (piemēram, Piecu ziedu formulu jeb t.s. "Glābējlīdzekli"). Lai mierīgi!...
Vēlētos zināt par iespējamiem riskiem, un vai dabīgas dzemdības vispār ir iespējamas.
Man pirms pāris mēnešiem bija muguras operācija (diska trūce). Divus mēnešus vēlāk paliku stāvoklī. Šobrīd esmu grūtniecības 4., 5. mēnesī, un nu jau muguras sāpes ir vēl spēcīgākas nekā pirms operācijas. Es vēlētos zināt par iespējamiem riskiem, un vai vispār normālas (dabīgas) dzemdības ir iespējamas? Un vai pēc dzemdībam vispār nepalikšu uz gultas?
Paldies!
Labdien! Jūsu jautājums nesatur pietiekamu informāciju, lai izteiktu prognozes. Šis jautājums adresējams ginekologam, kas Jūs novēro, un ārstam, kas operēja muguru....
Manam tēvam veselības uzlabošanai paziņa ieteica palietot koraļļu ūdeni, kuru viņš dzēra aptuveni nedēļu. Taču ar trešo dienu tēvam sāka paaugstināties asinsspiediens un parādījās galvassāpes. Ar ko tas varētu būt saistīts? Un vai, lietojot koraļļu ūdeni, šādi simptomi varētu rasties?
Paldies!
Labdien! Parasti koraļļu ūdens neizsauc asinsspiediena paaugstināšanos, taču iespējams, ka Jūsu tēva nieres netiek galā ar palielinātu šķidruma daudzumu, un tad asinsspiediens var paaugstināties. Galvassāpes ir paaugstināta asinsspiediena dēļ. Es ieteiktu pārtraukt šo ūdeni lietot un vērot, vai asinsspiediens normalizējas....
Sakiet, lūdzu, vai pēc spirāles ievietošanas sievietei būtu lielāks risks dabūt infekciju, mainot partnerus? Vai būtu jāievēro kādi īpaši nosacījumi?
Draudzene saka, ka nevar mainīt partnerus, jo ievietoja spirāli - aizbildināšanās vai fakts?
Paldies!
Labdien! Draudzenei taisnība. Spirāli ieteicams ievietot gadījumā, ja sievietei ir viens un ilgstošs partneris. Partneriem iepriekš jāveic izmeklējumi, lai izslēgtu seksuāli transmisīvas saslimšanas. Spirāle nepasargā no iekaisuma saslimšanām, uz nelabvēlīga fona, drīzāk, tās veicina....
Ir nepatīkama niezoša, sūrstoša sajūta anālajā atverē un urīnceļos. Tāda sajūta, itkā gribētos urinēt, bet nekas nenotiek - tikai viltus tualetes apmeklējumi. Jūtama smagnēja sajūta čurājot aiz kaunuma kaula. Pie kā īsti šādā gadījumā jāvēršas - pie urologa vai proktologa -, un par ko šie simptomi varētu liecināt?
Paldies!
Labdien! Vispirms ieteicama vizīte pie urologa. Ar cieņu,...
Meitene (16 gadi) nav stāvoklī, bet vēlas pārbaudīties pie ginekologa. Ir satraukums, ka ginekologs ziņos vecākiem par nevainības zaudēšanu, jo ar vecākiem nav tik tuvu attiecību, lai par to runātu. Vai meitene var ginekologam pieprasīt, lai nesaka?
Paldies!
Labdien! Pēc pastāvošās likumdošanas no 16 gadu vecuma meitene pati atbild par savu veselību. Ārstam nav tiesību bez pacientes piekrišanas izpaust jebkādus datus....
Kādas Latvijā ir iespējas iegūt diagnozi un atbilstošu ārstēšanu
Uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroma (UDHS) gadījumā pieaugušajiem? Visa informācija latviski ir tikai un vienīgi par bērniem, kā arī tikai un vienīgi ar hiperaktivitāti kā galveno simptomu, kaut arī meitenēm un pieagušajiem UDHS un UDS izpaužas citādi.
Vai Latvijā šī problēma netiek atzīta vispār vai tikai netiek pieminēta? Vai neirologi un psihiatri ir informēti par specifiku pieaugušajiem? Vai zāles (speciālie stimulanti) tiešām atļauts izrakstīt tikai līdz 17 gadu vecumam, kā viens neirologs izteicies? Saņemot atbildi, ka konkrētam pieaugušajam UDHS nav, kā var zināt, vai konkrētais ārsts vienkārši neuzskata, ka pieaugušajiem šāda pieres daivas funkciju problēma neeksistē?
Paldies!
Labdien! Ir grūti nokomentēt attiecīgo gadījumu, jo par to nav nekādas informācijas. Taču Latvijā tiešām, balstoties uz SSK10 kritērijiem, UDHS pieaugušo psihiatrijā nediagnosticē. Ir daudz dažādas citas diagnozes, ar ko varētu izpausties gan uzvedības deficīts, gan hiperaktivitāte. Reizēm pie pareizas diagnozes palīdz tikt psiholoģiskā izpēte. Ārstēšana parasti notiek, balstoties uz katra pacienta indviduāliem traucējumiem. Speciālie stimulatori jeb Methylphenidati hydrochloridi ir...Labdien! Varat vērsties pie psihiatriem, kuri strādā Valsts psihiatriskajās slimnīcās, un varbūt tad, ja ir pretrunīgs vērtējums, lūgt ārstu konsīliju diagnozes noteikšanai un terapijai. Ar cieņu,...
Meitai ir 3 gadi un uzreiz pēc dzimšanas viņai diagnosticēja hipotireozi. Vai iesnu laikā meita var lietot "Delufen" deguna aerosolu? "Delufen" lietošanas instrukcijā norādīts, ka vairogdziedzera slimību gadījumā jāievēro īpaša piesardzība un drīkst lietot tikai pēc ārsta norādījuma. Varbūt varat ieteikt vēl kādu homeopātisko deguna aerosolu, ko var lietot arī hipotireozes gadījumā?
Paldies!
Labvakar! Delufen hipotireozes gadījumā Jūs varat lietot tāpat kā jebkuru citu homeopātijas preparātu.
Homeopātija hipotireozi neietekmē!
Šis, protams, ir mans subjektīvais viedoklis....Labdien! "Delufen" sastāvā ir viena aktīvā viela, kas satur jodu. Lai gan tas ir homeopātiskā atšķaidījumā, ražotājs tomēr ir norādījis, ka pirms lietošanas jākonsultējas ar ārstu. No deguna aerosoliem, kas satur homeopātiskos preparātus, Latvijā ir pieejams "Euphorbium comp." aerosols. Taču tas arī satur to pašu aktīvo vielu, kuras sastāvā ir jods, bet ražotājs instrukcijā nav norādījis, ka jāievēro īpaša piesardzība vairogdziedzera slimību gadījumā. Homeopātiskajā aptiekā ir pieejama Tūjas eļļa...
5 gadus vecs bērns sāka sūdzēties par vēdera sāpēm. Nodevām analīzes. Asins analīzēs atklājās, ka ir leikocīti zem normas robežas, savukārt fēcēs Raoultella omithinolytica. Ārsts teica, ka šis baktērijas neārstē. Dzeram probiotiķus, "Pangrol" pusīti pirms katras ēdienreizes. Vēders vienalga sāp, bērnam temperatūra 36.2, sūdzās, ka ir auksti. Vai tiešām mums ir noteikta pareiza ārstēšana?
Paldies!
Labdien! Ja bērnam nav veikta gremošanas trakta pārbaude, tad varam piedāvāt veikt vispārēju organisma pārbaudi šūnu līmenī, kuras laikā tiek pārbaudīts katrs orgāns un sistēma, tai skaitā arī visi gremošanas trakta orgāni, un noskaidroti iekaisuma procesi organismā, patogēnā mikroflora (sēnes, parazīti, baktērijas, vīrusi). Izmeklējums ir nesāpīgs un nesagādā nekādu diskomfortu bērnam. Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877, vai www.vs888.lv Ar cieņu,...Labdien! Gribētu teikt, ja jau dodam fermentus [Pangrol], tad dodam 10000 mg 3 reizes dienā vai pirms katras ēdienreizes. Šo ārstēšanu Jūs varat turpināt, nekādu kaitējumu tā nerada, bet vēdera sāpes, domāju, ka nepāries. Šajā vecumā bieži vēders sāp pie situācijām, kad bērnam ir negatīvas emocijas, tātad, psiholoģiskas problēmas.
Es ieteiktu pievērst uzmanību šim jautājumam....
Man meitiņai ir 4 mēneši. No 3 mēnešiem mums fēcēs parādījās gļotiņas. Mazā svarā pieņemās labi un ir omulīga. Reizēm raud, kad purkšķi nāk. Daktere ieteica nelietot piena produktus un 8 produktus, no kuriem var būt alerģija. Nedēļa ir pagājusi, bet gļotas ir tāpat. Vēdera izeja ir līdz 3 reizēm pa dienu ,bet gadās arī, ka 1 reizi. Baroju ar krūti un piena maisījumu, jo bija problēmas ar pieņemšanos svarā. Šobrīd dodu maisījumu bez laktozes. Ko iesākt šajā situācijā? Vai var būt, ka gļotas ir no piena maisījuma?
Paldies!
Labdien! Gļotu izcelsme ir dažāda. Kā sliktākais iemesls ir dažādas zarnu infekcijas. Domāju, ka Jums vajadzētu nomainīt mākslīgo maisījumu. Runājot par pienu, Jūsu diēta ir jāierobežo, bet nevajag pārspīlēt. Varat kādu laiku bērnam padot kādu probiotiķi....
Jau vairāk nekā mēnesi pēc ēšanas bieži nāk atraugas. Tajā brīdī, kad nāk atrauga, iesāpas kreisajā pusē. Brīžiem arī jūtu smaguma sajūtu vairāk uz kreiso pusi. Tās nav sāpes zem ribas.
Dzeru "Pantoprazole Meph 40mg" jau otro nedēļu, bet simptomi saglabājas. Kuņģa endoskopija pēdējo reizi bija 2 gadus atpakaļ. Diagnoze - hronisks gastrīts, atvilnis.
Paldies!
Labdien! Pēc apraksta spriežot, Jums slikti sagremo kuņģis vai aizkuņģa dziedzeris, jo, iespējams, ir gremošanas fermentu trūkums, par ko liecina iepriekš uzstādītā diagnoze - hronisks gastrīts - un Jūsu sūdzības. Ja vēlaties mūsu ieteikumus gremošanas trakta sakārtošanai, tad varam piedāvāt veikt vispārēju organisma pārbaudi šūnu līmenī, balstītu uz biorezonanses metodi. Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877, vai www.vs888.lv Ar cieņu,...
Esmu izgājusi visus ārstus, ko var iziet. Ģimene saka, ka man ir vienkārši atkarība no ātrās palīdzības saukšanas, medikamentiem, visas nopērkamās zāles aptiekā attiecas uz mani. Tikai vīrs redz, ka tiešām kaut kas nav labi ar mani, kaut arī analīzes rāda, ka viss ir normas robežās.
Visu, ko atrada - polipus degunā, disku trūci, mazliet skābekļa nepietiekamību sirdij un ģeneralizētu trauksmi -, bet tāda sajūta, ka katrs vakars pirms gulētiešanas ir pēdējās manas stundiņas.
Es ne no kā palieku balta kā lapa (vīrs to redz, un es to nemācētu notēlot), sirds rajonā jūtamas asas sāpes, sajūta, ka bulta būtu izšāvusies cauri, jo sāp lāpstiņas kreisajā pusē, tāpat ir zems asinsspiediens - vīrs pamērot to man pat nenosauc, lai nenobīstos, ir jūtama arī visa ķermeņa trīce, roku, kāju krampji, reibst galva, līdz ar to rodas arī panika. Protams, tad tiek saukti ātrie, kas pārbauda sirdi un saka, ka viss ok, ka mugura būšot pie vainas.
Bet man ir jautājums, kāpēc tad dur sirdī un tā sitas neritmiski? Kur šajā gadījumā pie vainas ir mugura? Ja sāp mugura, lai tā sāp, kāds sakars ar sirdi? Jo tajā brīdī sāp tieši sirds, un tas man nedod mieru, jo ne ātrie, ne ārsts tā arī nevar atbildēt, kas tas ir un kāpēc tas rodas tieši, kad jādodas pie miera. Itkā nestresoju, taču, kā jāiet gulēt, sākas viss šis murgs.
Zinu, ka daudzi jauni cilvēki ir miruši tieši ar sirdi, pat tie, kuri izgājuši pārbaudes, kurās viss itkā esot bijis labi, bet, kad nomirst, secinājums - no dziļākas problēmas sirdī.
Kādu man palūgt ģimenes ārstam norīkojumu uz ļoti rūpīgu sirds pārbaudi (ne vienkāršu kardiogrammu, bet tik tiešām - visnopietnāko, dziļāko pārbaudi, jo nu neticu, ka tā ir mugura vai stress)?
Paldies!
Labdien! Varat iziet ehokardiogrāfiju, koronogrāfiju. Bet vēl būtu vēlams konsultēties pie psihiatra-psihoterapeita, lai to ainu redzētu no visiem viedokļiem. Ar cieņu,...Labdien! Izejot no aprakstītajām sūdzībām, iespējams, ka pie vainas var būt vairogdziedzeris, veģetatīvās nervu sistēmas problēmas vai arī ar muguras skriemeļiem saistītas problēmas. Sīkāk izskaidrot caur internetu nav iespējams. Ja Jūs interesē mūsu viedoklis, varam piedāvāt veikt vispārēju organisma pārbaudi šūnu līmenī mūsu medicīnas centrā, kuras laikā tiek izmeklēts katrs orgāns un sistēma. Šī izmeklējuma laikā ārsts varēs spriest par esošo sūdzību cēloņiem un tos Jums izskaidrot. Sīkāku...Labdien! Es tomēr ieteiktu Jums aiziet pie ārsta - psihoterapeita, jo diez vai Jūs esat bijusi pie šāda daktera. Kaut arī šādai iespējamībai īsti neticat, tomēr pieredze liecina, ka šāda veida simptomi bieži ir risināmi psihoterapeita kabinetā. Ieteiktu Jums vismaz aiziet uz vienu konsultāciju un pamēģināt....
Jau vairāk nekā mēnesi man ir sāpes muguras lejasdaļā, ap vai virs krustiem, ne vienmēr vienā vietā, sāpes var slīdēt uz leju vai uz augšu. Guļot, sēžot, taisot presīti, sāpju nav, bet, stāvot kājās, sāpes pēc pāris minūtēm parādās. Staigājot ir ciešami, bet apstājoties sāpes atkal ir klāt. Apsēžoties sāpes pēc dažām minūtēm pazūd, pieceļoties - pēc dažām minūtēm parādās.
Pēdējā pusgada laikā nedaudz pieņēmos svarā un parastās sporta programmas laikā, kad trenēju augšējo preses daļu, sajutu, ka kļuvis grūtāk locīties. Otrajā rītā parādījās sāpes. Kopš tā laika šādi mokos.
"Diclofenac" uzsmērēju, taču tas situāciju nemaina vispār, lai gan īslaicīgi sāpju sajūtas kļūst kņudinošas, pat patīkamas. Labāk īsti nekļūst nu jau gandrīz mēnesi. Sporta programmu varu izpildīt, arī skriešanu un slēpošanu, bet stāvēšana tiešām ir grūti iespējama. Par ko tas varētu liecināt?
Paldies!
Labdien! Tas liecina par sākotnējām izmaiņām jostas skriemeļos un diskos. Liekais svars to tikai veicina. Rekomendēju nemedikamentozu osteorefleksoterapijas kursu, ārstniecisko fizkultūru un UB. Skatiet osteoterapija.mozello.lv....Labdien! Jūsu gadījumā ieteicams veikt muguras RTG un apmeklēt traumatologu- ortopēdu vai fizioterapeitu. Ar cieņu,...
Kā zīdainim pirms vakcinācijas iespējams atsāpināt vakcinācijas vietu?
Paldies!
Labdien! Jums nevajag satraukties par situāciju pirms vakcinācijas. Pirms vakcinācijas, galvenais, lai bērns būtu vesels! Jā, bērnam nedaudz sāpēs, bet fizioloģiski jābūt, lai pēc vakcinācijas viņš justos labi. Tāpēc daudz lietderīgāk ir atsāpināt pēc vakcinācijas. To Jūs varat veikt ar nesteroīdiem pretiekaisuma līdzekļiem. Pirms tam, protams, konsultējieties ar savu ģimenes ārstu, kādus līdzekļus un kādā devā būtu jalieto....
Pēc grūtniecības tika nodotas placentas analīzes, kuru rezultāts ir nobriešanas un asins plūsmas traucējumi placentā - ko tas nozīmē? Kā tas ietekmē piedzimušo bērniņu?
Paldies!
Labdien! Tas nozīmē, ka grūtniecības laikā ir bijuši traucējumi placentā. Ja bērns ir piedzimis laikā un vesels, tas nekādi neietekmē bērnu....
Jau vairāk nekā 3 mēnešus man ik pa laikam asinsspiediens uzlec pāri 140/95. Ik pa laikam arī moka disociācija, reibonis, tirpst pakausī. Papildus tam, visu laiku deguns ir aizlikts un ik pa laikam temperatūra uzlec uz 37. Novēroju arī nelielas nervu "spazmas", ik pa laikam ir sajūta, ka noraustos, aptrūkstas elpa un krītu. Tas parasti ilgst vienu sekundi, un to nevar novērot citi. Pamanīju arī grūtības koncentrēties. Asins analīzēs viss ir kārtībā, kardiogrammā arī.
Aizgāju pie daktera un viņš pateica, ka man ir veģetatīvā distonija, kādēļ arī sāku ievērot miera režīmu. Padzēru arī zāles priekš spiediena, kas to samazināja, bet palielināja disociācijas sajūtu, tādēļ uz laiku beidzu tās dzert, bet tad spiediens atkal uzleca.
Kā Jūs, lūdzu, ieteiktu man rīkoties? Neatstāj sajūta, ka kaut kas nav kārtībā.
Paldies!
Labdien! Tā aina tomēr vislabāk būs izanalizējama klātienes konsultācijā pie psihiatra. Iespējams, ka kombinācijā ar spiediena zālēm jālieto antidepresanti, kas mazinās veģetatīvās distonijas izpausmes. Papildus jābūt nevis tikai mieram, bet naktī labam miegam, pa dienu - fiziskām aktivitātēm. Ir jāatrod nodarbošanās, kas iepriecina, jālieto D vitamīns un Omega 3 taukskābes. Ar cieņu,...
2018. gada jūnijā veicu dzemdes kakla vēža analīzi, saņēmu atbildi A1, tātad - nav novērotas nekādas izmaiņas. Šobrīd parādījušies tādi simptomi kā rozā-brūni izdalījumi starp mēnešreizēm, velkošas sāpes muguras lejasdaļā. Urīnceļu iekaisuma nav. Biju pie ginekologa, USG neko neuzrādīja, un ginekologs teica, ka man viss kārtībā. Lūdzu, lai paņem atkārtotu analīzi uz dzemdes kakla vēzi, bet ginekoloģe atbildēja, ka nav nepieciešams, jo 2018. gadā jau analīzes taisītas.
Vai ir iespējams, ka 1,5 gadu laikā man ir attīstījies dzemdes kakla vēzis ar šādiem simptomiem, ja 2018. gadā vēzis netika konstatēts?
Paldies!
Labdien! Nav zināms Jūsu vecums, tādēļ vispusīgu atbildi sniegt nav iespējams. Jūsu aprakstītās izpausmes, visdrīzāk, liecina par olnīcu darbības traucējumiem. Ultrasonografiskā izmeklēšana var neko neuzrādīt, jo ir izmainīta funkcija, nevis audi. Onkocitoloģiskā izmeklēšana jāveic 1 reizi 3 gados. Asiņaini izdalījumi un sāpes cikla vidū var būt arī ovulācijas laikā. Ginekologs arī bez analīzes redz, ka dzemdes kakls ir vesels. Ja nerodas ticība, analīzi var veikt par maksu pēc pacienta vēlmes....
Es gribu uzzināt, kādas veselības problēmas varētu izraisīt sliktu elpu. Elpa smaržo nedaudz pēc acetona. Asins analīzēs cukura līmenis ir 5,21. Pārējie rādītāji arī normas robežās.
Paldies! Labdien! Slikta elpa visbiežāk liecina par kuņģa zarnu trakta problēmām vai mutes dobuma problēmām (bojāti zobi, smaganas). Ar cieņu,...
Ir veiktas asins, urīna un fēču analīzes, 2 reizes - sonogrāfija un kobra. Gastro centrā noteikta diagnoze - funkcionālā dispepsija. Zāles nav izrakstītas. Teica, ka 2 nedēļās pāries un vēl kritīsies svars (mēneša laikā esmu novājējis par 6 kg) un viss...
Otrā nedēļa iet uz beigām, esmu atsācis ēst normālās devās 3-4 dienā (ne cukurs, ne kafija, ne alkohols nav lietots visu problēmisko laiku), bet svars tik un tā nekāpj un pat liekas, ka krīt mazliet, kaut uzturā ir gan avokado, gan zivs, kartupeļi, banāni utt.
Vēdera izeja ir 1 reizi dienā (normāla). Urinēšana gan ~ 10x dienā
Jautājums: kāpēc svars nepalielinās? Ko vēl pārbaudīt (analīzes, ārsts vai izmeklējums)? Protams, šī problēma ir radījusi lielu stresu un trauksmes. Miegs arī ir traucēts. Ko lai daru, lai atgrieztu svaru un sirdsmieru?
Paldies par atbildi!
Labdien! Domājams, ka gan funkcionālā dispepsija, gan biežā urinācija, miega traucējumi un apetītes izmaiņas ir saistīti ar stresu un trauksmi. Ieteiktu Jums pakonsultēties pie psihiatra, izrunāt visas problēmas un kopā ar ārstu tikt pie risinājuma. Ar cieņu,...
Pirms 1.5 mēnešiem man sākās neizskaidrojama asiņošana. Zināju, ka ir polips, tāpēc devos pie ginekoloģes. Polipu atkal nevarēja redzēt, jo laiks pirms mēnešreizēm bija palicis 2 nedēļas. Taču ginekoloģe pilnīgi pārliecināta bija, ka sāpes ir tuvojošos mēnešreižu dēļ. Nolamājusi, ka nelietoju kontracepcijas tabletes, izrakstīja man tās. Sakarā ar 7 operācijām, kas tika veiktas kājām, man esot izjaukts viss hormonu līmenis (kaut gan MR visu laiku bija regulāras.) Tāpēc kontracepcijas tabletes man esot obligāti jādzer, jo vajagot ārstēt hormonus.
Tagad dzeru tās jau 2. mēnesi, bet man patiešām ļoti nepatīk - es jutos daudzas reizes labāk, kamēr nedzēru tās. Vai var tās pārtraukt dzert un vietā nedzert nekādas?
P.S. Pieminēšu, ka tagad man mēnešreizes ir divas reizes mēnesī, jo tā asiņošana nebija saistīta ar mēnešeizēm, bet gan ar zālēm. Un manas dabiskās menstruācijas ir datumos, kad paralēli lietoju zāles.
Paldies!
Labdien! Mūsdienās neviena ārstēšana nav obligāta. Tā ir Jūsu izvēle - piekrist ārsta ieteikumiem vai nē. Ir taču arī iespēja doties pie cita ārsta. Savukārt sniegt ārstēšanas ieteikumus neklātienē šajā gadījumā nav iespējams. Ja ārsts noteikti pasaka par ārstēšanās nepieciešamību, apšaubu, vai tā ir lamāšanās....
Jau aptuveni 2 nedēļas ir sāpes kreisajā kājā, sākot no muguras lejas daļas pa kājas aizmuguri, retāk arī augšpusi, līdz pat papēdim uz leju. Esmu griezusies pie ārsta, bet ārsts tikai iedeva pretsāpju medikamentus un nenoskaidroja problēmas iemeslu.
Dažas dienas ir arī tā, ka tirpst vai salst pēda un ir durošas sāpes celī.
Kas varētu būt šo sāpju iemesls un pie kādiem ārstiem vajadzētu vērsties?
Liels paldies!
Labdien! Izklausās, ka problēmas varētu būt jostas skriemeļos, iespējams, tā ir diska trūce ar nervu saknītes nospiedumu. Sīkāk skatiet osteoterapija.mozello.lv - video un vienu no ārstēšanas iespējām....Labdien! Pirmkārt, jādodas pie neirologa. Spriežot pēc apraksta, pie vainas varētu būt muguras daļa. Varbūt tās ir muskuļu spazmas, varbūt izmaiņas mugurkaula locītavu virsmā vai muguras smadzeņu kanālos, kas nospiež spinālos nervus. Pēc neirologa apmeklējuma, iespējams, ka noderēs iegriezties "Tehniskā Ortopēdija", lai piemeklētu kvalitatīvu korseti mugurkaula atslogošanai: https://www.ortopedija.lv/muguras-ortozes. Mūsu speciālisti palīdzēs izvēlēties īsto....Labdien! Ieteicama vizīte pie neirologa, iespējams, Jums ir sēžas nerva iekaisums. Ar cieņu,...
Mani uztrauc jautājums, vai manas meitas vakcīna ir efektīva sekojošā situācijā.
Meitai bija stipras iesnas, kas pārgāja tikai burtiski divas dienas pirms kārtējas vizītes, kurā bija plānots veikt "Hexacima" vakcīnu uz 12 mēnešu vecumu. Neskatoties uz to, ka nebija pagājušas divas nedēļas no izārstēšanās brīža, ģimenes ārste savakcinēja meitu ar "Hexacima" vakcīnu, pēc kuras pēc nepilnām divām dienām meitai atkal atsākās stipras iesnas. Sanāk, viņa slimoja tieši pirms un uzreiz pēc vakcīnas. Vai šādā situācijā vakcīna ir efektīva un ir izveidojusies imunitāte pret attiecīgajām infekcijas slimībām? Vai to var kaut kā pārbaudīt?
Saprotu, ka tā ir ceturtā un pēdējā vakcīna pret difteriju, stinguma krampjiem, hepatītu B u. c. vakcīnā ietvertajām slimībām, tāpēc baidos, vai meita tagad ir pietiekami pasargāta, jo drīzumā revakcinācija nav gaidāma.
Paldies!
Labdien! Satraukumam nav pamata, imunitāte izveidosies, neatkarīgi no tā, bija vai nebija iesnas. Es, visdrīzāk, būtu nogaidījis 1 mēnesi, lai bērns pilnīgi izveseļojas. Bet vēlreiz uzsveru - imunitāte pret saņemtās vakcīnas slimībām būs noteikti....
Zīdainim ir 1 mēnesis un 17 dienas. Bērns pa dienu ir nemierīgs, raud un, ja iemieg, tad uz īsu brītiņu, un satrūkstas no maza trokšņa. Bērniņš kājas izstiepj un tur viņas saspringtas un pēc tam pats saraujas kā tādā "mēnestiņā". Ēdam maisījumu, kaka ir zaļi pelēka un ar izteiktu smaku. Arī gāzes vēderā ļoti daudz, katru reizi izspiež ar kliedzienu. Ēdot no pudelītes, "čāpstina". Vakaros ap 19.00 sākas lielākā bļaušana, kad bērns paliek no kliegšanas sarkans. Naktīs bieži kunkst un sten, līdz ar to nevar pagulēt. Vai tiešām tās ir kolikas? Un kādas pārbaudes var veikt? Daktere šo visu uzskata par normu - kolikām.
Paldies!
Labdien! Gāzes - jā, tā ir traucējoša lieta, bet ne viena gada vecumā. Ja Jūs pareizi barojat savu bērnu, tad tādām nevajedzētu rasties.
Viss izklausās pēc tā, ka Jums jāvēršas pie pediatra vai neirologa. Es jau ieteiktu labu pediatru!...
Esmu dzirdējusi, ka ar dejas palīdzību var sakārtot veselību. Vai tā tiešām ir? Un kas ir biodeja?
Paldies!
Labdien! Jā, tas tiešām tā arī ir, ka ar dejas palīdzību mēs varam sakārtot savu veselību. Biodanza (biodeja) ir personības attīstības un veselības uzlabošanas metode ar mērķi uzlabot cilvēku dzīvi, lai sasniegtu labsajūtas stāvokli un atgūtu dzīvesprieka izjūtu. Tā ir īpaši izstrādāta metodika, kur tiek izmantota mūzika, kustības un deja. Nodarbību laikā mūzikas un kustību rezultātā organismā pozitīvi mainās bioķīmiskie procesi, notiek neiroloģiskā līdzsvara atjaunošanās organismā, stiprinās...
Nodevu analīzes uz hlamīdijām, rezultāta laukā ierakstīts - pozitīvs, bet tajā pašā analīžu lapā "noteikšana ar reālā laika polimerāzes ķēdes reakciju" ar zilu ierakstīts negatīvs. Ko tas nozīmē? Sākumā vecmāte teica, ka hlamīdiju nav, bet vakar pēkšņi pasaka, ka ir hlamīdijas.
Paldies! Labdien! Jūsu jautājumā nav informācijas par metodi, ar kādu veikta analīze, tādēļ izskaidrot neko nav iespējams. Analīzes rezultātu precizējiet pie ārsta vai laboratorijā, kur analīze veikta....