medicine.lv skaitļos

Lietotāji online302
Aktīvie uzņēmumi12657
Nozares raksti11789
Ekspertu atbildes21477
Vai veģetatīvā distonija var izraisīt asinsspiediena paaugstināšanos?

Vai veģetatīvā distonija var izraisīt asinsspiediena paaugstināšanos?

Jānis 2023. gada 18. oktobrī

Labdien!

Man ir 32 gadi. Ar veģetatīvo distoniju jau cīnos 5 gadus. No rīta pieceļoties jau ir nemiers un paaugstināts asinsspiediens 147/80, pulss 67 (dzeru asinsspiediena zāles 2,5mg/0,625). Darot parastus ikdienas darbus, jūtu, ka paliek dulla galva un sākas panika, asinsspiediens tajā brīdī paceļas jau līdz 160/88, bet, pasēžot 10 minūtes, nokrīt līdz 143/76. Vai to tiešām izraisa VĢ vai jāmeklē cita vaina? Nostaigāju 24 stundas ar asinsspiediena monitorēšanu, pa dienu vidējais asinsspiediens ir 146/80, bet līdzko aizmiegu, tas ir perfekts ,un dienas vidējais mērījums ir labs.

Paldies!

Atbildes:

  • 2023. gada 23. oktobrī
    Labdien!

    Stress ir paaugstināta trauksme, veģetatīvā distonija tai skaitā, kas var izraisīt asinsspiediena paaugstināšanos. Tas jāārstē kompleksi, bet pamatā veģetatīvā distonija ir nemiers.

    Ar cieņu,

    Dace Simsone, ārste-psihiatre, "Klīnika Dzintari", SIA

  • 2023. gada 8. novembrī
    Labdien!

    Ja ir pārbaudīta sirds, sirds asinsvadu sistēma un problēmas nav atklātas, tad Jūsu minētās sūdzības patiešām var izraisīt veģetatīvā distonija. Tad ir jābaro, jāstiprina, jānomierina veģetatīvo nervu sistēmu, kā arī pēc palīdzības var vērsties pie psihiatra, kas strādā ar veģetatīvo distoniju. Mūsu medicīnas iestādē strādā ārsts - psihiatrs, kas palīdz veģetatīvās distonijas pacientiem. Tāpat varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu, kuras laikā mēs varēsim saprast, vai pie minētajām sūdzībām pie vainas ir tikai veģetatīvā distonija, vai vēl kādas citas veselības problēmas. Sīkāku informāciju var uzzināt www.vs888.lv vai zvanot darbdienās uz tālruni 27088877.

    Ar cieņu,

    Veselības salons 88, "Veselības salons 888"

  • 2023. gada 13. novembrī
    Labdien!

    Trauksme un baiļu sajūtas pamatā mums ir dotas, lai mēs varētu izdzīvot kādās bīstamās situācijās: “sist vai bēgt”. Šādās situācijās organismā notiek dažādu ķīmiski aktīvu vielu, tajā skaitā arī adrenalīna, izsviede, lai to nodrošinātu. Tas nosaka asinsspiediena paaugstināšanos un sirdsdarbības pastiprināšanos. Ja cilvēks sirgst ar kādiem trauksmes traucējumiem, nestabils spiediens vai sajūta, ka zāles īsti nedarbojas, nav reta parādība. Noteikti nepieciešama trauksmes traucējumu ārstēšana, ko nereti var uzsākt arī pie ģimenes ārsta, bet turpināt un noregulēt pie psihiatra, rezultātā asinsspiediens normalizēsies bez būtiskas spiediena medikamentu maiņas vai devu palielināšanas.

    Diāna Neperte, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Psihiatriskās palīdzības dienesta Ambulatori konsultatīvās nodaļas vadītāja, "Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs", Valsts SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.