Kā izvēlēties piemērotāko pretsāpju līdzekli?
Aptieku apmeklētājiem bieži vien ir grūti orientēties plašajā pretsāpju līdzekļu klāstā. Medikamenti atšķiras savā starpā ne vien pēc tā, kāda aktīvā viela ir to sastāvā, bet arī pēc tā, kādā formā tie pieejami. Ko izvēlēties sāpju gadījumā – pulveri, tabletes, kapsulas, ziedes, plāksteri vai injekcijas? Projekta "Ciet sāpes? Izstāsti farmaceitam!" ietvaros stāsta farmaceite.
9 ieteikumi, kā pareizi lietot pretsāpju zāles
Bieži vien sāpju gadījumā cilvēki kā pirmo palīdzību izvēlas pretsāpju medikamentus. Lai arī uz brīdi tas palīdz atbrīvoties no sāpēm, tas nekādā gadījumā neaizstāj ārsta apmeklējumu. Sāpes ir signāls, kas norāda uz traucējumiem organismā, tāpēc tās nevajadzētu ignorēt.
Ko likt ceļojuma aptieciņā?
Ceļojumā organisms katram reaģē citādi uz pārvietošanos transportā, karsto sauli, neierasto pārtiku un tamlīdzīgi, tādēļ komfortablāk jūtas tie ceļotāji, kuri līdzi sagatavo arī nelielu ceļojuma aptieciņu. Tajā noderīgākie ir pretsāpju, pretdrudža līdzekļi, kā arī līdzekļi vēdera izejas normalizēšanai, sildošās smēres, plāksteri, apkopojot ceļojumu gidu viedokli, secinājis tūrisma operators.
Viedoklis: Ko darīt, lai maksājumi par zālēm cilvēkus neiedzen nabadzībā?
Šobrīd Latvijā saslimt ir riskanti. Latvijas pacientu pašu maksājumi par zālēm ir starp augstākajiem Eiropā, diemžēl ar tendenci vēl palielināties. Kādēļ ir svarīgi runāt par to, cik pieejamas ir zāles – respektīvi, pat, ja, piemēram, Eiropas kontekstā tās maksā salīdzinoši maz, vai iedzīvotāji tās var atļauties?
4 veselības pārbaudes, kuras var veikt, negaidot rindā pie ārsta
Lielai daļai slimību ir priekšvēstneši, kurus it kā laika trūkuma dēļ ignorējam, pieveram acis un prioritāšu rindā veselību atstājam aiz darba, hobijiem, ģimenes. Taču pāris veselības pārbaudes, kas laikus var novērst būtiskas saslimšanas, iespējams veikt arī ikdienas steigā – pa ceļam un nesēžot rindā pie ārsta.
Kā atbrīvoties no nederīgiem medikamentiem?
Lielās Talkas laikā, 27. aprīlī, iedzīvotāji aicināti ne tikai sakārtot apkārtni, bet arī pārskatīt mājas zāļu skapīti un atbrīvoties no nederīgiem medikamentiem. Ja zāles ir bojātas vai to termiņš beidzies, tās ne tikai neiedarbosies, bet var radīt nopietnu kaitējumu videi un veselībai.
Viedoklis: "Aptieka nav bode, kur aiziet un nopirkt pēc iespējas vairāk zāļu"
Aptieku, kas ir iedzīvotājiem tuvākā un sasniedzamākā veselības aprūpes iestāde, pakalpojumu klāsts būtu jāplašina, neaprobežojoties tikai ar medikamentu tirdzniecību. Aptieka nav bodīte vai lielveikals, kur svarīgākais ir cena kilogramā. Tāpēc situāciju, kad aptiekas savā starpā konkurē tikai ar cenu, var būtiski uzlabot, dodot iespēju aptiekām ne tikai tirgot medikamentus, bet piedāvāt arī papildus pakalpojumus.
Viedoklis: "Rigvir" pretvēža zāles – afēra, kas atstāja valsti muļķa lomā
Nezinu, kā jums, man, redzot izmanīgu cilvēku organizētus birojus ar dažiem darbiniekiem, nīkulīgu apgrozījumu, neskaidru darbības profilu, taču ar skanīgiem nosaukumiem tādiem kā, piemēram, "Globālais Bioterapijas Centrs", "Starptautiskā Saprāta Izpētes aģentūra", "Vispasaules Automātikas institūts", smaids aizvelkas vai aiz ausīm.
Kam jābūt mājas aptieciņā, ja mājās ir mazulis?
Mazulim ienākot ģimenē, ir svarīgi radīt drošu vidi, tāpēc lieti noder mājas aptieciņa, kurā iekļauti līdzekļi gan neparedzētu traumu novēršanai, gan pirmās palīdzības medikamenti.
Pavasarī D vitamīna trūkst visvairāk Reklāmraksts
Marts ir mēnesis ar viszemāko vidējo D vitamīna līmeni asinīs. Arī aprīlī un pat maijā D vitamīns neuzkāpj augstāk par ziemas rādītājiem. Kādu D vitamīnu izvēlēties, lai atjaunotu trūkstošās rezerves un paceltu savu D vitamīna līmeni?