medicine.lv skaitļos

Lietotāji online300
Aktīvie uzņēmumi12657
Nozares raksti11789
Ekspertu atbildes21477
Kādas ir alternatīvas lietotajām zālēm miega un garastāvokļa uzlabošanai?

Kādas ir alternatīvas lietotajām zālēm miega un garastāvokļa uzlabošanai?

Olga 2023. gada 10. novembrī

Labdien!

Esmu ilgus gadus lietojusi Kventiaksu - gan kā miega, gan kā garastāvokli uzlabojušu līdzekli. Gadu gaitā Kventiakss ir pamatīgi iedragājis sirds veselību, man miera stāvoklī vairākas reizes dienā pulss ir krietni pāri 100 sitieniem! Dažreiz ir pavisam zems pulss. Sakarā ar to man ir norīkojums uz 24 stundu holtermonitoringu. Kardiologs pateica, ka pēc rezultātu saņemšanas jāierodas pie viņa uz pieņemšanu ar visām zālēm, kuras es lietoju. Lasīju Kventiaksa instrukciju un tur tiek rakstīts tieši tas, kas man ir ar sirdi. Aizvietot ar analogiem ir neloģiski, jo tie arī nopietni traucē sirdsdarbību.

Ko Jūs varētu ieteikt miegam un garastāvokļa uzlabošanai, lai sirdsdarbība netiktu traucēta? Varbūt pa šiem gadiem ir kāds jauns līdzeklis apritē, vai arī kāds cits, kas glābs manu sirdi? Bez miega līdzekļiem es nevaru iemigt, un pa vidu vēl depresija traucē. Manu diagnozi neviens konkrēti pareizi nevarēja nosaukt, bet tika nolemts, ka man ir bipolārie traucējumi. Es ļoti gaidu pieredzējuša speciālista ieteikumu. Mūsu psihiatre ir pavisam jauna, neilgi strādā šajā specialitātē. Ļoti ceru un gaidu Jūsu atbildi!

Paldies!

Atbildes:

  • 2023. gada 14. novembrī
    Labdien!

    Caur internetu, bez speciālista - psihiatra konsultācijas uz Jūsu jautājumiem diemžēl atbildēt un ieteikt citus medikamentus nevar. Ja ir kas neskaidrs par uzstādīto diagnozi, varat apmeklēt citu speciālistu.

    Ar cieņu,

    Baiba Brokāne-Čekstere, ārste-psihiatre, "Veselības salons 888"

  • 2023. gada 15. novembrī
    Labdien!

    Lai pārrunātu konkrētu medikamentu maiņu, būs tomēr nepieciešama klātienes, personīga konsultācija pie psihiatra. Ja nav pārliecības par šo psihiatru, kas Jūs ir konsultējis, jādodas pie cita. Attālināti, tikai no apraksta, terapiju nevar nozīmēt.

    Dace Simsone, ārste-psihiatre, "Klīnika Dzintari", SIA

  • 2023. gada 16. novembrī
    Labdien!

    Pēc kardiologa apmeklējuma ar saņemto slēdzienu ieteicams doties pie psihiatra, lai speciālists iepazītos ar informāciju par Jūsu veselību, Jūsu sūdzībām un varētu piemeklēt nepieciešamo terapiju.

    Beāte Šternberga, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Psihiatriskās palīdzības dienesta stacionāra virsārste, "Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs", Valsts SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.