medicine.lv skaitļos

Lietotāji online321
Aktīvie uzņēmumi12659
Nozares raksti11791
Ekspertu atbildes21477
Jautājumi un atbildes : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv
Ilgstošas sāpes padusē - pie kāda speciālista doties?
Labdien!

Kādu laiku jau sāp paduse, kaut kur dziļumā, un periodiski ieduras sirds, krūts rajonā, dažādās vietās, tad augstāk, tad zemāk, bet īslaicīgi, arī guļot. Paduse sāp jau ilgstošāk. Ģimenes ārsts saka, ka varētu būt nervu vaina - bet tas ir nenopietni. Analīzes ir ok. Krūtis pārbaudītas pavasarī, viss bija labi. Kas tam varētu būt par iemeslu un pie kāda speciālista doties? Kāda ārstēšana nepieciešama?

Paldies jau iepriekš! Gaidīšu atbildi!
Atbild:
Anda Kariņa, ģimenes ārste
Labdien! Visticamāk, tā ir starpribu neiralģija. Tādas sāpes nāk no muguras, kur katrā starpskriemeļu spraugā no mugurkaula kanāla iznāk nervu saknīte, kas pieguļ katras ribas apakšmalai -starpribu nervs. Kustoties, ieklepojot, apguļoties rodas iestiepums, kas rada Jūsu minētās asās sāpes. Sāciet vingrot. Vislabākais speciālists Jums ir fizioterapeits. Ja sāpes stipras, palīdzēs īss kurss ar nesteroīdiem pretiekaisuma līdzekļiem - "Ibuprofēns", "Diclofenac" vai kas cits, ko Jums izrakstīs...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāpēc pēc ēšanas, apēdot lielāku porciju, paliek grūti elpot?
Labdien!

Mans jautājums ir šāds: Kāpēc pēc ēšanas, apēdot lielāku porciju (vienalga kāda ēdiena), paliek grūti elpot? Nav sajūtas, ka galīgi trūktu elpa, bet vienkārši paliek grūtāk ar elpošanu. Pēc kādas 1 stundas atkal paliek labāk. Šī problēma man traucē pieņemties svarā, jo pēc lielākas porcijas apēšanas paliek grūtāk elpot, tāpēc cenšos tagad no tā izvairīties.

Paldies!
Atbild:
Iveta Līce, ģimenes ārsts
Labdien! Gremošanas trakts strādā kūtri un gremošana notiek lēnā tempā.Vienīgais ieteikums būtu ēst mazām porcijām, bet bieži-pilnīgi noteikti piecas reizes dienā. Jāievēro princips trīs pamatēdienreizes un divas starpēdienriezes. Tas ir-brokastis,otrās brokastis,pusdienas,launags un vakariņas.Varbūt varētu palīdzēt gremošanu uzlabojoša tēja, piemēram, piparmētras, vērmeles, pelašķi. Ar cieņu,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Paaugstināta temperatūra, nogurums un galvas sāpes jau četrus mēnešus - kā rīkoties?
Labdien!

Lieta tāda, ka jau apmēram 4. mēnesi man ir paaugstināta temperatūra, katru dienu - 37,0-37,6. Pastāvīgi ir nogurums, bezspēks, uznāk reizes, kad pēkšņi paliek ļoti karsti, izsit sviedrus.

Ģimenes ārste uzskata, ka tas nav nekas traks, taču es visu laiku uzstāju uz visādām analīzēm, pārbaudēm utt. Analīzēs uzrādījās anti laimas borelioze IGM 29.1, tad lietoju antibiotikas 14 dienas.

Jūlija vidū bija piesūkusies ērce, pleķa nebija. Augusta beigās sāka sāpēt galva, pakausis, kakls bija tāds stīvs. Daktere teica, ka gan jau sapūsts, bet, kad sāpes nepārgāja, atkārtoti gāju pie dakteres, jo sāku uztraukties, tāpēc, ka šoreiz tās sāpes bija savādākas, tādas vēl nav bijušas. Uzstāju, lai sūta mani uz slimnīcu.

15. septembrī braucu uz slimnīcu, kur man atklāja serozo meningītu vieglā formā. Galvas sāpes man nebija ļoti stipras, temperatūra arī turējās no 37-37,4. Bija mazliet jutīgums uz gaismu. Veica dūrienu mugurkaulā (cerebrospinālā šķidruma izmeklējumos citoze 17/3). Sistēmas deva 4 dienas, dakterei teicu, ka galvas sāpes pazudušas nav, un temperatūra arī joprojām saglabājusies, bet daktere uzskatīja, ka viss man ir kārtībā.

Terapija, ko saņēmu - i/v sol. NaCl 0,9%,sol. Aciloc,sol. Dolmeni, Cetriaxoni 2gr(4d) p/o caps. omeprazoli 20mg, tbl. heviran 800mg (3d), caps, Pyracetam 400mg).

No slimnīcas mani izrakstīja ar visām galvas sāpēm un temperatūru, neiesakot lietot nekādas zāles, citas rekomendācijas arī nesniedza.

Mani interesē, kas tas par vīrusu, kas izraisiīa meningītu? Jo temperatūra tā arī stāv un pirms tam bija ilgu laiku. Tāpat uz rokas bija uzmetušās divas palielas un cietas, sarkanas pumpas ar tādu kā pūslīti vidū. Tās šausmīgi niezēja un turējās kādas 2 nedēļas. Kad tās pārgāja, tajā vietā lobījās nost āda. Tagad ariī ir parādījušās divas pumpas uz kājas īkšķa, šausmīgi niez un sāp, viss vienlaicīgi. Tādas man arī nekad nav bijušas.

Kad biju slimnīcā, daktere sūtīja analīzes uz Rīgu, lai noskaidrotu, vai ir Laima slimība un ērču encefalīts. Analīžu rezultātus uzzināju tikai tad, kad mani izrakstīja no slimnīcas. Jautāju savai ģimenes ārstei, ko nozīmē pozitīvie rādītāji analīzēs, bet viņa atbildēja, ka nezin, kas tas tāds ir, ērču encefalīts pēc analīzēm ir apšaubāms.

Esmu bijusi pie dažādiem ārstiem uz vairākām pārbaudēm, galvai veic arī datortomogrāfiju, kur viss bija kārtībā, bet mani satrauc temperatūra - kāpēc man tā ir vēl joprojām? Daktere domā, ka es pati lieki satraucos, taču ikdienā man temperatūra traucē un es nejūtos kā agrāk, galva arī sāp tāpat, kā pirms došanās uz slimnīcu.

Es vairs nezinu, kur man vērsties un ko darīt.

Man ir 24 gadi, augums ir 172 cm un sveru 50 kg (tāds svars man ir jau kopš 13 gadu vecuma), tieva esmu bijusi visu laiku.

Ceru uz atbildi, kas palīdzēs man saprast, ko darīt tālāk.

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, ģimenes ārste
Labdien! Ir daudz vīrusu, kam kā nopietna komplikācija var būt meningīts. Lielākai daļai šo vīrusu nav specifisku medikamentu terapijai. Par izsitumiem grūti komentēt, tos neredzot. Pēc enterovīrusa infekcijām daudzus mēnešus vēlāk mēdz lobīties āda no ekstremitātēm. Tomēr tas ir tikai minējums. Ieteiktu konsultēties ar infektologu un neirologu, lai noskaidrotu galvassāpju un subfebrīlās temperatūras cēloni. Paliek neatbildēts arī jautājums, kāpēc vīrusa infekcija noritēja ar tik nopietnām...
Atbild:
Dr. I. Dūdiņa, interniste
Labdien, cien. Elīna! Iepazīstoties ar Jūsu situāciju, ieteiktu Jums vērsties Latvijas Infektoloģijas centrā uz vizīti pie infektologa, līdzi ņemot visus analīžu rezultātus. Infektologs Jums izskaidros rezultātus un, iespējams, nozīmēs papildu analīzes, jo iemesls temperatūrai var būt dažāds un bez padziļinātas izmeklēšanas to nav iespējams noteikt. Tāpat, ja galvas sāpes nepāriet, ieteiktu Jums vērsties pie neirologa. Cieņā,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Piecgadīgam bērnam izteikts ķermeņa apmatojums - par ko tas varētu liecināt?
Labdien!

Bērnam 5 gados ir izteikts apmatojums, no hormoniem pazemināts ir DHAES, tas ir 8.5, un androstendions ir 0.3. Par ko tas varētu liecināt?

Paldies!
Atbild:
Dr. Ivars Strazds
Labdien! Jūsu gadījumā ir vajadzīga papildu informācija. Jāzina bērna dzimums, saslimšanas, ar ko ir slimots dzīves laikā, lietotie medikamenti u. c. dati. Jāsaka, ka Jūsu uzrādītos hormonu skaitļus es uzskatītu par normas variantu. Tāpat arī bērns ir jāredz. Tad var noteikt, kādus izmeklējumus vajag vēl veikt, citādāk sanāks diezgan neauglīga filozofēšana. Tā kā atvainojiet, bet man ir vajadzīgs daudz lielāks informācijas apjoms....

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāpēc reibst galva, kāpjot lejā pa kāpnēm?
Labdien!

Pēdējo mēnesi man sagādā grūtības šķietami elementāra lieta - iešana lejā pa kāpnēm. Šajos brīžos viegli reibst galva.

Jāpiemin, ka esmu lielu krūšu īpašniece, līdz ar ko vienmēr bijis tā, ka tuvāko pakāpienu īsti pārredzēt nevaru, taču pēdējā laikā jau vairākas reizes sanācis gandrīz nokrist pa kāpnēm, jo šķiet, ka pēkšņi pamats pazūd, noreibst galva, un nevaru atrast nākamo pakāpienu.

Pārējā laikā nekādu sūdzību par reiboņiem, nestabilitāti nav vispār, arī, kāpjot pa trepēm uz augšu, viss ir pilnīgā kārtībā.

Ar ko tas varētu būt saistīts?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, ģimenes ārste
Labdien! Iespējams, ka vainīga kakla daļas spondiloze jeb skriemeļu deformācija, kā dēļ reibonis rodas, noliecot galvu uz leju, kāpjot pa kāpnēm. Tomēr vajadzētu izmeklēties, veicot magnētiskās rezonanses gan galvai, gan kakla daļai un izslēdzot arī citus iemeslus. Vēlams konsultēties ar neirologu....

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Kas varētu būt pie vainas, ja regulāri nomoka griešanās sajūta vēderā?
Labdien!

Mans vīrs jau ilgu laiku sūdzas par nejauku sajūtu vēderā - sākumā paliek ciets abās pusēs zem ribām un tad sākas tāda kā lēkme - šķiet, ka visi orgāni iekšā grieztos.

Divas reizes ir saukta ātrā palīdzība. Slimnīcā, paņemot asins analīzes un uztaisot rentgenu, neko neatrod un sūta mājās.

Vīrs bija aizgājis arī pie diviem ķirurgiem, lai noskaidrotu, vai nav vēdera trūce, bet arī to noliedza.

Ir izieta arī magnētiskā rezonanse gan vēdera dobuma orgāniem, gan mugurai, bet arī tur neko neuzrāda.

Visur, kur vēršamies, saka, ka viss kārtībā, lai gan tā nav. Bijām aizgājuši pat pie gaišreģēm-dziedniecēm. Viena no viņām teica, ka esot žultsvadā neliels akmens un rekomendēja kādu laiku palietot homeopātiskos pilienus. Ģimenes ārsts pat bija izrakstījis antibiotikas pret iekaisumu, jo nonāca pie slēdziena, ka, iespējams, tas ir iekaisušo zarnu sindroms, bet arī nekā.

Nekas no tā, ko darām, vai kur griežamies pēc palīdzības, nepalīdz. Ir dienas, kad vīrs jūtas labi, bet ir dienas, kad tā griešanās sajūta vēderā atgriežas.

Varbūt Jūs, lūdzu, varētu pateikt, kas vēl varētu būt pie vainas, jo stāvoklis neuzlabojas?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Pēc sūdzībām spriežot, Jūsu vīram ir problēmas ar gremošanas traktu. Mēs varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu šūnu līmenī, kuras laikā tiek izmeklēts katrs orgāns un sistēma un noskaidrotas izmaiņas orgānos (iekaisuma procesi) un patogēna mikroflora (sēnes, vīrusi, baktērijas, vienšūņi). Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877, vai www.vs888.lv Ar cieņu,...

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Veģetatīvā distonija: Ko darīt gadījumos, kad trūkst elpas, un kā uzturēt asinsspiedienu normas robežās?
Labdien!

Man ir konstatēta veģetatīvā distonija. Man ir veiktas visas asins analīzes, kardiogramma un plaušu rentgens - viss ir ļoti labi.

Vakar man nācās pildīt studiju darbu veselu dienu un naktī mani piemeklēja tāda sajūta, ka man ir vajadzīgs vairāk skābeklis. Ļoti bieži nākas ieelpot dziļāk. Gandrīz katru dienu man ir pazemināts spiediens no 115/70 - 106/68 un tajā brīdī man mazliet sareibst galva vai arī uznāk ģīboņa sajūta.

Esmu bijusi gan pie psihiatra, gan pie neirologa. Neirologs mani apskatīja un izmērīja pulsu, asinsspiedienu un skābekli, viss bija ļoti labi, izņemot pulsu - uztraukuma dēļ tas bija paaugstināts.

Man ir mazliet bail, ka es varu naktī nosmakt vai nepamosties. Ir diezgan traucējoši gulēt, ka ik pēc 10 minūtēm ir jāatver acis un jāieelpo dziļāk. Visticamāk, man bija izdegšanas sindroms dēļ studiju darba. Varbūt ir kāda tēja, kas varētu palīdzēt asinsspiedienu uzturēt normas robežās? Un ko darīt tādos gadījumos, ja ir smakšanas sajūta?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Pēc Jūsu aprakstītajām sūdzībām spriežot, Jums ir veģetatīvā distonija un, ja pēc izslēgšanas principa, izmeklējot gan sirdi, gan neiroloģiju, citas problēmas nav konstatētas, tad tas tikai apstiprina, ka tā ir veģetatīvā distonija. Ar veģetatīvo distoniju ir jāstrādā ilgstoši, stiprinot un barojot nervu sistēmu ar vitamīniem un minerālvielām, ko aprakstīt dažos vārdos caur internetu nevar. Ja Jūs vēlaties mūsu ieteikumus un palīdzību, tad varam piedāvāt veikt vispārēju organisma...

Psihoterapija / psihiatrija

Vai, sākoties mēnešreizēm, jāpārtrauc lietot kontracepcijas tabletes vai tomēr jāizlieto tās līdz beigām?
Labdien!

Pirmo mēnesi lietoju "Belara" kontracepcijas tabletes. Šobrīd iepakojums iet uz beigām, ir palikušas tikai 3 tabletes, līdz paredzētā 21 diena būs izdzerta. Šodien pēkšņi sāka sāpēt vēders un sākās asiņošana. Tagad esmu nesaprašanā, vai tās ir mēnešreizes? Vai pārtraukt dzert tabletes vai tomēr izdzert atlikušās 3 tabletes?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša Ginekologs 1. slimnīca Šarlotes poliklīnika
Labdien! Organisms pie kontracepcijas tabletēm pierod ~3 mēnešos. Tabletes jāturpina dzert, kā norādīts - 21 dienu. Tad 7 dienu pārtraukums. Lūdzu, vēlreiz rūpīgi izlasiet lietošanas instrukciju. Ar cieņu,...

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai pastiprināts stress var radīt smērēšanos?
Labdien!

Pirms vairāk nekā mēneša pārcēlos uz citu valsti. Protams, pārvākšanās, jauna vide un darba vieta rada lielu stresu, biju rēķinājusies, ka cikls var pārtrūkt. Mēnešreizes bija tieši pirms pārcelšanās. Asiņošana beidzās tieši pirms izlidošanas, bet smērēšanās turpinājās visu turpmāko ciklu. Nākamās mēnešreizes sākās tieši pēc 28 dienām, tomēr asiņošana bija mazāka nekā parasti. Ir pagājušas vēl gandrīz 2 nedēļas pēc mēnešreizēm, smērēšanās vairs nav katru dienu, bet tomēr ir.

Ēdu normāli, bet esmu arī nedaudz nokritusies svarā (svars bija nedaudz paaugstināts iepriekš). Nav ne sāpju, ne vilkšanas sajūtas, ne citu izdalījumu. Cik ilgi aptuveni varētu būt izmaiņas menstruālajā ciklā, līdz tas atgriežas normas robežās? Iepriekš ir bijušas cikla pārmaiņas, ja ir bijis pastiprināts stress, ceļojumi utt. Bet tad parasti izkrita viens cikls un nākamreiz viss bija kā parasti. Vai tomēr vērsties pie ārsta šeit?

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Jūs pati sakāt, ka līdzīgas situācijas ir bijušas. Iesaku nogaidīt līdz nākošajam ciklam. Ja problēma turpinās vairākus ciklus, tad dodieties pie ārsta....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Izslimojot meningītu, pēc cik ilga laika drīkst lietot alkoholu?
Labdien!

Pirms mēneša izslimoju meningītu, kuru ieguvu no Laima slimības. Meningītu atklāja agrīnā stadijā. Vēlos zināt, kā ir ar alkoholu - vai to drīkst lietot un pēc cik ilga laika?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, ģimenes ārste
Labdien! Alkoholu labāk nelietot nemaz. Nav tāda lieluma, kas noteiktu, kad alkoholu var atsākt lietot pēc Laima slimības izraisīta meningīta. Nav arī pētījumu, kāds alkohola daudzums būtu pieļaujams pēc meningīta izslimošanas. Veselais saprāts saka, ka pēc tik smagas saslimšanas no alkohola lietošanas būtu ilgstoši jāatsakās....

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kā pareizāk lietot zāles pret barības vada iekaisumu?
Labdien!

Ir hiatāla trūce, barības vada iekaisums un atvilnis.
Ārsts izrakstīja "Eskadra" un "Venter". Vai "Venter" būtu prātīgi nevis norīt veselu, bet gan sakošļāt un norīt, lai piekļūst labāk arī barības vadam?

Paldies!
Atbild:
Ilze Paegle, farmaceite, aptiekas vadītāja
Labdien! "Venter" zāļu instrukcijā ir rakstīts: "Venter" ir jālieto tukšā dūšā, pusstundu vai stundu pirms ēdienreizes. Tabletes ir jānorij kopā ar nelielu daudzumu šķidruma vai jāiedzer, tās izšķīdinot pusglāzē ūdens. Saķošļāt tomēr nevajadzētu. Devu norāda ārsts....

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

Kādēļ sēžot jūtami sirds pārsitieni?
Labdien!

Sēžot biroja krēslā un atbalstot muguru pret atzveltni, bieži notiek sirds pārsitieni. Paliecoties uz priekšu vai sēžot ar taisnu muguru, pārlecieni ir mazāk, taču, stāvot vai staigājot, to nav nemaz. Kas varētu būt par iemeslu?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Pēc sūdzībām spriežot, iespējams, ka ir sirds problēmas vai arī veģetatīvās nervu sistēmas problēmas, tāpēc iesakām veikt ehokardiogrammu. Ar cieņu,...

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Ar kādām zālēm var aizvietot "Fortrans"?
Labdien!

Biju pierakstījusies uz kolonoskopijas izmeklējumu. Iepriekšējā dienā lietoju zāles "Fortrans", bet pārtraucu, jo sākās krampjveida sāpes vēderā, nespēks, vemšana. Pēc kādas stundas, kad palika labāk, mēģināju turpināt zāļu lietošanu, bet, izdzerot zāles, pāris malkus, sapratu, ka šīs sāpes atkal sāk mani pārņemt. Ģimenes ārsts arī nevarēja ieteikt, kādas citas zales man lietot "Fortrans" vietā. Vai Jūs, lūdzu, man varētu ko ieteikt?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa,ģimenes ārste
Labdien! Pēdējā laikā "Fortrans" vietā izmantojam "Eziclen". Varbūt ar to iet labāk. Arī nepieciešama ārsta recepte iegādei. Par to, kā lietot, prasiet savam ārstam. Ļaunākā gadījumā jāiztiek ar citiem līdzekļiem un vecajām labajām klizmām, kā gatavojām pacientus gadiem ilgi, pirms tāds "Fortrans" parādījās. Arī par to Jūsu ārstam būs zināšanas....

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Ko darīt, ja ir stipras sāpes vēderā, bezspēks, dzelteni riņķi zem acīm u. c. simptomi, bet izmeklējumu rezultāti ir labi?
Labdien!

Mani tikko izrakstīja no slimnīcas, tur es pavadīju 2 diennaktis ar stiprām vēdera sāpēm. Pirms tam trīs dienas visu, ko ēdu, uzreiz vēmu laukā. Uztaisīja asins analīzes un veica iekšējo orgānu izmeklēšanu - viss ir super, rezultāti labi, tāpēc no slimnīcas izrakstīja. Tomēr sāpes nepāriet, ir bezspēks, zem acīm dzelteni riņķi, sejas āda visa noklāta ar sāpīgām pinnēm, nabā dur kā ar nazi, uz ēdienu skatos ar bailēm, bet jūtos izsalkusi. Stāvoklī neesmu, nesmēķēju, alkoholu nelietoju. Darbā priekšnieks prasa, kas man kaiš, bet man nav ko atbildēt, tik to, ka man visu dienu slikta dūša un ir sāpes vēderā. Ko man darīt?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, ģimenes ārste
Labdien! Grūti pateikt neredzot. Ņemiet slimnīcas izrakstu un dodieties pie sava ģimenes ārsta. Jāmeklē tālāk. Ļaunākā gadījumā jādodas atpakaļ uz slimnīcu. Iespējams, kaut kas ir palaists garām nepamanīts....
Atbild:
Veselības salons 888 27088877
Labdien! Varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu šūnu līmenī ar biorezonansi, kuras laikā tiek izmeklēts katrs orgāns un sistēma. Izmeklējuma laikā noskaidrosim izmaiņas orgānos, visus iekaisuma procesus, patogēno mikrofloru (sēnes, parazīti, vīrusi, vienšūņi, baktērijas utt.) Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877, vai www.vs888.lv. Ar cieņu,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai obligāti nepieciešams lietot antibiotikas pret baktēriju urīnceļos, ja pašsajūta ir laba?
Labdien!

Esmu grūtniece un šobrīd cīnos ar E.coli baktēriju urīnceļos (daudz dzeru šķidrumu, ēdu dzērvenes). Daktere liek dzert antibiotikas ("Amoksiklav"), taču pati jūtos labi, un tās baktērijas tikai pa reizei liek manīt par sevi. Vai tiešām obligāti jādzer antibiotikas pie tik nenozīmīgiem simptomiem? Kā baktērijas var ietekmēt augli?

Cik lasu informāciju internetā, visur ārsti liek dzert antibiotikas. Vai tā nav 21.gs. sērga - kā kaut kas, tā jādzer antibiotikas?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Jā, baktērijas var ietekmēt augli, īpaši dzemdību laikā. Uzticieties ārstam....
Atbild:
Dr. Jurģis Vītols, ginekologs, dzemdību speciālists, "JV klīnika"
Labdien! Situācija, kad nav sūdzību, bet tiek atrastas baktērijas urīnā, saucas par asimptomātisku bakteriūriju. Grūtniecēm tā sastopama daudz biežāk, jo grūtniecības laikā notiek fizioloģiskas organisma pārmaiņas, kuras atvieglo baktēriju nokļūšanu urīnceļos. E.coli normā urīnā nav jāatrodas un aptuveni 40% gadījumu šāda asimptomātiska infekcija kļūst par simptomātisku, kas var komplicēties, piemēram, ar pielonefrītu (nieru bakteriālu iekaisumu), kad ārstēšanai var būt nepieciešamas daudz...

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc kavējas mēnešreizes un jūtamas asas sāpes olnīcu un dzemdes rajonā?
Labdien!

Esmu 17 gadus veca jauniete. Man pēdējā laikā mēdz kavēties mēnešreizes, jūlijā tās kavējās līdz pat 5 dienām. Devos pie ārsta, kurš pateica, ka man ir piena sēne, bet meklēto atbildi tā arī neguvu. Augustā viss bija laicīgi, bet septembrī atkal kavējās aptuveni par 4 dienām. Bieži vien sajūtu asas sāpes olnīcu un dzemdes rajonā, ārsts neko par to neteica, kad izstāstīju. Tagad arī ir asas sāpes, bet mēnešreižu nav. Esmu ļoti satraukusies, jo augustā iztērēju milzīgu naudu un tā arī iemeslu nenoskaidroju.

Būšu ļoti pateicīga par atbildi!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Attālināti dot padomu šajā jautājumā nevar, jo nav nekas zināms par Jūsu veselības vēsturi, dzimumdzīvi, mēnešreizu raksturu un arī izmeklējumu atradnēm. Jūsu vecumā novirzes ir iespējamas, jo sievietes hormonālā sistēma vēl tikai nobriest. Gribu atgādināt, ka līdz 18 gadu vecumam veselības aprūpe ir pilnīgi bez maksas, tādēļ iesaku apmeklēt ginekologu, kas veic valsts pasūtījumu. Rīgas 1. slimnīcā rinda pie ginekologa nav garāka par 10 dienām....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Sāpes pēdā pēc ceļojuma - kā rīkoties?
Labdien!

Pēc ekskursijas pa Gruziju, kur bija daudz jāstaigā, sākās sāpes kraisās pēdas vidusdaļas ārējā daļā. Nav pat īsti skaidrības - pie kāda speciālista vērsties? Liekas, ka sāpes ir nevis kādā no locītavām, bet sāp pats kauliņš.

Paldies!
Atbild:
Ilze Miziša
Labdien! Varat doties uz konsultāciju un apskati pie podologa, kurš apskatīs pēdu, vai nav varžacs, kārpa vai kāds sacietējums, novērtēs pēdu stāvokli un pēc vajadzības ieteiks apmeklēt kādu citu speciālistu....
Atbild:
Agris Briedis, tehniskais ortopēds
Labdien! Iesaku pārbaudīt pēdas noslogojuma sadalījumu atbalsta virsmā - veikt dinamisko podometriju. Dažādu iemeslu dēļ izmainīta slodze pēdu atbalsta virsmā rada problēmas, kuras neizpaužas uzreiz, bet pēc kāda laika vai pie lielākām slodzēm. Viens no risinājumiem - izgatavot individuālas ortopēdiskās zolītes, lai optimizētu slodzes sadalījumu un atbalstītu pēdas velves, kas nodrošina, lai pēdas veiktu savas funkcijas - triecienabsorbciju. SIA "Tehniskā Ortopēdija" piedāvā pilnu komplektu:...

Podoloģija / pēdu aprūpe

Paaugstināti rādītāji analīzēs un ļoti sausa āda bērnam - par ko tas liecina?
Labdien!

Meitai ir 9 gadi. Slimo diezgan reti, bet, kad nododam analīzes, tad visu laiku ir paaugstināti Eozonofili un Bazofili, kā arī Antistreptolizīns. Ir ļoti sausa āda un tāda kā zosāda. Par ko tas liecina?

Paldies!
Atbild:
Dr. Ivars Strazds
Labdien! Jums nebūtu sevišķa uzmanība japievērš analīzēm. Sausā āda jau liecina par tendenci saslimt ar atopisko dermatītu. Sausos ādas rajonus vajag ieziest ar taukainām ziedēm, piemēram, cinka ziedi vai tādām, kas satur eļļas utt., un jāziež ir vairākas reizes dienā! Protams, Jums vajadzētu apmeklēt savu pediatru. Cieņā,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kā ir saistīta insulīna rezistence ar policistisko olnīcu sindromu un aptaukošanos?
Labdien!

Pirms vairākiem gadiem strauji pieņēmos svarā. Nelīdzēja ne diētas, ne fiziskās aktivitātes. Aizgāju pie endokrinologa, tika veiktas analīzes, un atklājās insulīna rezistence. Tika noteikta arī diagnoze - aptaukošanās. Ārstu rekomendācijas - sabalansēts uzturs, fiziskas aktivitātes. Tika norādīts - lai samazinātu insulīna līmeni, jāzaudē svars, bet, lai zaudētu svaru, jāsamazina insulīna līmenis. Pie tā viss arī palika. Apnika mainīt endokrinologus, pati meklēju internetā info un iespējamos turpmākās rīcības scenārijus.

Pavisam nejauši ieguvu informāciju, ka insulīna rezistences noteikšanas gadījumā ir ļoti svarīgi pārliecināties, vai nav policistisko olnīcu sindroms. Esmu jau pierakstījusies uz konsultāciju pie ginekologa, bet tā nebūs tik drīz. Gribētos precizēt šo jautājumu par insulīna rezistences sasaisti ar iespējamu policistiskā olnīcu sindroma diagnozi, un kā tādos gadījumos norit ārstēšana?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Jūsu aprakstītās izmaiņas mēdz būt savā starpā saistītas. Jautājums ietver ļoti plašu endokrinoloģijas nozares daļu un uz to nevar atbildēt īsi. Arī ārstēšana ir daudzveidīga, tāpēc jāapbruņojas ar pacietību un jāievēro endokrinologa norādes. Mainīt endokrinologus neiesaku, jo katrs ārsts izstrādā ilgtermiņa ārstēšanas un izmeklēšanas taktiku....

Endokrinoloģija / diabēts

Vai pie dziļo vēnu trombozes var būt paaugstināts CRO un temperatūra?
Labdien!

Vai pie dziļo vēnu trombozes var būt nedaudz paaugstināts CRO - 11,4 (pēc Centr. laborat. norma 0-5), kā arī temperatūra 37-37,4?

Paldies!
Atbild:
Dr. med. Andrejs Vanags
Labdien! CRO (C-reaktīvais olbaltums) noteikti nav dziļo vēnu trombozes diagnostiskais marķieris, bet tas norāda par iekaisumu procesa norisi. Ieteiktu izslēgt iespējamos iekaisuma cēloņus. Vai ir bijusi kāda operācija vai invazīva manipulācija, ādas vai iekšējo orgānu iekaisumi? Dažiem pacientiem ar dziļo vēnu trombozi novēro nelielu CRO paaugstināšanos un nelielu temperatūras celšanos. Pēc ārstēšanas uzsākšanas vajadzētu atkārtoti noteikt CRO līmeni, tas parasti samazinās un ir normas...

Fleboloģija / vēnu saslimšanas

Problēmas ar sirdi vai veģetatīvā distonija?
Labdien!

Esmu 30 gadus jauns vīrietis.

Vēlos uzzināt, vai tā ir veģetatīvā distonija? - Mani nomoka sirds pārsitieni, citreiz vakarā, citreiz no rītiem. Nodarbojos aktīvi ar sportu, spēlēju basketbolu. Pirms 6 mēnešiem esmu izgājis Slodzes testu sporta akadēmijā. Tur man rezultāti bija virs vidējā. Un nekādu sirds vainu neatklāja. Pirms 2 mēnešiem nodevu gan asins analīzes, gan arī tika veikts 24h EKG. Neko neatklāja, viss normas robežās. Bet joprojām, kā jau teicu, sirds pārlec, kas nav tā labākā sajūta. Esmu bijis arī pie psihologa, jo bija panikas lēkmes un bailes nomirt. Šobrīd, spēlējot basketbolu, arī ir tādas sajūtas - kaut man neapstātos sirds.

Paldies!
Atbild:
Dace Simsone, ārste - psihiatre, SIA "Klīnika Dzintari"
Labdien! Tā varētu būt veģetatīvā distonija. Vislabāk būtu psiholoģiski-psihoterapeitiski pastrādāt ar tām iekšējām bailēm, bet, ja nelīdz, tad kādu brīdi palietot kādu medikamentu. Ar cieņu,...
Atbild:
Dr. Inita Lēna Goldšteina
Labdien! Ja visi izmeklējumi normas robežās, bet simptomi ir, tad tā varētu būt veģetatīvā distonija. Bet pirms paļauties uz to, ieteiktu apmeklēt kardiologu, jo veģetatīvās distonijas diagnozi var likt tikai tad, ja izslēgtas diagnozes no kardioloģijas puses. Pēc tam tālāk jādodas pie ārsta psihoterapeita....

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Pie kā vērsties?
Labdien!

Pirms gada nonācu P. Stradiņa slimnīcā ar ļoti stiprām sāpēm kuņģa apvidū. Izrakstīja mani tajā pašā dienā, jo nekas slikts neesot. Tad sāka ļoti sāpēt spranda, aizgāju uz MR izmeklējumu, kur noskaidrojās, ka man ir iztaisnotā lordoze. Pašlaik ļoti strādāju pie tā, lai nesasprindzinātu sprandu, bet katru rītu pamostoties un līdz vakaram periodiski sāp muguras muskuļi, vairāk ap un zem lāpstiņām, un apmēram 2 nedēļas ir smags kuņģis neatkarīgi no tā, ko un kad ēdu, bieži uz īsu brīdi ir slikta dūša.

Pie kā man šādā gadījumā vērsties un vai viss aprakstītais ir savā starpā kā saistīts?


Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, ģimenes ārste
Labdien! Vēlams apmeklēt fizioterapeitu un sākt vingrošanu, masāžu vai cita veida fizioterapiju. Var īslaīcigi palīdzēt nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi, ko var izrakstīt Jūsu ģimenes ārsts. Noder arī masāžas kurss. Par kuņģi - iespējams, ir gastrīts vai skābes reflekss, ko veicina tie paši nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi. Varat uzsākt lietot "Omeprosol" 20 mg 2 x dienā uz nedēļu, tad 1 kapsulu dienā. Recepti nevajag. Par tālāko konsultējaties pie sava ģimenes ārsta....
Atbild:
Dr. M. Funka
Labdien! Izklausās pēc mugurkaulāja skriemeļu spondiloartrozes. Jāredz RTG izmeklējumi. Vajadzētu ārstēt skriemeļus. Iesaku osteorefleksoterapiju. Skatet, lūdzu, mājaslapu osteoterapija.mozello.lv....
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Ieteicama vizīte pie gastroenterologa, jo sprandas problēma Jums jau ir diagnosticēta. Diez vai Jūsu sūdzībām vienai ar otru ir kāda saistība. Varam piedāvāt arī veikt vispārēju organisma pārbaudi šūnu līmenī, balstītu uz biorezonansi mūsu medicīnas centrā. Izmeklējuma laikā tiks pārbaudīts katrs orgāns un sistēma, noskaidrotas funkcionālās izmaiņas, iekaisuma procesi un patogēnā mikroflora (sēnes, parazīti, baktērijas, vīrusi ), kuri ļoti bieži ir sliktās pašsajūtas izraisītāji un...

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Sāpes zīdainim jau no pirmā mēneša - kā saprast sāpju cēloni un kā to ārstēt?
Labdien!

Zīdainītim drīzumā būs 3 mēneši. Pirmo mēnesi baroju ar pienu un maisījumu "Aptamil1" (pret kolikām), pēc tam tikai ar maisījumu "Frisolac Gold".

Lieta tāda, ka bērniņš savu lielāko nomodas daļu raud. Viņam sāp vēderiņš. It kā kaut ko spiež, kājiņas velk pie sevis, skaļi raud -kliedz, skatoties acīs. Asaras līst. Var redzēt, ka bērns mokās milzīgās sāpēs!

Ēd ļoti labi, nav nekādas vemšanas vai caurejas. Svarā pieņemas ļoti labi, kā daktere saka. Ārsti mums kā vecākiem sākotnēji teica, ka tas ir normāli, lai mēs padzeram nervu zāles. Bērnam, visticamāk, esot kolikas. Devām (arī turpinām) "Espumizan", "Bio Gaia" un "Liveo" (nomainām ik pēc 2 nedēļām). Nekas nemainījās.

Jāpiemin, ka bērniņam ir sausa ādiņa. Dibentiņš arī ir iekaisis (ap anālo atveri). Nodevām fēces, bet tur - kaka zaļa, putrveida, sārmaina, slēptās asinis, gļotas un leikocīti 15-25, kā arī taukskābes + un ziepes++. Neatliekamajā uzņemšanā pediatrs mūs nolēma nepaturēt, bet ieteica lietot turpmāk "Aptamil Degestive Care". Iet trešā diena... nekas nemainās. Ko darīt? Kā saprast un noteikt, kas bērniņam kaiš? Kas vispār ir šis sāpju cēlonis?

Paldies!
Atbild:
Dr. Ivars Strazds
Labdien! Ļoti labi, ka nomainījāt barošanu uz "Aptamil Digestiv care"! Parasti ārsti daudzos gadījumos pie bērna raudāšanas vaino kolikas, bet tā nemaz nav. Jums būtu bērnu jāparāda kādam pieredzējušam pediatram, jo, iespējams, sāpju cēlonis ir pavisam cits. Varat arī atbraukt pie manis uz praksi. Cieņā,...

Pediatrija / bērnu veselība

Melni punktiņi zīdaiņa vēdera izejā - no kā tas var būt?
Sveiki!

Meitiņai (5.5 mēneši, zīž krūti un tikko sākām nogaršot arī ķirbi) ir tādi maziņi melni punktiņi, kā netīrumiņi vēdera izejā. Kas tas varētu būt?

Paldies!
Atbild:
Dr. Ivars Strazds
Labdien! Domāju, ka šiem "mazajiem punktiņiem" nav jāpievērš uzmanība, ja bērns jūtas labi. Turpiniet barot atbilstoši vecumam un dzīvojiet laimīgi! Cieņā,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Slinkā acs - vai iespējams kaut ko labot pieaugušam cilvēkam?
Labdien!

Vai ir iespējams 39 gadu vecumā kaut ko labot, ja kopš bērnības kreisā acs redz ļoti slikti un, manuprāt, paliek tikai sliktāk? Labajai acij redzes problēmu nav. Taču reizēm, kad darbā jākoncentrējas, rodas tāds kā diskomforts. Dakterīte saka, ka agrā bērnībā tad vajadzēja nēsāt apsēju, lai uzlabotu redzi tai actiņai.

Paldies!
Atbild:
Dr. O. Kaļiņina, MFD Veselības grupas galvenā ārste/oftalmoloģe
Labdien, cien. Jana! Ja no bērnības jau ir slikta redze vienai acij, tad, visticamāk, Jums ir uzstādīta diagnoze "amblyopia". Šajā gadījumā redzi nevarēs uzlabot, bet Jums noteikti jāgriežas pie oftalmologa uz konsultāciju un jāveic ārsta nozīmētie izmeklējumi. Cieņā,...
Atbild:
Ieva Kūlniece, LAAC
Labdien! Ambliopijas jeb "slinkās acs" iemesli un ar tiem saistītā ārstēšana ir dažāda, taču laiks, līdz kuram parasti tiek iegūts vislabākais rezultāts, ir agra bērnība, periods līdz 7-8 gadu vecumam....

Acis, optika / acu veselība