medicine.lv skaitļos

Lietotāji online161
Aktīvie uzņēmumi12656
Nozares raksti11789
Ekspertu atbildes21477
Bieži raudu - kā rīkoties, lai to mainītu?

Bieži raudu - kā rīkoties, lai to mainītu?

Agita 2020. gada 24. februāri

Labdien!

Man kopš bērnības bijusi tieksme bieži uztraukties. Saprotu, ka tas nav labi ne man pašai, ne apkārtējiem, taču neko ar sevi nevaru padarīt. Pavisam grūtos brīžos uznāk arī ļoti sliktas domas.
Pēdējā laikā ļoti bieži raudu, asaras vienkārši birst un birst. Saprotu, ka nekas nepaliek labāk, tikai sliktāk. Dzīvoju laukos un baidos, ka par manām problēmām uzzinās visi, kā arī baidos zaudēt darbu.

Pastāstīju ģimenes ārstam par miega problēmām. Man izrakstīja "Somnol". Jau nedēļu to dzeru, naktīs guļu, taču bieži mutē jūtams sīvums, savdabīgas mēles vai kakla sāpes. Esmu pierakstījusies pie otolaringologa. Izrakstīts arī "Coaxil", taču neesmu to sākusi lietot. Man to darīt ir bail, jo saprotu, ka, to dzerot, nedrīkst arī braukt ar mašīnu.

Ko iesakāt darīt? Ļoti baidos sākt lietot nopietnas zāles un būt no tām atkarīga. Varbūt man var palīdzēt kādas tējas?

Paldies!

Atbildes:

  • 2020. gada 11. martā
    Labdien!

    Iesaku tomēr lietot medikametus, jo tie patiešām var palīdzēt, un Jūsu situācija izklausās gana nopietna. Nevaru konsultēt, Jūs neredzot, taču ārsts, kas Jūs redzēja un nozīmēja noteikto medikamentu, redzēja iemeslu izrakstīt Jums zāles. Ir situācijas, kur tējiņas nepalīdz, bet, nesākot lietot zāles, Jūsu stāvoklis var kļūt vēl grūtāks. Sākot lietot antidepresantus, nepieciešams regulāri konsultēties ar ārstu, kurš tos nozīmēja, lai atrastu piemērotu medikamentu un precīzi pieregulētu devu. Vislabāk, ja tas ir psihiatrs. Ja ir iespēja aiziet pie ārsta psihoterapeita, tad varat vērsties pie tā, jo depresijas ārstēšanā var izmantot gan medikamentus, gan psihoterapiju. Bet noteikti nevajag atlikt ārstēšanos un turpināt būt atkarīgai no sliktajām sajūtām.

    Par "Coaxil" - jā, sākotnēji var būt samazināta koncentrēšanās spēja, tādēļ labāk pie stūres nesēsties. Tomēr tas ir tikai sākumā, nevis visu medikamenta lietošanas laiku. Jūs varat izmantot sabiedrisko transportu vai pieņemt palīdzību no tuviniekiem vai kaimiņiem - lai viņi Jūs aizved, kur nepieciešams, kamēr Jūs jutīsieties labāk. Nebaidieties saņemt palīdzību no citiem. Tas palīdzēs Jums justies labāk.

    Dr. Inita Lēna Goldšteina, Goldšteinas I. ārsta - psihoterapeita prakse

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.