medicine.lv skaitļos

Lietotāji online31
Aktīvie uzņēmumi12658
Nozares raksti1337
Ekspertu atbildes20843
Jautājumi un atbildes : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv
Vai septiņgadīga meitene var lietot ikdienas ieliknīšus?
Labdien!

Manai meitai ir problēmas ar pilināšanu biksītēs. Viņa neiet laicīgi uz tualeti. Esam bijuši gan pie urologa, gan nefrologa, neirologa, osteopāta, bet pagaidām nav nekādu uzlabojumu. Nesen sākām iet arī pie psihologa. Septembrī viņa sāks iet skolā, vēlējos viņu pasargāt no nepatīkamām situācijām, jo, kad viņa ilgāku laiku staigā ar tām sapilinātajām apakšbiksītēm, smaka ir ļoti nepatīkama. Ļoti negribētu, ka viņu sāk apcelt, tāpēc iedomājos par ikdienas ieliktnīšiem, kas varbūt nedaudz neitralizētu smaku. Vai tas nenodarītu kādu ļaunumu viņas veselībai?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Iesaku bērnu aizvest pie bērnu ginekologa, jo iespējams, ka ir ginekoloģiska problēma....
Atbild:
Dr. Strazds
Labdien! Nē, ļaunumu tie nenodarīs, vienīgi meitene jutīsies drošāk, bet nav izslēgts, ka slapināšana turpināsies ar lielāku jaudu. Turpiniet apmeklēt psihologu, bet domāju, ka Jūsu galvenajam ārstam, kas varētu novērst šo kaiti, jābūt pediatram. Es pat ieteiktu apmeklēt viņu vienu reizi vienā vai divos mēnešos - ar visām urīna analīzēm....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Zāles pret pašas gribu - kā rīkoties, ja nevēlos tās dzert?
Labdien!

Viena ārste regulāri izraksta man zāles un maina tās bez saskaņošanas ar mani, - tikai balstoties uz mammas vārdiem. Pie tam tās ir garīga rakstura zāles, kuras var man kaitēt. Neviens nesaskaņo ar mani, ko es gribu un ko ne, saka, ka jādzer un viss, tad pamaina atkal. Ko man darīt, ja nevēlos tās dzert un uzskatu, ka neslimoju ar garīga rakstura traucējumiem (neesmu bērns)?

Paldies!
Atbild:
Dr. Inita Lēna Goldšteina
Labdien! Ja esat lemtspējīga un pilngadīga, tad neviens nevar (precīzāk - nedrīkst) Jūs piespiest lietot, ko Jūs nevēlaties. Jautājums - vai spējat pati izvērtēt savu veselības stāvokli un uzņemties atbildību par to? Kādēļ mamma domā, ka Jums vajadzīgi šie medikamenti? Kādas Jums ar mammu ir attiecības? Vai viņa Jūs uztver kā pieaugušu cilvēku vai kā bērnu? Ja esat patstāvīga (spējat pati, piemēram, piezvanīt, pierakstīties un aiziet pie ārsta, iegādāties zāles u.tml.), tad varat pret mammas rīcību...
Atbild:
Dace Simsone, ārste-psihiatre
Labdien! Bez iemesla zāles netiek izrakstītas. Iespējams, mamma grib Jums palīdzēt, bet Jūs varat mēģināt doties pie ārsta kopā ar māti un izrunāt ar ārstējošo ārstu par Jūsu terapijas iespējām....

Psihoterapija / psihiatrija

Cik laiku aizņem zobu balināšana? Kādi ir rezultāti?
Labdien!

Apsveru domu par zobu balināšanu. Sakiet, lūdzu, cik ilgu laiku šāda procedūra aizņem, un kādus rezultātus nodrošina?

Paldes!
Atbild:
Kristīne Belova, zobu higiēniste, zobārstniecības klīnika "Dental Medical"
Labdien! Pirms zobu balināšanas jāveic profesionāla zobu higiēna, jo, pirms balināt zobus, ir jānoņem zobakmens un aplikums, kā arī jāizvērtē zobu un smaganu veselības stāvoklis, vizītes laikā zobu higiēnists var izstāstīt par konkrētā pacienta zobu balināšanas procedūras gaitu un sagaidāmo zobu balināšanas rezultātu. Biežāk zobu balināšana aizņem ap divām stundām, un rezultātu nosaka vairāki faktori kā, piemēram, zobu emalijas stāvoklis, pacienta ikdienas ieradumi....

Zobārstniecība / mutes veselība

Vai zobu implanta ievietošana ir sāpīga?
Labdien!

Vai zobu implanta ievietošana ir sāpīga? Cik ilgs ir dzīšanas periods?

Paldies!
Atbild:
Ojārs Kalnozols, zobārsts, zobārstniecības klīnika "Dental Medical"
Labdien! Zoba implanta ievietošana notiek salīdzinoši ātri un ir lokālas anestēzijas pavadībā (tā pati atsāpināšana, ko lieto, labojot zobus). Manipulācijas laikā pacients nejūt nekādas sāpes! Dzīšanas periods var būt atšķirīgs katram pacientam, ņemot vērā organisma īpašības, pacienta ieradumus un dzīves veidu. Pēc implanta ievietošanas pirmās dienas var būt diskomforta sajūta un pietūkums. Implantam jāintegrējās kaulā no 2-4 mēnešiem, pirms uz tā var protezēt pastāvīgu kroni. Dzīšanas periodā...

Zobārstniecība / mutes veselība

Pēkšņa un īslaicīga asinsvadu izspiešanās uz sejas, kakla, rokām un krūškurvja - ar ko tas varētu būt saistīts?
Labdien!

Man vakar bija ļoti interesants gadījums, bet tikai uz 1 minūti. Es stāvēju pie spoguļa un smērēju savu ķermeni ar ķermeņa krēmu. Ieskatījos spogulī un redzēju, kā man pa visu seju, kaklu, rokām krūškurvi pēkšņi sāka izspiesties asinsvadi. Un pēc minūtes tie lēnām arī izbālēja. Nezinu, kāds tam izskaidrojums, bet ko tādu pamanīju pirmo reizi. Skats bija iespaidīgi drausmīgs. Kas tas varēja būt?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Iespējams, ka Jūsu kosmētikā bija kāda viela, kas aktivizē asinsvadu paplašināšanos. Ar cieņu,...

Fleboloģija / vēnu saslimšanas

Sāpes potītē - vai var būt saistība ar asinsrites traucējumiem?
Labdien!

2 nedēļas atpakaļ sākās pēkšņas neciešamas sāpes potītē - tādas, it kā tā būtu lauzta. Bet nekāda veida traumas nav bijis. Sāpes ir tik spēcīgas, ka nevarēju kājai pat pieskārties. Šķita, ka varbūt tā ir sastiepta, bet pēc 3 dienām parādījās uztūkums bez zilumiem. Uztūkums ir pazudis, bet sāpes potītē ir palikušas. Vai tas varētu būt kas saistīts ar asinsrites traucējumiem?

Paldies!
Atbild:
Dr. M. Funka
Labdien! Protams, jāredz Jūs klātienē, bet domāju, ka problēma vairāk saistāma ar sākotnējām izmiņām locītavā....

Osteopātija

Kā ārstēt problēmas ar vēderu?
Labdien!

Puisis, 16 gadi. Pirms 2 nedēļām sākās problēmas ar vēderu. Bija bieža caureja un biežas krampjveida sāpes vēderā. Izdzēru 3 "Loperamide" dienas garumā, un pārgāja praktiski viss.

Nākamajā dienā man pa dienu bija normāla vēdera izeja un sūdzību nebija, izņemot vēdera pūšanos, kura pavadīja mani visu aiziepriekšējo nedēļu. Tajā dienā es izdzēru 2 "Vermox" tabletes uzreiz, domādams, ka tās tomēr varētu būt cērmes.

Vakarā bija neliela asiņaina caureja, kura vairs neatkārtojās. Pārējās dienas vēdera izeja bija normā. Nākamajā nedēļā šad tad man parādījās fēcēs gļotas. Citu sūdzību nav. Kas tas varētu būt? Nomoka jautājums par tām gļotām. Citu sūdzību nav.

P.S. Man ir pazemināts D vitamīns saistībā ar nopietniem rokas lūzumiem.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Pēc apraksta spriežot, Jums ir problēmas gremošanas sistēmā. Ar cieņu,...

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Ko darīt, ja ir nespēja pārvietoties, kamēr nav iedzertas zāles?
Labdien!

Mani satrauc fakts, ka es nespēju staigāt, kamēr nav iedzertas zāles. Ārsti mani mētā no viena speciālista pie cita. Uztaisīja datortomogrāfiju jostas daļai, atklājās L4-5 paramediāna diska protrūzija un spinālā kanāla stenoze. Biju pie neirologa, kas pateica, ka protrūzija nav tik liela, lai operētu, par srenozi nekomentēja. Par cik man diagnosticēts artrīts un reimotoīds artrīts ir uz jautājuma zīmes, jo tā ārsti man raksta diagnozi, nosūtīja pie reimatologa un nozīmēja Ab penicilīna kursu + "Ketanal 100mg". Ja neesmu iedzērusi zāles, nespēju staigāt,ir spēcīgas sāpes ceļos un locītavās, nespēju iztaisnot ceļu locītavas +muguras sāpes, kas ir mazākas par ceļu sāpēm. Locītavās jūtams arī šķidrums un saspīlējuma sajūta. Ar šo saāsinājumu cīnos jau kopš pavasara. Pēdējās analīzēs nedaudz paaugstināts C-reaktīvais olvaltums 25.6; reimatoīdais faktors <20.0; antistreptolozīns 23.0.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Vēlreiz konsultējieties ar savu reimatologu, jo iespējams, ka nepieciešams izvērtēt zāļu devu. Ar cieņu,...

Reimatoloģija / kaulu, locītavu un saistaudu slimības

Vai tūska kājās varētu signalizēt par sirds mazspēju?
Labdien!

Pagājušā gada vasarā devos uz dažādiem sirds izmeklējumiem, jo biju saskāries ar panikas lēkmes simptomiem - ātra sirds darbība, spiedoša sajūta krūtīs, "kamols" kaklā, galva reiba, tirpa plaukstas un pārņēma lielas bailes.

Biju pie kardiologa, uz ekg, eho, holteru - viss bija normas robežās, novirzes netrada, tikai pāatrinātu pulsu, ko norakstīja uz veģetatīvo distoniju. Vairogdziedzera un asins analīzes bija labas.

Gads pagājis, un veģetatīvās distonijas simptomi ir saglabājušies, taču ir daži laika periodi, kad visi simptomi pazūd. Sirds vairs neskrien tik ātri, liela slodze nesagādā problēmas un pašsajūta uzlabojas, taču pēc nedēļas vai divām simptomi ir atpakaļ.

Tagad jau pāris mēnešus man ir pēdu iekšpuses sapampušas/ izveidojusies tūska. Sākumā to norakstīju uz to, ka apavi bija nepiemēroti un ka ikdiena tiek pavadīta, sēžot pie datora. Taču tagad, uzspiežot uz tūskas, izveidojas bedrītes, kuras ~10 sekunžu laikā aizpildās. Cik es saprotu, ūdens uzkrājas audos. Esmu turējis kājas augstāk un aukstā ūdenī mērcējis, bet tas nepalīdz. Tūska īsti nesamazinās ne no rīta, ne vakarā. Pirms 3 dienām sāka arī kreisās kājas ikros sāpēt.

Gribu zināt, vai tā varētu būt sirds mazspēja, kas izveidojusies no pāatrinātas sirds daarbības?

Nākamnedēļ centīšos tikt pie ģimenes ārsta un iziet visus izmeklējumus un analīzes.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Veģetatīvā distonija ir nervu sistēmas reflektori traucējumi, kas pavadīs Jūs visu dzīvi, tikai bieži vien tiem ir ilgstoši miera periodi. Var būt saasinājumi, ja radušās kaut kādas emocionālas vai fiziskas problēmas, bet noteikti veģetatīvās sistēmas sirds darbības traucējumi nav par pamatu sirds mazspējai. Noteikti dodieties pie ārsta, lai veiktu izmeklēšanu, jo kāju pēdu tūska nevar būt saistīta ar veģetatīvo distoniju. Ar cieņu,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Trulas sāpes labajā sānā un krampji kājas muskulī - kas tas varētu būt?
Labdien!

Jau kādus 2 mēnešus ir trulas sāpes (ik pa laikam arī nedaudz asākas) labajā sānā, kas šad tad pat pāriet uz vēdera lejas daļu (labo pusi) un, lai gan no rītiem dzeru Mg, ik pa laikam velk kājas muskuli krampī. Ginekoloģiski viss kārtībā. Šad tad ir pastiprinātas trauksmes izjūtas.

Kas tas varētu būt?

Paldes!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Labajā paribē spazmas un sāpes var būt saistītas gan ar žultspūšļa saistītām problēmām, gan reflektoriem veģetatīvās nervu sistēmas izsauktiem simptomiem (diskinēzijas). Tā kā Mg nav palīdzējis pie kāju muskuļu problēmām, iesakām izmeklēt vēnas. Ar cieņu,...

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai drīkst sākt lietot nākamo kontracepcijas tablešu iepakojumu bez pārtraukuma, ja menstruācijas ieilgušas vairākas nedēļas?
Labdien!

Man apstiprināja policistisko olnīcu sindromu un daktere izrakstīja "Daylette" kontracepcijas tabletes, lai sakārtotu hormonu līmeni, kas nākotnē dotu lielāku cerību ieņemt bērniņu. Daktere teica, lai sāku dzert tabletes ar pirmo dienu. Bija smērēšanās un sāku tās dzert, bet, iespējams, "nošāvu greizi" ar pirmo dienu, jo smērēšanās turpinājās kādas 11 dienas, tad sākās tipiskās sāpes un krampji, un izdalījumi, ko uztvēru par īstajām mēnešreizēm. Nu jau ir septītā diena (parasti reizes ilga maksimums 5 dienas), bet joprojām ir neliela smērēšanās. Vai tas kaut kad beigsies?

Īstais jautājums ir - tā kā asiņošana ir ieilgusi gandrīz 3 nedēļu garumā, beidzoties šī mēneša plāksnītei, vēlos turpināt dzert nākamo bez pārtraukuma, lai beidzot beigtu asiņot un nākamās reizes būtu tikai pēc mēneša. Vai es tā drīkstu darīt šoreiz, un ko tas nozīmē - vai man nedzert zaļās placebo tabletes un vienkārši sākt dzert jauna iepakojuma baltās tabletes uzreiz?

Otrs jautājums saistībā ar šīm tabletēm - es nesmēķēju, bet pēdējā laikā esmu sākusi lietot nikotīna maisiņus bez tabakas. Vai tas kā ietekmē tablešu aktivitāti?

Tāpat vēlos zināt, vai drīkstu paralēli tabletēm lietot naktssveces eļļu?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Ja asiņošana ir ieilgusi gandrīz 3 nedēļu garumā, tomēr ieteiktu doties pie ginekologa. Tablešu lietošanu ietekmē nikotīns, kas uzņemts jebkurā veidā. Paralēli tabletēm lietot naktssveces eļļu drīkst....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai tas ir normāli, ka bērna nomierināšanai izmanto saldumus?
Labdien!

Vienudien redzēju šādu ainu: no kabineta iznāca mamma ar pirmklasnieku un iedeva viņam konfektes, lai jau nomierinās. Tikko taču zobs ar poti salabots! Vai tā drīkst uz tikko uzliktas plombes ēst saldumus? Vai vispār tas ir normāli, ka bērna nomierināšanai izmanto saldumus?

Paldies!
Atbild:
Dr. Linda Gerste, zobārste, zobārstniecības klīnika "Dental Medical"
Labdien! Protams, ka bērna nomierināšanai ir daudzi citi paņēmieni un veidi; augstāk minētā vecāku rīcība ir viņu pašu atbildība, kas noteikti nav paraugs. Zobārstniecībā tiek izmantoti dažādi plombējamie materiāli, pēc dažiem nav noteikts ēšanas ierobežojums, pēc citām ir gan. Svarīgākais, kas ir jāsaprot, ir tas, ka pārmērīga ogļhidrātu lietošana uzturā paugstina kariesa atīstības riskus un veicina sliktas miklofloras veidošanos mutē. Tāpēc svarīgi ievērot veselīgus ēšanas paradumus, lietot...

Zobārstniecība / mutes veselība

Vai jādodas pie kardiologa, vai tomēr jāārstē nervi?
Labdien!

Man ir 20 gadu. Diagnoze - veģetatīvā distonija - jau ļoti ilgu laiku. Pirms vairākiem mēnešiem sākās sūdzības par biežiem sirds pārsitieniem. Pirms mēneša ģimenes ārste nozīmēja 24h holtera monitoringu, kas uzrādīja, ka pārsitieni esot uz nervu pamata. Pirms vairāk nekā mēneša beidzu lietot antidepresantus. Tagad pārsitieni ir mazāk, bet ir zems assinspiediens, krūtīs spiež, jūtama tāda kā vibrācija, ir reibonis, nespēks, slikta dūša. Bieži dur arī sirds apvidū. Ir arī daudzi VĢ simptomi, tomēr satrauc zemais assinspiediens un lielais nespēks. Augsta assinspiediena nav bijis. Saprotu, ka viss aprakstītais varētu būt no stresa, tomēr vai varētu būt arī kāda cita kaite? Un vai ir vērts iet pie kardiologa, vai tomēr ārstēt nervus un viss?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Tā kā sirds ir pārbaudīta un ar to viss ir kārtībā, tad jāsecina, ka pie vainas būs veģetatīvā nervu sistēma. Stipriniet nervu sistēmu! Ar cieņu,...
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Veģetatīvā distionija pēc hipotoniskā tipa var izraisīt gan galvas reiboņus, gan nelabu dūšu un nespēku, tāpēc stipriniet nervu sistēmu. Ar cieņu,...

Psihoterapija / psihiatrija

Kad būtu jāsākas menstruācijām pēc hormonālās kontracepcijas pārtraukšanas?
Labdien!

Gadu lietoju kotracepcijas tabletes "Yaz", tad pārtraucu to lietošanu. Cik ilgā laikā ir sagaidāmas pirmās mēnešreizes, pārtraucot lietot "Yaz"? Kad būtu jāmeklē ārsta konsultācija?

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Menstruāciju atsākšanās atkarīga no organisma individuālās reakcijas. Pie ārsta jāiet, ja to nav vairākus mēnešus....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc spiež vēderu un ir grūti nostāvēt?
Labdien!

Vēlētos uzzināt, kas man varētu kaitēt. Ikreiz, kad stāvu, man šausmīgi sāk spiest vēders, ir tāda sajūta vēderā, it kā tur būtu kas smags iekšā, un es nespēju noturēties kājās. Tam seko grūtības normāli elpot, un man ir obligāti jāapsēžas, lai paliktu labāk, kā arī spēks sāk zust. Tā jau man ir kādu laiku, un baidos, kā nākotnē dēļ tā nespēšu kvalitatīvi strādāt. Par ko tas varētu liecināt?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Jums ir jāveic izmeklēšana, lai noskaidrotu sūdzību cēloņus, jo iemesli Jūsu sūdzībām var būt daudz un dažādi. Ar cieņu,...

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Kā nokārtot bērnam invaliditāti?
Labdien!

Bērnam (3 gadi) sākušās veselības problēmas. Izieti 3 ārsti - dzirdes, neirologs un psiologs. Psihologs nozīmēja slimnīcu, kurā bērnu novēros. Vai bērnam invaliditātes kārtošanai ir nepieciešams šobrīd iesniegt kādus dokumentus? Jo, cik saprotu, 6 mēneši jāgaida, kamēr to varēs nokārtot. No kura brīža sāk skaitīt šos 6 mēnešus, kad iesniegti visi dokumenti invaliditātei?

Paldies!
Atbild:
Dr. I. Strazds
Labdien! Invaliditāti piešķir tad, kad ir konstatēta viena vai dažādas novirzes no normas, kuras traucē bērnam harmoniski attīstīties. Šeit vajag daudzu speciālistu apskates un viņu slēdzienus, un process var ieilgt. Ja Jums ir vajadzīgo speciālistu slēdzieni, un Jūs esat tos iesniegusi institūcijai, kas piešķir vai nepiešķir invaliditāti, tad atliek tikai gaidīt, jo pārējais ir tikai darbs ar dokumentiem. Šie 6 mēneši sākas tad, kad dokumenti ir iesniegti, bet tas ir maksimālais termiņš. Viss jau var būt...

Pediatrija / bērnu veselība

Vai tiešām nav cerību ieņemt bērniņu dabiskā ceļā?
Labdien!

Esmu divu bērnu mamma. Jau sen vēlējamies trešo bērniņu, bet diemžēl nepieteicās (jau 8 gadus ar vīru neizsargājamies). Šogad, maija beigās, vērsos pie savas ģinekoloģes ar sasāpējušos jautājumu, ka nepiesakās bērniņš. Tika veikta USG (ovulācijas laikā) - viss kārtībā. Uzrakstīja antibiotiku kursu man un vīram. Izdzērām. Sākās mēnešreizes, it kā beidzās, bet pēc tam sākās neliela smērešanās un sāpes kreisajā sānā. Uztaisīju testu - pozitīvs. Nodevām asins analīzes HCG, apstiprināja, ka esmu stāvoklī, apmēram 3-4 nedēļas.

Bet sāpes nerimās, kuru rezultātā tiku slimnīcā. Tur diagnoze - ārpusdzemdes grūtniecība. Tika veikta laparoskopija, pilnībā izņemts kreisais olvads, labais iztīrīts (izrādās - daudz saaugumu un iekaisums). Ārstējos nedēļu slimnīcā un pēc tam mājās.

Vēlreiz biju pie ģinekoloģes, un analīzes ir labas (hlamīdiju nav, tikai piena sēnīti tagad atklāja), bet paziņoja, ka labais olvads ir sliktā stāvoklī un dabiskā ceļā palikt stāvoklī ir riskanti, jo var beigties ar tādu pašu rezultātu, - tikai EKO (es tā sapratu, ka mākslīgā apaugļošana). Vai tiešām nevar mēģināt dabīgā veidā?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Protams, var iestāties grūtniecība, bet ieteiktu ieklausīties sava ārsta teiktajā. Ja nav viena olvada un otrs ir sliktā stāvoklī, grūtniecības spontānas iestāšanās iespēja samazinās. Arī sievietes vecumam pieaugot, šī iespēja samazinās....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai var būt šādi simptomi pēc mirēnas izņemšanas?
Labdien!

Pirms divām nedēļām man tika izņemta spirāle (mirēna). Pēdējās mēnešreizes sākās 24.07., spirāli izņēma 3.08. Šķita, ka 5.08. sākās mēnešreizes, kas ilga 2 dienas, pēc tam 3 dienas nebija nekāda asiņošana, bet ar 10.08. sākās atkal, bet vairāk kā smērēšanās, kas ilgst jau 1 nedēļu. Vai tas ir normāli, vai būtu jāgriežas pie ārsta?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Tādas izpausmes var būt, jo tāda ir Jūsu organisma reakcija. Ja pēc vairākiem cikliem nekas nemainās, lūdzu, dodieties pie ārsta....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā risināt panikas lēkmju un veģetatīvās distonijas problēmu?
Labdien!

Esmu puisis, man ir 19 gadi, sveru 80 kg.

Nesen bija trakākais, kas noticis ar mani saistībā ar panikas lēkmēm. Bja grūti elpot, sirds lēkāja, tāpēc tika saukta ātrā palīdzība, kas man iešpricēja, lai es nomierinātos un kārtīgi atpūstos. Mamma mani baida, ka mani vienreiz ieliks psihiatriskajā klīnikā, un tas man izraisa šausmīgas bailes. Tā tiešām var būt, ka mani var ielikt klīnikā?

Man nav pašnāvnieciskas domas vai vēlme kādam nodarīt pāri, tieši pretēji - pat mušu man ir žēl.

Man ir veģetatīvā distonija jau 4 gadus, un esmu nolēmis sākt iet pie psihologa. Piebildīšu, ka vienmēr panikas lēkmju izraisītājs ir šaubas par manu veselības stāvokli. Esmu cilvēks, kas visu patur sevī, kā arī maz runāju.

Ceru uz pozitīvu atbildi!

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Dace Simsone, ārste - psihiatre
Labdien! Jums ir ļoti laba apņemšanās - iet pie psihologa. Tas palīdzēs, iespējams, sevi vairāk apzināties un atrast metodes, kā ar šo stāvokli sadzīvot. Vēlams arī pakonsultēties pie psihiatra, varbūt var piemeklēt, ja vajag, arī medikamentozo terapiju. Tāpat, vienkārši bez iemesla, psihiatriskajā slimnīcā nevienu neliek. Ar cieņu,...
Atbild:
Dr. Inita Lēna Goldšteina
Labdien! Ieteiktu Jums aiziet pie psihiatra, jo šīs sūdzības ir gana nopietnas un, visticamāk, būtu nepieciešama medikamentoza terapija. Zāles var izrakstīt ārsts, ne psihologs. Bet nevajag raizēties par nokļūšanu psihiatriskajā slimnīcā vai domāt - kā es iešu pie psihiatra, es taču neesmu traks vai tml. Tie ir stereotipi, kas neatbilst patiesībai. Nav jābūt "trakam", lai ietu pie psihiatra, un diemžēl šādi simptomi var piemeklēt katru no mums. Vēl varat aiziet pie ārsta psihoterapeita, ja vēlaties...

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Vai šīs zāles grūtniecībai nekaitē?
Labdien!

Esmu 5. grūtniecības nedēļā. Šodien parādījās brūni izdalījumi, UN daktere izrakstīja "Duphaston" - četras tabletes uzreiz un tad pa vienai trīs reizes dienā, ja izdalījumi paliek vairāk un nepāriet.

Vakarā nedaudz vēl smērējās, protams, nobijos un vakarā iedzēru četras tabletes, bet no rīta vairāk izdalījumu nebija un šķita, ka viss kārtībā. Vai man tomēr ir jāizlieto visa izrakstītā paciņa, vai varu vairāk nedzert?

Uztraucos, jo varbūt esmu pasteigusies, un ja nu to izdalījumu nebija tik daudz, lai sāktu dzert zāles, un es izdarīju nepareizi?
Vai, ja izdzeršu visu, kaut arī nevajadzēja, tas nekaitēs grūtniecībai?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Šajā jautājumā ar pašdarbību nodarboties nedrīkst! Ir jāseko ārsta norādēm. Ārsts nenozīmē zāles, kas kaitē grūtniecībai....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Ko nozīmē cista kreisajā augšžokļa dobumā, un vai šādā gadījumā var veikt operāciju deguna sienai?
Labdien!

Bērnam ir 14 gadi. Uztaisījām datortomogrāfiju priekš operācijas deguna sienai, kas uzrādīja cistu kreisajā augšžokļa dobumā. Izskaidrojiet, lūdzu, - kas tas ir, vai nepieciešama operācija, un vai degunam var veikt operāciju šādā gadījumā?

Paldies!
Atbild:
Dr. Strazds
Labdien! Šeit jāskatās, kāpēc ārsts grib veikt deguna starpsienas operāciju. Ja operācija uzlabos bērna dzīves kvalitāti, tad, protams, tā ir jāveic. Cistas deguna blakusdobumos nav nemaz tik reti. Ja tā netraucē, tad mierīgi ar to var sadzīvot. Katrā ziņā ORL ārsts Jums to visu izskaidros, jo viņš ir profesionālis šajās lietās....

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Par ko var liecināt sāpes vēdera lejasdaļā nedēļu pirms mēnešreizēm?
Labdien!

Man ir 17 gadi, esmu 165 cm gara un sveru 70 kg. Pirmo reizi piedzīvoju tādas sajūtas - sāp vēdera lejasdaļa, apmēram vietā, kur noslēdzas apakšveļa. Sajūtas ir tādas kā mēnešreizēs, taču mēnešreižu nav. Tām ir jābūt pēc nedēļas, taču nekad iepriekš man nav bijušas kaut kādas sāpes pirms menstruācijām.

Piebildīšu, ka man ir cista kreisajā nierē. Krustmāte domā, ka tas varētu būt par iemeslu šīm sāpēm. Vai tā ir?

Izdalījumi ir pienbalti, kas parasti mani sagaida laiku pirms mēnešreizēm, tādēļ tas mani nepārsteidz.

No rīta puses bija tāda kā slikta dūša, bet uz vakaru vienkārši pastiprinātas sāpes vēdera lejasdaļā. Uz ko tas varētu norādīt? Un vai ir pamats domāt par grūtniecību?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Grūtniecības pazīmes ir mēnešreižu iztrūkums un pozitīvs grūtniecības tests. Ir jāiet pie ģimenes ārsta, lai klātienē izprastu, kas izsauc minētās sūdzības. Lai nebūtu uztraukumu par grūtniecību, jāizvēlas droša izsargāšanās metode, piemēram, prezervatīvs....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kas varētu būt par iemeslu, ka divu dienu laikā grūtniecība vairs neattīstās?
Labdien!

Ir pagājis jau diezgan ilgs laiks, taču tas joprojām nomoka manu sirsniņu. Lūgšu mani nenosodīt, jo man ir 17 gadi, taču interesē Jūsu viedoklis par to.

Tātad, 2020. gada aprīlī mani piemeklēja vienu 1 dienas ilgas "mēnešreizes" un pēctam tikai un vienīgi brūngani izdalījumi un sāpes vēdera lejasdaļā. Uztaisīju divus testus un abi uzrādīja ļoti gaišas 2 strīpiņas. Aizgāju pie ginekologa, kurš konstatēja iekaisumu, taču grūtniecību nekonstatēja. Tomēr miera nebija un nosūtīja mani uz HCG 1x un 2x pēc 2 dienām.

Pirmajā dienā uzrādīja ap 3000, ja nekļūdos, un ginekokogs teica, ka kaut kāda grūtniecība tur ir. Aizgāju pēc tām 2 dienām uztaisīt vēl vienas analīzes, kurās parādijās 1<. Gnekologs teica, ka grūtniecība vairs neattīstās. Kā tas varēja būt un kas tam varētu būt par iemeslu, ka divu dienu laikā grūtniecība vairs neeksistē?
Kādas ir Jūsu domas par to?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Uztraukumam nav pamata. Dabā tā iekārtots, ka daudzas grūtniecības pašas izbeidzas ļoti agrā laikā, un sieviete to pat nemana. Iesaku doties pie ārsta un izvēleties drošu izsargāšanās metodi, lai nebūtu lieki pārdzīvojumi....

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Nejūtīga āda kāju īkšķiem pēc neērtiem apaviem - vai tas pāries pats no sevis?
Labdien!

Iesāku nesen strādāt par viesmīli, un tā sanāca, ka pirmās dienas man bija ļoti neērti apavi (laiviņas). Nostrādājot vien pāris stundas no maiņas, man kājas sāpēja tā, kā nekad. Šodien pamanīju, ka, pieskaroties īkšķim (zonai, kura ir zem naga), tas ir mazliet nejutīgs, it kā notirpis.

Sakiet, lūdzu, vai tas ar laiku pāries, kad sākšu nēsāt ērtākus apavus?

Paldies!
Atbild:
Agris Briedis, tehniskais ortopēds
Labdien! Ja lietosiet apavus ar brīvākiem purngaliem, nejutīgums pirkstu ādai pāries (jācer, ka nags nenoies). Novērots, ka oficianta darbā ir grūtības savienot apava ārējo izskatu ar "dreskodu" un funkcionalitāti, kas nepieciešama ilgstošai slodzei uz kājām. Faktiski apaviem jābūt ar sporta apavu funkcijām, ar labi atsperīgu pazoli. Negaidot nākošās problēmas, iesaku izgatavot individuālas ortopēdiskas zolītes pēdu un visu balsta-kustību aparāta locītavu atslogošanai:...

Podoloģija / pēdu aprūpe