medicine.lv skaitļos

Lietotāji online38
Aktīvie uzņēmumi12658
Nozares raksti1337
Ekspertu atbildes20843
Jautājumi un atbildes : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv
Lēkmjveidīgas sāpes un izdalījumi pēc aborta - vai tas ir normāli?
Labdien!

Pirms 10 dienām tika veikts pirmais ginekoloģiskais aborts (4. nedēļā). Asiņošana ilga vien divas dienas; pēc tam un līdz šim brīdim seko dzelteni izdalījumi bez smakas, un vēl to visu papildina lēkmjveidīgas krampju sāpes vēdera lejas daļā. Vai tas ir normāli?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Nē, šādi simptomi nav normāli, tāpēc Jums jādodas pie ārsta....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā rīkoties, ja vēlos veikt abortu?
Labdien!

Mājās veicu grūtniecības testu, pēc kura rezultātiem sapratu, ka esmu stāvoklī. Kā rīkoties tālāk, ja vēlos veikt abortu? Vai varu vērsties pie jebkura ginekologa, bet pati izvēlēties vietu, kur veikt abortu?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Pirms pieņemat tik radikālu lēmumu, vēl un vēlreiz visu rūpīgi apdomājiet. Šī operācija var atstāt sekas uz mūžu. Jūs varat vērsties pie jebkura ginekologa, un pati izvēlēties vietu, kur veikt abortu. Atcerieties, ka tas jāveic iespējami agrākā laikā līdz 10 grūtniecības nedēļām....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vieglas un brūnas mēnešreizes - vai tas ir normāli, un par ko tas varēetu liecināt?
Labdien!

Vēršos ar jautājumu, kas man satrauc. Esmu 21 gadus jauna. Ir bijušas probēmas ar cistām iepriekš. Man sākās mēnešreizes, bet tās ir ļoti, ļoti vieglas - gandrīz vai var iztikt ar ikdienas ieliknīti. Tās ir brūnā krāsā, nāk ārā arī recekļiem līdzīgi gabali. Tomēr nekas nesāp. Parasti sāp krūtis, vēders, mugura, bet tagad - absolūti nekas. Vai tas ir normāli, un par ko tas varētu liecināt? Vai man ir jāsatraucas?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Iesaku nogaidīt līdz nākamajām menstruācijām un, ja tās ir izmainītas, jādodas pie ārsta....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai paaugstināts vīriešu hormons var būt pie vainas, ja neizdodas palikt stāvoklī?
Labdien!

Man ir paaugstināts vīriešu hormons - 5.26. Jau kādu laiku nevaru palikt stāvoklī, esmu veikusi visādas analīzes un tās ir labas. Arī draugam viss kārtībā. Vai iemesls varētu būt šis vīriešu hormons? Un vai tiešām to pazemināt var tikai ar hormonu zālēm?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Neauglības diagnostika ir ļoti sarežģīta. Cēloņus nevar noteikt neklātienē. Vai Jūsu partneris ir izmeklēts pie urologa? Viena izmainīta analīze nav kritērijs ārstēšanai....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai regulāra caureja varētu liecināt par laktozes nepanesamību?
Labdien!

Jau kādu pusgadu nomoka delikāta problēma. Praktiski katru dienu man ir caureja, kas ir kā ūdens. Par cik ikdienā uzņemu daudz ūdens, noveļu vainu uz to, ka tiek uzņemts daudz šķidruma, un viss skalojas ārā. No ūdens taču caurejai nevajadzētu būt, pareizi? Pietiekama ūdens uzņemšana nevar izraisīt regulāru ūdeņainu caureju, vai ne?

Kad šī škidrā vēdera izeja sāka nomākt un kļūt īpaši traucējoša, sāku analizēt savu ēdienkarti. Bieži vien pat nesapratu, kas varētu būt pie vainas caurejai, jo ēsts kārtīgs ēdiens, kam nevajadzētu izraisīt caureju (kartupeļi, gaļa, makaroni, rīsi, grūbas, vista, zivs, auzu pārslas, u.tml.). Dienā pāris reizes dzeru baltu kafiju vai latte, rītos ēdu, piemēram, biezpiena plācenīšus. Sāku domāt, vai tik biežas caurejas un vēdergraižu izraisītajs nav piena produkti?
Bērnībā šāda problēma nav bijusi, tā parādījās aptuveni pēdējā gada laikā un ir krietni pabojājusi dzīves kvalitāti. Palicis ir sliktāk, jo nu jau caureja ir katru dienu.

Mēdz būt arī normāla vēdera izeja - nav tā, ka visu dienu ir škidrs vēders un nekā citādāk.

Likumsakarīgi liekas tas, ka caureja nomoka tieši pēdējā gada laikā, jo esmu sākusi dzert baltu kafiju ikdienas. Līdz tam kafiju nelietoju vispār. Kādreiz izvairījos no piena produktiem ,jo vienkārši vairums no tiem nav garšojis, bet, kā atsāku tos lietot, novēroju šīs sakritības.

Pirms dodos pie ārsta, gribēju vaicāt - vai ir iespējams, ka tiešām šī baltā kafija, latte, biezpiens, piens varētu būt tas, kas var izraisīt šadu reakciju? Vai tiešām pietiek ar nedaudz, lai viss šādi notiktos (vēdergaizes, caureja, kam ir ūdens konsistence)?

Šodien, saliekot visu "pa plauktiņiem", nolēmu paeksperimentēt un kādu laiku atteikties no piena produktiem vispār, lai redzētu, kas notiek, un lai, dodoties pie ģimenes ārsta, varētu teikt, ka esmu šo pamēģinājusi.

Paldies!
Atbild:
Iveta Līce, ģimenes ārsts
Labdien! Pareiza ir Jūsu doma, ka ūdens lietošana neizraisa regulāru ūdeņainu caureju. Uztura speciālistu ieteikums ir, ka dienas laikā jāizlieto viens līdz divi litri ūdens. Ja ir slāpes un ūdeni patērējat vairāk, tad gan noteikti jādodas pie ārsta, ar apmeklējumu nevajadzētu kavēties, jo ilgstoša ūdeņaina vēdera izeja ir bīstama! Lasot par Jūsu ēšanas paradumiem, domāju, ka pienu saturoši produkti varēja izraisīt caureju, it sevišķi kafija ar pienu. Es ieteiktu kādu laiku atturēties no pienu saturošiem...
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Tā kā caureju var izraisīt daudz un dažādas veselības problēmas, tad nepieciešama ir izmeklēšana, lai noskaidrotu sūdzību cēloņus. Šķidru vēdera izeju var radīt gan disbakterioze, gan organisma patogēnā mikroflora (sēnes, parazīti, vīrusi, baktērijas), kā arī Jūsu pieminētā laktoze. Ja ar gremošanas traktu viss ir kārtībā, tad ūdens dzeršana nevar izsaukt caureju. Ja vēlaties mūsu palīdzību un ieteikumus, tad varam piedāvāt veikt vispārēju organisma pārbaudi šūnu līmenī, balstītu uz...

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Sāpes vēdera augšdaļā 2 nedēļs pēc abrāzijas - vai tas ir normāli?
Labdien!

Pirms 2 nedēļām bija dzemdības, kuru laikā placenta pati neatdalījās, un tika veikta abrāzija ar kireti. Nākamajā dienā Usg parādīja, ka viss ir iztīrījies, kā arī tika lietotas antibiotikas 7 dienas.
Tagad, pēc 2 nedēļām, jūtu sāpes vēdera augšdaļā, placentas piestiprināšanās vietā, - gan sēžot, gan pieskaroties šai vietai.
Vai tas varētu būt normāli un tas vienkārši ir dzīšanas process?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Neklātienē padomu dot nav iespējams šajā situācijā. Noteikti dodieties pie ginekologa....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai acij ar ļoti sliktu redzi var veikt operāciju, lai redzi uzlabotu?
Labdien!

Man ir 27 gadi. Jau no bērnības vienai acij bija slikta redze. Tikko atkal devos uz redzes pārbaudi un secināju, ka situācija ir patiesībā pavisam slikta. Ar kreiso aci es redzes pārbaudē neredzu pat pirmos milzīgos burtus. Ar otru aci varu redzēt pirmspēdējo rindiņu. Tā kā otra acs rāda labi, ikdienā nemaz nemanu, ka ar kreiso aci nekad pat nevarētu lasīt grāmatu, jo vispār neko ar to nevaru atšķirt. Sāku uztraukties, ka novecojot arī ar otru aci neredzēšu labi un redze kļūs arvien sliktāka, līdz vispār neko vairs neredzēšu. Vai kreisajai acij ar tik ļoti sliktu redzi var veikt operāciju, la redzi atgūtu? Ko lai daru?

Paldies!
Atbild:
Ilze Šveiduka, oftalmoloģe
Labdien! Pēc jautājumā aprakstītā jādomā, ka kreisā actiņa kopš bērnības nav skatījusies un ir kļuvusi vājredzīga. Par to liecina arī tas, ka Jūs ikdienā nemaz neizjūtat redzes traucējumus dēļ kreisās acs - tas nozīmē, ka redzes centri CNS, smadzeņu garozā, ir pieraduši pie monokulāras redzes. Tādā situācijā pieaugušam cilvēkam atgūt redzes asumu "slinkajā"/vājredzīgajā/ambliopajā acī parasti nevar (jo redzes funkcija CNS formējas agrīnā bērnībā - gk. līdz 3-5 gadu vecumam). Šādā gadījumā izoperēt...

Acis, optika / acu veselība

Jauktā tipa astma un klepus, kas atgriežas - ko darīt?
Labdien!

Martā apsaldējoties parādījās klepus. Ģimenes ārste izrakstīja zāles, kuras regulāri dzēru. Tomēr klepus nepārgāja, tāpēc tiku nosūtīta uz plaušu rentgenu - nekādu izmaiņu. Asinsanalīzes uzrādīja lielu skaitu eozinafīlo leikocītu, ar parējiem rādītājiem viss kārtībā. Apmeklējot pulmonologu, diagnoze - astma. Sāku lietot ārsta izrakstītos medikamentus - bez rezultātiem. Jūnijā nokļuvu slimnīcā, kurā konstatēja, ka man ir jauktā tipa astma. Jūnijā izrakstoties no slimnīcas, - stāvoklis stabils. Sāku lietot nozīmētos medikamentus. Tagad jūtu, ka klepus pamazām atgriežas. Ko darīt tālāk?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Ieteicama atkārtota vizīte pie pulmonologa. Ar cieņu,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kādas ir alternatīvas spirālei?
Labdien!

Man ir 43 gadi. Spirāle ir izņemta nu jau kā 10 mēnešus. Tagad vēlējos ievietot atkal, bet daktere pie apskates apgalvoja, ka, visticamāk, tas neizdosies, jo esot šašaurināts dzemdes kakls. Ko es varētu lietot kā alternatīvu spirāles vietā? "Pharmatex" krēms nepatīk. Varbūt ir iespēja iegādāties kādas hormonālās tabletes ar mazu hormonu devu? Arī kādreiz pirms spirāles tādas ir lietotas.

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Iespējas ir dažādas, bet šis jautājums jāapspriež ar ārstu klātienē....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā noskaidrot, vai man var būt bērni?
Labdien!

Gribēju pajautāt, - vai ir iespējams nodot kādas analīzes un uzzināt, vai man var būt bērni?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Nav pasaulē konkrētu analīžu, lai uzzinātu, vai var būt bērni. Ir jāpārbauda veselība kopumā un jāārstē slimības, ja tādas ir atrastas....

Ģenētika

Vai karstuma sajūta ik pa brīdim, pēdu un roku svīšana, durstīgas sajūtas krūšu apvidū un starp lāpstiņām un sausa mute ir normālas veģetatīvās distonijas pazīmes?
Labdien!

Vai karstuma sajūta ik pa brīdim (it kā krūtīs iekšā izlītu kas karsts), pēdu un roku svīšana, durstīgas sajūtas krūšu apvidū un mugurā (starp lāpstiņām) un sausa mute ir normālas veģetatīvās distonijas pazīmes?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Veģetatīvajai distonijai ir daudz un dažādi simptomi un izpausmes. Jūsu minētās arī atbilst veģetatīvās distonijas simptomiem. Ar cieņu,...
Atbild:
Dr. Natālija Bērziņa
Labdien! Autonomās veģetatīvas simptomi iekļauj sevī sekojošo: 1) autonomās jeb veģetatīvās nervu sistēmas simptomi - palpitācijas jeb sirds kūleņošana, svīšana, trīce ķermenī, karstuma sajūtas, 2)nespecifiskie simptomi - sāpes, dedzināšana, smaguma sajūta, tirpšanas sajūta. Tomēr, lai precīzi izvērtētu simptomus un to cēloņus, jāgriežas pie speciālista....

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Vai šie simptomi norāda uz to, ka man varētu būt veģetatīvā distonija?
Labdien!

Man ir 25 gadi, meitene. Esmu diezgan jūtīga, ir aizdomas, ka viss saistīts ar veģetatīvo distoniju. Ir ilgstoši paaugstināts pulss, ko pietam loti izteikti dzirdu, dažkārt pirms gulētiešanas dzeru māteres tinktūru, lai varētu iemigt. Tāpat nomoka sāpes sirds apvidū, spiešana. Esmu veikusi kardiogrammu - viss kārtībā, arī vairogdziedzera analīzes labas. Pēc alkohola lietošanas nākamajā dienā pulss ir nepārtraukti paaugstināts, pat ja tā bijusi viena vīna glāze. Ko ieteiktu darīt lietas labā?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Vispirms vajadzētu noskaidrot diagnozi, apstiprināt vai noliegt veģetatīvo distoniju. Varam piedāvāt veikt vispārēju organisma pārbaudi balstītu uz biorezonansi. Izmeklējuma laikā tiek pārbaudīts katrs orgāns un sistēma un noskaidrots, vai pie Jūsu sūdzībām ir vainīga tikai veģetatīvā distonija, vai tomēr ir problēmas arī kādā orgānā. Sīkāku informāciju var uzzināt www.vs888.lv, vai zvanot uz tālruni 27088877. Ar cieņu,...

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Sarkans kakls un aizsmakusi balss zīdainim pēc stomatīta - kā ārstēties?
Labdien!

Zīdainim ir 6 mēneši un nu jau kā nedēļu viņam ir aizsmakusi balss. Bijām vizītē pie ārsta, kurš, apskatot kaklu, teica, ka tas ir sarkans. Lika knupi mērcēt "Borax" gricerīnā. Pagāja nedēļa, un jūtu, ka labāk nepaliek. Varbūt var lietot citas zāles?

P.S. Mums tieši pirms aizsmakušas balss parādīšanās bija stomatīts.

Paldies!
Atbild:
Dr. Strazds
Labdien! Patreiz grūti kaut ko piebilst, jo tad ir bērns jāizmeklē. Domāju, ka vispareizāk būtu, ja Jūs turpinātu nozīmēto ārstēšanu, jo šādi simptomi var būt diezgan ilgi....

Pediatrija / bērnu veselība

Datortomogrāfija un grūtniecība: Kādas izredzes uz veselu, normālu grūtniecību un augļa veselību, attīstību?
Labdien!

Ir delikāts jautājums, kas saistīts ar grūtniecību. Pēdējās mēnešreizes bija no 14.06.-17.06. Savukārt 29.07. pēc asins analīzēm atklāju, ka esmu stāvoklī. Pa šo laiku man bija nepanesamas muguras sāpes, un sakarā ar to ģimenes ārsts nosūtīja uz datortomogrāfiju, kas notika 28.07. Gribētu zināt - kāds risks varēja notikt ar grūtniecību? Dakteris teica, ka vispareizāk būtu grūtniecību pārtraukt, bet es to nespēju! Cik auglim varētu būt nedēļas? Kādas izredzes uz veselu, normālu grūtniecību un augļa veselību, attīstību? Kādas sekas šī procedūra varēja astāt? Kā man rīkoties?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Jums jādodas pie ginekologa un klātienē gūsiet atbildes uz saviem jautājumiem....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai pēc kājas pirksta lūzuma mēdz pampt un sāpēt pēda pie potītes un šķist, ka kājai ir auksti?
Labdien!

Šī gada 13. jūnijā salauzu kājas 5. pirkstu. 6 nedēļas pavadīju mājās, un šonedēļ atsāku doties uz darbu. Bet ir radušies jautājumi - pampst pēda pie potītes, ejot kliboju, un pēda sāk sāpēt, kā arī kājai ir auksti (velku vilnas zeķi). Vai pēc lūzuma tā mēdz būt, vai nepieciešams meklēt fizioterapeita, rehabilitologa konsultāciju? Un vai tad var pie jebkura speciālista griezties, vai jāmeklē ar noteiktu specializāciju?

Paldies!
Atbild:
Daina Streļča, sertificēta fizioterapeite
Labdien! Pēc lūzuma mēdz būt samazināts kustību apjoms, kā rezultātā rodas pietūkums un samazināta asinsrite. Šajā gadījumā nepieciešama fizioterapeita konsultācija, lai fizioterapeits palīdzētu atjaunot kustību apjomu un mazināt tūsku....

Fizioterapija

Vai šīs hormonālās tabletes var izraisīt svara pieaugumu un garastāvokļa svārstības?
Labdien!

Vēlējos zināt, vai zāles "BiPMSok", kuras ir izrakstījis ginekologs un kas skaitās kā hormonālās, var izraisīt svara pieaugumu un garastāvokļa svārstības? Tāpat vēlējos uzzināt, vai tās var iedarboties jau pēc 1 mēneša lietošanas, vai tomēr pēc visa kursa, kas ir 3 mēneši?

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Jūsu norādītās zāles ir uztura bagātinātājs. BiPMSok paredzēts sievietēm reproduktīvā vecumā. Viteksa ekstrakts palīdz atvieglot menopauzes un premenstruālos simptomus un uzturēt ģenitālo veselību. Tas nesatur hormonus....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai tik stipra svīšana slodzes laikā var liecināt par kādu problēmu, vai arī tas ir normāli?
Labdien!

Kādu laiku atpakaļ sāku apmeklēt apļa treniņus sporta zālē. Pēc treniņa esmu pilnībā slapjš, sviedri līst no galvas, it kā tikko būtu bijis dušā. Dažreiz arī pie pavisam minimālas slodzes mugura un galva ir slapja, bet miera stāvoklī svīšanas nav. Gribu noskaidrot - vai tas ir normāli, vai tas liecina par kādu problēmu? Treniņa laikā parasti pulss ir aptuveni 130-140 sitieni minūtē.

Nopirku pulksteni, kurš seko pulsam, un esmu novērojis, ka naktīs pulss mēdz nokristies līdz 35 sitieniem minūtē, bet vidēji parasti miera stāvoklī ir no 63-68. Vai tas varētu būt saistīts ar veģetatīvo distoniju?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Iespējams, ka minētās sūdzības ir saistītas ar veģetatīvo distoniju, bet, lai izdarītu kādus secinājumus, ir nepieciešama izmeklēšana. Ar cieņu,...
Atbild:
Ilze Bērziņa, FRM ārste
Labdien! Svīšana slodzes laikā nav patoloģija. Iespējams, ka treniņa pulss iesākumam ir pārāk augsts (atkarīgs no vecuma). Miera stāvokļa un nakts pulss Jums atbilst normai. Par svīšanu atbild veģetatīvā nervu sistēma. Būtu mērķtiecīgi pie ģimenes ārsta veikt analīzes cukura līmeņa, D vitamīna līmeņa, vairogdziedzra funkcijas noteikšanai. Vērtīgi būtu veikt slodzes testu. Ja visi dati atbilst vecuma normām, uztraukumam nav pamata....

Fizioterapija

Ar ko saistīts kāju un pirkstu jutīgums - ar veģetatīvo distoniju vai ar asinsrites problēmām?
Labdien!

Esmu vīrietis, kuram jau kā pusgadu ir veģetatīvā distonija.
Jautājums ir šāds - vai tas ir saistīts ar nerviem vai asinsriti, ja ir parādījies jutīgums kāju un roku pirkstiem, kājām? Tas jutīgums ir vairāk tikai uz īkšķi, un, stiprāk uzspiežot, nedaudz sāp, bet nu tās īsti pat nevar nosaukt par sāpēm.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Veģetatīvā distonija var izraisīt īslaicīgus jutības traucējumus, bet, izejot no Jūsu aprakstītajiem simptomiem, iespējams, ka tā ir asinsvadu problēma. Neko vairāk pateikt nevaram, nezinot Jūsu vecumu, kopējo veselības stāvokli un slimību anamnēzi. Ar cieņu,...

Psihoterapija / psihiatrija

Cik ilgi pēc nenotikuša (missed) aborta var turpināties asiņošana?
Labdien!

Gribēju uzzināt, cik ilgi pēc nenotikuša (missed) aborta var turpināties asiņošana? Aborts notika 14.07. un nākošajā dienā vēl deva oksitocīnu, lai dzemde savelkas, jo bija palikuši daži recekļi. Uz doto brīdi vēl ir smerēšanās.

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Smērēšanās var būt pat līdz nākošajām mēnešreizēm....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Cik ilga ir spēcīgu pretsāpju zāļu, ko izrakstīja pēc iekaisuša zoba izraušanas, iedarbība uz organismu, un kad var plānot grūtniecību?
Labdien!

Man ir 46 gadi un neizslēdzu iespēju, ka gribētu vēl vienu bērniņu. Ginekoloģiski viss ir kārtībā, mēnešreizes - kā pēc grāmatas - ar 28 dienām ciklā (ir jau pārbudīts, ka ovulācija notiek utt.). Saprotu, ka nekas vairs nenotiek kā 20 gadus atpakaļ un tomēr cerība ir...

Bet jautājums ir par ko citu. Pēc iekaisuša zoba izraušanas man izrakstīja spēcīgas pretsāpju zāles"Ketanov", kur izlasīju, ka tās ietekmē grūtniecības iestāšanos. Tas, protams, sagrauj, jo saprotu, ka tik daudz laika man nav. Cik ilga ir šo zāļu iedarbība organismā?

Paldies par atbildi jau iepriekš!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Šo zāļu iedarbību var novērot 30 līdz 60 minūšu laikā pēc devas ievadīšanas. Zāļu iedarbība ilgst vidēji no 4 līdz 6 stundām. Šīs zāles nav ieteicamas lietošanai grūtniecēm, ja vien tas nav absolūti nepieciešams....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Ko darīt, ja visu laiku ir šķidrs vēders un vēdera pūšanās?
Labdien!

Vīrietis, 27 gadi. Interesē, - ko darīt, ja visu laiku ir šķidrs vēders un vēdera pūšanās? Ir dienas, kad viss ir labi, bet ir dienas, kad vismaz 3 reizes vai pat vairāk jādodas uz tualeti. Mani jau tas nomoka diezgan sen - jau vairākus gadus esmu gājis uz fēču analīzēm, kuras bija negatīvas. Esmu devies arī uz vispārējo veselības pārbaudi - nekas neliecināja, ka būtu kādi parazīti vai kas cits, viss kārtībā.

Kur man vērsties, ko darīt lietas labā?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Pēc aprakstītajām sūdzībām var spriest, ka Jums ir problēmas ar gremošanas traktu. Tā varētu būt disbakterioze, gremošanas un uzsūkšanās traucējumi, kaut kāda bakteriāla vai sēņu infekcija, ja parazītu invāzija jau ir izslēgta. Ja vēlaties mūsu palīdzību un ieteikumus, zvaniet uz tālruni 27088877. Tāpat sīkāku informāciju var apskatīties mājas lapā www.vs888.lv. Ar cieņu,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāpēc neizdodas atkārtoti ieņemt bērniņu pēc aborta?
Labdien

Jau ilgu laiku vēlos saņemt atbildi uz vienu jautājumu:

11. martā man bija aborts (10-11 nedēļā). Iemeslus negribu saukt, bet ar draugu tagad nožēlojam izdarīto un vēlamies atkal tikt pie bērna. Tomēr visu šo laiku tas nav izdevies, cenšamies to darīt auglīgajās dienās, bet nekas nenotiek. Tāpat atsākas mēnešreizes. Kāpēc tā notiek, un ko var darīt?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Grūtniecības pārtraukšana, īpaši tik lielā grūtniecības laikā kā Jums, ir smags trieciens visam sievietes organismam, īpaši hormonālajai sistēmai. Lai atgrieztos normālā stāvolklī, ir vajadzīgs ilgs laiks. Pēc šādas procedūras plānot grūtniecību nedrīkst ātrāk kā pēc 6 mēnešiem, iepriekš rūpīgi apdomājot, vai to vēlaties. Pēc 4 mēnešiem vēlme pēc jaunas grūtniecības neliecina par nopietnu attieksmi. Sievietes organisms nav dators, kur var nodzēst tekstu un tūlīt bez sekām atjaunot. Jauna...

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības