AMPLIPULSTERAPIJA
(lat. amplus plašs + pulsus sitiens + gr. therapeia ārstēšana)
Muskuļu sāpes ikdienā - kā tās novērst?
Muskuļu-skeleta sāpes ir bieži sastopama parādība cilvēkiem jebkurā vecumā. Tās var būt lokālas vai izstarotas sāpes no muskuļiem, saitēm, cīpslām, locītavām un mugurkaula. Šīs sāpes var būt akūtas un ilgt dažas dienas vai hroniskas - ilgt vairāk nekā trīs mēnešus un izpausties dažādos ķermeņa apvidos.
Nedaudz par izplatītākajām kakla daļas problēmām cilvēkiem ar sēdošu darba veidu
Hronisks sasprindzinājums bieži attīstās pēc akūta ievainojuma, ja kakla daļas kustīgums un muskuļu spēks nav ticis atjaunots.
Slinga terapijas pielietošana pie gūžu un kāju problēmām
Stāsta Veselības centra - 4 fizioterapeits Jānis Bartusevičs
Pie kādām gūžu locītavu patoloģijām ieteicama slinga terapija?
Faktiski pie visām tām pašām, pie kurām ārstnieciskā vingrošana. Ne indikācijas, ne kontrindikācijas tur būtiski neatšķiras. Tikai, izpildot parastos vingrinājumus, īpaši gados vecāki cilvēki var sajust sāpes un diskomfortu slimajā locītavā vai ekstremitātē. Locītava nav gatava veikt darbu ar lielu amplitūdu, vai, izpildot spēka vingrinājumus, pārvarēt gravitācijas ietekmi. Tādā gadījumā mēs ar slinga paņēmienu palīdzību izslēdzam gravitācijas ietekmi un locītavu mobilizējam. Varam veikt kustības ceļa vai gūžas locītavā, varam ar elastīgajām saitēm palīdzēt muskuļu spēka treniņam, vajadzības gadījumā – veikt gūžas locītavas trakciju. Parastas vingrošanas gadījumā pie lielākām problēmām šādas iespējas ir ierobežotas
Slinga terapijas pielietošana pie skoliozēm pusaudžiem
Stāsta Veselības centra - 4fizioterapeits Jānis Bartusevičs
Kādās vecuma un dzimuma grupās biežāk sastopam skoliozi?
Ir iedzimtās un iegūtās skoliozes. Iedzimtās pavada cilvēku no dzimšanas, iegūtās sastopamas visās vecuma grupās. Pie pēdējām pieder, piemēram, reflektorās skoliozes – muskuļu kontraktūra veidojas veselajā pusē stipru sāpju dēļ, kas var izraisīt vienkāršo, jeb C-veida skoliozi.
Statistika liecina, ka skoliozes pazīmes parādās jau agrā bērnībā, visbiežāk – skolas gados, meitenēm 4–6 reizes biežāk nekā zēniem. Tā ir nopietna saslimšana, kas ārstējama lielā speciālistu komandā – jāpiedalās ergoterapeitiem, fizioterapeitiem, ortopēdiem, jāveic podometrija, smagākos gadījumos jāiesaistās ķirurgiem.
A+S fitnesa klubs – arī topošajām māmiņām
Laikā, kad sievietes organismā aug un attīstās jauna dzīvība, grūtniecei nepieciešams veselīgs uzturs un dzīvesveids, kura svarīga sastāvdaļa ir labas fiziskās formas uzturēšana. Fitnesa klubs A+S piedāvā speciālu vingrojumu kompleksu topošajām māmiņām, nodrošinot patīkamu atmosfēru klubā un individuālu pieeju katrai vingrotājai. Vairāk par to – šajā Medicine sarunā ar kluba A+S topošo māmiņu treneriem Ralfu Upmani un Editu Solovjovu.