Vai elektromagnētiskais starojums var atstāt negatīvas sekas uz veselību?
Labdien!

Vai no vienas reizes, kad apmēram 30 minūtes ilgi tīrīju no apledojuma ledusskapi, kuram, kā visur rakstīts, ir liels elektromagnētiskais starojums, var notikt kas ļauns un neatgriezenisks ar veselību? Esmu tīrījusi arī agrāk, bet ne tik ilgi. Man ļoti bail, ka var izveidoties kas slikts smadzenēs vai kur citur.

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Sveiki!

Nav iemesla satraukumam. Jūsu veselībai nav nodarīts nekāds paliekošs kaitējums.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Pēc abrāzijas nesākas mēnešreizes - vai tas ir normāli?
Sveiki!

17. jūnijā tapa zināms, ka 17. grūtniecības nedēļā bērnam apstājās sirdsdarbība. Pēc 48 stundām tika taisīta abrāzija, jo dabiskā ceļā nekas nenotika, atvērums palika pie 3 mm.

Pēc procedūras bija viss labi, nekādu sarežģījumu un iekaisumu nebija, un asiņošana beidzās aptuveni pēc nedēļas. Ginekoloģe teica, ka pēc 30-40 dienām jāatsākas ir mēnešreizēm un, kamēr to nav, tikmēr jāievēro saudzīgs režīms. Bet pagāja jau 43 dienas, un mēnešreižu kā nav, tā nav, vienīgi bija divas dienas tādi brūngani izdalījumi nedaudz un tas arī viss. Vēderu reizēm velk tā, it kā būtu jāsākas mēnešreizēm, tāpēc nezinu - vai tas ir normāli vai tomēr jāiet pie ārsta?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Jūsu gadījumā mēnešreižu iztrūkums var būt arī ilgāku laiku. Ja 2 mēnešu laikā neatjaunojas, jādodas pie ārsta.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā pāriet no vienām kontraceptīvajām tabletēm uz citām?
Labdien!

Kā pareizi rīkoties, ja no 21 tablešu cikla uzreiz gribu pāriet uz 28 tablešu ciklu (konkrēti no "Triregol" uz "Qlaira"). Vai pēc pēdējās "Triregol" izdzertās tabletes jātaisa septiņu dienu pārtraukums un tad tikai jāsāk lietot "Qlaira" vai kā citādi?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Pārejot uz citu medikamentu, ir jāievēro 7 dienu pārtraukums un tad jāuzsāk jaunais preparāts.

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

Ko nozīmē vaskulāra leikoencefalopātija?
Labdien!

Ko nozīmē "vaskulāra leikoencefalopātija" un kā to ārstē?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Vaskulāra encefalopātija ir parasti aterosklerozes dēļ traucēta galvas smadzeņu apgāde ar asinīm, kas izpaužas kā smadzeņu darbības traucējumi. Parasti tie ir atmiņas traucējumi un koncentrēšanās spēju zudums, un citi simptomi.

Jāārstē cēloņi. Aterosklerozes gadījumā ārsts izraksta zāles, kas normalizē holesterīna līmeni asinīs, kontrolē asinsspiedienu utt. Šāda ārstēšana aizkavēs slimības progresēšanu, bet neatjaunos jau radušos bojājumus smadzenēs.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kur var noskaidrot vairāk informācijas par anestēziju un premedikāciju pirms operācijas?
Labdien!

Man ir paredzēta neliela operācija ar intravenozo narkozi - histerorezektoskopija. Bija jau viens mēģinājums, bet operāciju pārtrauca. Ir noteikts nākamais datums. Pirms pirmās operācijas lika izdzert oksidiazepāma (ja pareizi atceros nosaukumu) tableti. Neiedarbojās. Arī muskuļu relaksanti narkozes laikā neesot iedarbojušies kā paredzēts. Uz nākamo operācijas reizi meklēs citu pieeju. Nekādā veidā neapšaubu ārstu komandas profesionalitāti, diagnozi un izvēlēto ārstēšanas metodi. Nekad iepriekš mūžā man nav bijis saskares ar slimnīcām, nav dzerti nekādi medikamenti. Vienkārši nav slimots un nav bijusi vajadzība. Tāpēc pieļauju, ka varētu būt arī kāda netipiska reakcija un organisma pretestība. Tāpat man nav raksturīgas bailes vai uztraukums (nav bail no telpas, no instrumentiem, adatas duršanas vēnā, no tā, ka nepamodīšos vai pamodīšos operācijas laikā, ka procedūra varētu būt "briesmīga" utt.). Man pat šķiet interesanti, ko mediķi dara. Būtībā man ir vienalga - būt vai nebūt nomodā, aizmirst vai atcerēties notikušo. Protams, negribu ciest sāpes, bet nav tā, ka no tām baidītos. Ja ārstam vieglāk strādāt ar "aizmigušu miesu", man nav nekas pret narkozi. Neredzu vajadzību loģiskās lietās iejaukt kaut kādu man nesaprotamu emocionālo fonu. Nu ir man nestandarta un bezemociju uztvere.

Kad prasīju, kāpēc man jādzer tā tablete - teica, lai es nebaidītos un neuztrauktos. Bet es jau tāpat ne baidos, ne uztraucos. Kā manam ķermenim būtu jāreaģē, kas man būtu fiziski jāizjūt, kāds ir procesā pielietoto medikamentu darbības princips? Ko mediķu komanda fiziski grib "saņemt" uz operācijas galda? Mierīgu un paklausīgu pacientu (sevi) varu sagādāt arī bez tabletes. Varbūt ir kāda literatūra, ko varētu saistībā ar šo palasīt?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Premedikācija ir viens no narkozes etapiem un nav saistāms ar pacienta emocionālo stāvokli. Organismā ir vairākas norises, kuras nevar ietekmēt pats cilvēks ar savu gribu. Literatūra, ko varētu saistībā ar šo palasīt, ir anestezioloģijas mācību grāmatās. Par anesteziologu jāmācās 12 gadi. Visus savus jautājumus uzdodiet anesteziologam, kurš izvēlēsies narkozes metodi.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc sāp vēdera muskuļu lejasdaļā un cirkšņu rajonā, īpaši pie aktīvām kustībām?
Labdien!

Kādas procedūras Jūs ieteiktu vēdera taisnā muskuļa (rectus abdominis) vietas sabiezējuma gadījumā? Vēdera dobuma ultrasonogrāfijā viss it kā bija kārtībā. Sāp cirkšņu rajonā un vēdera muskuļu lejasdaļā, it īpaši, uzsākot skriet vai kaut vai nošķaudoties - jūtamas asas sāpes. Sāpes parādījās aptuveni 5 mēnešus atpakaļ. Bruku fizioterapeits arī sataustīt nevarēja.

Ar cieņu,
Māris

Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Sveiki!

Labāk konsultēties ar urologu. Iniciālu ingvinālu herniju var būt grūti sataustīt.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai grūtniecības laikā drīkst pret zobu sāpēm lietot krustnagliņu eļļu?
Labdien!

Šobrīd man rit 35. grūtniecības nedēļa, un sāp zobs. Izlasīju, ka pret zobu sāpēm līdzot krustnagliņu eļļa. Nopirku bio ēterisko krustnagliņu eļļu. Tagad lasu, ka uz pudelītes rakstīts, ka grūtniecēm to nedrīkst lietot. Kā tad īsti ir? Var likt uz sāpošā zoba grūtniece, vai tomēr nē? Varbūt tā ēteriskā eļļa ir kaut kā jāatšķaida, lai nav tik koncentrēta?

P.s. Pie zobārsta biju, viņš, ieraugot manu lielo vēderu, aizsūtīja mani prom. Arī pati gribētu tomēr izvilkt līdz bērniņa dzimšanai bez nopietnas zobu labošanas, jo pie zobārsta esmu tik ļoti nobijusies un saspringta, ka tiešām varu arī piedzemdēt stomatologa krēslā.

Paldies!
Atbild:
Svetlana Piskunova, "Tropi", SIA, Zobārstniecības kabinets
Labdien!

Situācija ir nopietna. Nekādus medikamentus bez Jūsu uzraugošās ārstes atļaujas lietot nedrīkst. Arī zobārstniecības manipulācijas drīkst veikt tikai pēc Jūsu ārsta atļaujas.

Esat vesela!

Zobārstniecība / mutes veselība

Vai depresija var izraisīt baiļu pazušanu?
Labdien!

Man ir diagnosticēta vidējas pakāpes depresija ar somatizāciju. Ir tukšuma sajūta, nav prieka emociju, nomoka skumjas un izmisums. Ir pazudušas bailes - vairs nebaidos ne no pērkona, ne braukt ar automašīnu. Vai tiešām šo bezjūtību izraisa depresija? Vai tā ir novēršama tikai ar psihoterapiju?

Paldies!
Atbild:
Dace Simsone, "Klīnika Dzintari", SIA
Labdien!

Pēc stāstītā - tā varētu būt depresija, īpaši, ja ir konstatēta (diagnosticēta). Te palīdz medikamenti antidepresanti un psihoterapija.

Ar cieņu,

Psihoterapija / psihiatrija

Kāpēc jau pāris mēnešus limst ceļi?
Labdien!

Man ir 30 gadi. Nu jau kādus pāris mēnešus ļimst ceļi. Tas uznāk pēkšņi un ātri pāriet, bet šī nepatīkamā sajūta ir tik spēcīga, ka drošības labad kaut kur pieturos vai apsēžos, ja iespējams. Esmu divu bērnu mamma (vecākajam 2 gadi, jaunākajam 4 mēneši, kuru arī pati baroju), tāpēc kārtīgi izgulētas naktis man ir retums. Varbūt mana problēma varētu būt ar to kā saistīta?

P.S. Ģimenes ārsts norīkoja uz analīzēm, bet tajās viss bija normas robežās (pilna asins aina, Leikocitārā formula, dzelzs, feritīns, D vitamīns, C reaktīvais olbaltums, Reimatoīdais faktors), tāpēc tālākas darbības neiesaka.
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Lai arī analīzes ir labas, tomēr iesaku meklēt cēloni. Iespējams, ka vērts konsultēties ar neirologu.

Osteopātija

Vai šāda vēdera izeja bērnam 2 gadu vecumā var liecināt par kādām veselības problēmām?
Labdien!

Uztraucos par sava dēla vēdera izeju. Dēlam šobrīd ir 2 gadi un 4 mēneši. Vēdera izeja vienmēr (nepārspīlējot) ir putras veidā. Daudz kas no ēdiena nepārstrādājas - bietes, zirnīši, rozīnes, kukurūza u. c. Nekad dēlam nav bijusi vēdera izeja “desiņas” formā. Agrāk vēl bija vēdera izejas sākumā cietāki bumbuļi, bet tie jau ilgāku laiku ir pazuduši. Pēdējā laikā fēcēs ir parādījušās arī gļotas. Caurejas viņam nav. Vēdera izeja ir 1-2 reizes dienā. Kad dēls bija zīdainis un lietoja maisījumu, tad vēdera izeja bija šķidra un tumši zaļā krāsā. Nekad nav licies, ka viņam būtu vēdera sāpes vai cits diskomforts. Vēders nepūšas. Svarā pieņēmies labi - +13 kg. Ir tikušas taisītas fēču analīzes, bet ģimenes ārsts tajās problēmas nesaskatīja. Pie kura ārsta man būtu jāvēršas? Vai tāda vēdera izeja šādā vecumā ir normāla vai norāda uz problēmām?

Paldies jau iepriekš par atbildi!

Ar cieņu,
Inga
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Pēc apraksta spriežot, Jūsu bērnam ir gremošanas sistēmas traucējumi, kaut kādas fermentatīvas - pārtikas pārstrādes gan/vai uzsūkšanās problēmas. Putojoša vēdera izeja parasti liecina par patogēnās mikrofloras klātbūtni un iespējamu disbakteriozi. Varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu šūnu līmenī ar biorezonansi, kuras laikā tiek izmeklēts katrs orgāns un sistēma, tai skaitā viss gremošanas trakts - kuņģis, tievās zarnas, resnās zarnas, aizkuņģis, žultspūslis, akna. Pēc izmeklēšanas varēsim spriest par esošo sūdzību iemesliem un tālāko taktiku. Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877, vai mājaslapā www.vs888.lv.

Ar cieņu,

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma