Kā sievietei pareizi rūpēties par iegurņa veselību? Atbild speciālistes
Vidēji katra trešā sieviete dzīves laikā saskaras ar kādu no iegurņa pamatnes traucējumiem, liecina medicīnas pētījumi. Delikāto simptomu dēļ daudzām sievietēm tas ir ļoti personisks jautājums, tāpēc bieži vien paliek noklusēts. Kāpēc neignorēt simptomus un kā pareizi rūpēties par iegurņa veselību, stāsta fizioterapeite un farmaceite.
Kas māmiņai jāsagatavo līdz mazuļa piedzimšanai? Iesaka medmāsa
Mazuļa piedzimšana ir ļoti gaidīts notikums jebkuru jauno vecāku dzīvē un ikviens tam gatavojas ar īpašu rūpību. Topošās māmiņas, uzzinot lieliskos jaunumus par gaidāmo ģimenes pieaugumu, uzsāk dedzīgu drēbīšu, rotaļlietu un citu mazulim nepieciešamo mantu sagādi.
Kā rīkoties, ja piemeklējušas stipras galvassāpes? Skaidro speciālisti
Galvassāpes ir viena no izplatītākajām veselības likstām, kas var piemeklēt jebkuru cilvēku, īpaši šobrīd, kad pēc vasaras atvaļinājumiem, atsākoties darbam un mācībām, ir paaugstināta garīgā noslodze. Par galvassāpju cēloņiem, pazīmēm un to, kā atšķirt galvassāpes no lēkmjveida migrēnas, stāsta neiroloģe-algoloģe un farmaceite.
Kā sevi pasargāt no dzemdes kakla vēža? Stāsta ginekoloģe
Dzemdes kakla vēzis ir otrs biežāk sastopamais vēža veids pēc krūts vēža Latvijā. Ar to ik gadu saslimst vidēji 260 sievietes. Atšķirībā no citiem vēžu veidiem, šim vēzim ir skaidri zināms izraisītājs. 99% gadījumu dzemdes kakla vēzi izraisa cilvēka papilomas vīruss (CPV). Vairāk par to, kā sevi pasargāt no šī vīrusa un nepieļaut dzemdes kakla vēža attīstību, stāsta ginekoloģe.
6 padomi, kā dabiskā veidā mazināt premenstruālā sindroma izpausmes: Iesaka farmaceite
Premenstruālais sindroms (PMS) ir vairāk nekā 100 dažādu fizisku un psiholoģisku simptomu, kas skar 90% sieviešu reproduktīvajā vecumā. PMS nav noteikta vecuma ierobežojuma, taču izteiktāki simptomi mēdz būt tieši gados jaunākām meitenēm, kuru hormoni svārstās, bet menstruālais cikls vēl nav nostabilizējies.
Medicīniskā apaugļošana – efektīva neauglības ārstēšanas metode
Pasaulē dzimuši jau vairāk nekā astoņi miljoni bērnu, kas ieņemti ar IVF/ICSI neauglības ārstēšanas metodi. Viņi ne ar ko neatšķiras no bērniem, kuri ieņemti mīlējoties. Tā ir efektīva medicīniskā apaugļošanas metode, kas mūsdienās vairs pat nav nekas īpašs.
Kāda ir ultrasonogrāfijas nozīme grūtniecības laikā? Skaidro vecmāte
Bērniņa gaidības ir skaists, bet arī satraukumiem bagāts laiks. Vēloties pasargāt sevi un mazuli, sievietes nereti apjūk mītos un patiesībās. Topošo māmiņu vidū ir dalītas jūtas arī par ultrasonogrāfiju un tās nepieciešamību.
Ādas kopšana menopauzes laikā: Iesaka farmaceite
Menopauze ir dabisks process ikvienas sievietes dzīvē. Fizioloģiski tas ir olnīcu funkciju izsīkums, ko pavada hormonālas izmaiņas un līdz ar to arī pārmaiņas izskatā un pašsajūtā. Nereti tās nes līdzi straujas novecošanas pazīmes, taču ar tām ir iespējams cīnīties, paildzinot jaunības skaistuma starojumu, norāda farmaceite.
Ko darīt, ja peldsezonā piemeklē cistīts?
Urīnceļu iekaisumu visbiežāk izprovocē apaukstēšanās, un vasarā iedzīvoties urīnceļu iekaisumā var diezgan vienkārši – karsts laiks, regulāras peldes, taču gaisa un ūdens temperatūras atšķirība mēdz būt ievērojama. Ja parādījušies nepatīkami simptomi, jādodas pie ārsta vai aptieku.
Mioma – iespējams, viens no iemesliem, kāpēc neiestājas grūtniecība
Dzemdes mioma ir visbiežāk sastopamais labdabīgais reproduktīvās sistēmas audzējs sievietēm. Tā var skart līdz pat 50% sieviešu, turklāt daļa par miomu nemaz nenojauš, jo pusē gadījumu mioma norit bez simptomiem. Taču mioma var radīt arī virkni nepatīkamu sūdzību un būt viens no iemesliem, kas kavē grūtniecības iestāšanos.