Ar ko varētu būt saistīti šie simptomi?
Labvakar!

Man ir 33 gadi un ļoti uztrauc, ka man bieži uznāk ļoti asas sāpes abos sānos jostas vietā un kreisajā paribē, un tas viss ilgst aptuveni pāris minūtes. Ir tā, ka elpošana paātrinās, tad ieduras vienā sānā, paiet pāris sekundes, tad ieduras otrā sānā, un vēl pēc pāris sekundēm ieduras krūtīs, tad kreisajā sānā ap krūškurvi. Tad krūškurvī jūtu tādu siltumu un arī kaklā ir dīvaina sajūta. Ar ko varētu būt saistīti šie simptomi?

Lūdzu, sniedziet kādu atbildi, jo esmu ļoti nobijies.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Iespējams, ka esat apsaldējis starpribu nervus, vai arī tās ir kādas veģetatīvās distonijas izpausmes. Varat apmeklēt neirologu, lai uzzinātu šī speciālista viedokli, kā arī varam piedāvāt veikt kopējo veselības pārbaudi mūsu medicīnas iestādē.

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Kāpēc rodas muskuļu saspringums kājās?
Labdien!

Man jau kādu nedēļu ir izteikts muskuļu saspringums/tonuss kāju ikros, esot miera stāvoklī. Tas periodiski pāriet, bet izteiktāk ir, sēžot un guļot.

Jūlijā bija Epšteina Barra vīrusa infekcija, kas izpaudās ar vispārējiem muskuļu krampjiem rokās un kājās pie kustību maiņas.

Vai šis varētu būt saistīts ar komplikācijām vai kādu nervu sistēmas iekaisumu? Vai tas varētu būt saistīts arī ar diagnozi veģetatīvā distonija? Pie kāda ārsta būtu jāvēršas?
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Viennozīmīgi atbildēt uz Jūsu jautājumu caur internetu nav iespējams. Jūsu minētās sūdzības var būt saistītas gan ar pārslimoto Epšteina Barra vīrusu, gan ar veģetatīvo nervu sistēmu. Ar vīrusiem nodarbojas infektologs, bet ar veģetatīvo distoniju neirologs, psihiatrs.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kādi izmeklējumi jāveic, lai noskaidrotu hroniskas diarejas cēloni?
Labdien!

Vairākus mēnešus saskaros ar problēmu — man regulāri ir šķidra vēdera izeja (reizēm tā, ka katru stundu jāiet uz tualeti) un bieži uzpūšas vēders. Ģimenes ārste to norakstīja uz heliobaktērijām, tāpēc izdzēru "Omeprazol" - nekas nemainījās. Asins analīzēs bija palielināti alerģijas rādītāji, izgāju "Helmintox" paredzēto kursu - joprojām nekas nav mainījies.

Pie kāda speciālista man vērsties, kādus izmeklējumus jāveic?

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Paskaidrojam: "Omeprazol" samazina skābi, bet nelikvidē heliobaktēriju. Varat vērsties pēc palīdzības pie gastroenterologa.

Varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu šūnu līmenī mūsu medicīnas iestādē. Izmeklējuma laikā tiek izmeklēts katrs orgāns un sistēma, tai skaitā arī viss gremošanas trakts, kā arī noskaidrojam visu organismā esošo parazītu, sēņu, baktēriju, vienšūņu klātesamību un iekaisuma procesus.

Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877, vai www.vs888.lv

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Vai, veicot prostatas masāžu, ir iespējams izārstēt erekcijas problēmas?
Labdien!

Man ir 48 gadi, un ir ļoti vāja erekcija, prostatas iekaisums, adinoma, PSA man ir 0.785. Esmu bijis pie trīs urologiem, un visi kā viens man izrakstīja Sanodafilu vai viekāršā valodā Viagru. Tā kā nevēlos vēl patreiz ar šo medikamentu aizrauties, jo pēc kāda laika tā daudzums būs tikai jāpalielina, kā runā lielākā daļa vīriešu, kas jau lieto šo preparātu, sakiet, lūdzu, vai, veicot prostatatas masāžu, ir iespējams, ka erekcija atgriežas salīdzinoši īsā laikā, un cik bieži šī masāža jāveic? Kad parādās pirmie uzlabojumi? Kādas ir pirmās pazīmes, kas norāda, ka notiek uzlabojumi? Kādi būtu vēlamie vitamīni, tējas no dabīgām vielām, vai homeopātija arī var palīdzēt?
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Par prostatas masāžām nekādus komentārus sniegt nevaram, jo neesam urologi un neesam ar to saskārušies.
Mēs esam alternatīvās medicīnas centrs un veicam vispārēju organisma izmeklēšanu tai skaitā arī uroģenitālās sistēmas pārbaudi, un mūsu ieteikumi izriet no veiktās pārbaudes rezultātiem un veselības uzlabošanā mēs iesakām fito (dabas) preparātus, kuri, pielietojot pareizā veidā un proporcijās, var ļoti veiksmīgi mazināt iekaisumu procesus un to izraisītās sekas.

Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877 vai www.vs888.lv

Uroloģija / nefroloģija

Kādi var būt šādas mēnešreižu kavēšanās iemesli?
Labdien!

Pēdējās mēnešreizes 2. oktobrī, cikls vidēji 30 dienas. 16 gadi, dzīvoju dzimumdzīvi, izsargājos ar prezervatīviem. Jāpiebilst, ka vairākas dienas cikla vidū šomēness bija smērēšanās, brūngani izdalījumi. Grūtniecības tests 7. novembrī - negatīvs. Kāds var būt šādas mēnešreižu kavēšanās iemesls?
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Aprakstā ir pārāk maz informācijas, lai izdarītu secinājumus. Dodieties pie ginekologa.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai menstruāciju kavēšanās var būt saistīta ar vairogdziedzera problēmām?
Sveiki!

Man ir 25 gadi. Jau 11 dienas kavējas menstruācijas, vairāki grūtniecības testi jau ir taisīti, bet ir negatīvi. Krūtis ir jutīgas, un velkošā sajūta vēderā turpinās jau 3 nedēļas. Vai kavēšanās var būt no vairogdziedzera? Pie vairogdziedzera ir jūtams mazs bumbulis. Tikt pie ginekologa iespējams tikai decembra vidū, uztraucos par savu veselību.
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Neklātienē nevar noteikt veselības problēmu cēloni. Mājas lapā ''rindapieārsta.lv'' var atrast ātrāku pierakstu pie ginekologa.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai tas ir iekaisums pēc operācijas?
Labdien!

Man 42. gada sākumā tika veikta vēdera dobuma USI un kolonoskopija, viss bija ok. Dzemdes kakla citoloğija - ok.

11.jūlijā izņēma dzemdi un olvadus miomas dēļ, bija arī endometrioze. Pēc mēneša 4 dienas bija ūdeņaini izdalījumi, kas pēc tam pazuda, un sāka sāpēt vēdera lejasdaļa. Ginekoloğiskajā USI neko neuzrādīja, asins un urīna analīzes arī ok.

5 dienas lietoju "Ciprinol" un "Metronidazol". Uzlabojumu nav. Sāpes nemazinās. Papildus tagad sāpes parādījās arī krustos. Uz citiem izmeklējumiem nesūta. Kas var sāpēt, pie kāda speciālista griezties? Sajūta, ka lejā kaut kas traucē. Varbūt tas ir iekaisums pēc operācijas? Ar ko ārstēt? 4 mēneši pēc lapraskopijas ir pagājuši. Esmu izmisumā.
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Pēc apraksta nevar noteikt Jūsu veselības problēmu cēloni. Jums jādodas pie ginekologa un ģimenes ārsta.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai viens no artrīta simptomiem var būt aizcietējumi?
Labdien!

Man ir artrīts, bet nav noskaidrota tā izcelsme. Vai viens no slimības simtomiem varētu būt aizcietējums un gļotainas asinis uz fekālijām? Vai šādi simptomi varētu būt kādu zāļu ietekmes rezultāts? Vai artrīta gadījumā tā varētu būt?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Aizcietējumi var būt iemesls akūtai fisūrai (plīsumi gļotādā). Pēc defekācijas uz fēcēm var būt svaigas asinis. Jāpanāk regulāra, komfortabla vēdera izeja. Rektāli simtomus mazina tam paradzētas rektālas svecītes vai ziedes (piemēram, Posterisan, Anusol utt.)

Ja simptomi ir ilgstoši, jādodās pie proktologa!

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kā rīkoties izdegšanas sindroma gadījumā?
Labdien!

Konstatēju, ka pēc 2 gadu atpūtas joprojām neesmu gatava atgriezties darbā un jūtos nogurusi, kā arī ir trauksme, kad tiek piedāvāts strādāt līdzīgā darbā (darbs ar vardarbībā cietušajiem, internātskolā ar sociālā riska skolēniem). Darbā nostrādāju 10 gadus un pusgadu pēc tam apmeklēju psihoterapijas nodarbības. Medikamentus nelietoju. Kā man vajadzētu rīkoties?

Paldies!
Atbild:
Dace Simsone, "Klīnika Dzintari", SIA
Labdien!

Būtu vēlams tomēr saprast, ko īsti no sava darba sagaidāt, kādi ir Jūsu personiskie mērķi tajā, kā Jūs sevi realizējat, darot darbu. Izdegt var, arī strādājot pie konveijera, kur nav nekādu emociju no konveijera plūstošajām sagatavēm. Visi brīnumi slēpjas katrā cilvēkā personiski. Ja kāds darbs Jums neder, tas ir jāpieņem kā fakts, jāapzinās un tad jāmaina.

Varbūt jāmaina psihoterapeits, kas mainīs metodiku darbā ar Jums, un Jums būs vieglāk iekustēties savu mērķu virzienā.

Psihoterapija / psihiatrija