Kā pareizi rūpēties par intīmo higiēnu? Skaidro farmaceite
Par intīmo higiēnu sievietes ikdienā nemēdz plaši runāt, tomēr tā ir ļoti būtiska gan veselībai, gan labai pašsajūtai. Turklāt intīmās higiēnas produktu klāsts kļūst arvien plašāks un daudzveidīgāks. Kā izvēlēties sev piemērotākos un kāpēc intīmo zonu kopšanai neder ikdienas ziepes? Vai intīmā higiēna ir tikai pareizā mazgāšanas līdzekļa izvēle? Konsultē BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
Ikdienā mēdzam lietot dažādus kopšanas produktus teju katrai ķermeņa daļai – mums ir pieejami līdzekļi sejas ādai, rokām, ķermenim, pēdām… Taču kā ir ar intīmo zonu kopšanu un higiēnu? Farmaceite uzsver – arī intīmajām ķermeņa zonām ir nepieciešama atbilstoša un īpaša kopšana!
Kāpēc un kā izvēlēties?
Autors: ziepes
Āda un gļotāda ķermeņa intīmajās zonās ir nedaudz atšķirīga kā citās ķermeņa zonās, skaidro farmaceite. Tā ir trauslāka, tādējādi arī jutīgāka pret traumām, kairinājumiem un alerģiskām reakcijām. Tādēļ šo zonu kopšana un higiēna prasa īpaši delikātu pieeju. Visvienkāršāk ir katru dienu tās mazgāt ar siltu ūdeni un maigiem, īpaši piemērotiem mazgāšanas līdzekļiem bez smaržvielām. Tie palīdzēs saglabāt dabisko pH līdzsvaru, vienlaikus maigi un efektīvi attīrot. Daudzi līdzekļi intīmajai higiēnai satur pienskābās baktērijas, kas labvēlīgi stimulē ādas mikrofloru. Citi ir bagātināti ar augu bāzes aktīvām vielām, kam piemīt dabiska mitrinoša, atjaunojoša un profilaktiska iedarbība.
Ne tikai ziepes…
Intīmā kopšana nav tikai saudzējošu higiēnas ziepju lietošana. Profilaksei ieteicams lietot arī vaginālos krēmus, kam piemīt mitrinošas un antibakteriālas īpašības. Pieejamas arī vaginālās svecītes ar labvēlīgajām baktērijām, kas ieteicamas antibiotiku lietošanas laikā vai kā mikrofloras atjaunotājs, ja bieži apmeklējam publiskas ūdens tilpnes, piemēram, baseinus, SPA vai piemājas ezeru.
Katram vecumam atbilstoša kopšana
Autors: higienas_lidzekli
Intīmo zonu kopšanai katrā vecumā ir nedaudz citāda, jo mainās sievietes hormonālais fons. Jaunām meitenēm ieteicami intīmās higiēnas līdzekļi, kas satur tikai dabīgas vielas. Tie ļaus rūpēties par atbilstošu higiēnu un novērsīs iespējamo kairinājumu. Vēlāk, kad organisms nobriest, ir ieteicami līdzekļi, kas ir papildināti ar pienskābajām baktērijām un vielām, kurām piemīt antibakteriālas īpašības. Savukārt kundzēm gados ieteicams lietot higiēnas līdzekļus, kam piemīt mitrinošas un saudzējošas īpašības, lai mazinātu hormonālo svārstību izraisītās sekas.
Lai arī kādā vecumā tu esi un kādu līdzekli lieto, ieteicams to izvēlēties bez smaržas un ar iespējami mazāku putojošu elementu sastāvu, jo tiem piemīt ādu un gļotādu sausinošas īpašības. Vislabāk par sev piemērotāko izvēli ir konsultēties ar savu ārstu vai jautāt padomu farmaceitiem.